Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anavka
23. čer 2009

Senja, tak to by bylo super 🙂 Ale holky, já jsem si ty dni fakt nevymyslela 😒

vendi1
24. čer 2009

Susik: ja mam termin 20.8. dle UTZ, ale ptz jsem po umelem oplodneni, vim presne kdy pocato🙂, tak to odpovida 15.8., tak jsem zvedava jak to vyjde. Ja jsem prvorodicka, takze vse se budu ucit 😉 . Doma sice procitam nejake moudra, ale praxe je praxe 😀 . Chodim od zacatku k jednomu mudr, myslim, ze sefuje prave P2, tak doufam, ze mne i pak soupnou k nemu na odd. jinak dneska se chystam nahazet prvni varku detskych vecicek do pracky. Koukam jestli jeste dokoupit monitor dechu nekde na bazaru...mate s tim nejake zkusenosti??

susik77
24. čer 2009

vendi: ja jsem koupila monitor v zaruce od zname z 2.ruky 🙂 byl v pohode, fungoval. stal ale jen 1000 Kc. ted co jsem videla ty monitory v zaruce tak se moc neprodavaji pod 1800 Kc ☹
ja jsem ho pouzivala tak tyden, potom jsem ho prodala, ted koupim asi jenom kdyby mimco melo po naroz. problem, jinak ne.

anavka
24. čer 2009

Vendi, já jsem monitor dechu koupený neměla, ale v porodnici ho malá měla, kvůli tomu, že jsem měla streptokoka a já jsem si na něj tak zvykla, že jsme si ho po příchodu domů pořídili také. Měli jsme ho docela dlouho, dokud se na něj malá nezačala sápat 😉 Jinak já už bych měla taky začít prát, ale pořád čekám na hezčí počasí, aby se to dobře sušilo, i když zatim nevypadá, že by mělo být hezky 😒

vendi1
24. čer 2009

ahoj, tak jsem ho dneska koupila na netu z druhe ruky, je za 1000 Kc, ale bez zaruky, tak doufam, ze bude v poho.
Jinak jsem vyprala dve pracky vecicek a na pocasi jsem Anavko taky cekala, ale nedockala 😒 .
Dobrou holky

susik77
25. čer 2009

Holky, jake oblec. mate pro mimco, s kratkym nebo dlohym rukavem? Ja mam termin 27.8., tak myslim, ze vhodnejsi bude s dlouhym rukavem, ale v obchodech je vschno jenom letni...Nevite, kdy tak dostavaji nejake teplejsi oblec.?Myslite, ze se neco objevi uz v cervenci? Kdy by az v srpnu, to bych uz musela poslat nakoupit mm 😎

radi
25. čer 2009

ahoj holky
susik, jestli chces neco s dlouhym rukavem tak body v H&M sezenes.

radi
25. čer 2009

Holcinky, chtela bych se zeptat, kdyz jste rodili v Podoli a dite melo jiz pri kontrolach spatnou polohu rekli vam, ze pujdete na cisare a nebo cekali az zda se dite otoci?
Nase mala je od sameho zacatku dost dole, gynekolozka mi porad rika, ze se otoci, ale porad je ve spatne poloze. Ted v pondeli jdu k ni naposledy a pak me uz posle do Podoli. Docela bych byla rada, kdyby mi o tom cisari rekli nez zacit treba rodit normalne a pak jit na cisare.

andrea2009
25. čer 2009

Ahoj,
rodilaj sem v porodnici v podolí a totání katastrofa,mám rupturu 3 stupně na hrázi a poporodní krvácení ,prostě spěchali až dospěchali,pak mi dávali t ransfuzi.Ptáte se kdo to spáchal,tak já Vám to řeknu žáčková Tamara,prosím kdo má stejnou zkušenost a m napíše na e-mail pravo@volny.cz,myslím si že nejsem jedináa chci to dát dál.díky Jo chovali se ke mněvelmi spostě,rodila jsem v dubnu a pak jsem byla na odd pn2

radi
25. čer 2009

andrej, teda ty nas strasis. Ja tam za celou dobu jeste nenatrefila na nikoho, kdo by mel neprofesionalni pristup.
Byla jsi u porodu s manzelem?

role
25. čer 2009

Ahoj holky, mám termín na konci srpna. Je tu někdo, kdo jde v červenci na předporodní kurz? A můžete mi někdo prozradit, kde se dá v Podolí zaplatit za taťku u porodu? Paní v telefonu mi říkala něco o budově naproti porodnici, ale když jsem se tam byla zaregistrovat, tak jsem žádnou jinou budovu nezaznamenala.

radi
25. čer 2009

Ahoj role, my jsme byli na predporodnim kurzu zrovna vcera a na dalsi dve hodiny jdeme zas pristi stredu. Vzali jsme si ten kurz matka, otec, plus otec u porodu. Stalo nas to 1700,- a kdyby nahodou jsme rodili jinde, tu cast penez, ktera je tam za otce u porodu nam vrati. Jinak jsem to platila na pokladne hlavni budovy. Je to hned vedle te kartoteky, co jsi se registrovala k porodu. Posilam link http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60

role
25. čer 2009

radi, díky za info. Já když tam byla poprvé, tak jsem byla trochu vyplašená z toho, jak je to tam velký a prázdný a myslela jsem, že jsem vešla do špatný budovy. 😎 Takže jsem to tam vůbec neprohlížela a makala jsem hned po registraci pryč. A jaký ty kurzy jsou? Dalo vám to zatím něco?

radi
25. čer 2009

🙂 to chapu, ja jsem tam pak byla nekolikrat, na pohotovosti, UTZ, tak uz jsem mela moznost se s tim tam seznamit.
Vcera to bylo zajimave. Rekli nam kdy pozname, ze rodime, kam mame prijet do porodnice, kde se nahlasit, jak to bude probihat, kdy s nami muze byt partner a kdy ne. Co si mame vzit s sebou, jak mame dychat...a vecer byl jeden porodni sal volny, tak jsme se tam sli podivat, jak to tam vypada... oba jsme to s manzelem hodnotili pozitivne. Priste to bude o peci o miminko, koupani, kojeni....
Jo a jeste nam tam promitli video, nebylo to z klasickeho porodu, ale udelany graficky, jak se tam dite nataci....

role
25. čer 2009

Tak to zní docela pěkně. Už se začínám i těšit. A ta druhá polovina kurzu mi přijde jen pro matky, otec by se tam asi nudil (alespoň ten můj). 😒 A ty už tam chodíš do poradny nebo ještě ne? Zajímalo by mě, jestli dělají vstupní ultrazvuk, protože do teď nevíme, co čekáme a já spoléhám na to, že v Podolí se to dozvím. Dřív než na porodním sále.

radi
25. čer 2009

No meho manzela tyhle veci zajimaji a pry bude i koupat..., tak on tam s semnou urcite pujde. Jeste do Podoli nechodim, v pondeli jdu ke sve gynegolozce a myslim, ze to bude posledni navsteva a pak uz pujdu tam. Urcite ti tam UTZ udelaji. Ja mam malou skoro od sameho zacatku dost nizko ulozenou a tak mi moje dr. delala UTZ na kazde prohlidce. Rekla nam 2x, ze to bude holcicka, tak snad to tak bude. 🙂 Ty chodis kam k doktorovi?
Celkove to tam na me dela hezky dojem, jeste jsem se tam nesetkala s nikym neprijemnym a i ty porodni saly jsou moc hezke.

role
25. čer 2009

Je fajn, že má tvůj manžel takovýhle přístup. Přítel mi bude doma snad taky pomáhat, ale na kurz ho nedostanu.
Jinak holčičku ti závidím. Taky bych za ní byla ráda. A co teprve taťka. Ten si neumí představit kluka. No možná bude muset. 🙂 Já chodím na Prahu 4, k dr. Pikové. Je to tam fajn, ale bohužel byl mrňous pokaždé otočen tak, že nebylo nic vidět.
Když máš malou nízko uloženou, tak to znamená, že můžeš rodit dřív?

radi
25. čer 2009

Jsem rada, ze se dokaze o dite postarat, trenujeme na synovcovi a ten je s mym manzelem velky kamos 🙂 . Kolikrat jsem ja mela problem ho prebalit a nebo ted mu utrit zadecek, nejak mi to nedela dobre, manzel se toho chopil vzdy bez problemu.
Nam kazdy od sameho zacatku rikal, ze budeme mit kluka a hlavne mala hrozne kope, tak jsme si i rikali, ze tak zlobivou holcicku mit ani nemuzem a pak kdyz mi dr. rekla ze to bude holka, byli jsme prekvapeni. Pochopitelne ja jsem rada. Pravdepodobne uz druhe mit nebudeme a holcicku jsem vzdy chtela. Kloucek taky neni spatny, ale ted to vidim na synovcovi, ze vic uz tihne k tem chlapum a proste v tech traktorech a nakladacich se moc nevyznam 🙂
Jinak me to udrzovali magnesiem. Brala jsem 8/den, nedavno jeste 6 a ted uz beru 3. Nevim, zda mi je ted uz nevemou uplne. Spis me trapi to, ze mala je porad ve spatne poloze a zajimalo by me, zda mi uz ted treba pri tech kontrolach v Podoli reknou, ze pujdu na cisare a nebo budou cakat. Priznam se, ze radeji bych kdyby se mala neotocila, aby mi rekli, ze to bude cisarem. Nerada bych, abych rodila normlane a pak me ve finale poslali na cisare.
Ty vis v jake poloze mas mimco?

role
25. čer 2009

To máš pravdu, že kluk tíhne víc k tátovi a vidí se v něm a ve všem se po něm opičí. No a dcera je navždycky tvoje. 🙂 Tak to jsem taky zvědavá, co ti řeknou. Mě paní doktorka u ultrazvuku z 14tt řekla, že mám vcestnou placentu a že by se ale měla posouvat nahoru. A při posledním ultrazvuku už o tom vůbec nemluvila, natož aby mi řekla v jaké je poloze mimčo. Tak spoléhám na to, že kdyby něco, tak mi to snad řekne. S tím císařem tě naprosto chápu. Taky jsem si tohle říkala, když mě vystrašila tou placentou.

radi
25. čer 2009

u me dr. mam to UTZ vzdy pustene na obrazovku, tak vidim v jake je poloze...To asi vypada, ze uz to mas dobre, myslim, ze by ti uz neco rekla.
A jak se jinak pripravujete a tesite na mimco, uz mas vse pripravene a jaky jste si vybrali kocarek?

role
25. čer 2009

Mimča se nemůžeme dočkat. Je to vidět taky na tom, že všechny věci už máme koupené skoro od začátku těhu. Kočárek jsme jeli koupit někdy v 10tt. 😀 Je to polská trojkombinace V-Cross, tak doufám, že něco vydrží, ale vyšel nás na necelých 10000,- takže jsme ho hned vzali. Navíc byl jako jeden z mála docela prostornej. Když jsem totiž viděla třeba x-lander, tak jsem se zhrozila, jak se tam může nacpat mimčo a ještě s fusakem. Pak jsem taky chtěla aby měl otočný přední kola a hlavně nafukovací a aby se dala měnit korba podle směru jízdy, sportovní korbička, aby šla položit úplně do lehu. A to všechno splňuje. Vy už máte taky kočík? A co ti ještě zbývá dokoupit? Já teď řeším, kolik plen koupit na začátek v té nejmenší velikosti. Neříkali vám, jestli v podolí dávají plenky?

radi
25. čer 2009

No teda vy jste vybaveny. My jsme toho moc nekupovali, protoze dost veci mam po synovcovi. Ted o vikendu si chceme privest zbytek. Mas pravdu, ze ty kocarky jsou hodne male. Ja jsem taky chtela nafukovaci velka kola a hlavne aby ta korba byla trosku vys polozena a to moc velky vyber nebyl. Tak jsme si vybrali Mutsy, ale bohuzel ta nase barva porad neni skladem, ale pry 20.7. prijde. Tak jsme zvedavy, mame ho objednany od konce dubna.
Na kurzu nam dali seznam, co si mame s sebou vzit do porodnice pro sebe a dite. Pro dite si plenky musis vzit s sebou. Mam koupene pamprsky. Ja budu prvni tri mesice davat latkove a budu to jistit tesckackejma jednorazovkama, pak je budu asi pouzivat i po tech trech mesicich, mam na ne doporuceni od segry i kamosky a byly dobre.

lullka30
25. čer 2009

Radi, ja som rodila v Podolí pred 2.rokmi a Natalka bola otočená koncem pánevním t.j. nožičkami napred a automaticky ako prvorodičke mi povedali, že ked sa neotočí, tak to bude císař.
Ked som bola posledný krát v poradni, tak mi dali nejaké papiere na odber krvi a už ani neviem na čo a mala som si po 2.-3.dnoch zavolat, že kdy mi ho urobia.
Termín som mala 13.6. a císaře mi naplánovali na 11.6. a vobec me nenutili k normálnemu porodu

radi
25. čer 2009

lullka, to jsi me potesila. Me mala porad lezi v brisku jak v kolebce. Vubec nebyla ani hlavou nahoru. Mela jsi cisare v celkove anestezii nebo jen pri castecne?

lullka30
25. čer 2009

len pri čiastočnej a bolo to uplne v pohode, nijaká bolest, len som cítila tlaky, že mi niečo robia s bruchom 🙂

radi
25. čer 2009

lullka, ja bych radeji celkovou, mam nizky tlak a cetla jsem, ze se v techto pripadech ani nedoporucuje epidural. Bavila jsem se o tom s obvodni dr. a ta mi to taky potvrdila. Tak snad nebude problem.

lullka30
25. čer 2009

ja som nastupovala do porodnice 1.den pred tým císařem o 14.hod a večer prišla za mnou anestezilogička, aby sme sa dohodli, že chcem celk. al. čiastočnú.
Od 17. al. 18.hod som nemohla jest a od polnoci pit. A na druhé ráno som to mala naplánované o 8.30hod, takže druhá v poradí, aspon som nemusela dlho čakat a NAtalka bola 8.52hod na svete 🙂
Do druhého dňa som bola na jipce a potom na šestenedelí, ale malú som nemal skoro vobec u seba, až posledný den, lebo mala žloutenku.
A ešte ked ma v nedelu prijmali, tak mi urobili posledný krát utz, či sa náhodou neotočila- takže neviem, ak by bola už v správnej polohe, či by ma poslali domov, alebo čo by vlastne somnou bolo...

role
25. čer 2009

No tak to máte jen tak tak s tím kočárkem, že ? A kolik máš těch pamprsek koupených do porodnice? Tak 10 na den?

lullka30
25. čer 2009

práve tá anest. mi najprv pozerala do mojej zdrav.karty a na základe toho mi vlastne, kedže som nemala nijaké zdravotné problémy, odporučila čiastočnu a ja som súhlasila. Ona ked uvidí, že mávaš problémy s tlakom, tak ti sama navrhne postup a do ničoho ta nutit nebude

radi
25. čer 2009

lullka, musim rict, ze jsi me uklidnila. Tohle se mi zda fakt rozumny pristup. Snad i u me to bude takhle v pohode.

role, rikali nam 6-10 na den, koupila jsme si to baleni, co jich je tam 43.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru