Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anavka
5. srp 2009

Susik, jenže já to mám naopak, mimčo je až moc živé, mělo by to být od 140 - 165 a já tam mám skoro pořád 170 - 190 😕 Ale prý spící mimčo můžeš vzbudit tím, že se najíš, napiješ nebo ho postrčíš, ale s tím "hyperaktivním" nic neuděláš 😔 Já Zikmunda taky nemusim, v min. těhu jsem u něj byla 1x a stačilo mi to.
Holky, já už chci, aby už ten náš prcek konečně "vylezl" a ono se pořád nic neděje 😢

susik77
5. srp 2009

anavka: aha...a v kolikatem ses tydnu?

susik77
5. srp 2009

a mimochodem: chodite nekdo do poradny v pondeli? ja jsem objednana na 10.hod.

anavka
5. srp 2009

Dnes 39 +3.

radi
5. srp 2009

anavko, tak to je super, ze jsi to mela tak rychle a v poradku. Je dobre, ze te poslou i na monitor, kdyz zrovna nejdes na kontrolu.
Ja jsme cekala, ze tam pujdu taky jeste mimo kontrolu, ale nic mi pak nerekli a to na tom UTZ rikali, ze doporucuji monitory kvuli tomu prutoku pupecnikem.
susik, ja chodim v utery a snad uz tam pujdu naposledy a mala se narodi. 🙂

susik77
5. srp 2009

radi, anavka: tak drzim palce aby jste brzy porodili 😉

role
6. srp 2009

Ahoj holky, tak se k vám taky přidávám. Dnes jsem byla poprvé v poradně v ambulanci č.3. Jméno doktorky nevím, ale byla tmavovlasá a moc milá. Na monitor mám jít až příště, takže jsme to dnes zvládli za 20 minut. 🙂 Kdyby to takhle šlo pokaždé, tak bych si vůbec nestěžovala. 😀

beddy
6. srp 2009

ahojky, Role a vyšetřovala tě nebo dělala jen utz? V kolik jsi tam byla hodin, že jsi byla tak rychle venku?
Já se objednávala telefonem a asi budu chodit taky ve čtvrtek, číslo mi neřekla, tak snad taky k nějaké milé dr.

Anavka, snad už se dočkáš brzo.

role
6. srp 2009

Beddy, vyšetřovala mě a i dělala utz. Byla jsem objednaná na 9h. Snad nejdýl jsem strávila v kartotéce kvůli vystavení karty. Tak to se tam určitě potkáme. 🙂 Já jdu příští čtvrtek od 7:30 na ten monitor. A na kdy jseš objednaná ty?

radi
7. srp 2009

dobre rano,
susik, diky, uz aby to bylo. 🙂
role, tak to jsi asi byla u te pani doktorky, ktera mi delala v Podoli asi prvni UTZ nekdy v tom 6. tydnu.

role
7. srp 2009

Radi, jojo, vypadá to tak podle popisu. Chtěla jsem se podívat na jméno na dveřích, ale když jsem odcházela, tak jsem byla ze všeho tak vyjukaná, že jsem zapomněla. A jak je to v Podolí? Střídají si pacienty nebo už budu chodit jen k téhle?

beddy
7. srp 2009

Role, no příští týden jdu ještě u nás a podle toho zda nově koupený monitor budou používat nebo zatím ne, jestli nestihnou nachystat, tak Podolí.
Kdybych šla do Podolí, tak ten další týden.
To je fajn, že vyšetřuje i utz. A vyšetřuje citlivě? Minulé těhu mě jeden dr. v porodnici vyšetřil tak, že to bolelo tři dny, tak se cizích dr. trochu bojím.
Jestli zjistíš jméno, napiš, abych věděla ke komu a mohla tě potkat.

beddy
7. srp 2009

Kamarádce, co rodila v dubnu se střídali někomu ne, tak nevím.
Uvidíme, co napíší aktuálně holky.

anavka
7. srp 2009

Holky, mně vyšetření i UTZ pohromadě dělali jen na 1. kontrole, pak vždy jen monitor a teď při 4. monitor + vyšetření. Jinak já byla 3x u stejné MUDry a 1x u jiného. Někoho třeba odvolají na sál, tak za něj zastupuje jiný.
Beddy, myslím, že si nemůžeš určit ke kterému doktorovi chceš chodit 😖

beddy
7. srp 2009

Anavko, to jsem nemyslela si určit, jen kdyby sestra dala vybrat, že budou mít volno dva různí anebo bych koukala, odkud Role vyjde. 🙂

role
7. srp 2009

Beddy, to vyšetření jsem skoro vůbec nezaregistrovala. Bála jsem se, že do mě bude cpát nějaký velký zrcadla ale nic takového. Fakt byla v pohodě. Jméno si snad ve čtvrtek už zapamatuju 😖 , tak ho napíšu. 😉
Anavka, při dalších kontrolách tě nevyšetřovali? Tak co ti teda pak dělá ten doktor? Já mám jít nejdřív na monitor (nevím, jestli je to tak vždycky) a pak zajít k tý doktorce. Ale teď teda nechápu, proč k ní mám jít, když mi nebude nic dělat?? 😅

anavka
7. srp 2009

Role, ne mě nevyšetřovali a myslim, že i Radi psala, že jí nic nedělali. No, k doktorce jdeš hlavně proto, že ti zkontroluje výsledky z monitoru, zeptá se tě jak se cítíš a sestra ti vypíše den další kontroly.....teda alespoň tak to chodí u mě.

guerlain
7. srp 2009

Role a nejmenovala se náhodou MUDr.Števíková? Přízvuk trochu má, ale myslím, že né ruský. Je jediná lékařka (žena), která pracuje i na gynekologické ambulanci a chodí k ní i moje mamka. Má úplně narváno a objednávací doby k ní jsou přes 2 měsíce. Já byla u ní minulý týden a říkala, že bude zastupovat něhoho celý čtvrtek na ambulanci č. 3. Ale pokaždé taky nevyšetřuje. říkala, že to není nutné, pokuď nemám kontrakce. Ale týden před tím mně vyšetřila. 😝 Má pokaždé dobrou náladu a nikdy nemáš pocit, že z Tebe dělá blbce a je velice nežná. Šéfova manželka se s ní domluvila k porodu a šéf řekl, že s takovým profesionálním lékařem se nikdy v životě nepotkal (a to je pěkne náročnej). 🙄

beddy
7. srp 2009

Guerlain: Tuhle dr. si tu už někdo chválil, nevím už ale jestli z poradny nebo z porodu přímo.

Šéfova žena se má, že si může vybrat porodníka. Musí to být fajn, mít někoho, koho člověk zná a je milý.

radi
8. srp 2009

role, ja mam pokazde jinou dr. v ordinaci. Prvne me vysetrovali plus UTZ v ordinaci, na druhe navsteve ne, jen jsem mela monitor a na treti monitor, vysetreni, UTZ v ordinaci a jeste se ji tam neco nezdalo, tak me poslala na velky UTZ do tretiho patra.

Ja myslim, ze si clovek muze vybrat porodnika, jen to neco stoji. Moje gynekolozka pracovala nejaky cas v Podoli a sama chodila k porodum do Podoli, ale ted ma male dite a uz to vsechno nestiha. Pokud bych chtela, tak by mi nekoho doporucila, nabizela to i me kamaradce, ktera k ni chodila do ordinace. Tuhle nabidku jsem pak zavrhla, protoze kdyz k tomu cloveku bezne nechodi, a neznam ho, tak je to asi stejne, jako kdyz ti tam prijde nahodny dr.. Osobne jsem se tam setkala 3x s jednim panem doktorem (na pohotovosti a pak 2X na UTZ) a to byl moc prijemny clovek, ale nevim, zda chodi take k porodum. To by byl snad jediny po me gynekolozce, u ktereho bych si to snad i zaplatila.

beddy
8. srp 2009

Radi, jo, stejný názor.
A co u tebe jinak nového, koukám už už jsi 40 tt?

radi
9. srp 2009

beddy, mame termin dneska, ale male se asi chtit nebude. Moc bych si prala, aby to bylo dneska, je to hezke datum a hlavne by to bylo hezka shoda datumu. My meli 9.6. svatbu, synovec je 9.9. a ted by mala Nelinka byla 9.8.. Na dnesek jsem se hezky vyspala, nabrala jsem hodne sily, tak bychom mohli jit na to. 🙂

Nevite jak je to s navstevama v porodnici? Nasla jsem neco na netu, ale zdaji se mi ty navstevni hodiny nejake hodne omezene.

beddy, vy si nechcete nechat rict, co cekate a nebo mimco nespolupracuje a nechce se vam ukazat?

susik77
9. srp 2009

radi: jsou omezene, jen na nadstandardu jsou neomezene. asi aj kvuli tomu aby jste se vzajemne na pokoji moc nevyrusovaly...
ja jsem mela stesti, ze jsem byla sama na pokoji, takze mm tam byl porad...ted uz asi nebudu, to byla nahoda...nemela jsem ani nadstandard. ale byla jsem rada...vubec si nedokazu predstavit ze budeme na pokoji 3...ale nakonec do nadstandardu jit nechci kvuli tomu, ze asi par mesicu nedostanu materskou-jak to ted pozde posilaji...

susik77
9. srp 2009

taky mate nekdy takovou vystrelujici bolest do kycli?to se asi mimco posouva dolu, ze?

role
9. srp 2009

Radi, díky za info. A přeju, aby vám to dneska vyšlo. 😉
Susik, mám asi něco podobného, přijde mi jakobych si přiskřípla nervy a jde mi to do těch kyčlí. Že by se konečně posouvalo? To by bylo prima. Protože já mám zatím břicho pořád nahoře a špatně se mi dýchá. ☹

susik77
9. srp 2009

role: jj, ja mam taky nahore, kdyz jsem rodila poprve, tak mi vubec nekleslo, dost spatne se to tlacilo u porodu jsem 2x zvracela 😖

role
9. srp 2009

To mi ani neříkej, že taky nemusí vůbec klesnout. 😠 A šetřila ses v prvním těhu (klid na lůžku a tak), nebo jsi normálně fungovala?

susik77
9. srp 2009

pave mi vsichni rikali, ze jsem moc akcni 😎 myla jsem okna, plavala jsem 2-3x tydne tak 2 km v bazenu, chodili jsme s mm na prochazky...vubec jsem neodpocivala 😎

anavka
9. srp 2009

Holky, hlásím se z domova po dnešním monitoru...náš věčně akční prcek byl poprvé klidný a skoro usínal, takže nám ho málem neuznali, ale nakonec podepsali 😉 Jinak na porod to u mě tedy rozhodně nevypadá 🙄
Mně taky v 1. těhu vůbec nekleslo břicho a ještě navíc jsem vůbec nevěděla co je to tvrdnutí břicha, žádné poslíčky, prostě nic, jen mi asi 3 dny před porodem začala odcházet hlenová zátka. A teď ve 2. těhu mám tvrdnutí už do 15. tt, prý bříško už trošku "spadlo", ale mně se to tedy moc nezdá, to je ale vše, jinak se cítím naprosto super, jen mě bolí levá strana zada a když se rozležím tak tedy brutálně 😒
Holky, nevíte jak dlouho nechávají v Podolí přenášet? Já tam první dceru přenášela 17 dní, tak jen doufám, že se to změnilo 🙄 😨
Jinak jak píše Susik, návštěvy na normálních pokojích jsou omezené, ale u nás to stejně asi nebude moc na dlouho, protože ta naše treperenda by tam z toho za chvíli udělala kůlničku na dříví 😝
A ještě k těm nadstandartům, teď jsem někde četla, že jdou na dračku, že prý si je maminky jakoby předplácí už dopředu, i když tam ještě nejsou, třeba +/- měsíc, to je tedy mazec 😕

susik77
9. srp 2009

anavka: to se divim, ze nekdo ma tolik penez 😕 ten nejdrazsi stoji asi 2600, to za to zaplati 78 000 ?To pochybuji....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru