Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

susik77
1. zář 2009

beddy: ja jsem toho hamiltona chtela, v pond. jsem byla uz 40+4, uz jsem vsechno krome toho ricin. koktejlu vyzkousela a nic nezabralo. A uz jsem taky dost unavena na nejake vysilovani po schodech a na horach 😖 .
Podle ultrazvuku mam termin az zitra, tak to uz necham na malou kdy se ji bude chtit ven 😎
lucrezinca: myslim, ze do patku mas dosty casu. Ja jsem s vercou byla v den porodu rano na kontrole na monitoru, rekli mi, ze nemam vubec nalez k porodu a v noci 21.39 mi zacali hned z nuly prave kontrakce. V pondeli 10.49 se mala narodila.
Uz si rikam, ze stejne asi nema smysl to urychlovani porodu, mimco presne vi, kdy se ma narodit 😉
Drzim vsem palce 😉

beddy
1. zář 2009

Susik: jo, já vím, u přenášení to chápu anebo když je zdravotní problém, jen jsme s holkama nepochopily, že někteří dr. to dělají bez upozornění jen tak a před termínem ☹
Jedné to tak dělali u prvního a nakonec to skončilo císařem za pár hodin, možná by skončila tak za pár dní, ale možná ne.

susik77
2. zář 2009

ahoj holky, dnes rano mi zac. odchazet hlenova zatka, tak snad to uz bude do 3-4 dnu 😎
S malou mi odesla v patek a narodila se v pondeli dopoledne. Taky to uz bylo po terminu.
A mam pocit, ze uz se mimco posunulo vic dou, dost casto chodim na WC 😎
Zitra jdu na poradnu, tak jsem zvedava...

susik77
2. zář 2009

beddy-a v kolik mas poradnu? Ja mam na 9.monitor, ale pujdem tam asi na 7.30-8.hod, stejne se vsude ceka tak pulhodinu az hodinu...

ronikacz
2. zář 2009

Caute, tak ja som mala vcera poradnu 38+2 a vypada to, ze tak skoro rodit nebudem....pytala som sa na prenasanie, ze teda i ked bude mimi vacsie ( simon mal 4kg 2 dny po terminu ked sa narodila), ze by som nechcela spechat na vyvolavanie, ze by som radsej pockala. tak mudr verner vravel, ze jestlize nebude iny problem, tak pockame....tqak uvidime...

beddy
2. zář 2009

Ahojky, Susiku, já jdu u nás na ambulanci, ne do Podolí, no objednaná jsem po obědě, ale bolí mě levé stehno a pálí, minulý pátek mě poslali z lékárny do nemocnice, tam na cévním, že tromboza to není.
Ale lepší ani po mastičce z lékárny taky ne, tak se budu ptát. Takže půjdu o něco dříve.

Roniko, ty máš nějak domluveného dr. Wernera nebo to byl zástup?
Moje dr. je jeho spolužačka a tvrdila, že nedělá těhuporadny, když jsem ještě nevěděla, zda budu moct chodit k ní do porodu a ptala se jí, koho v Podolí zná.

A mě se zdá mimi víc nahoře, jak kope a míň chodím čurat, tak jsem zvědavá, co řekne dr.

ronikacz
2. zář 2009

Beddy, no to neviem, ordinuje v utery odpoledne a normalne k nemu chodia tehule ako ja, takze by som povedala, ze to je klasicka tehu poradna. ale mam pocit, ze to ma snad iba utery odpo 3 hodiny a aj tak casto odbieha. tak neviem, ci to je oukej alebo iba zastupuje za niekoho, kto je dhsie prec.

beddy
2. zář 2009

Roniko, no právě ona mi říkala, že má jen onkologii či co, tak mi to bylo divný, ale třeba má i jeden den ty těhule:O)

Já jsem zvědavá na ten zítřek, je tolik těhulí, že jdu až v poledne, to zas budou nervy.

Jinak TP mám 13. dle ms, ale vím jistě, že dle početí a ovulace by měl být 18., tak jsem zvědavá.
Kdy máš termín ty?

ronikacz
2. zář 2009

No ja mam termin podle MS tiez 13.9. 🙂 podla UTZ ani podla nicoho ineho ho stanoveny nemam. tak uvidime. Simdu som prenasala iba 2 dni, nebranila som sa vyvolaniu - to chceli kvoli velkosti ( 3970g),a le tentokrat sa ponahlat nebudem.

beddy
2. zář 2009

Jé, to je dobrý 🙂
Ale já mívám ovulaci dost pozdě, většinou kolem 25 dne cyklu, i srdíčko jsem měla až v 8/9 tt dle ms, na tom utz ve 12 tt byl termín dle ovulace a odpovídal na den. Někdo říkal, že dle utz dávají termín při rozdílu větším.
Dr. to ví, případně jí to připomenu, když by se jí nezdálo, že ještě nerodím.

První se mi narodil o tři dny dřív, praskla voda. A měl 3300g. Jsem zvědavá, kolik bude mít tohle mimi a kdy se narodí.

ronikacz
2. zář 2009

No mne podla UTZ vychadzalo dost skoro, pomaly viac ako o tyzden az dva skor ako podla MS, ale to som mala i pri simdovi. holt druhy prdolka bude rovnaky obr ako simon. Ale vravim si par gramov hore dole, ked uz clovek vytlacil 4kg, tak snad zvladnem aj 4.2kg.... 🙂

beddy
2. zář 2009

Roniko, pár gramů 🙂
No koukala jsem a někdo má druhé mimi větší, někdo menší, já měla jen jeden odhad za těhu, necelá 3 kila v 37 tt.

susik77
3. zář 2009

beddy: ja bych mela mit taky 2.mensi-starsi vychazela vecsi o 4 dny a toto mimco je mrnsi o tyden...ale mozna je to proto, ze jsem mela pozdeji ovulaci...

beddy
3. zář 2009

Ahojky, nakukuju před spaním.

U mé dr. kontrola dneska v pořádku, ale nepsal jim prý u jiných pacientek monitor křivku, tak rovnou říkala, že odpo by to už jít mělo, že to na mě hlavní dr. odpoledne, až dorazí, vyzkouší.

Ale na pokusnýho králíka nedošlo, bo jim to pořád nešlo, jela jsem s malým do porodky a tam furt někde čekala.
Monitor mi PA v pohodě natočila, pak mě poslala na porodní sál /jinde už dr. není pro těhule odpoledne/ a tam jsme zase s malým čekali, aby to nějaký dr. zkontroloval, pak nás vzala PA do předpokoje těch sálů a že je to dle dr. dobrý a objednala po problémech se systémem PC /neukládal pořád to objednání/ na příští týden. Mám jít ve čtvrtek dopoledne.

Jinak mě bolí noha víc, kámoš dr. na dálku po telefonu poradil nějaký vitamin, co můžu i jako těhule, že by se to mohlo zlepšit, pokud je to jen skřípnuté nebo těhotenstvím a když to bude stejný nebo horší, že mám jít radši otravovat, aby to nebyl zánět žil nebo ta tromboza, co ji vyloučili před týdnem, prý se to mohlo změnit, když to víc bolí.
Takže uvidím zítra během dne, co bude, když horší, tak někam budu muset jít.

zdenkaradek
4. zář 2009

Jé holky, prosím o radu, dneska dneska jsem byla na KO v Podolí a příští pátek mám jít i na monitor a úplně jsem zapomněla, jestli musím jít se na ten monitor ještě objednat, nebo je to už nějak objednané, PA mi to napsala do průkazky. Byli jsme tam dneska i s malým, tak jsem od tamtud vyběhla a tohle jsem už od minule zapomněla. Díky.

beddy
5. zář 2009

Zdenkaradek, určitě už se objednává, monitor je u dveří těch sestřiček a když jsem tam byla poprvé a ještě bez monitoru, vylezla vždy sestra z těch dveří monitoru a ptala se, kdo jde na monitor a vzala si maminky dovnitř.

Já byla s nohou ve Vinohradech, tam co minule, ale zrušili tu ambulanci a v a kardiologii /kde je mají zastupovat/ mi vyšetřili opět cévy, vzali navíc i krev a že to není tromboza/ to vím taky/ a vydržet:O( No jim se to řekne, když mě už víc jak týden nonstop pálí noha a sotva lezu. Jím ty vitaminy, ale nelepší se to, asi budu v pondělí volat do Podolí, neumím si předstvit s tím rodit a chodit při kontrakcích.

zdenkaradek
5. zář 2009

beddy, tak ať ti to s tou nohou dobře dopadne. Porod s tím si taky nedovedu představit, hlavně když mi při prvním porodu každá kontrakce končila křečí v noze, na to se tedy opravdu znovu netěším 😝 .

beddy
5. zář 2009

Zdenikaradek, děkuju

No dr. vtipně řekl, že pokud jde vydržet, tak žádný lék, jinak maximálně na noc Paralen a ne víc než dva dny, no nezabral, tak dál už ho nejím a v pondělí někam zavolám, co s tím.

Já u prvního měla vyvolané kontrakce oxytocinem kvůli pomalému otevírání po prasknutí vody, bolelo to dost, ale tohle je nonstop a horší. Zvládla jsem to bez léků. U kontrakcí aspoň člověk ví, že mají svůj účel a skončí za pár hodin:O)

ronikacz
6. zář 2009

Tak holky, dneska mam presne 7dni do terminu porodu a nic...v piatok sme boli na svadbe, vcera cele odpo na nohach na grilovacke a nic-ani to so mnou nehlo....asi si dam po schodoch tych 14 poschodi v nasom panelaku 🙂 Tajne som dufala, ze pri starostlivosti o 19m prcka porodim o cosi skor....tak uvidime, co povie mudr v utorok na kontrole.

beddy
6. zář 2009

Roniko, já myslela, že jsi v porodnici už, jak jsi nepsala.

Chodíte někdo ve tvrtek do poradny 4? Myslím, že na sále mě do ní objednala ta sestra, ale neříkala jméno dr.
Já tam byla jednou, byla tam mladá dr., ale jen zástup.
Díky.

ronikacz
7. zář 2009

Beddy, kde nic tu nic....vcera som mala zase intenzivne posliky, tvrdlo mi hodne brucho v takych nejakych intrvaloch, boleli ma krize....dole ta kost ma boli, jak keby mi ju natahovali na skripec, ale dneska rano je to zase celkom ok. i ked ta kost ma dole pobolieva stale....

beddy
7. zář 2009

Roniko, tak kdyby mě dost hodně nebolela ta jedna noha, tak si užívám. Fakt, ani ta stydká kost nebolí, břicho nic.
Jsem zvědavá, když se nic nebude dít, tak co na kontrole ve čtvrtek, protože mi říkala dr., pokud se uvidíme za týden a nic a minule taky a zatím nic, otevřená na prst furt.
Se budu muset zeptat, zda jsem otevřená víc, v těch jejich zkratkách, co kolikrát nerozluštím, se nevyznám.

ronikacz
7. zář 2009

Beddy, ja mam kontrolu zajtra a tiez som zvedava ako sa bude postupovat, ci mi daju kontrolu az za tyzden - coz budem uz 2 dni po termine....hlavne sa chcem vyhnut vyvolavaniu... 😖

susik77
7. zář 2009

Ahoj holky, ted jsme prijeli z porodky, mala se narodila v patek 4.9. 3.51. Byla to rychlovka, kolem 3.hod. mi pustili vodu, za 51 min. uz byla mala na svete. Nesla mi porodit placenta, tak me uspali.
Byla jsem na sestinedeli P1, vsichni strasne mili, aj spolubydlici 🙂
Mala je krasna, spokojena, vlaste miminko, jen papa a spinka 😵
Momochodem, meli posled. 2 mista jak na Porodnim salu aj na sestinedeli. Meli jsme stesti 😎
Ale dnes hodne pustili domu, takze je volno 😉

zdenkaradek
7. zář 2009

Susik 77, gratuluji k Terezce, to je super, že to byla rychlovka. No on byl v pátek úplněk a to se prý rodí nějak víc 😉 , asi stejně jako při bouřkách. Pěkně se sžívejte a užívejte, musí to být náročné.

ronikacz
7. zář 2009

Teda susik, tak to je naozaj luxusna doba porodu....gratulujem k dcerke!

susik77
7. zář 2009

diky 🙂
Dnes jsem jen uklizla a varila, se starsi dcerou to bude narocne 😔 mimi se ji libi, nejradeji by ho prevalcovala 😖
tak mm ji musi zabavat a ja se musim zamykat v pokoji kdyz kojim 😖
Tak jsem zvedava jestli se nauci chvat k mimi nezne 😔

beddy
7. zář 2009

Susik, moc gratuluju k princezničce 🙂 🙂 🙂

Porod teda rychlý a fajn, že jste hned mohli na šestinedělí spolu, doufám, že jak budu rodit já, bude taky volno.

Heč, dnes jsem dokoupila drobnosti a mám už nachystanou tašku do porodnice celou. 😀

ronikacz
8. zář 2009

Susik, mam dotaz....stale plati, ze ti v podoli daju na pokoji 5 sitkovanych kalhotek k dispozicii?

susik77
8. zář 2009

beddy: diky moc 🙂 myslim, zxe pocasi se stabilizovalo a uz se nebude tak moc rodit 😎
ronikacz: ano 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru