Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

keminek
12. únor 2010

Jo tu stížnost pošli. Jsou zvyklí 😒 Já tam taky poslala.. sice jen na nevhodné chování, ale řešili to, omluvili se. Ještě jim napíšu ten zbytek, ač to není aktuální, ale jen do nich, ať se staraj.

zuzik03
12. únor 2010

cau holky, ja rodila v Podoli pred tydnem (podruhe), byla jsem na P1 a nemuzu si stezovat na nic, vsichni se chovali profesionalne. ale posledni noc me dali na pokoj s holkou, co ji blbe napichli epidural, zjistila, ze ji z vpichu tece nejaka tekutina (nevim, jestli muze vytekat mozkomisni mok...), tak ji to museli pichat znova a delat ji nejakou krevni zatku, od toho spatneho pichnuti se ji zablokovala komplet pater, vubec nevidela na dite, kdyz ho kojila a mela hrozne bolesti hlavy. do toho po ni chteli, aby mela maleho u sebe, kdyz mela problem se vubec pohnout a 4. den ji chteli poslat pryc. vyrvala si aspon navstevu anesteziologa, ktery ale zaprel, ze by to ten co ji to pichal udelal spatne (ten ji to pritom sam priznal), takze jeji problem dost bagatelizovali a nakonec se teda nechala propustit s tim, ze bude jednodussi to resit sama mimo podoli 😒

senja
12. únor 2010

Tak s sestinedelim jsem take nebyla spokojena na 100%:
Porod jsem mela velice rychly a pohodovy, takze na oddeleni sestinedeli jsem sla sama jen v doprovodu sanitare (aby ukazal cestu) a manzela, ktery byl u porodu a nesl mi tasku. Porodila jsme rano. Na chodbe se nejaka zanska sestra docela razne ohradila, ze ted nejsou navstevni hodiny, takze manzel na pokoj ani chodbu NESMI a i po vysvetleni, ze jdu z porodniho salu trvala na svem. Asi jsem tasku musela nest sama anebo jsem se dost nekrcila a nevypadala na to, ze jsem pred 2 hodinami rodila.
Pokoj jsem vyfasla dvojluzkovy, takze vedle mne lezela maminka, ktera porodila asi 3 minuty prede mnou a take chlapecka. Byla strasne mila a mozna i diky ni mam pres vsechno na porodnici nejlepsi vzpominky 😵
Po hodine na pokoji dorazila detska sestra, ktera se se sladkym usmevem zeptala jak se citim. Na odpoved "skvele" se mne zeptala, zda uz se nechci postarat o svoje mimi sama 😅 Nevedela jsem jak se sikovne ohradit, tak jsem odpovedela, ze asi ne, protoze se zatim bojim. Na cez se na mne podivala jako na krkavci matku a prohlasila: Vy se nechcete starat o svoje dite??? Zkratka miminka nam rovnou soupli.
Ta sama sestricka musela nas naucit prebalovat a oblikat (nedavno jsem byla v Podoli znovu a zrovna na chodbach "bezel" film z historie ustavu z roku 1948. Oblecky a zavinovacky v nem meli ty same, jake mel i muj synackek 😀 ). V rychlosti nam to prevedla na jeste nekakajicich miminkach a odesla. Az se mi muj synator jako prvni pokakal (a ze te smolky tak nebylo malo), nevedely jsme s Evickou (tou druhou maminkou) co delat. Letela jsem za sesrou, ze se mi mimi pokadilo a ze toho moc, ze nevim jak tu hmotu utrit. Dalsi sestricka se na to usmala a jizlive prohlasila: Tak asi je pokadeny az na hlave. Srandicky, srandicky, ale az dorazila a videla jak je synacek cely od smolky, tak ho soupla pod kohoutek, ale ze my to nesmime delat 😀 Ze mame to zvladnout ubrousky a na nase nechapajici obliceje se zdesila, ze je nemame s sebou: To jdete do porodnice bez vlhcenych ubrousku?!!! Hlavne ze na strankach maji napsano, ze az na plinky vsechno pro mimi maji k dispozici 😒
Jiz zminena sestricka nam mela ukazat kojeni. Take fatalie. Zeptala se mne, zda uz mohu sedet po nastrihu (jasne, 3 hodiny po). Ze ne? Dobre, zkusime prilozit vleze. Lehnete si na polstar a dejte miminku prso (moje v te chvili prazdne jednicky, ktere jsme musela hledat). Ne, delate to spatne, ..., ne, tak take ne (ze by mne vysvetlila jak?). Nic, zatim vam to nejde, zkusite to pak. A odesla s tim, ze mame zkouset co 2 hodiny 😀 Evicka mela uz druhe dite, tak se s tim vicemene poradila vsede, ale mne se bylo blby zeptat na to jak se to dela. Tak jsem synatora i pres bolesti hraze vsede (kruh mi donesli az vecer) zkousela kojit. Po 2 dnech jsem mela bradavky rozzuzlane na krev 😅 a maly stale nechtel sat. Az jednou jsem se ohlasila jine sestricce, ktera byla o dost ochotnejsi a dala si tu praci, ze za mnou chodila ke kezdemu prilozeni a vysvetlovala jak se to dela. Dokonce donesla i mliko ve strikacce, protoze jsme prisly na to, ze muj pohodlny chlapik nechce sat, protoze z toho jeste nic nekape 😀 😀 😀 Te sestricce vdecim za to, ze dodnes stale kojim 😉
Obedy nekomentuji. Nejsem absolutne rozmlsana ani narocna, ale to, co nam tam davali za jidla, to bylo vazne hrozny: Jako dat kojici matce rozvarene studene spagety zalite hodne korenenou rajskou, ktera ma konzistenci rajske polivky ze sacku, to by podle mne melo byt trestne. Evicka pro jistotu temer neobedvala. Vecere a snidane ale byly vcelku dobre.
Na navsevach se mi maly pokadil, proto jsem musela na pokoj, i s manzelem, protoze to chtel okouknout 😉 Bohuzel u toho prebalovani se na pokoj stavila sestra (ta, ktera nechtela pustit meho manzela s taskou) a zdesila se: Co tu dela navsteva? Vzdyt uz jsou jen na chodbach! Moje vysvetleni, ze moje spolubydlici s miminkem je stejne take na chodbe, takze nikoho nerusime ji nezajimalo. Pak si vsimla, jak prebaluji a dalsi zvolani: Jak to delate!! Stala tam nade mnou a pred mym manzelem me hlidala a poucovala, ze to delam spatne. No jako skolacku. Nastesti neni to davno, co jsem ji vystudovala, takze zas tak hrozne mi z toho nebylo.
Dalsi den jsem musela za sestrickou, protoze se mi zdalo, ze maly nejak moc ublinknul. Na to sestricka mi chnapla mimi za tkanicky zavinovacky a ze jsem ho urcite nenechala dukladne odrihnout, tak at ji to ukazu. Vysledkem bylo: Vy neumite ani nechat miminko odrihnout si? (No sorry, ucil me to nekdo? 😀)
Po 4 dnech nam s Evickou rano (asi v 9) na vizite bylo sdeleno, ze jsme propusteni a mame odjet do 11ti 😀 Jako kde tak narychlo sezenu manzela nebo aspon veci a autosedacku? Evicce se to podarilo, ale ja jsme musela zadonit, abych zustala do zitrka. Evicka s malym odjeli a puldne jsem byla sama na pokoji. Synatora jsem mela nonstop u sebe, nikdo se ani neptal, zda nejsem unavena a nechci ho vzit do sesterny. Vecer mi tam dali jinou maminku a jina sestricka ji krasne a podrobne vysvetlovala peci a kojeni, a ze tatinek stal u toho nikomu nevadilo. Stejne tomu tak bylo i u dalsi holky, kterou dovezli rano na moji postel po cisari. Vse ji bylo vysvetleno a nikdo se nedivil, ze ta prvni maminka stale nechtela mit mimi u sebe.
S uvolnenim postele me take ke konci nastvali: Rychle, rychle, nenechali me ani pred odjezdem domu nakojit - uprostred kojeni me prestehovaly na sousedcinu postel a pak chtely vzit na prevleceni i polstar, na kterem lezel u kojeni synator. Takze dokojila jsem i na sousedcine polstari, ktery jsem si musela domluvit sama 😅
Takovych "zajimavosti" tam bylo vice, ale my jsme to prehlizely a mely plne hlavy radosti z nasich drobecku, takze celkove na to spatne si ted vubec nevzpominam. A hlavne s hodnocenim porodu stale trvam na jednice s hvezdickou 2x potrzenou, a to pro vsechny, pocinaje sestrickou, pres PA (byla uzasna) a detskeho lekare, konce gynekolozkou. Pro mne osobne porod byl dulezitejsi, mozna proto celkovy pobyt v Podoli vnimam jako skvely 😅

seb
13. únor 2010

senja: tak to je taky hustý, teda holky se tam začínám fakt bát jít rodit , teda rodit se bojím každopádně, ale tý poporodní péče, co tu popisujete, to je děsný teda a to má člověk sám se sebou v šestinedělí co dělat a ještě takhle se k němu chovají ? no snad budu mít více štěstí na hodné a ochotné sestřičky

anicka164
13. únor 2010

Teda, to jsem asi měla štěstí. Připadá mi, že jsem asi rodila v jiný porodnici...
Na mě byli všichni hodní, na porodním sále super, na šestinedělí taky. Co jsem fakt koukala bylo, když jsem přišla ve 3 ráno, že bych chtěla dokrm pro Mikuláše (od 22 brečel hlady a já myslela, že ho nakojím). Sestra mi ho nabízela už asi o půlnoci, to jsem odmítla, tak jsem se tam pak bála jít, že mě seřvou. Opak byl pravdou. Usmála se, Mikuláše dokrmila a oba jsme na chvíli usnuli.
Je teda pravda, že se zas tak moc nezaobírali mýma pocitama - v poporodním hormonálním koktejlu jsem tam docela často brečela a sestry se mě nezeptaly, jestli je všechno ok. Ale možná bylo lepší se v tom nerýpat, sebrala jsem sílu a všechno dobře dopadlo.
Chce se to na všechno ptát, sami toho moc neřeknou, ale když se řídíte heslem "líná huba - holý neštěstí", tak je úspěch zaručen. Hnusný tam na mě nikdo nebyl, naopak se usmívali a tak...
Jediný trable jsou s kojením, každá sestra říká něco jiného, tak je lepší mít kontakt na laktační poradkyni, které důvěřujete a konzultovat s ní. A pokud mohu doporučit, nechoďte na setkání s laktační poradkyní v Podolí. Je to tuším ve čvrtek, v zásadě tam povídá taková milá paní o kojení a péči o mimina, ale když jsem jí řekla, že pořád nemám mlíko, tak jediná rada, který se mi dostalo byla, že mám hodně pít a že možná prostě mít mlíko nebudu, že se to prostě stává. Zbytek toho setkání jsem se jenom snažila nebrečet, protože jsem kojit chtěla a dost mě dostalo, že mi řekla, že já kojit možná nebudu (ale asi to myslela dobře). No, nakonec kojím doteď.
Seb, vážně se neboj, zvládneš to.

anicka164
13. únor 2010

Ještě k tomu propouštění - asi druhý den po porodu jsem dostala nějaký papír, kde byly informace o porodnici, jak se co nejrychleji zotavit a tak. Mimo jiné tam i psali, že vědí, že je s propouštěním problém, ale že maminky prosí, aby si to nějak zařídily, aby je někdo hned po poslední vizitě vyzvedl, že tak uvolní místo jiné mamince. Tak jsem byla s manželem domluvená, že pro nás přijede, jestli nás paní doktorka pustí. Není přece problém se třeba den dopředu zeptat, jestli nás teda zítra pustí nebo ještě ne, popřípadě na čem to závisí.
Což ale samozřejmě neomlouvá jejich neochotný jednání k Senje... Já byla na nadstandardu, nikdo na mě netlačil, ale je fakt, že ten den i vizita přišla dost pozdě (až po 11), takže možná tím omlouvaly náš pozdní odjezd. Manžel tam byl už na té vizitě a pak jel ještě něco zařídít a nikdo nic nekomentoval. Těžko říct, jestli byla v pohodě sestra nebo to bylo tím nadstandardem.

anicka164
13. únor 2010

Jinak myslím, že štěstí přeje připraveným.
Takže Seb, vem si s sebou radši víc věcí než míň. Nezapoměň na kruh, Bepanthen na bradavky, vložky do podprsenky, hodně pití a něco sladkého na zub.
A zkus se domluvit se svou gynekoložkou, jestli by ses mohla stavit třeba i po porodu. Sice máš být v péči Podolí, ale kdyby tě pustili dřív a něco se dělo, tak abys měla jistotu. Mě moje doktorka při poslední návštěvě v těhotenství u ní říkala, ať se klidně zastavím, že ví, že z Podolí propouští brzo, protože tam mají strašný nával. Nakonec jsem to naštěstí nepotřebovala.

senja
13. únor 2010

anicka164 Tak jsme se take samozrejme ptaly na to, zda uz nas zitra propusti, jen gynekolozka nam rekla, ze klidne jeste dnes, ale detska (jinak velmi mila a sikovna) rekla, ze to zalezi na zitrejsich hodnotach bilirubinu (zloutenky). Jinak pripojuji se k tvemu nazoru, ze radeji vice veci nez mene.
Urcite nezapomenout na kruh (nastrih myslim delaji skoro vsem a uprimne ja jsem za nej vdecna - jak vas riznou absolutne necitite, ani si toho nevsimnete, a zasivaji az po umrtveni, takze citite pak akorat ty vpichy injekci, ale to uz je vam samozrejme fuk),
pak urcite nejake jidlo - sice na porodni sal vam udelaji doslova hostinu, ale chut na jidlo moc nemate (takze v nasem pripade se tim vsim nacpal hladovy a vystresly manzel 😀) - ja jsem mela s sebou baleni detskych piskotu a 2 banany, na sestinedeli prisly vhod a jeste jsem pohostila take vyhladovelou spolulezici.
a ty vlhcene ubrousky na prdelku 😀
mydlo radeji ne detske, ale glycerinove geraniove (ja jsme mela od Nobilis Tilia), doporucovala ho nam PA, krasne mne to zahojilo jizvu a pry pomaha na zenske problemy, laktaci a psychiku po porodu.

seb: Ne, vazne se neboj, ty poznamky a jednani te v tu chvili absolutne neberou, mas oci a usi jen pro sveho drobecka a nemuzes se ho nabazit 😵 A porodni pece je v Podoli podle mne uzasna, tak neni co resit 😵

senja
13. únor 2010

Tak abyste nebyly vystrasene z meho vypraveni o sestinedeli (G1), dovoluji si sem skopcit svuj prispevek o porodu

Bude to trochu zmatene, bohuzel nemam cas to po sobe cist a upravovat Na sestinedeli jsem byla na P1 na dvouluzaku s moc fajn sousedkou, ktera porodila o nejakych 30minut driv nez ja
Tak v kostce porod:
Porodni sal a personal u porodu byli uzasni. Sestricka, PA, doktorka a detsky lekar byli mladi, moc mili, prijemni a chovali se profesionalne. PA me hodne podporovala, ackoliv jsem tam mela i manzela, ktery mimochodem sedel vedle me hlavy uplne bledy, zvlast ke konci Neskutecne pomohly hlasky PA typu: "Jde Vam to krasne, jste sikulka! Uz to bude. A jeste zatlacit!"
Prenasela jsem 6 dnu a den pred terminem vyvolavani jsem zacala rodit
Rodila jsem prirozene, bez epiduralu (i kdyz jsem jeho odmitnuti u poslednich kontrakci proklinala).
Od prvnich kontrakci, ktere me vzbudily ve 2 v noci to cele trvalo 7 a pul hodin.
Zatka mi vylezla az behem prohlidky v porodnici, kam jsme dorazili s kontrakcemi po 2-3 minutach, a to uz jsem byla otevrena na 5cm (Pro nezasvecene: u 10cm uz se tlaci). Sli jsme na porodni sal, dali mi kapacku s penicilinem kvuli nemocnemu srdci, pak klystyr. Sestricka mne doporucila chozeni po sale, ale az jsem to prestala zvladat, tak mi nabidla sezeni na balonu - sedela jsem na nem oprena o manzela, ktery se posadil naproti mne na zidli.
Pak mi PA protrhla plodovku a dala kapacku s oxytocinem, protoze uz jsem byla otevrena na 10cm, ale moje kontrakce pry nestacily na vytlaceni miminka. Uz s prvnimi kapkami se dostavila takova bolest, ze jsem zacala i kricet Po chvilce mi rekly, abych tlacila. Par zatlaceni, nastrih, ktery jsem ani nezaregistrovala a maly byl venku - 3660g, 51cm, Apgar skore 10-10-10 Teprve tehdy jsem si vsimla, ze na sale je nejak moc lidi To byli detsky lekar a gynekolozka, kerou jsem mela u poradny. Daly mi maleho na brisko, pak myslim, ze jsem dostala jeste nejake kapacky proti krvaceni (behem celeho porodu mi vsichni vsechno hlasili a vysvetlovali, mile odpovidali i na moje sebehloupejsi ufnukane dotazy ).
Pak jeste jedno mensi zatlaceni a vylezla placenta. Doktorka me opichala umrtvenim a zasila. Maly uz mezitim byl po kontrole v zavinovacce u tatinka v naruci.
Vsichni nam postupne gratulovali a odchazeli. Nakonec nam s manzelem dovezli snidani na sal a nechali nas 2 hodiny o samote Az pak dorazila sestricka, musela jsem se ve sprse vycurat, ale jelikoz to neslo, dorazila PA a moc vycevkovala.
Hned nato dosel sanitar a zeptal se me, zda chci odvezt nebo zvladnu dojit k vytahu sama. Ja jsem to zvladla sama za pomoci manzela, citila jsem se skvele Tak jsme s manzelem v doprovou sanitare sli na oddeleni setinedeli P1.
Mozna jsem to mela tak krasne hlavne kvuli tomu, ze porod byl sam o sobe dost nekomplikovany, vyfasla jsem vyborny personal a take se vsim, co mi rikali jsem souhlasila - zadny porodni plan ani jine vyhrady, nechala jsem vsechno na tech, kteri tomu rozumeli vic nez ja Takze preji vsem ostatnim nastavajicim maminkam jen ty nejlepsi vzpominky na porod v Podoli

susik77
13. únor 2010

Ahoj, ja jsem byla asi s nanai na pokoji 😎 Ty sestricky se opravdu chovali dost arogantne, vubec jsem to nechapala...
Ja si osobne nemuzu stezovat, byla jsem moc spokojena ale mela jsem pocit, ze je to tim, ze jsem nemela az takove hrozne problemy.

Celkove muj pocit byl, ze tam maji desny frmol, ale chovaji se profesionalne a v ramci moznosti aj mile. Kdyz jsem o neco pozadala-aj na sestinedeli, vzdycky vysli vstric.

Myslim, ze k nanai se chovali tak proto, ze ji chteli dostat rychle domu a uvolnit pokoj. Podle toho stavu v jakem byla, mi to prijde jako zanedbani pece. Taky bych napsala stiznost.

Ja jsem mela problemy jen v patek kdyz jsem v 3.50 porodila, museli me uspat kvuli tomu, ze jsem nemohla porodit placentu. Potom mi bylo tak spatne, ze jsem 2x omdlela ve sprse 😖 A blbe mi bylo cely patek, malou mi nosili jen na kojeni.

V sobotu mi uz bylo lip a v pondeli dopol. me pustili domu(ja jsem sama chtela jit) ale byli radi, protoze meli plno a chteli prijat nove pacientky. Znami vubec nechapali ze me tak brzy po porodu pustili...

keminek
15. únor 2010

senjo, jo.. tak tohle je jejich běžné a standardní chování na šestinedělí. Ale samozřejmě v tak velké porodnici jsou určitě i milí jedinci, takže je to o tom, na koho narazíš, jak se říká. Opravdu záleží, jak se po porodu cítíš, jaké máš zkušenosti s personálem u porodu, jak moc jseš rozbolavělá, zda ti u porodu něco zvrzali (viz nanai, špatné opravované šití apod.), jaký máš pohled na věc (chceš miminko, patříte k sobě/ je ti to jedno, že je u sester), za jak dlouho ti dají miminko a zda o něj musíš opakovaně žádat nebo ti ho vozí samy sestry a nejradši by ti ho daly co nejdřív, jaké máš spolubydlící. Když se přidává jedno k druhému, tak v součtu toho tam můžeš mít tak plné zuby, že bys nejradši prchla. Když se nepovede např. jen část personálu na šestinedělí, tak celkově můžeš být spokojená. Mně vadí ty jejich oráchlý kecy, rovnání do latě, neochota, kamenné tváře. Někdy si moc do pusy nevidí, to je fakt a v takovém citlivém období na to není nikdo zvědav 😝 V mém případě jsem nepozorovala ani to profesionální jednání. Nebylo v čem.. učit kojit neuměly, s dětmi se nemazaly (příliš rychlé pohyby - naučené správně, ale pro to mimčo nepříjemné), nijak se námi nezabývaly, to bych za nimi musela chodit a já od nich nic nechtěla, případně raději nic nechtěla. Ani to málo co ty 😅 😀

nanai
15. únor 2010

Ahoj susik 🙂

keminek
15. únor 2010

senjo, tak já tam přijela stejně jako ty, v pohodovém rozpoložení, o porodu jsem nic nevěděla a nechala to na nich. Rutinní postup stejný (amniotomie, oxytocin..), ale přístup jiný, mé dojmy taky jiné. Rozhodně mi nikdo nic nevysvětloval a popora při samotném porodu byla nulová, netušila jsem, jak porod postupuje a sama jsem nebyla ve stavu, abych to z nich tahala. Šití bylo horší než porod s oxytocinem (tzn. že patřím do skupiny porod jo, šití ne 😀 ). Nebudu to sem psát, bylo by to ve stejném duchu, jako píše nanai. Skvělé to bylo až na nadstandardu, všechno mnohem lepší a taky nás nikdo nevyhazoval, odcházeli jsme v poledne a ještě nám nabídli oběd, který jsme si ale už nedali. Všichni milí, ochotní, profesionální. O personálu na sále a šestinedělí to říct ale opravdu nemohu. A v tomhle případě nejde o hormony, ty jsem měla od porodu celé šestinedělí a těch 5 dní v Podolí se mnou mávaly stejně intenzivně, ať jsem byla kdekoliv. Stačí pár úsměvů a normální slušné chování, nic extra nepožaduji.

Seb neboj se, jak vidíš, tak senja, květinka, anička a další mají pozitivní zkušenosti! 😉 🙂

tinky111
2. bře 2010

Ahoj,

prosím o radu, jak to chodí na první poradně v Podolí. Jsem objednaná na 8hod, mám přijít dřív a jít do kartotéky?
Zapomněla jsem se zeptat a teď se tam nemůžu dovolat. Moc díky.

nimuel
2. bře 2010

Ahoj,
jestli tam jdeš úplně poprvé, tak prvni do kartotéky (registrace). Doporučuju dát si tak půl hodiny rezervu, paní si dávají na čas. Potřebuješ občanku, těhu průkazku a průkazku pojištěnce. Udělají Ti kartu, se kterou pak jdeš do prvního patra (doleva a dozadu, nedá se to minout, je tam asi tak 100 holčin s ooobr břichem 🙂 ).

Taky Ti dají tři formuláře:
1. Pro matriku - jména
2. Poučení o epidurálu a souhlas s ním - ten se odevzdává pak sestřičce
3. Prohlášení o souhlasu s přítomností někoho (otce) u porodu - ten se prý má vzít až na porodní sál

Po kartotéce Tě tedy pošlou do prvního patra, kde čekáš, až vyjde sestřička. Ta vybere těhu průkazky (a Tvoji kartu) a dá Ti papírek, jestli se umíš trefit do skleničky s ranní močí. 🙂 S mokrým papírkem opět čekáš před dveřma a sestřička při dalším výlezu z ordinace zkontroluje, že je mokrý. Pak si volá jménem jednotlivé maminky, takže čekáš. Po vyzvání se hned za dveřma zvaž (mně hubovali, že neznám svojí momentální váhu). Změří tlak, zeptají na otoky atd. a pošlou Tě na některou z ambulancí č. 1 až 4. Tam už si Tě prohlídne doktorka a řekne Ti, kdy na příští kontrolu a zda/kdy na monitor.

N.

tinky111
2. bře 2010

Moc díky, Nimuel 😉

erine
2. bře 2010

Ahoj holky,
máte nějaká zkušenost s MUDr. Holečkem?
Moc děkuji za jakékoli info

erine
2. bře 2010

Omlouvám se: Hanáčkem?

bl4nche
2. bře 2010

Erine: Sousedka si ho cíleně vybrala k prvnímu porodu. Teď čeká druhé děcko a znovu k němu chodí na ultrazvuky, do poradny a měl by jí opět rodit. Takže asi s ním je spokojená. Pokud si pamatuju ze svých zkušeností, tak když sem chodila na ultrazvuk, několik těhulí šlo taky vyloženě k němu. Mně dělal ultrazvuk jednou. Celkem dobrý. V poradně jsem chodila k MUDr. Zikmundovi.

erine
3. bře 2010

Díky moc za reakci, mám právě možnost k němu chodit, ale osobně ho neznám, proto sháním informace. Mám na výběr mezi Hanáčkem a Velebilem...

mipo
3. bře 2010

Holky, nevite, kdy jsou v poradne v Podoli Verner a Drahanovsky?
Chci se objednat k jednomu z nich, ale nevim, ktery dny slouzej, musim prokalkulovat taky hlidani pro starsiho.
diky

nimuel
3. bře 2010

Já chodím k paní/slečně doktorce Urbánkové a jsem moc spokojená. Chodím ve čtvrtek a vždy do ambulance č. 3. Je strašně milá, na všechna vyšetření upozorní předem a na rozdíl od sestřiček mám z ní pocit, že se mi věnuje.
Ale myslela jsem, že je náhoda, ke komu vás zrovna přidělí. On je v tom nějaký systém?

mipo
3. bře 2010

Pokud ma dotycnej doktor volno, tak te muzou dat k nemu. Staci poprosit pri objednavani hned na zacatku do poradny. Ale samo musi mit volno, kdyz je plnej, tak nic nepomuze.

babara
3. bře 2010

Ja to asi necham na nahode, stejne nevim, koho vyfasnu pri porodu, to by bylo lepsi, kdyby me znal, ale je tam asi spousta doktoru.
Nemate spis nekdo vylozene spatnou zkusenost s nekterym doktorem? Na koho si treba davat pozor? Diky

bl4nche
3. bře 2010

Erine: poté, co sem viděla v pondělí na Nově ve Víkendu reportáž z Podolí, nevím, jestli bych chtěla Velebila. Sice je to primář, ale ruku k dílu moc nepřiložil (aspoň v záběrech jednoho porodu, kde všechno dělala ta mladá PA). Přítelova kolegyně z práce si ho zaplatila u porodu a pak byla naštvaná, že přišel až na fázi tlačení ... inu primář, co je na roztrhání ...

bl4nche
3. bře 2010

Babara: kamarádka byla spokojená se Stefanovičovou. Já měla Zikmunda - je to už pán v důchodovém věku, ale byl šetrnej. Jen toho moc nenamluvil ...

erine
3. bře 2010

bl4nche, tak to mě taky děsí.. taková ta vytíženost, spousty konferencí, příspěvků do odborných časopisů, vedení oddělení....

mipo
3. bře 2010

Zikmund toho opravdu moc nenamluvi, a jinak se moc nedoporucuje Buben, neni prej moc citlivej a vysetreni od nej boli, ja ho mela pri porodu, mel obcas takovy divoky prupovidky, ale ja byla mimo a pak, kdyz uz jsem to mela za sebou, tak jsem byla rada, ze ziju :o) natoz abych si delala z toho hlavu.
Blanche, to je normalni, doktor chodi k porodu az na konci nebo pri komplikacich, jinak vsechnu praci zastane PA,a je to jedine dobre. Doktor ma pocit, ze potrebuje neco resit a zbytecne zasahuje do porodu. Ja bych si doktora k porodu v zivote nezaplatila, to leda PA.

bl4nche
3. bře 2010

Mipo: jasne, chodi. Nam doktorka taky prisla az na 2. fazi porodu. Do te doby to zvladaly v pohode PA a zakyne (ta tam s nama byla nejdyl) a asi by to zvladly samy i dal, kdyby doktor nebyl k dispozici ...

gtver
3. bře 2010

co člověk, to zkušenost 🙂 , k mudr Bubnovi jsem chodila do poradny a přijímal mě i předtím při akutní hospïtalizaci během těhotenství a byla jsem s ním naprosto spokojená
bl4nche, mě odrodila jen PA

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru