Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

terrezka
27. zář 2007

tak co už přišel dnes někdo z kontroly?? já mám dnes křeče do třísla, asi po pěti minutách, ale asi to nic neznamená... půjdu odpoledne na tůru a třeba se to rozhoupe

valsik
27. zář 2007

terrezko, takhle mi začal porod - křeče do třísel....tak pozor 😉 Držím palce, ať to jde jak po másle! :o)

terrezka
27. zář 2007

valsik - ty křeče už nemám ☹ bééééé, já už nevim co by, za hodinu půjdu na delší procházku a třeba to rozhoupu....

janana
27. zář 2007

ahoj holky! tak jak? Zatím všichni 2 v 1? Včera sem manžu přemluvila na ten sex, ale s malou to ani nehlo. Břicho stále nahoře. Ach jo. To mi určitě dělá naschvál.

vivian
27. zář 2007

Holky, chtějí po vás v Podolí v poradně, abyste měly v těhotenské průkazce razítko od obvoďáka? Já ho ještě nemám, dr. mně dnes říkala, že si tam mám jít, že mi natočí EKG a že mi potvrdí, že jsem zdravá, nebo co... Mně se tam nechce, mám ho docela daleko a jsem poslední dobou tak unavená (jsem dost chudokrevná), že mě vždycky stojí obrovský úsilí zařizovat něco ve městě... 😖

terrezka
27. zář 2007

vivian - to teda mě nikdo neříkal... ale na EKG jsem byla už asi v šestým a blbec mi ho špatně natočil takže mě moje praktická poslala na kardiologii...
No ale to EKG mít fakt musíš tak možná proto ti říkala že chce to razítko od obvoďáka... že tam nemáš to EKG ne

llucka
28. zář 2007

Vivian po mně to chtěl už gynekolog + ještě zubaře. Jsou na to kolonkdy v těhu průkazce. Já to absolvovala taky cca v 6 měsíci. K tomu mně ještě obvoďák udělal prohlídku a napsal zprávu, ale tu jsem nikomu neukazovala, jen jim stačilo to razítko v průkazce.

margotka
28. zář 2007

vivian-Ekg je dost důležitý,pravidelnost tep.frekvence a rychlost,tak bych neotálela.

pecule
28. zář 2007

vivian:určitě je to důležitý to EKG,já si to všechno vyběhala hned na začátku.

llucka,jak je? mně včera začalo bolet břicho jako když to mám dostat,že by?

terrezka
28. zář 2007

pecule - mě už takhle párkrát za den bolí občas od středy a pořád nic ☹ a kdy chodíš do poradny?

vivian
28. zář 2007

No jo, tak to tam asi budu muset, na to EKG... 😔 No ale chápu, že je to pro ně důležitý. Já mám navíc arytmie 🙄 , takže bych EKG opravdu měla mít.

U zubařky jsem byla v těhotenství moockrát, snad dvacetkrát (nechávala jsem si měnit staré výplně), ale u nás na gyndě mi teda neříkali, abych si nechala dát razítko i tam, nakonec to je asi spíš moje věc, jestli mám nebo nemám v pořádku zuby 😀 Tak doufám, že mě z Podolí nepoženou ještě k zubařce, já jsem fakt ráda, že žiju, mně vyčerpá i cesta k poštovní schránce dole v přízemí 🙄 😀

terrezka
28. zář 2007

vivian - mě to zas tak nevyčerpává, ale rozčiluje mě, že moje procházky se zúžily na výlety od wc k wc.
jestli máš arytmie, tak to EKG je fakt důůůležitý a nechtějí to razítko od obvoďáka kvůli těm arytmiím???

vivian
28. zář 2007

terrezka: on to nikdo neví, já jsem to nikomu neříkala. Četla jsem, že je to v těhotenství normální, tak jsem se o tom doktorce ani nezmiňovala. A mně to žádné obtíže nedělá, akorát když si lehnu na záda, tak cítím, jak to srdce přeskakuje .
No já si na to EKG zajdu... Když to tak po sobě čtu, tak mám pocit, že jsem poněkud lehkomyslná 😀

mnauu
28. zář 2007

vivian ten zubar se doporucuje kvuli tomu, aby zkontroloval, jestli nahodou nemas zanet, protoze infekce by se donesla k plodu 😉 ,ale pokud jsi tam v tehotenstvi xkrat byla, tak by ho zubarka nasla 😉
to EKG muzes samozrejme absolvovat kdekoliv, nemusis predtim k obvodakovi, doporuceni nahrazuje tehotenska prukazka (ale to asi vis 🙂, jen pro upresneni)

vivian
28. zář 2007

mnauu: já myslela, že ten obvoďák má do té průkazky potvrzovat ještě něco, jako třeba že netrpím žádnou vážnou chorobou nebo tak...

llucka
29. zář 2007

Ahoj, no já nic, mně je čím dál líp 🙂, žádní pošlíčci, žádný tvrdnutí, žádný bolesti zad, spí se mi dobře, nemám pocit, že by mi klesalo břicho...takže zas v úterý čekám zavrtění hlavou od doktora, že ještě nic 😀 😀 anebo že by to byl klid před bouří 😎
Akorát spotřeba toaletního papíru je docela vysoká, pořád chodím na záchod 🙂)
Tak se holky držte !!!

terrezka
29. zář 2007

llucka - s tím toaletním papírem jsme na tam asi stejně 😅 v noci jsem spala taky docela dobře, až na to že jsem byla přes noc 4x na wc, což normálně nechodím... a stahy v děloze jako cítím, ale dá se při tom normálně existovat.
začínám se smiřovat s tím, že v se dožiju pondělní poradny 2v1 😠

janana
29. zář 2007

tak mně včera odešla hlenová zátka, ale je mi jasný, že to nic neznamená, takže to taky vidím na další poradnu 2 v 1

llucka
29. zář 2007

Mně občas přijde, že to snad nikdy nepřijde 😉 . To očekávání a pozorování je fakt hrozný 😠 A do toho ty telefony tak co???...uf uf.
Já se pěkně prospala a jdem se projít ven na chvíli.

terrezka
29. zář 2007

llucka - taky jsem spinkala 🙂 a na procházce už jsme byli dopo. achjo, taky už jsem ztratila naději ☹

tera28
29. zář 2007

Ahoj holky, jak psala Morusa, rodila jsem v Podoli 23.9. a muzu vam tak podat cerstve informace. protoze jsem 5 dnu prenasela, objednali me po kontrole v poradne na castejsi monitory, takze zrovna 23.9. jsme s manzelem rano vyrazili na monitor. Mimo ale spalo, tak nam rekli ze mame prijit po obede. Vyrazili jsme tedy na prochazku po Vysehrade a na obidek a pak znovu na monitor, protoze byla nedele odpoledne, jedine monitory ktere funguji jsou ty na porodnim sale ve 4. patre. Sedela jsem tam skoro hodku a kdyz se doktorka koukla na papir, zjistili jsme ze uz mam 5min kontrakce. Po vysetreni jsem byla otevrena na dva prsty, tak me rovnou prijali.

Tudiz jsme nastesti nemuseli resit zda se dostaneme vcas do porodnice
😉 poslala jsem tedy manzela domu pro tasku s instrukcemi co dalsi jeste ma vzit.. samozrejme pulku toho nevzal, takze vsechny dokumenty jsme vyplnovali az tam, vcetne souhlasu k epiduralu. Platbu za otce u porotdu jsme take platili hotove az na sale, PA pak prinesla doklad.

Muj porod probihal naprosto super, kontrakce jsem zacala citit az po nejake dobe co mi pichli plodovku (vubec to neboli, pouze vytece tepla voda). Protoze miminko melo rychly tep cca 160-170, musela jsem celou dobu byt napojena na monitor (lezi se na porodnim kresle) nabidli mi proto hned epidural, aby me to nebolelo, kdyz se nemuzu pohybovat, chtela jsem s tim pockat, ale po 10 bolestivych kontrakcich jsem jiz souhlasila, behem 10min prisla anesteziolozka, byla celkem vtipna a za dalsich 10 min to jiz zabralo.

Prvni doba porodni mi trvala od 14 do 19:15 z cehoz bolestive bylo tak hodka a pul. Epidural naprosto doporucuju, byla jsem po nem uplne v rausi, s manzelem jsme se bavili, smali a pripadalo mi ze ani nerodim.

Vybaveni porodniho pokoje take naprosto super, mic ani jine pomucky jsem nevyuzila kvuli nutnosti lezet, ale sprcha byla skvela, byla jsem tam chvilku na omyti ze zachoda a pak po porodu, abych se vycurala.

Druhou dobu porodni uz jsem mela horsi, tlaceni bylo na dalsi hodku a pul, epidural jiz neucinkoval. Miminko nechtelo sestoupit, protoze jsem pry mela uzkou panev, nakonec vse dobre dopadlo a mala se ve 20:47 narodila. Mela jsem bohuzel dost siti, nastrih i vnitrni poraneni, ale kdyz drzite to male hned po narozeni na brisku je to opravdu euforicky pocit.

Protoze jsem tam byla na sale pres stridani sluzeb (je v 7hod vecer) byly u toho 2 MUDr. a 2 PA - MUDr. Bahnikova druha nevim a PA Silarova a Jindrova. Vsechny profesionalni a cloveka podporovaly.

Na sestinedeli jsem lezela na P4 s dalsimi dvema maminkami. Vsechny sestricky hrozne mile, nikdy nedaly najevo, ze by je clovek obtezoval, kdyz jsem jim podekovala za neco, odpoved znela - jsme tu pro vas. Potrebovala jsem dost pomoc s kojenim a sestra co mela ten den sluzbu tam se mnou zustala jeste hodku potom co ji skoncila sluzba jen abychom to dobre zvladly.
Erarni maji vse pro miminko - od kosmetiky po obleceni - nema smysl nosit svoje, protoze je to vse hned poblinkane a tak a staci to hodit pouze do kose na spinave pradlo. Pujcuji i kosile pro maminky - doporucuji si ji pujcit alespon na prvni noc kdy clovek hodne krvaci, aby si hned nezaspinil svoje.
Vlozky jsou neomezene - je dobre si jich brat vic klidne troje, kalhotky se neumazou. Sitovane kalhotky byly pripraveny v nocnim stolku, myslim ze byly 4 nebo 5, kazdopadne mi stacily.

Jedina nevyhoda jsou toalety - byly tam celkem 3 zachody a 2 sprchy, ale celkem vzdy bylo volno. Byl tam i bidet, ktery clovek dobre vyuzil pri curani, ze se nemusel vzdy svlekat a chodit do sprchy. Uklid byl 2 x denne, takze bylo cisto, ja mela do sprchy zabky. Vesacky na veci tam byly.
Myslim ze na P4 by ani nadstandart nemel cenu platit.

To je v kostce vse, Podoli je fajn porodnice. Vsem budoucim maminkam preji aby vse dobre dopadlo a mohly se tesit ze svych drobecku kvuli kterym to vse stoji za to!

llucka
30. zář 2007

Tero díky za popis a info! Máte kraaaaásnou holčičku a moc gratuluju !!!

Dneska nemůžu nějak spát...já už chci taky 😎

tera28
30. zář 2007

llucka: diky moc 😉 jinak vim jak ti je, ja uz to taky chtela mit rychle za sebou zvlast kdyz jsem cekala o 5 dnu dele.. ale jestli muzu poradit, zkus ted v tom zbyvajicim case co nejvice spat, kdyz to nejde v noci tak i pres den, v porodnici se clovek vubec nevyspi, protoze kdyz jsou na pokoji 3 maminky s detma, vetsinou je plac celou noc. Dopoledne jsou furt nejake kontroly a odpo zacnou chodit navstevy - celkem mazec. Kazdopadne je tam moznost dat mimo na noc k sestram aspon na 1 noc aby se clovek trochu vyspal, oni ho trochu nakrmi materskym mlekem, ktere maji z mlecne banky.
Po prichodu domu je to taky narocne, protoze mimina spi malo a casto se budi.

terrezka
30. zář 2007

tera28 - děkujem ti moc za čerstvé info 🙂 těšíme se až to budem mít taky za sebou jako ty. a ještě se zeptám jak je to s porodním sálem? jako kdo tam všechno je? rodí tě PA nebo doktor? a když mám koupený YEL dají mi ho?

tera28
30. zář 2007

terrezka: celou dobu tam je PA, respektive kdyz tam mas partnera, tak odchazi a prichazi na zazvoneni, jinak doktor prijde, kdyz je neco potreba provest, napr. pichnout plodovou vodu. PA kontroluje jak se clovek otvira. Na konec porodu prijde znovu doktor kdy vyhodnoti, zda je treba provest nastrih a ucastni se take vlastniho porodu, pote provede siti.

Co se tyce pripravy, ja jsem byla pro klistyr, ale nestihli jsme ho, protoze jsem se hrozne rychle otvirala, protoze ale s kontrakcemi vetsinou prichazi i prujem, clovek se zvladne sam vyprazdnit a pri tlaceni se nemusi obavat velke necistoty - kdyz neco malinko jeste vyjde PA to hned utre. Myslim ze ale budou respektovat tve prani, sousedka z pokoje mela sebou porodni plan a pry slo vse podle nej.

Jinak jsou take super na vyprazdneni po porodu glycerinove cipky, ktere v pohode sestricky davaji - treti den po porodu se totiz doktorka pta, zda uz clovek byl 😅

kristi
30. zář 2007

tero,a dostala jsi taky kaficko a caj a najist??

terrezka
30. zář 2007

kristi - takže to kafíčko, čajík a papání je to překvápko o kterém mluvila PA na kurzech 😉
tera28 - díky moc, tak si mě trochu uklidnila... já totiž vše co se týče mého konečníku jsem dost citlivka.... představa, že se někde vyto... no jen doufám, že trefím na dobrý personál, že budou příjemní, je fakt, že v poradně jsem se zatím nesetkala s nikým nepříjemným. no a když tam teda přijedem na ten příjem tak manželovi řeknou, že má počkat venku jako na chodbě před příjmem? a oni ho pak zavolají když usoudí, že je to porod? celou dobu být se mnou asi nemůže co?

vivian
30. zář 2007

tera28: krásnej popis 😵 Myslím, že mě bude vážně mrzet, jestli se nakonec na porod do Podolí nedostanu... Nezbývá než se modlit, aby tam za měsíc měli pro mě místečko.

tera28
1. říj 2007

terrezka: manzel ceka na chodbe pouze pri prijmu, kdy ti natoci monitor a doktorka vysetri, pokud je nalez zacinajici porod, presunou Te uz i s manzelem na porodni sal - pokoj, kde jste celou dobu spolu.

vivian a terrezka: drzim Vam palce, at vse klapne!!!

pecule
1. říj 2007

tera28.a jak je to když nechce bejt u porodu,ale než to začne tak chce bejt se mnou.Chci teda bejt co nejdíl doma,ale třeba ty tři hodky budu čekat tak nebo tak,ne.Jinak Moc gratuluju a díky za info.jak to vyprávíš,tak jsem se i přestala trochu bát,jinak jsem z toho uplně na nervy 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru