Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

morusa
17. říj 2007

lu777: Já byla hladová, ale vzhledem k tomu ,že hned na začátku proběhl klistýr, tak mi sestřička doporučovala nejíst, takže jsem to dodržela a hlavně později bych už ani jíst nezvládala a bylo to to poslední, na co bych myslela,ale pila jsem hruškové Nestea, to je sladší, takže mi to trochu té energie dodalo.Čokolády, kterou jsem měla sebou zbalenou, jsem se ani nedotkla.

lu777
17. říj 2007

Moruso: no já si taky myslím, že klasické jídlo asi nejde, tak možná ten hroznový cukr nebo Nutridrink by šel, to by snad nemělo ničemu vadit 😕
někdo říká kolu, ale tu nemůžu, aby mě nechytla arytmie, tak možná nějaký slazený čaj nebo džus jak říkáš...
ono to stejně možná bude všechno jinak že 😀 díky

p.s. já myslela, že klystýr je až na konci I. doby porodní? 😕

susik77
17. říj 2007

lu-ja jsem rodila 13 hodin-od 1.kontrakci do konce-2.doba porodna trvala asi 25 minut. na jidlo jsem nemela chut vubec, musela jsem stale chodit a dychat, takze jsem hodne pila-neperlivou vodu. na jidlo jsem nemela vubec chut-na konci 1.doby mi prislo strasne spatne od zaludka, 2x jsem zvracela-nastesti jsem nic nejedla, tak to byla jenom voda 😎
doporucuji jist max. ten hroznovy cukr...
klystir jsem dostala po vysetreni, kdyz jsme prijeli do porodnice-asi kolem 3.hodiny rano a porodila jsem v 10.49 😎
manzel byl se mnou na porodnim boxu hned po vysetreni, cely cas.

janana
17. říj 2007

pecule - to jako že nemůže bějt partner u porodu? A z jakýho důvodu? tak to je snad asi jedniná porodnice, kde to nejde, ne?

zuzik03
17. říj 2007

to janana: Tak to není, minulý víkend nám na kurzu ve Studiu pro ženy říkaly, že v Podolí nemůže partner akorát na vyšetření při příjmu, jinak po vyšetření už budeš na pokoji, kde budeš i rodit a tam už s Tebou partner může být normálně.

terrezka
17. říj 2007

zuzik - chodíš cvičit do vodičkový? já tam chodila abylo to super!!! faktz jsem ráda že jsem za to ty prachy dala

pecule
17. říj 2007

já to napsla blbě protože jsem byla pěkně naštvaná 😀 ¨
Takže,přítel může bejt u porodu,ale žádnej čekatelskej pokoj před porodem tam nemají takže ho pošlou prej domů.Ale jak to tam chodí fakt nevím.

evisa
17. říj 2007

pokud jste přijaty na porodní sál, to asi vždy když porod začne kontrakcemi, partner tam být může. mě začal porod prasknutínm plodovky a pak mě šoupli na pokoj, kde jsem čekala než se porod rozeběhne, a tam partner nemůže a pošlou ho donmů. je to docela pochopitelné, na pokoji jsem nebyla sama. až začlo jít do tuhého, přesunula jsem se na sál a volala manžu. a na příjem partnera nepustili. rodila jsem 1.9. 😉

zuzik03
18. říj 2007

terrezka - chodím a jsem moc spokojená, mám pocit, že je to snad jediné studio v Praze, kde pochopili, že i těhule pracují a nemůžou chodit cvičit ve 4 (chodím na půl 8 🙂 )

jen bych se potřebovala přinutit chodit 2x týdně, zatím se mi to nedaří, dřív jsem chodila 2x týdně ráno na 7 na jogu, ale teď už nevstanu 😒

dit
18. říj 2007

ahoj holky, kde ve Vodičkový je to cvičení (jak se jmenuje?), snažím se teď na netu nějaký cvičení poblíž centra najít a zatím mě nic nezaujalo. díky předem 😀

vivian
18. říj 2007

Byla jste dneska některá v poradně? Dnes to tam bylo nějaký celý vzhůru nohama, strávila jsem tam celkem přes tři hodiny a navíc tam ani nebyla moje doktorka (Števíková), ale nějaký mladý pan doktor na záskok... 😎 Ale byl příjemnej.

Na porodní sál mám sbalený hroznový cukr, ale na začátku I. doby porodní se asi ještě najím něčeho hutnějšího, pokud žaludek dovolí, třeba banán nebo jogurt nebo prostě něco lehce stravitelnýho... Když potom budu x hodin rodit, tak přece nebudu celou dobu hladovět, to nevím, kde bych pak brala energii na porod... A navíc to ani není zdravý.

terrezka
19. říj 2007

vivian - já rodila od deseti večer a malá se narodila druhý den v půl jedné odpoledne a za celou tu dobu jsem se na jídlo vůůůůůbec nevzpomněla 😅

vivian
19. říj 2007

terrezka: No uvidíme... když já na jídlo myslím furt, tak mám pochybnosti, že bych na něj dokázala na tak dlouho zapomenout 😀 Pro jistotu si něco vezmu, přinejhorším to zůstane v tašce.

Jinak ten doktor se ve mně včera dost nepříjemně pošťoural (možná mi dělal Hamiltona, ale já husa se nezeptala 😕 a říkal, že to hrdlo je ještě dost vzadu (nebo něco takovýho) a že to tam trochu "pomasíroval", a doporučoval mi sex (protože prostaglandiny ve spermatu urychlují zrání hrdla), ale já nějak nepochopila proč, když mám ještě 11 dnů do termínu, takže na nějaké urychlování je snad ještě času dost... 😕 Já teď ještě rodit nechci, ještě si musím v pondělí obvolat pediatry tady na poliklinice a zjistit, který ještě bere pacienty (jestli vůbec nějaký 🙄 ), musím si nechat spravit sedmičku vpravo dole, protože mě nějak začíná pobolívat a bojím se, aby mě pak netrápila po porodu, kdy nebudu mít na chození k zubaři čas ani sílu, a taky ještě potřebuju dodělat nějakou práci...
No ale dneska mám poprvé takové silnější poslíčky (a není to moc příjemný) a takový lehounce nahnědlý výtok (ale nevím, jestli je to po tom včerejším "šťourání" nebo něco jiného, něco jako hlenová zátka třeba 😠 ), každopádně teď se by mi porod prostě nehodil, navíc bych ani nemohla do Podolí, protože mají ještě zavřeno 😨
Ježiš, to jsem se rozepsala... 😅

janana
19. říj 2007

vivian: já teda taky musím říct, že sem při porodu neměla na jídlo ani pomyšlení, spíše naopak se mi ještě zvedal žaludek. A to sem taky hubu nezavřela, jak sem pořád něco do sebe cpala. A ani po porodu, když nám na sál přinesli občerstvení sem nic nejedla. Ale uvidíš, třeba to u tebe bude jiný.

zuzik03
20. říj 2007
xsipm04
21. říj 2007

Holky, tak si to tady pročítám a úplně vám závidím. Nejradši bych šla rodit znovu 🙂 Přeju vám všem, které to ještě čeká krásné porody a ještě krásnější miminka 😀

Jen jsem si všimla, že tady padly nějaké otázky týkající se placení otce u porodu. My to platili přímo u porodu a protože to šlo pak celkem rychle a jen co manžel odešel platit, tak já začala tlačit, tak mi PA řekla, ať ho zavolám zpátky, že to klidně může zaplatit až po porodu. Takže nebojte, taťku vám nevihodí 😉

Holky a jak už to tady někdo psal, fakt se tam nehrňte zbytečně brzy, jednak doma je doma a jednak když přijedete a už skoro rodíte, tak už vás určitě nepošlou domů.

Tak hodně štěstí 🙂

xsipm04
21. říj 2007

Teda fuj, nevihodí ☹ to jsem snad nemohla napsat já. Přeci nevyhodí 😅

llucka
21. říj 2007

Ahoj holky, hlásím návrat z porodnice, ale ne z Podolí, ale z Krče. Nakonec mě nevzali v pondělí (15.10.)do Podolí ani na rizkové oddělení, ikdyž jsem měla problém s tlakem a ledvinama. Dali mi papíry a prý mám jet, kam si vyberu a hlavně ať mě vezmou a co nejdřív vyvolají porod...No, byla jsem z toho dost rozhozená z přístupu, a jeli jsme do Krče (Apolinář ani Motol nebrali) a vzali mě tam a vychytala jsem i nadstandart a v úterý mi vyvolali porod a večer jsem porodila. Musím říct, že jsme byla max spokojená, ale asi to bylo i tím nadstandartem. Profesionální péče a hlavně jsem měla problém s rozkojením se a dětské sestry se mi věnovaly co to šlo a teď už plně kojím. Tak uvidím, jestli se někdy pohrnu ještě do Podolí, ale to ukáže čas.

pecule
21. říj 2007

Ahoj Lucko,tak tě vítám.V Krči jsem byla dvakrát a nějak se mi tam nelíbilo,ale už vím co to bude 🙂
Jinak zítra jdu do Podolí a už si mě tam nechají,tak asi v úterý mi dají vyvolávačku,jinak připravená jsem ale malej nechce jít nějak ven,tak snad do úterý půjde sám.Takže vy jste už doma,to je paráda 😉

vivian
21. říj 2007

xsipm04: no jo, ale jak poznáš, jestli je ještě brzy nebo jestli už je čas jet?
Já bych tam teda nechtěla přijet moc brzy, protože pro nás to znamená hodinu cesty přes půl Prahy (pokud nebude zácpa), takže bych fakt mooc nerada, aby nás posílali zpátky, že je ještě čas, protože to bych strávila první dobu porodní na cestách 😒 Docela bych uvítala, kdyby mi hned na začátku odtekla plodovka, protože s odteklou plodovkou by mě už domů neposlali 😀

xsipm04
22. říj 2007

vivian: No, nejlepší je, domluvit si porodní asistentku, aby s tebou doma strávila začátek první doby porodní a ona už ti poradí, jestli to vypadá ještě nadlouho, nebo jestli už to máš za chvilku. Já jí volala v 1 hodinu ráno, když ze mě něco vyteklo, ale neměla jsem ještě žádný stah, pak to začalo, a v 8 hodin ráno se na mě přišla podívat a řekla mi, že ještě nejsem skoro vůbec otevřená a že to má ještě čas. Pak jsem jí několikrát volala a ona, řekla bych z mého hlasu po telefonu poznala, že už je na čase jet. Do Podolí jsem pak přijela otevřená už na 6 cm a do 2 hodin se nám malá narodila. A musím říct, že to bylo fakt docela fajn, protože tu nejhorší dobu, kdy byly bolesti nejsilnější se pořád něco dělo, takže se to dalo krásně zvládnout 🙂

Tak držím palečky, koukám, že už to máš za chvilku. Ono to určitě dopadne dobře, osobně znám hodně lidí, kteří rodili v Podolí a nikoho nevyhodili 😉

llucka
22. říj 2007

ahoj, dneska v ve 3/4 na 6 porodila Pecula kluka Honzika (52 cm, 3,3 kg) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vivian
22. říj 2007

Tak jsem teď slyšela, že v Podolí se prý ještě tenhle týden maluje, údajně asi až do pátku 😕 Ale je to info z druhé ruky (v Podolí pracuje příbuzná jedné manželovy známé 😀, dnes mu psala).

lu777
24. říj 2007

ahoj holky, můžu se zeptat jestli se v Podolí platí za epidurál a kolik? díky 🙂

jo, jinak jsem taky slyšela, že se snad maluje 😕

betka007
25. říj 2007

lu 777 ahoj, za epidural sa neplati nic 😉

lu777
26. říj 2007

ahoj 🙂
tak to je super, to jsi mě potěšila, pokud to vyjde, tak bych si ho (asi) nechala dát..
akorát teda nechápu, jaktože v některých nemocnicích chtějí 3 i 5 tisíc a jinde nic 😕

Betko a byla jsi spokojená s Podolím?
jak to je s erárem, dávají košili? vím, že plínky jsou jen 4 a další musím mít vlastní..vložky jsou asi volně k dispozici? 😕

jinak krásné fotečky 😵

jana.1
26. říj 2007

u mě humus.. o hnusnym 6nedělí jsem věděla z aperia (zkušenosti s podolím), ale porody z větší části ok. já se otevírala dle slov pa jak při 3. porodu, bolelo to normálně (hodně 😀 ) ale v pohodě... dokud mi nepíchli vodu. pak se to zvrtlo. pa i dr. studený, nepodporovaly, nedodávaaly elán apod. více v mém albu. nadstandard super jak hotel, ale hlaste se o něj snad hned na příjmu, at stoji klidně majlant. chtěj ho všichni. hl. ale at rodite kdekoliv, kaslete (v ramci moznosti 😉 ) na svou bolest a co nejvic myslete na mimi. já až se dokopu, popíšu to normálně tady nebo v jake to bylo.. omluva za preklpy, mam volnou jen levačku 😉 😀

jana.1
26. říj 2007

vlozky na chodbě volně, jednorázový sitovy kalhotky kazde rano nekolik od sestry, asi 5 jednorázových plen pro mimi (ty je nutno vzít vlastní), košili daj, ale tu zakrvácenou mi vyměnili až na nadst., když se zděsili.. věcičky pro mimi dávaj - košilku, zavinku, plínu.. ráno nosej nový.. ale o víkendu strašně se všim šetřej.. nenosej, musis si rict, maj to na chodbe ve skrince..
nadst. jiny kafe.. vlozky, jednorázovky sítový, podložky pod tebe, zavinovačky, košilky atd. - všechno na pokoji. sestru voláš telefonem a ona hlásí předem návštěvu, nevtrhne tam jak zbojník.

na 6nedělí i na nadstandardu pro mimi koupací dřez a slunečnicový olej, rybí mastička, oilatum, johnson oil bad a líh na pupík vč. čtverečků na čištění a vázání pupečníčku..

na 6nedělí jsem ležela s 2 ženskejma po císaři, tak se tam dveře netrhly. bolela je děsně jizva, záviděly moje šití.. jenže to netušily, jak ho mám šílený. 😠

jana.1
26. říj 2007

kdybyste někdo věděly, proč píchaj vodu, když se otevírám rychle, tak mi to řekněte.. já to fakt nechápu... chyběla mi už jen ta poslední část.. mimi prý je vysoko, no samo že jo, když má před sebou přední vodu.. to je logický.. po píchnutí byl venku za 35 minut.. jenže já bych klidně vydržela kontrakce ještě i bez toho zásahu..sice jsem u toho řvala a lítala dokola po sále 😀 ale vydržela bych.. někdo to má daleko horší.. já asi se zeptám porodní báby, jinak mi to bude vrtat hlavou furt.. kam spěchali jako 😒 🙄 😕

jana.1
26. říj 2007

příště půjdu radši do krče, páč tam aspoň se budou snažit normálně přiložit mimi.. ne že přijde pa, dá mi ho zakukleného ze strany přes rameno svisle a on ke mně vůbec nedosáhne a pak ho zas sebere, že to nejde. 😠 😠 😠 😠 je mi ho moc líto, když vidím fotky nebo video.. dodnes se na to nemůžu koukat.. je mi líto, že se nemohl nabumbat. a že jsem ho pak několik hodin neviděla a on se furt nemohl nabumbat... na sál sice přišla pak dětská sestra, ta mi ho na chvíli přisála správně, ale hned s ním zdrhla na novorozenecký. Tam mu dali dokrm pětičku, o čemž mě ale vůbec neinformovali, viděla jsem to sama v papírech.. (na nadstandardu MM ze stříkačky, tak na 6nedělí doufám, že ne UM ve flašce..moc se tam s ničim nepatlaj)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru