Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karin80
6. pro 2007

Ahoj holky, ktere jste rodily v Podoli. Chtela bych se zeptat na nocni kosile, ktere tam davaji. Pouzivaly jste svoje a nebo jejich? Koupila jsem si dve maxi trika ( slysela jsem, ze je tam dost teplo, kvuli miminkum ). Nejsou moc dlouhe, myslite ze by to mohlo vadit?

terrezka
6. pro 2007

karin80 - já rodila v podolí a používala jsem jejich i svoje 😅
jejich na noc, protože měli takovej dobrej výstřih akorát na kojení a svoje když přišla návštěva takže jsem se večer převlíkla do jejich, abych když tak v noci zakrvácela tu jejich a po obědě jsem se převlíkla do svojí když chodili ty návštěvy tak tak abych tam nebyla v nemocniční maxi....

kristi
6. pro 2007

Karin, je tam strasny vedro..pretopino. Ale ja mela vlastni triko a bylo mi fajn

snehule
6. pro 2007

Karin, chtela jsem puvodne pouzivat jen erarni, ale meli malo kosil a hodne maminek a nestihali prat, tak jsem pouzivala i svoje. kratke kosile jsou akorat ale chce to pro jistotu i zupan, kdyz lezis u dveri k balkonu, tak tam v zime pekne tahne...

karin80
6. pro 2007

diky moc, holky, ja jenom, ze jsem delsi kosile nesehnala ( za rozumnou cenu ), tak jsem vzala tyhle dve trika, ale nerada bych tam nekoho pohorsovala 😉 . Zupan si urcite vezmu 😉

luckahr
6. pro 2007

betko007, platí se za to, že manžel přespí s Tebou na pokoji?
holky,nevíte, jak je to s návštěvama dětí do 12 let? Díky za info 🙂

olielka
7. pro 2007

lucka, to já nevím přesně jak v podolí, ale u apolináře a v motole nemohou děti na návštěvu snad do těch 10 let - jsou prý nositeli různých skrytých nemocí a bakterií, což může být nebezpečné pro některá miminka. takhle jsem to četla na www.porodnice.cz, taky mě to překvapilo....

lu777
7. pro 2007

tak koukám, že v Podolí se maluje furt 😅 kámoška se tam kvůli tomu nedostala i přes registraci, minulý rok taky malovali a teď v květnu se chystají zas.. no zas to tam asi bude čistý, ale malujou teda fakt pořád dokola 😅

holky, kdo jste rodili v Podolí: mám jeden dotaz, je tam k dispozici mikrovlnka? ptám se kvůli případné sterilizaci věcí a taky kvůli nahřívání polštářku na záda (na která dost trpím, takže u porodu by to nahřátí bylo fakt dobrý)... je tam na pokoji nebo někde na kuchyňce? 😕

betka007
7. pro 2007

luckahr neplats za manzel. mas to v cene- nam povedali, ze sme na nadstandarde, ze si tam mozeme robit, co chceme.. navstevy kedykolvek, jedlo som si objednavala aj o 23hod a v pohode mi ho doviezli... nikto ti nelezie na izbu bez ohlasenia...

kachne23
7. pro 2007

luckahr - návštěvy dětí jsou v poho, i na pokoji. Se mnou na pokoji byly dvě maminy, co už děti měly (3 a 6 let) a obě tam na návštěvě byly..

kachne23
7. pro 2007

jo a mikrovlnka myslim byla na šestinedělí, já jí teda nevyužila, ale občas přinesly studený jídlo a vim, že sestry právě jednu maminu, co si stěžovala, poslaly na chodbu, že tam je a že si to má přihřát.. Při porodu ale nevim, na porodním pokoji je akorát kazeťák, aspoň co si pamatuju a moc jsem se tam teda nerozhlížela 🙂

luckahr
7. pro 2007

moc díky holky za info, to jsem ráda 😵 nejradši bych nadstandard, tak uvidíme, jestli se nám poštěstí 😉

lu777
7. pro 2007

Kachne, díky za info 🙂

Luckahr: no já radši s nadstandardem nepočítám, abych pak nebyla vyčerpaná a ještě na.raná 😅

luckahr
8. pro 2007

lu777, no to máš taky pravdu 😅 , tak uvidíme, každopádně pak dáš vědět, jak všechno proběhlo, viď 😉 ?

sharii
8. pro 2007

lu777:já se v Podolí teprve chystám rodit, byla jsem tam teď minulý týden na kurzech a doporučovali nám právě ten polštářek na záda nebo břicha, že nám ho nahřejí, takže mikrovlnka tam určitě někde bude 🙂

luckahr
8. pro 2007

sharii a na kontroly do Podolí chodíš už jak dlouho? A co ten kurz, doporučuješ?

betka007
9. pro 2007

sharii na porodnom boxe som mikrovlnku nevidela, ale na tej centrale alebo sesterni, kde sedia sestry, je to pred porodnymi boxami to podla mna maju, lebo nam po porode robila PA kavu- manzelovi, takze tam urcite je mikrovlnka

sharii
10. pro 2007

luckahr:na první kontrolu do Podolí jdu teprve zítra. Na kurzech jsem byla takových těch základních 2x2 hodiny za 300,- První dvouhodinovka byla s porodní asistentkou o porodu atd. a druhá s dětskou sestrou o kojení a péči o novorozence. Bylo fajn, že jsme se tam dozvěděly takové ty organizační věci, prostě jak to konkrétně v Podolí všechno funguje, jak to bude probíhat, jak si pak máš vyřídit doklady atd. Je to spojené i s prohlídkou porodního sálu. Mě osobně to tak nějak uklidnilo, jako že vím kam mám jít a co se mnou budou dělat, jinak ale z té ostatní teorie jsem se nic nového nedozvěděla, takže určitě záleží na tom, co od kurzu očekáváš. Tohle co nabízejí v Podolí mi ani tak nepřijde jako nějaký kurz, ale spíš takové informativní schůzky.

olielka
10. pro 2007

taky mi to přišlo spíš jako informativní schůzka, než kurz. Ale myslím, že to stačí, už jsem těch informací přehlcena 🙂

ronikacz
12. pro 2007

Holky,neviete ako prebiehaju tie navstevy v porodnici kazdy tyzden? Vzdy ma vysetrie vaginalne alebo vzdy pojdem na monitor?A budem chodit k jednomu doktorovi, ci to bude vzdy ten, ktory ma sluzbu?Dikes

janana
12. pro 2007

ronikacz - já měla kontroly vždy u stejného doktora, ale kamarádka ne. Jinak co se týče prohídek zda vaginálně či ne - to záleží na doktorovi. opět kamarádka vždy vaginálně, já ne. Takže je to fakt individuální. Na monitor budeš chodit každý týden od 37tt. Pokud budeš přenášet, tak většinou ob dva dny.

janinininka
14. pro 2007

Ahojky,
pořád přemýšlím, zda rodit v KOlíně nebo v POdolí, jak tam jsou prohlídky porodnice prosímvás? A návštěvy jsou prý cca do 7 hodin, déle to nejde, moje drahá polovička je dost pracovně vytížená, kdyby to nestíhal, mohl by dojet i déle, vyhrožuje tedy, že si vezme volno, tak kdyby to nějak ale nedopadlo.. 🤐
KOšili bych chtěla asi taky svojí a tu jejich popřípadě jen na noc.
A ty nadstandarty nejdou předem objednat, že? jinak jsou prý společné Wc a sprchy pro několik pokojů, to mě děsí!!! 😠 nejsou tam fronty jako za komunistů na banány? 😕
A registrace je do kdy?Asi by bylo lepší se tam jet podívat, co, a pak se rozhodnout.. 😅
Děkuju za rady 🙂

natama
14. pro 2007

ahojky Jani,
nevim nevim jestli uz neni rozhodnuto u tebe s tou porodnici, protoze kdyz ja se registrovala byla registrace od 14tt, termin mam v unoru a na leden uz neregistrovali 😒 ted uz je maj dokonce od 13tt, ale tak za zkousku nic nedas 🙂
http://www.upmd.cz/

luckahr
14. pro 2007

No Jani, ve 27. týdnu už Tě opravdu těžko zaregistrují 😒 , no zkus to.

francova
25. pro 2007

Dobrý večer maminky, chtěla bych také přispět k diskusi.Rodila jsem v Podolí 12.12.2004.Porod byl sice komplikovaný-nakonec se Nicolka narodila císařským řezem.Na personál v poradně, na porodním sále a hlavně na JIP si absolutně nemohu stěžovat.Přístup byl vysoce profesionální a všichni byli sehraní.Na šestinedělí sestry byly také v pohodě až na jednu,ale to je si myslím uplně normální.
Jen co si chci postěžovat-byla jsem na nadstandartu.Jiný volný nebyl, než za 1700,-Kč na noc.
Jak jsem říkala-rodila jsem císařem a proto bych uvítala, kdyby nad postelí byla hrazda nebo něco,za co se můžete přadržet,když si leháte nebo vstáváte, protože normálně si bez pomoci sednout je dost obtížné a bolestivé.Za další-strašně jim tam táhne z oken,takže je tam docela kosa-v zimě.
Za další-pod postelí a za ní bylo příšerně prachu-úplné chuchvalce a když tam přišla uklízečka,tak se ani neobtěžovala tam s tím mopem zajet.Jinak sprcha i WC byly v pohodě.
Byl to pokoj č.1.nadstandard
Co dodat, jestli tohle by Vám nevadilo, tak doporučuji.Já jsem to překousla-jste tam pár dní.Hlavně, že jsem byla v pokoji sama🙂
Nyní jsem v 15.tém týdnu a jsem tam opět zaregistrovaná, ale nevím jestli se nepřeregistruji, neboť mám termín na 11.6. a v té době (od 25.5.-9.6.) tam mají malovat.Takže nevím co dělat.Minulý rok, když rodila kamarádka na podzim,tak malovali-protože to přehodili z toho jara na podzim.Na to období na jaře měli moc porodů.Třeba budu mít štěstí a také se to přesune.Hihi Martina

johanka13
4. led 2008

Ahoooj holky,nás to čeká tak do týdne,max dvou takže dám také vědět 😉 Jinak byla to docela hoňka se tam vůbec registrovat,už jsem tam od června 😝 Mé dvě blízké kamarádky tam také rodily,ale už je to dýl,ale byly na míru spokojeni.Já tam byla min. týden v poradně a přišla jsem si jak na běžícím pásu ve fabrice-ale to je asi tím,že letošní ročník bude hooodně silný.Trošku jsem nepochopila jejich systém kontrol-všechny maminky objednali na tu samou hodinu tudiž jsme tam pak vsechny trčely jak jelita přes dvě hodiny což né každá mamina skousne ☹ Přístup sester byl poněkud odtažitější,ale to se asi není čemu divit při tom hojném počtu těhulek.No tak uvidíme,doufám,že to bude v pohodě.Všem budoucím maminkám- hodně štěstíčka a zdravíčka pro ty vaše prdelky malé 😎 😀

johanka13
4. led 2008

Jo a ještě holky,nejdete taky některá rodit ve stejném termínu jako já? Což je mezi 12.1.-20.1.? 🙂 Dejte vědět,papa 😎

johanka13
4. led 2008

Porodnice Podolí 😎 😀

jabber
6. led 2008

Holky, já rodila v Podolí v červenci - nakonec to bylo neplánovaně císařem po týdnu přenášení, protože při kontrole zjistili, že mimi se na monitoru chová stresově a na UZ přišli na to, že nemám už žádnou plodovou vodu (prý se to při přenášení stává, že se vstřebá, navíc byly šílený horka). Takže jsem byla během dvou hod na sále. Manžel měl dopředu zaplacenou přítomnost u porodu, ale jelikož tam nakonec nebyl (při akutním císaři být nesmí, jen při plánovaném), tak jsme dostali potvrzení o jeho nepřítomnosti při porodu a v pokladně nám peníze vrátili zpět. Takže se nebojte a klidně si to dopředu zaplaťte, ať pak nemáte hoňky na poslední chvíli.

Moje zkušenosti s Podolím - všichni na sále, na JIPce i na P4 byli bezvadní (až asi na 2 sestřičky, jak už tu někdo psal, ale to se skousne). Nebyla jsem na nadstandardu a nelitovala jsem, byly jsme na pokoji 3 a hezky jsme si pokecaly. Byla jsem tak hotová, že jsem spala pořád a pláč cizích dětí mě vůbec nevzbudil. Je pravda, že to společné sociální zařízení nebylo nic moc (v jednom záchodě protékala voda, sprchy taky už leccos zažily), ale nikdy se mi nestalo, že bych musela na WC nebo sprchu čekat. Je to prostě starý barák, který postupně rekonstruují. Podle mě je důležitý personál a jeho profesionalita a přístup. Ošklivé sprchy ty 4 dny prostě vydržím 🙂 . Mě ale šíleně rozčilovala jiná věc - a to ten nemocniční řád nebo jak to nazvat. V 6 ráno (protože v 7 se mění směny) nás zburcovala sestřička, že si musíme okamžitě všichni změřit teplotu. A pak to začlo - dětská vizita, snídaně, ženská vizita, jedna uklízečka pro jeden odpadkový koš, druhá pro jiný, třetí pro další, sestřička pro špinavé dětské prádlo, jiná zas vydezinfikovat dětskou vaničku. Pak služba pro nádobí ze snídaně, vzápětí zas někdo s uvařeným čajem, pak sestřička s čistým prádlem, pak uklízečka vytírat - no hrůza. A to jsem jich určitě ještě pár zapomněla 🙂 . A mezitím tam samozřejmě chodí normálně sestřičky s tím co potřebují, někomu děti nosí někomu odnáší, léky atd. V 6 nás zburcovali a tak cca do 10,30 se tam dveře nezastavily! Neměly jsme tam dopoledne chvíli klidu . Ale co jsem tak slyšela od kamarádek, tak tohle je všude stejné. Já budu každopádně v Podolí příště rodit zas 😉 .

luckahr
21. led 2008

Holky určitě už se na to tady někdo ptal, ale nechce se mi teď hledat 😉 můžu poprosit o info, co vše je v Podolí k dispozici (vložky apod.) a naopak co bych si určitě neměla zapomenout sebou vzít? Moc díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru