Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

evab.
21. únor 2013

Já rodila císařem a manžel žádný občerstvení nedostal. Na příjmu jsem byla v půl 12 a malej se narodil v půl 7, a to manžel nedostal ani ten jejich oblek, celou dobu byl ve svym, jen návleky igelitový. Já teda nevim, jestli je od letoška zase nějaká změna, ale od loňska je to změněný, že se platit nemusí, třeba Krč ani Motol nic nevybíraj, to, že se jedná o režijní náklady za obleky a občerstvení je blbost, je to jen další možnost přivýdělku, pokud jim to zákon vyloženě nezakáže, tak to vybírat budou a oni moc dobře vědí, že do Podolí je tlačenka, tak si mamky "rády" připlatí. Ono co si budem povídat, už jen ta registrace je hodně na úrovni. Jinde už to jde i po netu. Po nás to dokonce tehdá chtěli zaplatit předem, i na příjmu jsem měla sebou radši účtenku a pokud by nakonec manžel u porodu nebyl, tak to prý vrací.

adriene
22. únor 2013

@evab. Nevim jak to opravdu je, ale treba na webu v Krci pisi, ze za pritomnost osoby u porodu chteji 700 a v Motole 705,-. Je to tedy o dost mene, nez v Podoli, ale rozhodne vybiraji... Co jsem tak koukala, vybiraji skoro vsude... nejlevnejsi asi apolinar: 300,- za normal porod a u cisare 800,-

aljuska
22. únor 2013

@tournesol tak super, jsem si myslela, že za zeptání nic nedáš 😉 tak jsem zvědavá jaký je nakonec váhový odhad, napiš 😉

@romcovaklarka moc gratuluju k Sárince, je nádherná 😵 a je to fakt drobeček 🙂
a super, že vše kolem porodu vyšlo, že jsi mohla rodit normálně a že i ta péče byla tak jak sis představovala 🙂
a v porodnici jsme se skoro mohli potkat na chodbách, protože já porodila v sobotu před půlnocí, ale byla sem na P1. Akorát že ten můj chlapeček nebyl drobek a měl 3 720g a to byl ještě o 80g lehčí než ten první 😅 ale teda porod jsem měla super rychlý, že jsme sotva stihli dojet do porodky, protože čas příjmu byl 22:48 a v 23:24 už byl malý na světě 😅
takže u mě se ani moc věcí kolem porodu řešit nestihlo, ale všichni byli super, PA mi hodně pomáhala a nástřih jsem neměla - ale teda při prvním se mě ptali, zda mě můžou nastřihnout, aby malý prošel, protože to nešlo - jen sem se maličko natrhla. Malého mi dali po porodu ihned na tělo jen lehce otřeného a až po chvíli si ho vzali na otření a měření, které dělali na sále. A pak nás nechali 2h na sále s manželem.
Pak se přišli domluvit, že odnesou malého na kontrolu a i se mě ptali, zda ho budu pak chtít hned k sobě na pokoj nebo si ho nechají do rána sestry u sebe a já jim ho nechala, protože na oddělení jsem přišla stejně někdy až kolem 2h a domluva byla, že mi ho po 6h přinesou. Ale je fakt, že jsem nějak stejně nemohla spát a kolem 5h sem byla vzhůru a už sem si pro něj chtěla i jít 🙂
Jinak na P1 jsem byla na 2-lůžkovém pokoji s jednou fajn holčinou a poslední den a noc jsem tam byla dokonce sama, že jsem to měla skoro jak nadstandart 😅
takže za mě s Podolím opět velká spokojenost, že jsem vždy měla štěstí i na lidi 🙂

romcovaklarka
22. únor 2013

@aljuska Taky moc gratuluju 😵 To byl teda vážně fofr, ještě, že jste to vůbec stihli 😀 A jinaks to měla fajn 🙂

No, mně spíš vadilo, že se nedomluvili se mnou, já furt čekala, že malou už už přinesou, tak jsem se ani moc neprospala. Ale jinak nemám co vytknout a tohle bylo dejme tomu nedorozumění. A byla jsem bez ní "jen" 4 hodiny, tak to neberu nějak tragicky a snažím se teda moc nemyslet na to, jestli to celý prořvala 😒

aljuska
22. únor 2013

@romcovaklarka děkuju 🙂 jj, byl to fakt fofr, kontrakce mi začali kolem 21:45, v 22:30 jsme jeli směr porodnice, ale chvíli trvalo než jsme dojeli a došli na příjem a pak to byl fakt fofr, že mě z příjmu vezli na židli a rovnou sem šla na lehátko a ještě mi PA říkala ještě netlačte 😀

jj, to chápu, že ti vadilo, že se nedomluvili, tohle je asi fakt bohužel vždy o konkrétní sestře a PA jak se s tebou domluví, protože se mnou o tom právě mluvili jak u prvního tak druhého syna
ale naprosto chápu, tvoje pocity, že jsi čekala, kdy s malou přijdou a oni nikde, že jsi byla nervózní, že je bez tebe a pláče, ale věřím, že to spíš prospinkala a odpočívala 🙂

tournesol
22. únor 2013

@aljuska Nakonec me pan doktor poslal na utz do 3. patra, protoze se mu to nezdalo a jsme opravdu trosku mensi, ale v norme 🙂

evab.
24. únor 2013

@adriene Tak to je možná nějaká letošní novinka, vycházela jsem z loňských zkušeností kamarádek, jedna rodila v Krči, druhá v Motole a a ni jedna nic neplatila

bl4nche
4. bře 2013

Od 1.4. 2013 spouští Podolí elektronickou registraci k porodu!

lucie777
5. bře 2013

@bl4nche Tak to sem docela ráda, že stihnu ještě osobní registraci, protože ty nervy na počítači a strach, že najednou klekne internet je podle mě mnohem horší, než pár hodin čekat.. 😀

aajda
5. bře 2013

@lucie777 Taky jsem si říkala, že jsem ráda, že jsme to stihli osobně 😀

arrowka
5. bře 2013

@lucie777 Něco na tom bude. Fronty na osobní registraci byly sice nedůstojné, ale když si člověk přivstal, tak měl jakous takous jistotu, že se na něj opravdu dostane. Teď to bude doslova loterie a moc by mě zajímala nějaká statistika, v kolik hodin budou každý den všechna místa zabraná. Tipuju tak 8:15. 😀
Ale celkově to je asi nejrozumnější řešení a žádný systém není dokonalý.

lucie777
5. bře 2013

@arrowka Ulehčí to práci zaměstnancům, jinak v tom moc pozitiv nevidím. Ale spíš by mě zajímalo, jestli se opravdu chce na každý den registrovat víc mamin, než je limit, já teda mám v plánu tam jít fakt brzo, protože žádný záložní plán nemám, tak abych měla jistotu! 🙂 V kolik hodin jsi tam šla ty?

@aajda Ty už to máš za pár, tak pak napiš nové postřehy! V kolik hodin jsi šla ty se registrovat?

aajda
5. bře 2013

@arrowka Jestli to spustí v 8:00, tak v 8:01 bude plno... u Apolináře je to prý stejně, tam se musí v danou hodinu prý sedět u počítače s už vyplněným formulářem a pak přesně v 00 kliknout...

@lucie777 Já tam poprvé i podruhé vyslala manžela... teď tam jel myslím na sedmou. Minule asi na pátou.

xvitk101
5. bře 2013

My bychom do budoucna rádi ještě třetí dítko,tak to mě čekají nejspíš nervy u počítače. To bude jako,když jsme se na VŠ hlásili do rozvrhu nebo na zkoušky. Do 5 minut bylo po termínech a nedej Bože, aby spadl přetížený server 😀

aajda
5. bře 2013

@xvitk101 Přesně mi to evokuje zápisy na zkoušky 😀

arrowka
5. bře 2013

@lucie777 Já jsem čekala od půl sedmé, ale byl zrovna nějaký výjimečný den, protože do desíti nás přišlo jen sedm. Ale to nejde vůbec dopředu odhadnout. Co všude čtu, tak půl osmá je opravdu maximum, aby člověk měl nějakou reálnou šanci.

@aajda Nechtěla jsem být přehnaně pesimistická, ale asi máš pravdu. V tomto kontextu mě dost baví to, co mají napsané na stránkách, prý když tam někdo přijde po 2.4. osobně, že mu pracovnice kartotéky pomůžou s elektronickou registrací. 😀 Problémem jaksi je, že když tam přijdete osobně pět minut po osmé, tak už vám nějaká pomoc bude úplně k ničemu.

lucie777
5. bře 2013

@xvitk101 @aajda No jasně, zkoušky, to byly nervy, server nám padal dost často, člověk se tý školy nikdy nezbaví.. 😀

@arrowka Já se tam chystám na šestou, asi budu první, ale jistota je jistota, radši budu za blázna, než rodit někde v tramtárii.

Stejně je ten 14tt hrozně brzy, nechápu, kdo to takhle vymyslel..

evab.
5. bře 2013

Tak to jsem na tu elektronickou registraci taky zvědavá, asi to fakt bude, že v 8:01 už bude plno, jelikož všechny maminy budou sedět na netu a čekat až padne osmá. Jinak kamarádka se registrovala k Apolináři a rozhodně ne hned první den registrace tj. 14+0 a dostala se v pohodě, jen dlouhou dobu nevěděla, jestli je tam zaregistrovaná, nedostala žádnou odpověď, až si tam po nějaké době volala. Mě třeba se tam nejde do toho jejich systému pro registraci vůbec nahlásit, hlásí mi to chybu, tak doufám, že tady mi to fungovat bude. Taky by mě zajímalo, jestli pak přijde třeba nějaká automatická odpověď jste tolikátá a tolikátá v pořadí nebo pak budou pracovnice kartotéky odpovídat nebo jak. Aby pak člověk nebyl celý den v nejistotě jestli se na něj vůbec dostalo.

aknel_m
12. bře 2013

Maminky, co jste rodily v Podoli po predchozim cisarskem rezu - jak to probiha pri porodu - jste tedy celou dobu pridelane na monitor a mohly jste mit epidural? Davali vam oxytocin pri porodu, aby porod postupoval rychleji? A jak je to s vyvolanim porodu - rikal vam k tomu nekdo neco?Co kdyz se porod do terminu nerozbehne? Kontroluji potom jeste velikost miminka? Dekuji za jakekoliv informace.

terulin
13. bře 2013

Ahoj ráda bych se zeptala na porod v Podolí, jsem tam registrovaná, ale nevim jak to tam chodí. Dá se jít na prohlídku porodnice (když tam nechodím na před porodní kurz), hned po narození Vám miminko nechají, nebo ho odnesou na prohlídku a přinesou až zabalené a umyté?

@lucie777 Mě registroval manžel 26.12., byl tam v pět ráno a rozhodně nebyl první, poslední přišel v sedm. Paní v kartotéce mi pár dní před tím špitala, že svátky jsou v pohodě a šestá ranní stačí, ale někdy jsou dny, kdy tam tatínci dřepí od jedné v noci a jindy mají ještě v jedenáct místo. Asi je to fakt sázka...

ilka_milka
13. bře 2013

já mám za sebou čerstvě registraci z konce února - přišla jsem tam v 6:45 a byla jsem 4. - nicméně do 7:05 dorazilo zbyvajících 8 maminek, takže od té doby už nebylo co řešit 🙂

Také tam budu rodit poprvé a zajímalo by mě, jak to tam ted aktuálně chodí (mám kamaradky, co tam rodily, ale už je to třeba pár let, tak by me zajimal aktuální proces 🙂 - prosím, prosím podělte se 😉

petaloudi
13. bře 2013

Holky, je tady někdo, kdo se bude elektronicky registrovat hned v těch prvních dnech? Hoďte jsem kdyžtak pak nějaké info. Já se budu registrovat asi 4.4. a radost z toho teda vůbec nemám 😖 Taky mi to připomíná zapisování na zkoušky, ale tam měl aspoň člověk víc těch termínů na výběr, když ten první neklapl 😉

petula1981
13. bře 2013

@aknel_m ahoj, rodila jsem v prosinci po předchozí sekci, dali mi na výběr, jak chci rodit. Nejprve mě poslali na UTZ na váhový odhad miminka a na kontrolu jizvy (váha by měla být pod 4 kg a jizva by měla být dostatečně silná). Do porodnice jsem dorazila s kontrakcemi po 2 minutách a s plně otevřená (tzn. první dobu porodní jsem prožila doma). Od přijetí jsem za 2 hodiny porodila, celou dobu jsem byla na monitoru (ležela jsem, mohla jsem si stoupnout, kleknout), kdyby to prý bylo delší, tak by mě pustili i do sprchy a na chvíli od monitoru odpojili. Oxytocin jsem nedostala, na epidurál ani nepřišla řeč. Prý nechávají případně přenášet 11 dní a pak buď vyvolávání nebo opět sekce (asi by zase udělali váhový odhad mimča)

meo
13. bře 2013

@terulin Ahojky, tak na prohlídku tě asi nepustí, možná si to zaplatíš, ale fakt nevim.
A co se týká miminka, po narození ti ho nevezmou, dají ti ho na břicho, aby se přisálo a přímo na tom sále ho před tebou označí, umyjou, zváží atd. Já když jsem tam před 2,5rokem rodila, tak mi mimčo nechali několik hodin zabaléného u mě v pojízdné postýlce a až potom mi ho odnesli pediatrovi na prohlídku a asi ho dávají pod nějaké to světlo. Mezitim tě asi zavedou na pokoj a pak ti ho zas přinesou.

aknel_m
13. bře 2013

@petula1981 Ahoj, moc dekuju za informace ohledne porodu po sekci. Ja jsem byla na ultrazvuku tento tyden, miminko ma v 36+4 cca 3,1 kg, jizva 3,6 mm - takze ta je asi v norme? V patek me ceka indikacni poradna u primare a mam si do te doby rozmyslet zpusob porodu. Pokud by to bylo mozne, rada bych to zkusila normalne - ale priznam se, ze me trosku vydesil formular, ktery jsem dostala k vyplneni. Jsou tam otazky, zda souhlasim s pripadnym vyvolanim porodu, epiduralem apod., ktera zvysuji pravdepodobnost komplikaci. Vubec nevim, co tam vyplnit, zda se vsim souhlasit nebo nesouhlasit 🙂 Kdyby se prenaselo, tak by v Podoli tedy porod vyvolavali? Mam informace nactene pouze z internetu a v kazde porodnici je to jine - lekar, u ktereho jsem byla v Podoli ted poprve v poradne se mi snazil prirozeny porod rozmluvit (cimz me trosku vykolejil, tak jsem se ani na nic nezeptala 🙂 )

petula1981
13. bře 2013

@aknel_m myslím, že podle UTZ jsi v normě. Já pak šla také k primářovi a toho jsem se snažila na vše se zeptat (přenášení, vyvolávání,...) a říkal mi, že můžu klidně rodit vaginálně, že on v tom problém nevidí. Ale pokud bych prý při porodu měla pocit, že to nezvládnu nebo že mě bolí jizva, tak stačí říct a rovnou udělají císařský řez a nebudou na nic čekat. Je pravda, že když jsem od nich dostala různé formuláře, že mě trochu děsily. Ale hodně mě inspirovala diskuze tady na MK 🙂. Když jsem po porodu mluvila s porodní asistentkou, tak ta říkala, že je fajn, že jsem to zkusila a že oni jsou schopní udělat ten cís.řez kdykoli v průběhu porodu, kdyby mi to náhodou nešlo.

petula1981
13. bře 2013

@terulin na prohlídku porodnice jít můžeš a nic se neplatí. Dělají to jednou týdně - sejdete se s více zájemců v jedné místnosti s porodní asistentkou, ta povídá o porodnici a o tom, jak to tam chodí, tam se jí můžeš na vše zeptat. A pokud je na porodních sálech volno, tak je možná i prohlídka sálů. Když jsme tam byli s manželem, tak se všude rodilo, takže jsem předem porodní sály viděla jen na fotografiích 🙂
http://upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-67

terulin
14. bře 2013

@petula1981 @meo Moc děkuji za info!

sedivka
14. bře 2013

@terulin ja si tam zaplatila predporodni kurz, ktery byl ovsem vicemene naprd. Jinak s Podolim jsem vyla spokojena. Mela jsem nadstandard, takze soukromi a celkem klud na odpocinek, jestli se tomu da tak rict. Jinak maly se narodil, ze se cestou nalokal trochu vody, takze ho museli nejdriv odsat. Dostala jsem ho tedy az zabaleneho. Ale nikam ho nenosi, nez ti ho daji. Vse delaji na sale.

terulin
14. bře 2013

To jsem tedy zvědavá, můj gynekolog mě neustále varuje, že Podolí nakonec odmítne nejvíc svých registrovaných rodiček z celé Prahy, tak ať počítám s porodem jinde... Ale doufám, že budu rodit tam. Mám to 10 min. od domu a přijde mi to jako nejlepší volba. Tak uvidím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru