Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kristi
24. črc 2007

3D mají super, je tam příjemnej doktor i sestrička, dokonce nám malá spala, tak nás vzali 3x, aby nám vůbec něco natočili na kazetu 😉

pecule
24. črc 2007

Kristi a udělají mi i samotnou fotku a kolik stojí? Dneska jsem byla ve Vinohradský na ultrz. a chtěla jsem vědět co to bude a opět se to neukázalo ☹ tak by mně zajímalo jestli mi ještě ultrazvuk udělají,říká se ,že ve 30tt je to naposled.

kristi
24. črc 2007

No, je pravda, ze mimi je uz pak veliky, ale myslim,ze by na pozadani jeste mohli. Se samotnou fotkou nevim, ja tam chodila az od 36tt a to jen jednou, pak jsem porodila o 3 tydny drive.

susik77
25. črc 2007

Ahoj holky,dnes jsem byla na poradne v Podoli a sestricka rikala, ze min. tyden meli 2 dni v kuse stopstav 😎 . Ze kolem 40 porodu denne 😎 Ale ze pry je to uz ok...

pecule
31. črc 2007

ten červenec je nabyitej ,já to mám v říjnu,tak snad bude pohoda 😉

susik77
6. srp 2007

holky, co jste rodili v Podoli, nevite, jak je to s vyvolavanim, kdyz se prenasi? A s kontrol. po termine, jak casto se tam chodi? Co jsem slysela, v jinych porodnicich hospitaliz. uz na zac. 42.tydne. Mne v Podoli rekli, ze mi to vyvol. az na konci 42.tydne...

terrezka
7. srp 2007

ahoj holky, já jsem taky registrovaná v Podolí od 14. týdne a moc bych tam chtěla rodit, ale bojím se asi tak jako všichni že budou mít narváno... ale doufám, že v říjnu už babyboom trochu opadne a mě nepošlou jinam.... jsme s manžílkem přihlášený na předporodní kurzy na 10. září tak jsem zvědavá.... příští týden si budu volat ohledně monitoru.... nevíte jak to tam chodí? jako že od té doby co tam chodím na monitor do Podolí už ke svému gynekologovi nechodím? Díky za odpověď 🙂

betka007
7. srp 2007

terrezka : ja som v Podolí registrovana tiež od 14 týždňa. Cele tehotenstvo som chodila do poradne k môjmu súkromnému gynekologovi a 7 týždňov pred termínom pôrodu som mala volať do Podolí. Tak som tam telefonovala a dali mi termín do poradne. Keď som tam prišla, tak mi dr. hovorila, že si mám vybrať, či už budem chodiť iba do Podolí alebo ešte chcem k svojmu gynekologovi. Nechala som to už na Podolí. Dr vravela, že je to kvôli tomu, že by im poisťovňa neplatila a že sa o mňa nemôžu starať obaja ( aj v Podolí aj môj gynekolog). Inač pri prvej návšteve som najprv musela ísť do kartotéky pre kartu ( od ďalšich návštev ju už budeš mať nachystanú u sestier v ambulancii ), tam si doplnili nejaké údaje a poslali ma do prenatalnej poradne. Mala som mať so sebou vzorku moču ( skúmavky tam nedávajú - takže to musíš priniesť v nejakej fľaštičke 😉 ), potom som musela mať doporučenie od môjho gynekologa,že ma predava do ich starostlivosti, okopirovaný výsledok krvnej skupiny a tehotenskú preukazku. Sestričky ti v ambulancii zmerajú tlak, vyšetria moč a opýtajú sa ťa koľko vážiš. Potom ťa pošlu čakať pred ambulanciu tvojej dr. Neboj, všetko ti to vysvetlia 🙂

kacka79
7. srp 2007

terrezka: přesně jak píše betka, vše ti při první návštěvě řeknou 🙂 a když tě pošlou na monitor - já začala chodit 4t před porodem, tak si tam sedneš do takovýho pohodlnýho křesla, na pupek ti připevní takový pás, co snímá ozvy miminka a zachytává, pokud bys měla kontrakce a cca 20 min tam sedíš a pokud mimi není aktivní, tak i dýl...

karin80
13. srp 2007

ahoj vsem, chtela bych se zeptat, jestli nekdo nevite, jak je to s epiduralni an. v Podoli. Musite si o ni rict nebo vam je nabidnuta?

kacka79
13. srp 2007

karin 80, při kontrolních návštěvách mi dali nějaký papír - souhlas s epid. anestezií, ale i když jsem to vyplnila a při příjmu odevzdala, musela jsem si potom o ní říct..ale pak mi jí dali a vše bylo OK

karin80
14. srp 2007

kacka79, dekuju, slysela jsem, ze v nekterych porodnicich jsou s epid. komplikace.

morusa
14. srp 2007

Karin80: Taky jsem rodila v Podolí a jak píše Kacka, tak jsem předem měla vyplněný a podepsaný dotazník, a při porodu mi ji sami nabídli, páč jsem myslela,že už asi zdechnu.On hlavně epidural se dává až tak hodinu -hodinu a půl před samotným porodem, mně ho dali ve 14:15hod a malej byl na světě v 15:56hod.

susik77
21. srp 2007

ahoj holky, ja jsem rodila v Podoli pred tydnem-par dni po stopstavu 😎
bylo to skvele-taky mi nabidli epiduralku, co mi moc pomohlo( kontrakce zacali 21.38 vecer v nedeli a mala se narodila 10.49 dopoledne v pondeli. Prvni davku epiduralky mi dali rano v 6.00, ucinkovala 2 hodiny, tak jsem si super zdrimla. Nic jsem necitila. Potom mi ji doplnili, ale ucinek trval uz jenom hodinu, potom mi dali oxytocin, tak jsem uz prodychavala kontrakce 😎. Jinak vsechny sestry aj lekari byli moc mili a chovali se uplne profesionalne.

llucka
22. srp 2007

Ahoj Susik, gratuluji k holčičce! můžu se tě zeptat, jeslti jsi měla nadstandart? Měla bych rodit v Podolí za 6 týdnů a stále to řeším. Díky.

karin80
23. srp 2007

Ahoj Susiku, gratuluju k Veronce, je fakt krasna 🙂

Taky bych se chtela zeptat, jak to presne funguje v Podoli s nadstandardy. Pokud je volny, nabidnou ti ho pri prichodu nebo po porodu? Ja cekam mimiska v lednu a vypada to, ze nas bude dost 😉

Hezky den vsem 😉

susik77
23. srp 2007

ahoj, diky, Verunka je uzasna, strasne klidne miminko, fakt si ji uzivame 😉 Ja jsem nemela nadstandard, protoze jsem dostala pokoj, kde jsem byla uplne sama a mela jsem uzasny vyhled-z jedne strany na Vysehrad a z druhe na Vltavu-na nabrezi 🙂 Televize mi nechybela a pokoje-aj ty klasicke jsou krasne ciste a docela fajn zarizene. Jinak, nadstandard si muzete vybrat az po porodu, da se prestehovat aj v prubehu hospitalizace. Plati se predem zaloha, potom vraci penize...

evisa
24. srp 2007

ahoj, chtěla jsem se zeptat zkušených - je lepší vzít pro mimčo svoje oblečení, nebo se to dá "zvládnout" v podolském?

jinak jen pro info, která se může hodit - na kurzu nám říkala PA, že v Podolí od 15.10. malují 😉

susik77
25. srp 2007

evisa: daji ti tam par veci pro mimi-takove naskrobene kosilky-vypadaji dost nemocnicne. Ja jsem tam mela par vlastnich bodycek. Mala byla kazdou chvilku poblinkana, to nemoc. oblecko by ani nestacilo...potom jsem ji dala bryndacek a bylo to lepsi 😉 Jinak je supr, ze tam mas k dispozici dost velke mnozstvi bavlnenych plen, ktere doplnuji kazdy den 😉

jezinka
25. srp 2007

evisa : ja doporucuju nemocnicni obleceni. Nam ho pravidelne doplnovali kazdy den a kdyz bylo potreba neco navic, stacilo rict sestrickam a ty to ochotne prinesly. Nevyhoda vlastnich oblecku je v tom, ze starost o znecistene veci musis resit sama. Neni mozne je dat na vyprani do nemocnicni pradelny (nepoznalo by se, co bylo ci). My jsme meli v porodnici neustale neco uspinene nebo poblinkane a bylo prijemne, ze jsem se o zaspinene nemocnicni oblecky nemusela starat.

betka007
30. srp 2007

Ahojky, ja som rodila v Podolí minulý týždeň. Šla som na indukci. Pri príjme som oznámila sama,že mám záujem o nadštandard. Ležala som na oddelení rizikového tehotenstva P3- vedľa pôrodných sálov,vzhľadom k tomu, že nemali voľny nadštan.,tak ma uložili na klasickú izbu,ale poobede sa im nadšt. uvolnil, tak ma preložili. V dokumentácii som mala uvedené, že mám o tu izbu záujem , čo pre nich znamenalo,že keď sa niečo uvolní,tak mi dajú vedieť a presťahujú ma. Po pôrode ma presťahovali na oddelenie P1, kde som prvý deň stravila na klasickej izbe.Trojposteľovej. Na chodbe spoločné WC a sprchy. No potom ma presťahovali na nadštandard. Mala som výhľad rovno pred vchod. A bolo to super. Oddychla som si tam, posedela som si vonku na balkone,keď Laura spala. používala som ich oblečenie, lebo sa mi to tam zdalo praktickejšie,že čo zašpiním, tak si odnesú. Na izbe som mala dostatok úplne všetkého a svoje soc.zariadenie. Cena za jeden deň 1300Kč.Manžel tam mohol spať so mnou bez poplatku. Auto sme mali na parkovisku dole,že sme na neho videli za 150Kč na deň- dali nám zelenú kartu, ktorá sa dáva pacientkam z nadštandardných izieb za predpokladu dlhého parkovania. Takže pohoda. Akzart dobrá rada všetým, čo tam budú rodiť,aby si nechali najprv poriadne vysvetliť kojenie od sestier a až potom trénovať. Mne dali mimčo na 3 hoďky po pôrode a setra mi oznamila, že si mam skusiť prebaliť mimčo (to mi ukazala,ako to robiť) a potom ho nakojiť. To mi už neukázala, takže som to ako tak urobila s vedomím, že to snáď robím dobre, keď mam malu na prsu a saje a mimi mi rozhrýzlo bradavky, s ktoými teraz bojujem. Mam na nich strupy- krvavé, bradavky boľavé. Mala totiž sala iba bradavky a dvorec nie. Veľa šťastia všetým 🙂 . Inač bolo v Podolí fajne

karin80
30. srp 2007

betka007, gratuluju ke krasne, zdrave holcicce 🙂
V lednu se chystam taky do Podoli. Chtela bych se Te zeptat, zda se u toho nadstandardu predem hlasi i cenova relace, o kterou mas zajem. Protoze se pohybuje od ca 600-1700kc na den.

betka007
30. srp 2007

karin80:ďakujem veľmi pekne 🙂 . Ta cena sa ovplyvniť nedá. Keď majú voľný nadštand. , ty ho cheš a oznámiš im to, tak ti ho ponúknu a je na tebe, či to vezmeš alebo nie. Kľudne sa opytaj, že za koľko by bol. Ja som to tiež tak urobila. Na odd.rizikové tehotenstvo - tak tam ma to vyšlo na 600Kč na jeden deň. Viac som tam ani nebola, lebo ďalší deň ma už dali na pôrodný box,kde prebiehal pôrod. No a po pôrode si v pôrodnici 3-4dni,ak je všetko OK a nie je dôvod na dlhšiu hospitalizáciu. Na odd P1 som mala na výber dva nadštand. Jeden za 1700Kč na deň,ale ten bol strašne veľký,ako nejaká rezidencia 😎 , tak ten som nebrala a jednak to už bolo dosť peňazí a ten druhý nadštand. bol za 1100Kč a bol super

valsik
30. srp 2007

ahoj holky, nestíhám to všechno pročíst, ale...
taky jsem rodila v Podolí - před dvěma měsíci. Vřele doporučuju nadstandard, i když to stojí hafo peněz, ale ta hygiena na veřejných záchodech je děs běs. Po šití vám doporučují, abyste se po každém vyčůrání šly osprchovat, ale ve sprchách není žádný věšáček, žádná polička, nic, kam byste si mohly položit ručník, potřeby a vložky. Jedině si vezměte nějaký věšáček s sebou a stoličku 🙂
Také doporučuju, ať s vámi k porodu někdo jde, protože por.asistentka mě chodila kontrolovat každých 20-30 min, což je strašně dlouhá doba na to, abyste tam byly samy.
No, je to porodnice, kde mají super zázemí a vybavení, kdyby se něco dělo s mimčem, ale je to tam jak na běžícím páse, což se musí vydržet! 🙂

karin80
31. srp 2007

betka007: nadstandard bych chtela, ale taky max okolo 1000kc/den, uvidime, treba bude stop stav a ja pojedu jinam, v lednu se ma pry narodit spousta deti 😉 Hezky den tobe i Laurince 😉

valsik: to je jeden z hlavnich duvodu, proc bych chtela nadstandard, socialni zazemi. No, pri nejhorsim ty 3-4dny nejak zvladnem 🙂

betka007
31. srp 2007

karin80 : no uvidis, ake to bude, ked uz tam budes,ale aspon mas nejaku predstavu ako to tam chodi 😉 , maj sa pekne

barke
31. srp 2007

Ahoj, já jsem rodila v Podolí v červnu.
Věděla jsem, že maji stop stav, takže jsem doma vydržela co nejdéle a do porodnice jsem přijela otevřená na 8 cm, jinak by mě poslali jinam, což jsem absolutně nechtěla. Pak to šlo už rychle, do půl hodiny byl malej venku.
Rodila jsem v noci a musela jsem na porodnim sále čekat, až se dopoledne uvolní pokoj na šestinedělí. To bylo sice nepohodlný, ale byla jsem šťastná, že mi to takhle vyšlo, takže se to dalo vydržet.
Na porodnim sále se mnou nemohli nechat mimčo, takže mi ho moc příjemná sestřička přinesla na rmení.
Na doktory a sestry si nemůžu stěžovat,jak na por. sále, tak na šestined., ale maji fofr, takže pokud něco člověk potřebuje, tak si musí říct. Já už jsem měla zkušenosti, tak jsem nic moc nepotřebovala. A byla jsem ráda, že mi do ničeho nemluví.
Nadstandard je na šestinedělí určitě lepší, protože záchody a sprchy nejsou zrovna dvakrát skvostný 😝 . Na chodbě jsou k dispozici jednorázový kalhotky a vložky, což je výborný.

Podolí doporučuju a všem přeju rychlej a bezproblémovej porod 😉 🙂

pecule
21. zář 2007

Ahoj,Tak já už to mám za pár a jsem víc nervoznější a vůbec se mi tam nechce.V úterý jsem tam byla poprvé v poradně a byla jsem tam jak Alenka v říšu divů,představovala jsem si ten systém trochu jinak,docela jsem byla zaskočena. 😒 Ale zajímalo by mně až to na mně příjde tak kde se mám tam hlásit.Poprvé jsem tam pěkně bloudila.A jak je to s tím když tam bude se mnou partner,to budem na pokoji,já si to prostě nedokážu představit ☹ Holky pomoc! 😨

vivian
21. zář 2007

pecule: já tam jdu poprvé za čtrnáct dní, jaký to tam je systém?? 😕 Co tě tak zaskočilo?

pecule
21. zář 2007

vivian,to poznáš,to se nedá napsat.Vypadá to tam jak v Národním Muzeum a lidí jak na Václaváku.Ne,bud v poho.Až tam vyjdeš do haly tak běž do kartotéky,to uvidíš to se nedá přehlédnout.Tam si tě zapíšou a pošlou tě na preventivní prohlídku k sestrám,tlak,váha atd. A ty tě pošlou k nějakýmu dr.Všechno ti řeknou co a jak,ale poprvé budeš vyjukaná kam máš jít.Jo!!! a pak tě pošlou do 5 patra na krev.Já jela výtahem,ale tam je víc výtahu tak se radší zeptej do jakýho.Hodně štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru