Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eviss
4. lis 2011

@verbalinka vcera jsem ji mela na vysetreni a kdyz jsem ji videla taky mi bylo uplne ouzko, fakt bych ji nechtela k porodu ☹

verbalinka
4. lis 2011

@eviss a jak to probíhalo? Bolelo? Třeba se změnila a není už tak strašná 😖

eviss
4. lis 2011

@verbalinka strasne neprijemna uz od pohledu az jsem se ji bala na neco zeptat..Fakt des! tvarila se jak kdybych ji otravovala..Kontrola probihala tak: Dobry den,citim hlavicku, nashledanou..Tak jsem jen hlesla jestli se uz neco xchysta a ona tak nastvane NE..Nastesti to nebolelo..

verbalinka
4. lis 2011

@eviss to jsi mě moc nepotešila ☹ Mně to tehdy strašně bolelo, nejhorší vyšetření za celé těhu. Byla taky nepříjemná a dle mého dost zmatená. Měla jsem z ní pocit, že moc neví, co dělat. No pokud bude u porodu, tak řeknu PA, že ji tam nechci.

azeretka
4. lis 2011

@eviss jejda, tak teď jsi mě trošku vystrašila, já jdu do první poradny příští čtvrtek a té paní se bojím, jak čert kříže, můžeš prosím popsat zhruba jak vypadá? a ona dělá teda všechny čtvrtky nebo to mohla být náhoda?

valentynkaa07
4. lis 2011

@verbalinka
@eviss můžete jí prosím popsat jak vypadá? já jsem tam jednou narazila na dost nepříjemnou doktorku a nejsem si jistá, jestli to byla ona, jen by mě to zajímalo. Díky.

verbalinka
4. lis 2011

@valentynkaa07 tak to si nevzpomenu. Mě vyšetřovala na příjmu a bylo to pro mě dost stresující (necítila jsem pohyby a vypadalo to na rychlý předčasný porod - nakonec vše ok), takže jsem jí moc nevnímala a podobu skoro vůbec nezaregistrovala a jsou to už 3roky 😅 Měla delší vlasy, věk kolem 40, bych si tipla. @hlavinka ji měla u porodu a mohla by poradit 😉

hlavinka
4. lis 2011

@valentynkaa07 Brylata? Jmenuje se Zackova, vlasy mela takove spinava blond, na krk (max. na ramena). tezko rict vek - neco mezi 35 a 40...Nekomunikuje moc, teda neumi jednat s lidma. Ale nevim, klidne to mohla byt i jina....Ale uz je to 3 rioky...

valentynkaa07
4. lis 2011

@verbalinka
@hlavinka děkuju, tak to ona asi nebyla byla podobná, ale brýle neměla.

sipkova1
6. lis 2011

@vendyca no mě se kurz docela líbil, ale je fakt, že bych uvítala víc konkrétních a praktických informací. Ale věděla jsem předem z téhle diskuse, že je to spíš takové posezení s porodní a kojící poradkyní.
Pro mě bylo hlavně důležité se podívat předem na porodní sál, abych věděla do jakého jdu prostředí a to se mi splnilo 🙂

vendyca
7. lis 2011

@sipkova1 takže nějaké informace typu - úleva od bolesti, jak dýchat a tlačit se nekonaly?

evab.
7. lis 2011

@vendyca Jestli se můžu zapojit do vaší diskuse, tak informace jak dýchat a jak si ulevit paní říkala v hodině o porodu, ta mi připadala dobrá, hodina o kojení také, ale hodina o péči o miminko byla nanic. Takže každopádně doporučuju si připravit případné dotazy.

vrabciak
8. lis 2011

Ahoj maminy a budúce maminy 🙂 , snažila som sa prečítať celú diskusiu a dalo mi to teda pekne zabrať.Momentálne som 33tt+4 a ešte ma čaká jedna poradňa u svojej gyn.(21.11.- to budem 35tt+3) Vedeli by ste mi prosím niektorá poradiť, že kedy by som si do Podolí mala zavolať a objednať sa do poradne?
Čo budem potrebovať, aby mi vystavili tú kartu?

luckar
8. lis 2011

@vrabciak to už můžeš teď, nahlásíš kdy jdeš naposledy ke svému Dr. a oni si tě podle toho objednají a poradí co a jak dál a co potřebuješ. Abych pravdu řekla, tak už si vůbec nepamatuju co musíš mít na poprvé u sebe.

elischka
8. lis 2011

@vrabciak pro vystavení karty potřebuješ jen těh.průkazku - na první poradnu vezmi všechny zprávy od jiných doktorů co máš za celé těhu, papír o krevní skupině a ranní moč.o)) všechno ostatní se dozvíš přímo tam.o)

sipkova1
8. lis 2011

@vrabciak jo jo na vystavení karty Ti stačí těhu průkazka, mě teda ještě při vystavování karty zaskočila otázkou jak se jmenuje a na jaké adrese sídlí můj praktický MUDr. Adresu jsem zpaměti nevěděla, ale vystavili mi to i bez toho 🙂 . Kartu vystavujou v kartotéce dole. Jo a před první poradnou si ještě rozhodni, jestli souhlasíš s tím, aby měli možnost medici se dívat při výkonech a aby měli možnost nahlížet do Tvojí dokumentace. Sestřička se Tě na to bude ptát a nějaký dlouhý prostor pro rozhodování Ti nedaj 😒

sipkova1
8. lis 2011

@vendyca jo jo dýchat jsme se učily i nějaké rady padly. Myslím, že záleží na tom, jaká skupinka se sejde, jak se kdo ptá a jak to téma někam posune. Dýchání se prý víc trénuje na cvičení pro těhotné, které tam pořádají.

luckar
8. lis 2011

@sipkova1 i když podepíšete souhlas s medikama, tak se stejně budou ptát, pokud by je chtěli třeba k porodu. A není problém potom odmítnout 😉

sipkova1
8. lis 2011

Holky chci se zeptat: jdu příští týden poprvé na monitor (docela mě překvapilo, že poprvé až ve 38.tt, někde choděj holky už třeba od 34.tt)
Jak dlouho monitor trvá? A to s ním pak jdu zase k MUDr. aby ho vyhodnotila? Nebo ho vyhodnotí rovnou tam?

luckar
8. lis 2011

@sipkova1 tak počítej zhruba 15 - 20 minut, ale v případě že je miminko vzhůru. Jinak se opakuje dokud prostě není vzhůru. Na monitorech ti dají záznam a s tím se chodí do poradny na vyhodnocení. Z vlastní zkušenosti doporučuju před monitorem něco sladkého k jídlu a hlavně pití (i na monitor), funguje to na probouzení miminka.

sipkova1
8. lis 2011

@luckar aha děkuju moc za info, já právě to mám naplánované tak, že nejdřív mám poradnu a pak až monitor..., takže asi půjdu do tý poradny 2x či co

luckar
8. lis 2011

@sipkova1 tak když mě vrátili na monitor, tak jsem potom jenom počkala před poradnou až půjde někdo ven a dala jsem nový záznam sestře a ta ho hned dala Dr. a koukli na to. Takže to zas tak děsné zdržení není. Zkus si domluvit třeba na příště obrácený postup, je to asi lepší.

vrabciak
9. lis 2011

@luckar @elischka @sipkova1 veľmi pekne vám ďakujem. Už som si tam teda zavolala a som objednaná na 29.11. na 8:00. Dúfam, že budem mať š´tastie na doktora 🙂 Idete tam niektorá v tom čase?
Údaje o mojej gyn. mám v tehu knižke, tak si to naš´tastie pamatať nemusím 😉
Mne by medik nevadil, keby prišiel jeden, ale keď ich príde celá tlupa, tak to mi potom vadiť bude 😝

Pripravovali ste si niektorá porodný plán?

sipkova1
9. lis 2011

@vrabciak no prý vždy jenom jeden medik (nebo medička 🙂). Oni chtěli kromě gynekologa i praktického doktora a právě adresu praktického doktora jsem si nepamatovala.

Porodní plán si nepřipravuju, nechávám to na nich.

luckar
9. lis 2011

@sipkova1 u mě byla jedna PA "učnice" a ptali se jestli může 😉

kapr
9. lis 2011

@sipkova1 já to měla vždy takto. Po monitoru jsem klepla na dveře a cca do 5 min. mi řekli OK, nebo ještě jednou. Takže žádná trága. 😉

kapr
9. lis 2011

@sipkova1 tak hodně štěstí k dýchání 🙂)))))) Každý nádech ukrutná bolest, takže dýchat jako pejsek 🙂)))))) no tak to jsem nedělala.

kapr
9. lis 2011

@vrabciak byla jsem riziková a do Podolí jsem šla 37, tak nevím. Ale všechny papíry sebou a ranní moč. A dlouhááá fronta. A pití a sváču a něco na čtení 🙂)))

ladie
10. lis 2011

Jojo, rozhodně něco na čtení (nebo hudbu, sudoku...) sebou!

mikulka
10. lis 2011

Ahoj holky, kdo jste rodil v Podolí, jak vypadají standardní pokoje? Je tam třeba wc? Rodila jsem v Podolí před 3 lety a měla jsem nadstandard. Ale prý tam rekonstruovali a pokoje jsou hezké i ty normální? Mně jde o to wc, kde dříve byla plíseň (a ve sprše) a hnus...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru