Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

k.bett
5. lis 2008

hlavinka:

je to fakt ☹

Hlavně nevím jestli by ta holčina chtěla aby to tu bylo 😒 ☹

hlavinka
5. lis 2008

K.Bett: prave, tim si taky nejsem jista. Ja bych po tom rozhodne netouzila. Navic, pak se tady o tom muze zminit sama. Ale je to fakt smutny.

Ja se autem bojim jezdit normalne, natoz ted, kdyz jsem tehu. Manza ridi dobre, ale bohuzel to kolikrat nestaci. Navic, kdyby aspon clovek nemusel po te blbe D1, jenze do Znojma se jinudy jet neda. A to je vzdy o nervy. Snad ho ted prekecam, abychom jeli aspon v sobotu rano a ne v patek vecer. Pojedeme ted naposledy, pak uz ne. Skoda. Ale treba zas pribuzni prjedou jeste aspon jednou do terminu za nama 🙂

k.bett
5. lis 2008

Můj názor...

Je to hrozný s dopravou a kolikrát může člověk umět řídit jak chce...prostě nevíš koho potkáš na silnici a všechny ty náhody okolo co se můžou semlít...raději ale nemyslet a tady mezi tehulkama to nerozmazávat, přeci jenom je každá jinak citlivá...

Víme o tom že se to bohužel děje o to citlivější je když člověk ví že ta holčina tu chodila diskutovat....ale měla by být v pořádku to je důležité a my by jsme to tu neměli asi probírat.

Takž dost, co????

Jak je jinak?

hlavinka
5. lis 2008

Jasne, dost 🙂

Jinak to jde, akorat mam dneska otekly nohy, asi si pujdu chvili lehnout.

Co v Podoli, nejake novinky z kontroly? Kdy jdes vlastne na dalsi?

k.bett
5. lis 2008

Běž nátáhnout nožky at se jim uleví...

V Podolí pohoda vše jsme včera měli v nejlepším pořádku i jsem na monitoru byla překvapená jak jsme byli vzorní a sestřička říkala že aspon ze já mám rozumný dítě 🙂 ostatním s nechtěli najít a ozývat v bříšku, takže já měla hotovo a ostatní teprve hledali signály 🙂)

Příště jdu v uterý zase...🙂 to už budu den před prvním termínem porodu, jestli vydržíme ale zdá se mi to za chvíli (i když porod může taky nastat z minuty na minut, že?) A ty?

hlavinka
5. lis 2008

Ty jo, to uz vazne odpocitavas dny 🙂 Muze to ale opravdu zacit behem chvile. To jsou nervy, co? Ale clovek na to nesmi myslet.
To je super, ze mimco spolupracovalo 🙂 To ja jsem tedy zvedadva na nas, ale my budeme mit monitor asi az na zacatku prosince.

My nic, dneska jsem byla na krvi na normalni gynde. Sice rekli na lacno, ale sorry, proste to neslo, nedojela bych tam bez kousku jidla. Ale utesuju se tim, ze se delali testy na HIV a tak, takze nevadi, ze by treba cukr byl vyssi, navic cukrovka byla bez problemu.

campi
5. lis 2008

k.bett: a nevis, jestli se od Modran da dostat v pohode autem a zaparkovat u porodnice? Ja tam zitra jedu na tu cukrovku.

Co se tyka ty autonehody, souhlasim s hlavinkou. Je to moc smutny, bylo mi to lito, i kdyz jsem s tou holčinou do žádný diskuze nechodila, ale na koníku se to rozšířilo hned, jak se to stalo a určitě to nebylo se souhlasem dotčené. Dost mě to štvalo teď, štve mě to i nyní. Mi to připadá jako hyenismus. Něco jinýho je, když si o tom píšou holky v lednovkách, který ji "znaly", ale takto to rozšiřovat... No, nechám toho.

hlavinka
5. lis 2008

Campi: jestli muzu - autem z Modran se k porodnici dostanes, ale podle mne ne uplne dovnitr, tam uz je to rozkopany, vlastne bys dojela jen na krizovatku jak je Podolska vodarna, pak je to uz zavreny. (ikdyz jak to asi delaji sanitky? mozna tam je nejaka vyjimka) Ale snad tam nekde misto na parkovani najdes. Odkud pojedes? Pokud jedes jen z Modran, tak muzes jet normalne tramvaji....

kacka2
5. lis 2008

Campi:
já k Andělový chodila, je to príma ženská, mě nedělala žádné problémy, napsala mi léky a poslala mě hned na vyšetření které jsem si měla objednat sama 🙂 nevim jestli tam nejdeš kvůli cukrovce nebo něčemu jinýmu, ale neboj, je v pohodě.

co se týče dopravy, dnes jsme tam jeli a dá se projet od Modřan a až do areálu, je to zavřený až u mostu, sice to na první pohled vypadá že to nejde, ale jde, takže žádnej strach. Když se jede odtamtud, tak jsem jela kus mezi dělňasama a bagrama, ale není problém.

hlavinka
5. lis 2008

Kacka, tak super, ze to jde az tam. Ono od tramvaje to slo spatne videt.

campi
5. lis 2008

kacko: dekuji za reference, vsichni tuto dr. chválí, tak se na ni těším. Zjistili mi cukrovku a k ní jdu jako do rizikový poradny - to k ní budu chodit až do konce těhu nebo jenom nějak jednorázově? Moje gyn. mě už vyřadila kvůli tý cukrovce.

Pojedu z Barrandova, to je složitější na přestupy a dneska mě zase šíleně bolí a tvrdne břicho, tak raději autem.

hlavinka
5. lis 2008

Campi: Tak to chapu, z Barrandova je to na prestupy fakt slozitejsi a hlavne busy jezdi dost narvany 😒 Tak drzim palce, at Ti to dobre dopadne!

k.bett
5. lis 2008

hlavinka:

jo, jo odpocitávám a už tak pul hodky mám stejné pocity jako včera, ale pak přesli....taková lehká křeč nebo píchání od pupíku do spodku a do toho se tam mimi strašně mele...a je to tak různý ale časty...hlavne ale celkem slabý tak to neřeším ale netuším jestli by to mohlo znamenat začínající porod... 😀

campi: dá, my tam tudy tuším včra taky jeli a až do arealu jak píše hlavinka 😉

k.bett
5. lis 2008

nevíte tu někdo kdy by měli pouštět Jancu???Už by mohli , že? Snad brzy mimi dovolí a přijde nám povykládat zkušenosti 🙂

k.bett
5. lis 2008

jééé koukala jsem že Janca tam má zas přidané náké fotečky.Ta má ale kouzelnýho klučíka., co?

hlavinka
5. lis 2008

Bett: no, pokud to je nepravidelny, dobre delas, ze to neresis, to urco jeste neni ono....
Ale uz vidim sebe, az budu mit kontrakce, ze sem jeste budu psat - holky, je to vono???? a pak pojedeme 😀

Na Jancu se podivam? Jen ji jeste najit.....

hlavinka
5. lis 2008

No jo, je hezounkej. A tatka pilne fotil a vkladal 🙂

k.bett
5. lis 2008

hlavinka:

taky se tak vidím 🙂)) pokud to nezačne v noci teda 🙂))

Já teda mám tu zkušenost s falešnýma ale to bylo teda dost silný tak nevím jestli se to bude rozjíždět pomalu takhle nebo prostě v takový síle jako při falešnácích 🙂 Člověk nikdy neví jak ho to překvapí, že?

Šikovnej taťka 🙂 😉

kacka2
6. lis 2008

k.bett někde jsem právě četla, že poslíčci bejvaj docela silný (u mě teda souhlasí), proto mamči dost často myslej že už se něco děje, ale že kontrakce přicházej pozvolna a pomalu zesilujou. No a samozřejmě vcelku pravidelně.
Mě na to pomáhá dost ta horká vana, do půl hoďky se to většinou zlepší, když si pak lehnu.
Taky mam nějaký dny lehký bolesti v podbřišku a myslim si že už to začíná a pořád nic, takže jsem se zařekla že se přestávam sledovat 😉

Jinak už jsem byla s jedním planým poplachem v Podolí a pohoda, nikdo tam na mě nekoukal jak na blázna, udělali monitor, kontrolu a bylo. Aspoň jsem byla v klidu, takže se nebojte a pokud si nejste jisti, klidně tam sjeďte 🙂

hlavinka
6. lis 2008

Stejne, kdyz to zacne v noci, treba jen praskne voda, tak se to pozna? tedy asi jo, urcite nas to vzbudi, ale ja treba ted beru globulin borax na noc a kdyz citim, ze neco tece, tak si rikam, jo, to je ta globule. Ale co kdyby to byla voda? Tak asi prosvihnu porod 😀

Nejhorsi asi bude vzbudit manzu, protoze on je sova a hlavne nerad vstava a strasne dlouho mu trva, nez se rozjede. Ale v tehle situaci bude holt muset 😝

Kacka: a s tim planym poplachem - to jsi prijela, rekla, ze asi rodis a oni te prevzali? Je to tam otevrene i v noci, ten hlavni vchod, nebo se musi nekde zvonit? A v jakem je to patre? Dekuju

kacka2
6. lis 2008

Nemocnice je otevřená nonstop, chodí se do 4.patra na příjem a jen jsem řekla že mam stahy nějak často, že to sice ustává, ale že is nejsem jistá. Ona tam zrovna byla moje kamarádka, tak jsme pokecali, natočila mi monitor a zavolala doktorku aby mě vyšetřila. Manža byl se mnou uvnitř.
Už když jsem tam přišla tak bylo jasný že to porod neni, ale aspoň si to člověk vyzkoušel 😀

Myslim že jsou tam na takový histerky zvyklý 😉

k.bett
6. lis 2008

kacka2:

jj, s poslíčkama zkušenost mám takže potvrzuju že fakt jsou extra silný (aspon u me byly) takže toto se mi nezdálo ale clověk nikdy neví jak se mu porod rozjede,že? 😀 určitě takhle nák postupně si myslím...já si taky říkám že to nechám tak ono mě to samo dojde kdyby to byl porod jiste bychsi vsimla že už to citim dýl a silneji a pravidelněji a nepřešlo by to , což zatím vždy přešlo 🙂

Zrovna jsem si říkala že když to bude i dnes nebudu tomu prikládat váhu a třeba zrovna to bude uz ono... 😀

Já taky byla už v Podolí s planým poplachem (ale teda až po sklidnění ráno jsem tam jela jen pro jistotu-porad me jeste vse bolelo)to byla síla ale to co jsem tenkrat v noci zazila to s tímto nemá nic společnýho a to už bylo snad jak porod, neskutečný

k.bett
6. lis 2008

kacka2:

proč hysterky...myslím že to berou v pohodě a jsou rádi že člověk aspoň přijede když si není jistej než aby porodil někde cestou....a měli zmatky takový...každý má jiné a různě silné bolesti atd. tak nemůžou taky vědět jak se člověk cítí a jestli se něco neděje...🙂

A jasně máš to aspoň vyzkoušené 😉 🙂

hlavinka
6. lis 2008

Kacka: jaky hysterky? 😉 Myslim, ze i oni vedi, ze je lepsi jet na falesnej poplach nez prijet pozde....

aspon, ze tam mas znamou, to se hodi 🙂

bambulik
6. lis 2008

holky si tady čtu a vzpomínám jak jsem tam 5.2.porodila svou prdelku

kacka2
6. lis 2008

Však já vim, že nikdo neni hysterka 😵 vždyť já jela taky a bylo to v poho 🙂

verbalinka
6. lis 2008

čauky,
já mám pordnu zítra a už mě nebaví tam jezdit. Zase monitor, vyšetření... asi jsem strašně netrpělivá, ale příště už tam nechci 😒
Janča je stále v podolí - měli nějaké problémy s kojením a malej byl žlutější. Ale dneska je už možná pustí.

campi
6. lis 2008

Moje gyn. rikala, ze kdyby se mi cokoliv nezdalo, tak mam jet do Podoli a muze mi byt jedno, jestli si neco dr. nebo sestra mysli. Ze na to maji tehotny narok, aby se obavaly - treba i zbytecne.
U dr. Andelove v pohode, zatim jenom dieta a po 14 dnech se uvidi, jak vyjde cukrovka, jestli mi da glukometr nebo ne.
ted sedim v poradne, od kantiny to smrdi jako ze skolni jidelny.

k.bett
6. lis 2008

verbalinka:

mě to taky už neba tam jezdit 😀 mě baví jen ten monitor, to mi přijde takovej relax 😀

Aha tak takhle je to s Jancou, hlavne že jsou ale jinak v pořádku 😉

k.bett
6. lis 2008

campi:

Jo, přesně mě říká ta moje to samé bud do Podolí a nebo kdyby byl náký problém a měla bych to lepší k ní tak i k ní mám zajet...se vším co se mi nezdá a pro klid aspon na zkontrolování i kdyby to nemelo nic být. Přesně těhulky mají nárok a mě dr. říkala že je lepší když maminky o všem informujou doktory, protože kdo jiný ví nejlíp co cítí a jak se cítí těhulka a vše je potřeba aspon zkontrolovat. Že kdyby to něco mělo být tak je to prohra i toho dr. a je fakt že odkud on má vědět co cítíme že, když by jsme mlčeli a vše zatajovali?

Člověk nikdy neví a pak aby se mlátil do hlavy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru