Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verbalinka
24. lis 2008

Hlavinka, ma12 - díky 🙂
Vinohrady mají volno nejdřív 8.12, a to už je fakt dost pozdě 😅 Ještě zkusim zítra přitlačit na doktora v podolí, aby mě někam oficiálně poslal.
Tak zatím, jdu do Myšáka si zlepšit náladu 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
24. lis 2008

Tohle neni snad vubec mozny, co se kvuli ty uzavirce deje. To teda Podoli ztraci velmi body.

Gedren: to bych si netroufla odejit hned po porodu ani kdybych rodila poctvrte. Kamaradka, co trenovala s EPI NO, odrodila vcera, sili ji, ale nevim jak moc...

hlavinka
24. lis 2008

Campi: je to sice husty, jenze to je obecny stav vsech (hlavne prazskych) porodnic. Koukala jsem na nejaky graf a loni se narodilo dvakrat tolik deti nez v roce 1996 (nebo tak nejak). Letos bych rekla, ze to bude jeste vic.

Kazdopadne si ale myslim, ze meli Verbalinku proste vzit jeste predtim, nez zavreli, nebot vedeli, ze prenasi a taky vedeli, ze budou mit zavreno.

S porodem doma - proc ne, ale tohle treba ja bych nemohla, protozr mam toho streptokoka B, takze mne zbyva jen verit, ze mne porodnice vezme.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
24. lis 2008

Gedren: aha, a ty mas domluvenou PA od Capa? A kdyby melo mimco zloutenku, tak te treba taky pusti?
A kdo vam bude hlidat Helenku, az budes rodit?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
befanna
24. lis 2008

ahoj holky,
chtěla bych se zeptat,kdo čekáte holčičku,přemýšlely jste o náušničkách? Nevím jak to ted chodí,jestli je píchají hned v porodnici (jedná se mi konkrétně o Podolí) nebo až někdy v průběhu půl roku na ušním.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anngie
24. lis 2008

befanna: já rodila v Podolí a naušničky tam nepíchají. Já je nechávala dávat po 1.očkování hexy a doktorka nám je nastřelila. Prý je to vůbec nebolí a dodnes je to bez problémů.

campi
24. lis 2008

S nausnickama to udelam jako gedren, tzn. ze az je bude holcicka chtit, tak je dostane.
Nastrelujou je u pediatra, ja si takto nechala nastrelit u exsvagrove, ktera je deckarka, nausnice ve svych 30 letech.
Jinak sousedovic holcicka jednu nausnici kolem jednoho roku spolkla, nastesti je pak taky vykadila🙂

anicka164
24. lis 2008

Ahoj,
ráda bych se zeptala - nevíte někdo prosím, jestli může být v Podolí u porodu zároveň manžel i dula? Budu rodit poprvé a s dulou bych si připadala jistější, ale zase chci, aby tam byl i tatínek 🙂
Díky

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
25. lis 2008

Ahoj holky, mela bych dotaz.
Kdo jste rodily v Podoli mohly jste uzivat pri porodu homeopatika? Mam je s sebou nachystany, ale nevim, zda na mne nebudou koukat jak na blazna a taky zda to nebude vadit nejakym jinym lekum - napr. ta ATB proti streptokoku B a pripadne epiduralu nebo cisaraku. Dekuju za info. 😉

verbalinka
25. lis 2008

Ahojky,
mám dobré zprávy - byla jsem dneska na tý "poslední" kontrole v podolí a pan primář Buben (teda myslím, že je primář, nebo nějakej vedoucí v podolí), u kterýho kontrola proběhla mi řekl, že mě nebudou stresovat a že si mě v podolí nechají na kontroly. Že se porod blíží (ale to říkají pořád) a další poradna v pátek a případné vyvolání, pokud nevyleze sám bude v pondělí. Mám z toho radost. Měla jsem štěstí, že jsem se dostala k němu. Musíme vydržet do neděle - to už prý asi budou porodní sály hotový, nebo na pondělní vyvolání. Jinak bych rodila jinde, kde bude zrovna místo. Ale to mi až tak nevadí. Hlavně, že mám poradnu a mám kam jet, kdyby něco 😵

Ale vyšetření teda bylo fakt nepříjemný. Asi mi udělal toho Hamiltona, protože špinim 😒

Anicko - k porodu můžou až dvě osoby, ale za obě se platí těch 700,-Kč, takže celkem 1400.-

Hlavinko - homeoptika užívat můžeš a nikdo se na tebe nebude dívat divně. Homeo se může brát i s jakýmikoliv léky. Akorát každé homeo je na něco, takže musíš vědět, který si zrovna v tý chvíli vzít - jestli ty na otevírání, nebo proti bolesti, nebo na uklidnění... Aby se to netlouklo s aktuálním stavem porodu 🙂

campi
25. lis 2008

hlavinko: jaka mas sehnana homeopatika? A predepsal ti je nekdo nebo jsou volne prodejne? A to zabira i u lidi, kteri normalne v homeopaticich nejedou?

Ja si dneska vylila trochu srdicko u prakticke, jak je to v Podoli silene, ale zacala me durazne uklidnovat, ze se tam sice ceka a je to tam neosobni a továrna, ale že kdyby se cokoliv stalo, tak jsem ve správných rukou a že když něco při kontrolách zjistí, tak to budou okamžitě řešit, aniž by mě posílali od čerta k ďáblu. No, má pravdu 😅 .
Jinak jsem si už zajistila potvrzení krevní skupiny a EKG, tak snad to bude sestřičce ve čtvrtek v poradně stačit.

hlavinka
25. lis 2008

Verbalinka: tak super, to je skvela zprava! 🙂 Je pravda, ze pokud to tech par dnu pocka, jakoze urcite, tak je lepsi, abys rodila tam, kdyz tam maji vsechnu dokumentaci.
Diky za info ohledne homeopatik.

Campi: mne to doporucila teta, je porodni asistentka (bohuzel az ve Znojme). Mam Caullophylum 9CH, ma se brat pri porodu, vic o tom najdes tady: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Je to volne prodejny, vyrabi to Boiron. Prej to zabira i u normalnich lidi, teta rikala, ze jsou s tim spokojeni. Samozrejme na kazdyho to ucinkuje malicko jinak, ale lepsi zkusit toto nez nejaky popohaneni oxytocinem nebo cimsi...

A to potvrzeni o krevni skupine jim nestaci jen to, co je napsany v prukazce? Krome toho jsem davala krev, takze vim, ze mam A+, ale zadnej ppair jsem z normalni poradny nedostala, nebot ho nejak nemohli najit. Tak snad to nebude problem....

verbalinka
25. lis 2008

Hlavinko - v podolí chtěli papír z vyšetření krve, jakou mám krevní skupinu. V průkazce jim to nestačí. To by měl mít tvůj gynekolog v tvé kartě.

Jo a na léčení je dobrý homeopatikum Arnica - zrychluje to hojení. Ale ještě jsem si to nestačila koupit, tak zítra zabehnu do lékárny.

Campi - podolí je továrna na děti, ale je dobrý, že všechna vyšetření jsou v místě a kdyby se něco stalo, tak se můžou hned postarat a nemusí tě převážet jinam. Ale ta pravděpodobnost, že se něco pokazí je tak malá, že je jedno, kde se rodí 🙂

hlavinka
25. lis 2008

Ach jo, tak to nemam a mit nebudu. Vezmu si s sebou radsi i karticku darce krve, snad to bude stacit. Bude muset! 🙄

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anngie
25. lis 2008

ahoj holky,
verbalinka: u každého je to jiné, ale já když měla termín tak taky furt nic, den po termínu mi v poradně v Podolí udělala Mudra hamiltona a druhý den jsem porodila 😀 tím tě nechci stresovat, co jsem pochopila tak se v Podolí zase maluje co? tak ať ti všechno dobře dopadne.

Homeopatika jsem brala až po porodu, tu Arnicu myslím, páč jsem kojila a nemohla jsem žádný prášky.
A s tou krevní skupinou po mě opravdu chtěli kopii papíru co jsem měla založenou v kartě u mého gynekologa.

anngie
25. lis 2008

jinak bych tedy neřekla že je to v podolí neosobní, na šestinedělí je teda děsnej fofr, že nestíhají prát věci pro děti, ale i přesto byli všichni, doktoři i sestřičky moc fajn a milí 🙂

hlavinka
25. lis 2008

Gedren: stejne ale nechapu, proc to chteji, kdyz to je v te tehu prukazce. To by zrovna tak mohli chtit vysledky vsech vysetreni, ktere jsou sice v prukazce zapsane, ale kdyz lekar pise jak prase, kdo to ma precist.

Jinak slava, naslo se to a sestricka mi to poslala meilem naskenovany. Sranda ale je, ze tam neni vubec jmeno a rodny cislo, jen potvrzeni o krev. skupine A+, ale neni napano pro koho. Tak jsem si s tim radsi vyhrala na PC a jmeno doplnila a vyjela a je to 😉 Tak jsem rada, ze to nakonec dobre dopadlo 🙂

Anngie: ano, maluje, od 23. do 1.12 (do sesti rano).
Na porodnim a sestinedeli asi jsou v pohode, ale neosobni je to spis na tech tehu kontrolach....

verbalinka
25. lis 2008

anngie - nevím, jestli to byl hamilton. Ale nikdy jsem po vyšetření nešpinila, tak asi jo. Ale znám i holky, kterým to udělali 2x a stejně se nic nerozjelo. Tak uvidim. Mně už je jedno, kde budu rodit. Hlavně, aby bylo vše ok 😉
A v podolí jsou milí, to jo, ale tím, že je to velká porodnice, tak tam není osobní přístup jako v malých porodnicích...

campi
25. lis 2008

hlavinko: haha, at zije technika!🙂. Sestra rikala, ze to chteji na papire, páč se při přepisování do těhu průkazky může dr. splést a tento omyl by mohl být fatální.

anngie: s porodním a šestinedělím zkušenost nemám, trochu mě zaskočil přechod od mojí gyn. do rizikové poradny (už ve 30tt) a všechna ta vyšetření v různých dveřích a interpretace výsledků ve dveřích jiných. A pokud by mi našli něco v nějakých těch dveřích, tak mě předají jenom jiným kolegům. Já mám totiž pořád nějaký extra buřty, ale věřím, že porod prožiju standardně.

hlavinka
25. lis 2008

Campi: vid 😀 .. aha, to chapu, to je fakt, ze se splest muze.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anngie
25. lis 2008

verbalinka: no mě to ta doktorka taky neřekla, jen řekla že tomu zkusíme pomoct a taky jsem začala špinit a bolelo mě trošku břicho a večer v půl 11 přišel první stah 🙂 Máš pravdu, u hamiltony se řiká že pokud nejsi připravená k porodu tak ti nepomůžou ani tři, u mě teda zabral hned 😀

Máte pravdu že v poradně moc osobní nejsou, pomalu každý týden jiný doktor... 😲

ma12
26. lis 2008

Verbalinka: tak to je super, ze to takhle dopadlo. Kdyz se rozjede porod driv nez v nedeli, zavolej si zachranku a oni te proste nekam MUSI odvizt. Kazda porodnice si nechava jedno luzko pro akutni pripady. U Bubna jsem byla na UTZ ve 20 tt a bylo videt, ze je zkusenej, jen mi jezdil po brisku a hlasil, obcas zmacknul, kdyz chtel aby se otocila. Bylo to uplne neco jinyho nez v tom 12 tt, kdy ta doktorka nemela moc zkusenosti a vubec nevedela, co si se mnou pocnout, protoze se proste mala nechtela natocit tim spravnym smerem.
Co je to Hamilton, jsem nejaka natvrdla?
Gedren: neverili. Ja jsem RH negativni a bylo mi receno, ze otce ditete zvat na krev nebudou, protoze otec neni jisty. A bylo to.
Ja si stezovat na pristup nemuzu, mam porad stejnyho doktora, jo jasne jede to tam jak na bezicim pasu, ale kdyz mam jakykoliv otazky, zodpovi je bez problemu a s usmevem.

verbalinka
26. lis 2008

ma12 - záchranka to jistí 😀 Určitě mě někde odrodí, ale myslím, že malej ai počká na to Podolí 😀 Buben je super - je klidnej a hlavně šéf.

Hamilton je hmat, při kterém se ti doktor šťourá tam dole a uvolní cesty pro porod. Nevím přesně, co tam dělá, ale funguje to, jako všechno ostatní, jen tehdy, když je vše připravené na porod.
Mně ho dělal včera a nic. Jen pořád špinim a to je vše. Porod v nedohlednu 😕

To s tím RH faktorem mi přijde divný. Vždyť dítě nemusí být pozitivní, když je matka negativní. Co když je otec taky negativní? A co když je matka pozitivní, ale dítě negativní od otce? Ale to nikdo neví, protože se otec netestuje... Nějak tomu nerozumím 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru