Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ma12
28. lis 2008

tak jmena nastesti mame vymysleny, ale u kluka to byl boj. Ani jeden z nas nechtel ustoupit.
Hlavi: s epiduralem to mam uplne stejny. Pokud to pujde vydrzet, tak epidural ne, pokud by byl akutni cisar, tak celkova narkoza.

hlavinka
28. lis 2008

Ahoj holky, tak zdravim po dvou hodinach v Podoli.
Musim rict, ze pani doktorka byla moc mila (Koderova?), ale sestricka v te prvni mistnosti byla pekne nesympaticka (tmavovlasa, pres 40 let, vlasy na ramena, bohuzel nevim jmeno). Ty sestricky nejsou doufam ty stejne, co jsou pak porodni asistentky, ze ne? Protoze mit tuhle u porodu, tak radsi jedu jinam.

ma12
28. lis 2008

Hlavi, Koderova mi vcera delala UTZ. Myslis tu sestricku v poradne? tak to jsou opravdu "jen sestricky", je tam jedna razna, nakratko ostrihana, mladsi a ta je husta.

hlavinka
28. lis 2008

Ma: no, sestricku v poradne. Tak to je fain, ze jsou jen tam 🙂 No, treba se chudak spatne vyspala (ale ona i od pohledu vypadala nesympaticky, takze i kdyby byla vyhajana do ruzova, stejne by to byla koza, myslim). Tak tu na kratko nevim, ostatni tam byly mile. No, uvidim, koho vyfasnu pristi tyden v patek.

ma12
28. lis 2008

Hlavi, nemela jakoby natupirovany vlasy?

hlavinka
28. lis 2008

Ta sestricka, no, mela je jakoby trochu od hlavy, ne priplacnuty, jako hladky, to ne. Ale bylo ji urcite pres 40. A neprijemna. Pak tam byly ruzny mlady holciny, tak 23, ty byly mily.

verbalinka
28. lis 2008

Ahojte,
v neděli otevírají porodní sály, kdybyste některá chtěla rodit 😀
Já zatim nic. Po dnešní kontrole to vypadá zase na brzký porod, ale to už dlooouuuho 😅 Jinak v po jsem objednaná na vyvolání.

S tou močí - jim je jedno, jestli bude ranní. Sestřička všem říká, jestli jí mají s sebou a když ne, tak je pošle počurat papírek. Já myslím, že i ta kontrola je dost zběžná. Jednou mi ten jeden kousek zezelenal, ale bylo mi řečeno, že ok... 😒 Jo a nádobky by ti měl dát gynekolog, nebo v podolí, nebo i v lékárně 😉

Já jsem žádný papíry neodevzdala. Mám je připravený v tašce a odevzdám je na příjmu na porodní sál v případě porodu. Pokud bych rodila jnde, stejně by to odevzdání bylo k ničemu...

campi
28. lis 2008

Verbalinko: statečně se s Willim držíte. Můžu se zeptat, jak moc je člověk kolem 40tt pohyblivej? Jsem si říkala, že třeba v lednu vyrazím dokoupit oblečení (jak budou výprodeje), tak jestli je to reálný. Nákupní centra teda nesnáším, vysávají mě, ale to víte, poloviční sleva je poloviční sleva 😀

Já mám zase smůlu na takovou starší krátkovlasou sestřičku, tý se úplně bojím. Naštěstí z tý poradny člověk vypadne relativně rychle, tak netřeba se tím stresovat, jsou horší věci

hlavinka
28. lis 2008

Verbalinka: a rekli Ti, jake mas cervis score? Kdyz uz jsi jako nachystana na porod? A v kolik hodin jsi tam byla?

Priste se vycuram primo tam, hnedka jak prijdu. Ne ze by clovek nedal 3Kc za zkumavku, ale je to zbytecny, kdyz nemusi byt uplne ta ranni (v gyn. poradne to jinak neslo, mela ji az od 16 hodin).

S tema papirama mas pravdu, kdyz by clovek rodil jinde, tak je to stejne na nic.

Tak na pondeli Ti moc drzime palecky!!!!!!! 😉

Campi: mas pravdu, nastesti je tam clovek jen chvili a nema cenu se tim nervovat.
Co se tyce pohyblivosti, tezko rict. Mne se treba pupek uz nemeni asi 3 tydny, merim porad stejne. Myslim, ze uz ani moc nevyroste, i kdyz mimi roste porad. A jestli ma treba za tyden vyrust o 100g, tak to je jeste pul kila. Taky zalezi, nekdy je to lepsi, nekdy horsi. Takze uvidis. A pokud pujdes na slevy v tydnu, kdy jsou vsichni v praci, tak to urcite pujde 😉
Ja doufam, ze nebudu prenaset a ze si za polovicni ceny koupim neco na sebe po porodu, protoze vazne nevim, v cem budu chodit - stary kalhoty mi asi nebudou a v tehu prece nebudu chodit, kdyz do nich nebudu mit pupek. No, uvidim.

hlavinka
28. lis 2008

Holky napadl mne jeste dotaz - meri jeste v porodnici jakou kdo ma panev? Nekde jsem slysela, ze prej se to meri na zacatku a na konci. Nikdo mi nerekl, co ta cisla znamenaji a ani na Netu jsem nenasla "idealni" rozmery panve na klasicky porod.
Dekuju 🙂

ma12
28. lis 2008

Hlavinka: me ji jeste nemerili, ale predpokladam, ze tak za 3 tydny budou.
Verbalinko: drzte se, jeste 2 dny 🙂 ale myslim, ze uz by si te tam nechali.
Campi: tak to te obdivuju, ja uz v lednu zadny nakupy krome jednoho spuntika neplanuju.

k.bett
28. lis 2008

hlavinka:

mě měřili pánev u moji gynekoložky nák v začátku těhu ale pak už mi jí nikdo neměřil, aspoň o tom nevím 🙂
Taky mi bylo řečeno že na začátku a na konci ale nikdo nepřeměřoval.

hlavinka
28. lis 2008

Radsi se zeptam, az tam pujdu pristi tyden. Diky holky 🙂

jancaroul
29. lis 2008

Aholky všem, dávám vědět radostnou zprávu od Verbalinky: Už jsem tady s váma na světě 😉 Jmenuju se William Ballay, mám 3,83 kg a 54 cm. Narodil jsem se dnes ve 3:20 a jsem samozřejmě nejkrásnější miminko 😀 Takže Verbalinko mooooc gratulujeme a ať ti Wiliam přináší jen samé chvilky radosti a štěstí. 😀 😀

jancaroul
29. lis 2008

Hlavinka: Jak píše K.Bett mě nikdo znovu pánev v Podolí nepřeměřoval, měla jsem ji změřenou jen od svého gynekologa někdy okolo 16. týdne.

Campi: S pohyblivostí je to asi různé mamča do mamči. Mě třeba bylo v posledním trimestru nejlépe z celého těhu, v druhém trimestru jsem nákupní centra nesnášela, protože se mi tam špatně dýchalo, točila hlava atd. a na konci těhu jsem si klidně udělala po nákupech 3 hodinovou procházku a až na občasné bolesti zad mi bylo super.

gedren
29. lis 2008

Jee, super, gratuluju verbalince, jsem zvedava, kde nakonec porodila 🙂

befanna
30. lis 2008

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat,zda jste absolvovaly v Podolí předporodní kurzy? Mě včera známá,co tam pracuje,od toho odrazovala,že je to zbytečný...Ale já nevím,jsem vyplašená prvorodička,co nic neví.. 😕

barusha
30. lis 2008

Ahoj holky,občas vás pročítám, rodila jsem v Podolí, takže taková nostalgie 🙂
Co se týká pohyblivosti před porodem - teda nic moc, hlavně mi všichni říkali, že snad čekám dvojčata, ale to asi tím, že jsem poměrně malá, tak to bříško víc vyniklo... No, každopádně jsem ještě 40+3 byla s kamarádkou po nákupech a řídila auto. Domů jsem se vrátila kolem 16h, uvařila polévku, kterou jsem už nestihla sníst, prt. mi kolem 19h. rupla voda a jelo se do porodnice 🙂 Chvíli předtím jsem volala s mamkou, že všechno dobrý. Ta teda koukala, když jsem jí po půlhodině volala, že si jedem pro jejich vnoučátko 🙂 Ani nechtěla věřit. No, já taky ne, nějak jsem se na porod pořád necítila 😀
campi: tady je jesně vidět, že výprodeje a slevy s přehledem stihneš 😎

barusha
30. lis 2008

befanna : na kurzech jsem žádných nebyla, nevím, jak moc by mi stejně v danou chvíli pomohly. Ale možná pro psychiku je to lepší, jako že jsi něco udělala pro přípravu 😅 Nicméně mě nechyběly, stejně se s tím pak popereme jak to jde... 😀

campi
30. lis 2008

Já na kurzy chodím - ale ke své gyn., je to malá skupinka - celkem jsme 4. Do Podolí už chodit nebudu, asi se tam zajdu podívat na nějakou tu info schůzku - vylekaná prvorodička, abych si trochu "osahala" prostředí.
Ale paní Mrkvičková, která dělá kurzy v Podolí, je prý úžasná.
Kdybych měla zhodnotit přínos - tak určitě je fajn, že se potkám se stejně těhotnýma, PA nám říká věci, který v knize nenajdeš, např. že se nemá pít při porodu pomerančovej džus, páč ten se hodně zvrací nebo že nejlepší poporodní kalhotky jsou síťovaný a taky jsme nacvičovaly krmení pomocí injekční stříkačky atd., ale hodně věcí se člověk dozví na internetu nebo potom v porodnici.
Takže jsem ráda, že tam chodím, ale jako nutnost to nevidím a kdybych třeba neměla peníze nazbyt, tak si je raději nechám na něco jiného.

Včera jsem odkoupila oblečky od sousedky pro mimčo 0-4 měsíce, myslím, že mám všechno a na ty slevy kašlu. Nákupní centra nesnáším a radši budu v klídku doma v lednu navštěvovat kamarádky nebo půjdu rozcházet porod do sněhu (kdybych přenášela 😅 ).

jancaroul
30. lis 2008

Befanna: Já jsem tedy předporodní kurz v Podolí navštěvovala i s manželem a asi záleží na tom, jak jsi informovaná z knížek, netu nebo diskusí na Koníkovi. Většinu věcí už jsem věděla předem, ale na těch 2x2 hodinách je to všechno srozumnitelně podané v kostce, manža většinu věcí slyšel poprvé (knížka Ahoj, tati o přípravě k porodu a péči o novorozence doteď leží na jeho nočním stolku založená na straně 20 🙂 ), a obě přednášející byly super. Jako plus beru i to, že jsme se byli podívat na porodním sále, tak člověk na vlastní oči viděl, jak to tam vypadá. A i nácvik dýchání u porodu jsem pak využila, já se ho na kurzu nenaučila, ale manža ano, takže já pak dýchala podle něj. 😀

kacka2
1. pro 2008

taky si myslim že ty kurzy jsou dobrý hlavně pro manžely, ten můj knihy přečet, ale i tak na dost věcí koukal jak puk. A to jsem ho ještě musela připravit doma na věci jako klystýr a podobně 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
1. pro 2008

Ja na porodni kurz s mm jdu, je to hlavne kvuli nemu, at si zapamatuje dychani a pak mi bude rikat 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
2. pro 2008

gedren: haha, prosim ponechej nam iluze🙂. Manzel na porodni kurz chodit nebude, ma malo casu a taky uz u jednoho porodu byl. Sice z toho pamatuje jenom moment, jak mu dali malyho jako prvnimu do naruce (pred 12 lety), ale citi se uz natolik zkusenym, ze si o dychani jenom neco precte. Vcera me teda podporil - rikal: "myslim, ze porod musi bolet jako prase🙂".

hlavinka
2. pro 2008

Ahoj holky.
Hlasim, ze jsem vcera byla na predporodnim kurzu a videla jsem i saly. Musim rict, ze ackoliv psali na jejich webu, ze tam maji ruzny vymozenosti na porod, tak jediny co bylo v porodnim sale byl balon a polohovaci sedatko/lehatko. A ne kazde to lehatko ma operky pro ruce a nohy. Vana je jen v jednom sale, porodni stolicku jsem nikde nevidela. Tak musim rict, ze mne to docela zklamalo.
Nicmene PA tam byly vsechny vesmes mlade a sympaticke 🙂

A jinak rikali, ze kdyz je uplnek, tak ze byva vzdycky narvano. Takze se netrefit do terminu 12.12 (coz je zrovna mnou vyhlidnute symetricke datum).....

campi
2. pro 2008

hlavinko: diky za zpravu. Ja si rikala, ze asi nebudou vsechny pokojiky tak krasny jako ten s vanou na propagacni fotce. A rikali neco o cenach nadstandardu? Ja se v tom ceniku nevyznam a furt se mi nechce verit, ze to stoji dva tisice...

Jinak jsem se dneska nudila a googlovala neco k nizkemu poctu krevnich desticek, ktery mi ve ctvrtek zjistili. Jeste se musim na vsechno pri tentotýdenní kontrole vyptat, ty věci, který jsem našla, byly občas i katastrofický.

ma12
2. pro 2008

Hlavi: diky za info. No a v lednu je uplnek kdy 🙂
Campi: opravdu to stoji tolik, kolik je tam napsano. Takze 2 litry za den. To vis, kdyz si to ty holciny za tu cenu koupi, tak proc by to nedavali.

No a jinak jdu ve ctvrtek zase na kontrolu, nejdete nekdo?

hlavinka
3. pro 2008

MA: v lednu je uplnek 11.ledna a pak zase 9. unora 😉

Campi: o pokojich rikali, ze samozrejme ty levnejsi jsou hnedka "vyprodany", ale ze zalezi na kazdym. Holky tam rikaly, ze 2 litry nedaji, ze to tech par dni vydrzi na standardu.

Na Internetu je sice uplne vsechno, ale clovek to musi brat s odstupem. Ke vsemu najdes katastrofalni i naopak velmi optimisticky scenare.
A co Ti na to rekla a dala lekarka? Pomaha treba zelezo, jako na cerveny krvinky? Desticky vlastne umoznuji hojeni rany a srazlivost, ze?
Moc Ti drzim palce, aby to bylo v pohode! 😉

Ma: nejdu, ja chodim patky rano. Jde nekdo? Ze bychom se poznaly? 😉
Taky nevim, zda si vzit nadstandard, kdyz by byl volny jen ten drazsi. Asi uvidim, kdy budeme rodit. Pokud by to melo byt skutecne na Vanoce, tak by to za to stalo, aby tam vlastne se mnou mohla na Stedry den byt cela rodina. No, uvidim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru