Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jasminy
23. říj 2011

@mikulka Jak už napsala nadja73, od 1.11.2010 se miminka už neočkují proti tuberkuloze (já rodila 4.11.). V porodnici mi dali vyplnit formulář - jestli nepatříme mezi rizikové. Ale myslím, že se určitě domluvit dá.
A nejen v Praze jsou bezdomovci a feťáci (a nemusejí mít zrovna tuberkulozu), jenže očkovat proti všemu nejde. Myslím, že v prvních měsících života je toho až dost.

luckar
23. říj 2011

Tak za nás můžu říct, že jediná "služba" za poplatek bylo občerstevní po porodu pro manžela. Dostal na výběr od PA jestli chce kafe, nebo čaj, a nejsem si jistá jídlem. Já ho měla určitě 🙂. A převlečení ani návleky jsme neměli 😀.
K očkování, za nás už nebylo a úplně mi to nevadí...po očkování na TBC bývá docela dlouho problém s hojením a tudíž se musí odkládat další očkování, takže TBC dám pouze v případě, že to časem uznáme za vhodné. Ale určitě až po veškerých povinných, které musíme dát teď. Ještě jsem se dozvěděla, že složení vakcíny na TBC u nás, je na kmeny, které se zde nevyskytují 😉.

sipkova1
25. říj 2011

Ahoj holky, můžu se prosím zeptat, jak probíhá první poradna v Podolí? Jde se na vyšetření k doktorovi a na monitor? A objednaj mě pak na stejný den v týdnu?, A jde se pokaždé ke stejnému doktorovi nebo jak to vyjde? Díky moc

valentynkaa07
26. říj 2011

@sipkova1 ahoj, tak u mě to bylo tak : na monitor jsem nešla, jen k doktorovi, na monitor až při druhé kontrole, myslím, že je to podle tt až po 37tt se chodí na monitor ale nevím jistě, objednali mě na stejný den v týdnu, ale byl tam jiný doktor, takže asi tak 😉

evab.
26. říj 2011

@sipkova1 Já to měla stejně jak valentynkaa07, při pvní kontrole v 37 tt jsem byla pouze u doktora a na monitor jsem šla až při další návštěvě. Taky jsem byla objednaná vždy na stejný den, ale já měla pokaždé stejného doktora Zikmunda. Nejhorší je tam to čekání. Přijít jsem měla na 8 ráno, ale doktor ordinoval až od 9, takže doporučuju časopis sebou 🙂 Jinak na monitoru noviny maj, tam zase je potřeba mít sebou pití a něco k jídlu na případné povzbuzení miminka pokud bude zrovna spát.

veruvojtkova
27. říj 2011

Ahoj holky, určitě se to tu už několikrát psalo, ale bohužel nestíhám pročíst celou diskuzi 😒 rozhoduji se mezi porodnicí apolinář, kde jsem rodila poprvé a podolí, u obou se registruje ve 14tt, takže času už moc nezbývá...u apolináře mi nejvíc vadilo, že manžel nemohl být se mnou, poslali ho domu a pustili ho až na samotný porod, který u mě trval 15minut, kontrakce 30hodin, takže jsem byla celou dobu sama ☹ jak je to v podolí, může být s váma partner celou dobu i v první době porodní? je s váma na pokoji, nebo jak to tam probíhá? u apolináře jsem byla na pokoji s dvěma ženskýma, takže tam přítomnost chlapů nebyla proto možná.. jsou tam samostatné pokoje na porod nebo se rodí v boxech oddělených stěnou jako u apolináře? a ještě kolik stojí epidural a kolik se platí za manžela při porodu? děkuji 😉

verbalinka
27. říj 2011

@veruvojtkova epi zdarma, manzel cca 1000kc (bylo to 700, ale myslim, ze to zvedli). Pokud ti jen odtece plodovka a budes zavrena, tak budes na rizikovym a az se porod rozjede (otevreni cca 3cm), tak jdes na svuj samostatny sal a tam uz muze kdokoli. To same pri prijezdu s rozjetym porodem, hned jdes na sal 😉 Podivej se na fotky na upmd.cz Na sale mas svoji sprchu, zachod - je to moc hezky 🙂

veruvojtkova
27. říj 2011

@verbalinka děkuji za odpověď 😉 takže vlastně je to samé jak u apoli. s tím porodem, dokud se neotevřu budu tam sama bez muže, jestli to dobře chápu. odkaz mi nejde otevřít, zkusím později, ale jak píšeš ty pokoje to zní moc dobře, to se asi s porodem u apolináře nedá srovnávat 🙂

aajda
27. říj 2011

@veruvojtkova Myslím, že to není to samé jako u Apolináře, co mi říkala kamarádka, i podle toho cos psala ty, tak tam přijde manžel až fakt na skoro finále, kdy jsi otevřená v podstatě úplně... ale otevřená na 3 cm bys měla být hned ze začátku porodu... já šla na svůj pokoj v Podolí hned po příjmu (na 3cm) a hned tam se mnou byl manžel.... cca od 9h, takže si se mnou užil všechny kontrakce, až do půlnoci do císaře...

jarunkaxyz1
27. říj 2011

Ahoj holky, já mám zkušenost s oběma porodnicema a musím napsat, že jak se mi teda u Apolináře moc líbilo, právě ta nepřítomnost manžela na čekateláku byla jediná nepříjemná. Člověk ne, že by to tam nevydržel, ale zbytečně se asi moc soustředí na ty bolesti, nikdo ho nerozptýlí, psychicky nepodpoří a pak, k porodním bolestem se mi ještě přidala nervozita, jestli to manža k porodu vůbec stihne. V tomhle je Podolí 100% lepší. Ale zas - u Apolináře je spousta dalších fajn věcí.

veruvojtkova
27. říj 2011

@jarunkaxyz1 a kdyby jsi si měla vybrat kam jít rodit po třetí, která z těch dvou by to vyhrála? 😉
@aajda no já to měla pak právě rychlé..nejdřív 30hod. kontrakce bez otvírání a po tabletě jsem najednou do hodiny začala rodit úplně otevřená takže kdyby manžel neseděl na chodbě tak to nestihne 😒 asi kdybych se otevírala ke konci pomaleji, tak by tam na boxu byl se mnou déle, ale takhle to bylo šup šup, jakoby tam ani nebyl 😝 🙂 a u apoli. to asi opravdu bude jiné, protože tolik hodin bych tam box zabírat nemohla, tam se jde až po klistýru tuším, prostě na ten samotná porod

arianka
27. říj 2011

Ahoj všem, mohu doporučit Podolí na 100%, obvzláště v případech, kdy jste schopny si připlatit určitý nadstandard, protože mezi běžnou péči a pokojem a nadstandardem je asi tak 1000% rozdíl. Ovšem i díky této možnosti, které u Apolináře chybí, je pak porod a péče v Podolí fantastická a příjemná mini dovolená 😉

aajda
27. říj 2011

@veruvojtkova Jo, tak já měla kontrakce po 5min. bez otevírání 3 dny, za ty jsem zkusila jet 2x na příjem a vždy mi dali vybrat, že buď mě dají na normální pokoj na gyn. oddělení, nebo si můžu jet hekat dom. A tabletu mi taky dali, ale bez účinku. Takže já si hekala pěkně doma. A pak mě přijali, když jsem byla na 3 prsty, to už mě domů pustit nechtěli... no a od těch 9 jsem se neotvírala dál, až mě o půlnoci řízli. Takže já jsem fakt vděčná, že tam mohl být se mnou celou dobu, protože samotná bych tam mlátila hlavou do zdi.

veruvojtkova
27. říj 2011

@aajda tak to je dobré, že tě pustili, já už neměla žádnou plodovku takže mě si tam nechali☹ a přesně to jsem dělala, mlátila hlavou do zdi 😀 😀 a ty pokoje myslím porodní pokoje ty jsou stejné pro všechny, nebo se za ty oddělené se záchodem a sprchou něco platí? holky a stalo se někomu, že se tam registroval a nakonec ho pro plnou kapacitu nevzali? četla jsem to na začátku diskuze, že v podolí je to běžné.. 😕
@arianka u apoli. je taky nadstandart, nebo co přesně jsi myslela že tam chybí, to soukromí při porodu? no holky, asi jste mě přesvědčili půjdu do podolí 😉 a registrují všechny, které se dostaví ve 14tt, nebo musím naklusat ráno, abych měla šanci?

aajda
27. říj 2011

@veruvojtkova ty porodní pokoje jsou standard, za ně se neplatí... až pak kdybys chtěla nadstandard na 6inedělí. No a na registraci manžel naklusal ráno, ten den bylo už po šesté plno... ale třeba je to už lepší, nevím.

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@veruvojtkova : no, asi tak: Podolí - bezkonkurenční porodní sály se soukromím, strašně příjemný personál na sálech, šestinedělí hrůza - a to nemluvím o starých pokojích, o ty nejde.....mám na mysli strašná špína na WC, ve sprchách...plíseň atd...na jednu stranu ale chápu, že finance prostě nejsou a když, tak se logicky dávají do sálů a přístrojů, což je moc fajn. Větší mínus než ta špína, bych ale viděla to, že se Ti na šestinedělí skoro vůbec nevěnují, jednou ukážou kojení a per se s tím. Než aby to ukázali vícekrát, dítě odnesou, dokrmí a na výkazovou tabulku k posteli napíšou, jak hezky přibývá, abyste šupajdili co nejdřív domů. Když jsem se na něco zeptala, připadala jsem si, že otravuju (pokud zrovna teda neměla službu jedna moc hodná sestřička, která to zachraňovala) 🙂 Odchod z porodky moc neřeším, těšila jsem se domů, ale mohlo to být taky trochu víc "lidštější" než mimino v sedačce na zemi, taška na zemi, uklízečky stlali postel a já čekala ve dveřích nervní, že už zaclánim na odvoz.

No a Apolinář, jak už jsem trochu psala viz výše o nepřítomnosti tatínka - tohle jediný mi vadilo. Jinak jsem se bála těch oddělených sálů (že nejsou samostatné jako v Podolí), ale to mi vůůůbec nakonec nepřišlo. Člověk měl jiný starosti:o) Chytla jsem super asistentku, ještě skvělejší doktorku (jen jedna dr se tam na chviličku nachomýtla taková docela načuřená...ale kde se někdo neukáže, že)...no a jinak sály čisťounký taky. Přístup super. Šestinedělí mě ale překvapilo strašně moc, protože se různě psalo, jak jsou tam protivné sestry atd...a já koukala jak blázen - všechny, do puntíku, co jsem tam zažila, tak milounký, všechno vysvětlily, ukázali x krát (popisuju přístup i k ostatním spolubydlícím, jako k prvorodičkám), chodily se ptát x krát denně, zda něco nepotřebujeme, zda nechceme nějaký čípek na bolest nebo tak....no a sprchy a záchody (žádný hotel), ale aspoň čistota a žádná plíseň. Jen pro takové milé dokreslení - miminka vždycky oslovovaly zdrobnělinou, na zavinovačku jim kreslily kytičky, jména atd...prostě se poznalo, že jsou tam zrovna sestřičky, co svou práci dělají s láskou.

No a jídlo - to teda nic moc všude - v tom trošku horší ještě Apolinář, ale Podolí se taky s česnekovou pomazánkou a rizotem s hráškem u kojících maminek zrovna nevycajchnovalo.

Tož asi tak, no 😉

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@veruvojtkova - ještě k té registraci....já byla podruhé registrovaná v Podolí a mimčo se přihlásilo zrovna v období, kdy malovali, tudíž mě nevzali (trošku mě zklamali v tom, že jsem měla dost drastický začátky porodu, mají tam pár sálů i při malování jako reservu a i tak se se mnou vůbec nebavili...jeďte kam chcete)

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@arianka - popisovala jsem přístup, který je bez zaplacení nadstandardu, tím pádem vyšší péči nemohu srovnávat 😉

veruvojtkova
27. říj 2011

@aajda může mě jít registrovat i muž? to je super..

@jarunkaxyz1 jů, díky za výcuc 😉 tak tady je vidět, že opravdu člověk musí narazit na dobrou směnu, protože šestinedělí které popisuješ v podolí jsem já měla u apoli. 😒 byla jsi na jedničce nebo dvojce? já šla na jedničku a prý obecně se říká že dvojka je lepší myslím to oddělení šestinedělí...no ono je všude pro a proti..já si právě říkám, jestli jít tam kde už to člověk zná a ví, jak zhruba by to mohlo probíhat a nebo zkusit něco nového..? to jsou nervy 😀 😀

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@veruvojtkova registrovat může i tatínek

jinak je to pravda, no - já jsem byla v Podolí na P4, u Apolináře sál 2 a šesťo P3

veruvojtkova
27. říj 2011

@jarunkaxyz1 aha, takže tě odvezli nakonec k apolináři? tak hlavně že všechno dobře dopadlo! 🙄

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@veruvojtkova : já Apolináře riskla trochu sama, malej se narodil i trochu dřív, tak jsem se bála, aby vše bylo ok

aajda
27. říj 2011

Jo a ještě tedy k tomu 6i nedělí, co tu bývá zmiňované jako špatné. Jako žádný luxus to nebyl, pobyla jsem týden, ale frontu na wc ani sprchu jsem nestála nikdy, maximálně jsem musela počkat, než uklízečka douklízí. Uklízečku jsem tam potkávala velmi často. Plísně jsem si teda nevšimla, i když je fakt, že bych jí očekávala 🙂 Prostě je to tak, že ty peníze dávají do sálů a vybavení.
No a ty sestry... mě naopak malou moc přikrmovat nechtěly, i když jsem těch 7 dní mlíko neměla. Jinak některé byly super, jiné horší. Ale tak to bývá asi všude, je to o štěstí.
Nedávno jsem byla s malou v jedné pražské nemocnici a to byl horor, jak hygiena ve sprchách a na wc, tak hygiena sester. A přístup těch sester, to bylo na stížnost. No nakonec jsme na revers odešly. Takže teď už mi Podolí přijde jako luxusní hotel.

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@aajda - jo jo, já Podolí taky nezavrhuju, ono je fakt všude něco. Ať bylo někde to a někde ono, na obě porodnice vzpomínám moc ráda a asi se nedají srovnávat podle řečí třeba s Vinoradama či s Krčí. V tom si myslím, že jsou opravdu dvě nejlepší. 🙂 😉

aajda
27. říj 2011

@jarunkaxyz1 😀 A k tomu jídlu, chytla jsem tam šílenou střevní chřipku s horečkama, no pecka... a první jídlo, co mi přinesly, byla balená bageta s česnekovo majonézovou nátěrkou 😀 To mi přišlo taky dost zábavné... Tam mají fakt rezervy 😀

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@aajda : mně zas po porodu řízek a šíleně okoralý brambory, všechno strašně suchý a asistentka mi s pobaveným úsměvem řekla: " a to je to nejlepší, co tady vařej"...a měla pravdu:o)))))

arianka
27. říj 2011

@veruvojtkova : ale jo, je, ale třeba u Apoli je podstatně méně privátních pokojů atp...

arianka
27. říj 2011

@jarunkaxyz1 : jj, já vím, z toho popisu vím, o čem mluvíš, protože já byla o patro výš ... a když jsem se zcela omylem dostala o patro níž, na "běžné" 6ti nedělí, tak jsem byla v šoku ☹ ☹

aajda
27. říj 2011

@jarunkaxyz1 tak za oschlej řízek s bramborem bych jim tam zlíbala bačkory 😀 Já tam byla živa na těch rohlíkách z chodby. Než mi manžl donesl zásoby 😀

jarunkaxyz1
27. říj 2011

@aajda - jen tak pro info, jak jsi psala o té pražské nemocnici, kde to prosím bylo?:o( ať víme,čemu se vyhnout 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru