Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xslim03
17. kvě 2011

@hlavinka císaře bych nerada, pokud nebude nutný... dr říkal, že k němu dojde, pokud se nevejde to pánve, ale že to uvidíme... že by to mělo jít normálně...
a jak dlouho od začátku indukce do porodu to u tebe trvalo?

eviss
17. kvě 2011

Ahojky holky tak jsem byla v nedeli na registraci do Podoli, no musim rict ufff bylo to narocne 🙂 ale stalo to za to, jsem tam...Dekuju moc za tipy co jste mi dali 🙂

valentynkaa07
18. kvě 2011

@bl4nche ahoj, tak ta poloha KP v podolí - chodila jsem normálně do poradny a někdy cca38+3tt jsem šla na konzultaci k doc. Měchurové, která mi řekla, že pokud je to druhé dítě a je vyhlídka, resp. váhový odhad je menší než první dítě mělo - pokud jsi ho tedy rodila přirozeně- takže to nechají normálně porodit. Poslala mě na váhový odhad a už v tom 38+3tt to bylo víc než mělo první moje, rozhodnutí nechala na mě, já se rozhodla pro plánovanou sekci. Ten váhový odhad je sice přibližný, někdy se taky netrefí, ale mě se trefili. Bála jsem se komplikací, ale kdybych chtěla rodit přirozeně, tak by mě nechali.

beisis
19. kvě 2011

Tak jsem se dnes setkala s paní doktorkou Levou. Nic mi nevysvětlila skoro nemluvila a když tak tak strašně potichu, že jsem jí nerozuměla ani neslyšela. Tak doufám, že už jí nepotkám tu bych u porodu opravdu nechtěla. Neřekla opravdu nic.

weri1
20. kvě 2011

co se týká šestinedělí tak je to asi o tom co kdo od toho očekává... 😉

beisis
20. kvě 2011

Jsem připravená na to, že oddělení šestinedělí neni luxus. A pokud vše půjde jak má a já půjdu přirozeně, tak věřím, že ty tři dny to zvládnu s přehledem při nejhoršim, když to nebudu moct vydržet budu škemrat o nadstandart. Ale peníze na to moc nejsou. Takže se spíš budu snažit to vydržet a budu pospíchat domu za broučkama 🙂

valentynkaa07
22. kvě 2011

představte si, že když za náma přišel taťka na návštěvu na normální pokoj, tak se ptal - to je ten nadstandart ? 😀 asi byl zvyklej jen na nemocniční strohý pokoje a tohle se mu zdálo moc barevný 🙂 takže já jsem měla problém asi jako všichni tady s nedostatkem wc a sprch, jednou večer někdo ucpal jedno wc vložkama, takže bylo celou noc mimo provoz.

hasky24
22. kvě 2011

@beisis tu jsem měla pravidelně na vizitě a docela to šlo ovšem nej nej je DR.Darebný-sympaťák a ještě super doktor 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aajda
23. kvě 2011

Ahoj, hlásíme se čerstvě po návratu z porodky.
3krát na příjmu - pokaždé všichni super (3 mladé pěkné doktorky a sestřičky)
Na porodním sále 2 PA, obě skvělé, ochotné a milé, trpělivé a vtipné.
Anesteziložka na epidurál výborná, trpělivá, úžasná... a ta úleva...
Poté akutní císař pro nepostupující porod, na sále byli všichni báječní, doktor s doktorkou žertovali, sestra mi povídala co se děje, zahřívala mě nějakou termo folií, klepala jsem se zimou jak drahý psík. Miminko mi hned ukázali, položili jí na mě, bylo to krásné, i když císařem.
Pak jí odnesli vedle, sestřička mi opět povídala, co se tam děje, jak manžel fotí...
Pak převoz na JIP, kde teda jsem asi vychytala nějakou extrémně super partu, protože tam to bylo fakt úžasné. Malou mi nosili na přisátí a o mě se starali taky skvěle.
Pak 6inedělí na P1. Absolutně si nemůžu na nic stěžovat. Ve sprše ani na wc jsem nikdy nemusela čekat, vždy alespoň 1 volné. Byla jsem tam od neděle do pátku a nenarazila jsem na jediného protivného člověka.
Pár výtek bych měla, ale nic zásadního... Prostě je to porodnice, kde se rodí hodně dětí a ne 5i hvězdový hotel.
Příště chci zase do Podolí.

beisis
23. kvě 2011

Hm většinou když daj epidurál, tak to končí císařem. To je hrozný.

aajda
23. kvě 2011

@beisis Ale já už bych bez epidurálu padla... Měla jsem kontrakce po 3 minutách od čtvrtečního odpoledne a epidurál mi píchli v sobotu cca v 17h (příjem sobota brzo ráno...). U mě to císařem před půlnocí skončilo, protože si děloha dala padla a přestaly mi kontrakce... a malá už byla natlačená dole a já byla jen na 4-5 prsty po 3 pytlíkách oxytocinu. Takže u mě myslím, že je v tom epi nevinně. Naopak jsem za něj ráda, protože díky tomu jsem malou alespoň po císaři hned viděla a odpadla s tím, že je ok.
Ale jinak taky pozoruju, že tu hodně holek skončilo císařem...

karol84
23. kvě 2011

@mina1 tak podle zkušeností mých i od známých je čekací doba na chodbě před příjmem minimálně 20 minut, mnohdy i déle...

beisis
23. kvě 2011

@aajda Já jsem taky měla po dvou dnech epidurál. Ale skončilo to podobně já otevřená na šest prstů a zastavilo se to po třech hodinách po zavedení epidurálu. Přestali kontrakce a začli klesat ovzy. Tak se jelo na sál akorát jsem dostala plnou anestezii.

karol84
23. kvě 2011

@beisis to jsi měla zároveň zavedený epidurál a k tomu celkovou anestezii?

beisis
23. kvě 2011

@karol84 Jj prý to u mě bylo nějak složitější nebo co. vysvětlovali to Martinovi mě k tomu nic neřekli. Možná kvůli nízkému tlaku nebo kvůli tomu, že už jsem měla odteklou vodu a nebo proto, že potřebovali mimčo vyndat hned.

nety88
25. kvě 2011

Ahojky, můžu se zeptat, kdy jste se objednávali na první prohlídku do Podolí? 🙂

hlavinka
25. kvě 2011

@nety88 Ahoj, ja jsem se objednavala ve 32 tydnu a objednali mne na 36+ neco. Lepsi driv, cca asi mesic predem (rikali).

nety88
25. kvě 2011

@hlavinka Děkuju, radši se tam objednám ať mám klid 🙂

beisis
25. kvě 2011

Jinak já chodím ke Stefanovičové a ta je strašně fajn a příjemná doktorka. Nemůžu si na ní stěžovat.

zabulik
26. kvě 2011

Ahojky dnes jsem se taky objednala na 16.6.nepotkám se tam s někým z vás?Nevíte kteří doktoři jsou tam ve čtvrtek ráno?

karol84
27. kvě 2011

@zabulik ve čt dopoledne bývá např. dr. kovařík

mina1
29. kvě 2011

@karol84 tak to já měla těch 20 minut, takže jsem ukázkový tip 🙂 akorát mě štvalo, že jsem měla prasklou vodu a když jsem vystupovala z auta před porodnicí, tak ze mě zase tak 2-3dcl vytekly a s těma mokráma kalhotama sem tam těch 20 minut musela stát, do toho kontrakce a ani na záchodě nebyl toaleťák, tak sem byla pěkně nakrnutá, ale už je to zapomenuto 🙂) 😀

karol84
29. kvě 2011

@mina1 jojo, teď už se nám vzpomíná dobře - ale při porodu to sranda nebyla 🙂

xvitk101
30. kvě 2011

@zabulik možná se potkáme🙂 Dneska jsem byla prvně v poradně, další KO mám 6.6., tak třeba půjdu i toho 16.6. Jinak jsem byla u Dr. Hrona a byl moc milej a sympatickej.

vevi1
30. kvě 2011

@zabulik taky jdu 16.6. ráno na první monitory 🙂 a jsem zvědavá na jakého dr tam narazím
je to tak, že prvně musíš do kartotéky pro vystavení těhu karty a pak jak to vlastně probíhá?

karol84
30. kvě 2011

@vevi1 pokud nemáš vystavenou kartu třeba z předchozího porodu, tak jdeš nejprve do kartotéky (tudíž musíš dorazit o něco dříve než na čas objednání), tam ti vystaví kartu a dají ti kupu papírů, které budeš potřebovat např. pro matriku (dotazník o jménu dítěte), pro příjem na porodním sále (např. souhlas s epidurálem...) - celé to ale trvá jen pár minut, poté jdeš do 1. patra, kde jsou monitory a poradna. pokud jsi objednaná už na poprvé na monitor - tak vždy, když je volné místo, tak vychází sestra a ptá se, jestli tam někdo čeká na monitor, většinou se ale poprvé nechodí na monitor, ale jen do poradny (a pokud doktor rozhodne, že chce vidět CTG křivku, tak tě na monitor pošle dodatečně). sesterna je zhruba naproti monitorům - opět vychází sestra, vybírá těhotenské průkazky (a případně karty z kartotéky od nováčků) a rozděluje zkumavky s papírky na testování moči (takže moč je potřeba brát s sebou). pak si připravíš ten testovací papírek a čekáš, až si tě zavolají dovnitř na sesternu. tam poprvé strávíš více času - vyplňují se papíry, pak se vážíš (ale berou i když se vážíš doma a jen hlásíš váhu), měří se tlak... a přidělí ti doktora (řeknou ti, před kterou ordinaci se posadit). a pak zase čekáš než si tě zavolají do ordinace. můžeš být hotová za hodinu, ale taky se tam dá strávit celé dopoledne. takže držím palce, ať je vše v pořádku a ať to rychle utíká 🙂

hlavinka
31. kvě 2011

zdravim holky, jdete nekdo v utery 14.6. rano?

bl4nche
31. kvě 2011

Hlavinka: uz do poradny ... hrozne to utika ...

mikeskab
31. kvě 2011

Já se hlásím taky k porodu v Podolí s termínem 11.9. 🙂 Budu tam rodit svoje 2 dítě a při prvním byla velká spokojenost...

hlavinka
31. kvě 2011

@bl4nche no jo, uteklo to. jeste nedavno byly Vanoce a mi to oznamovali...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru