Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

sebastianna
1. čer 2011

@hlavinka nakukuju, páč jsem si na tebe vzpomněla, no a ono se to fakt nějak přiblížilo 😅 naší malý princezně už je 10 týdnů 🙂 jak se cítíš?

sebastianna
1. čer 2011

@vevi1 jéé, krásný jméno pro dceru 🙂 já měla při prvnim porodu v podolí na pokoji super spolubydlící violetu, ale jen s jednim t 😉

pet.s
1. čer 2011

@hlavinka utíká to...mně v září v 19.21 ukázli v Podolí takové zmačkané miminko a ono už jí bude za chvíli rok...chjo...jinak k Podolí, jak tu bylo řečeno, až na to, že nevím komu děkovat za perfektní porod a přístup, protože se mi nikdo nepředstavil a ani jsem dr neviděla (byl za plachtou - císař v epi), jsem byla maximálně spokojená.-)))

pet.s
1. čer 2011

držím všem palečky.-))

hlavinka
2. čer 2011

@sebastianna Tak to mas to nejhorsi za sebou, myslim tedy sestinedeli....Toho se celkem bojim....Jak to zvladas ty? jsou hodne?
Jo, jde to, nastesti uz nejsou ty vedra, ale kdyz byla, nechtelo se mi ani ven 😅

tehnikovi
2. čer 2011

Ahojky mamči🙂 Velká gratulace těm, které to mají již za sebou a hodně sil těm, kteří to mají před sebou🙂 Měl bych dotaz, máte někdo zkušenosti s nadstandardem v UPMD? Jak je to s dostáním se na něj a péčí na měn? Případně, máte zkušenosti s přespáním otce v porodnici? Nějaké dojmy? Děkuji

karol84
2. čer 2011

@tehnikovi já jsem nadstandard chtěla, ale nedostala jsem se na něj za celý pobyt v porodnici. pokud nadstandard chceš a nedostaneš se na něj hned, tak je dobré zapsat se do pořadníku a máš tak alespoň nějakou šanci, že se na něj v průběhu pobytu dostaneš - pokud ale rodíš vaginálně a jsi ty i dítě bez problémů, tak jdeš po 3 dnech domů a je otázkou, jestli pro tebe má význam se tam např. na 1 noc stěhovat...

hlavinka
2. čer 2011

@tehnikovi
zdravim! Nadstandard je treba hlasit hned, jak prijedete, dost casto byvaji plne. takze cim driv se prihlasite, tim lip., abyste ziskali ten co se uvolni nejdriv. Nekdy to jde zaplatit predem, kdyz treba vite, ze v pondeli jdete na cisare, tak si ho platite od pondelka, aby vam ho nikdo nevyfoukl (ja vim, sila).
Na pokoj pak muze kdokoliv kdykoliv, pres den, vecer. Spat tam taky muzete, neni problem, jen to neni moc pohodlne (rozkladaci kreslo), a taky tam uz v sest strasi sestricky a v sedm uklizecka. Ale muzete byt vsichni spolu. A vyhoda je sprcha a zachod jen pro sebe.
Tak drzim palce s porodem a hodne zdravi cele rodine!!!

sebastianna
2. čer 2011

@hlavinka jj, já teda musim zaklepat, že jsem po obou porodech odešla na šestinedělí po svých a i obě šestinedělí jakoby ani nebyly šestinedělíma 🙂 malinká je hodná, ta větší jak kdy 😀 ale maj se moc rádi, za což jsem strašně ráda 😵

vevi1
2. čer 2011

@karol84 Děkuju moc za super vyčerpávající informace 🙂
@sebastianna děkuju za pochvalu jména.A tvoje holčičky se jmenujou jak, jestli se můžu zeptat? 😉

s tím nadstandardem taky pořád přemýšlím....jako že by se mi chtělo dávat 2500 CZK/noc to se říct nedá, ale tak uvidíme podle situace.zase ale ty návštěvy a sprcha pro sebe....
sestřenka teď ležela na P1 na normálním trojlůžáku a říkala, že úplně v pohodě, tak nevím, jestli to není zbytečný....

nadja73
2. čer 2011

@vevi1 ja jsem platila v prosinci za nadstandart 700 za noc. nebyl to zadny prepych, ale vlastni pokoj se zachodem a sprchou, kdy manzel tam byl s nama cely den (o vikendu), kdy ho taky nikdy nikdo nevyhodil bylo k nezaplaceni.

primarka
2. čer 2011

Jen jsem nakoukla.Podolí mě zajímá,mám na něho super vzpomínky a krásnou dceru.Nadstandart byl pro nás taky k nezaplacení.Pravda,nebylo to lehké získat ho ale zadařilo se.Sice ne hned ale povedlo se.Měla jsem pokoj sama pro sebe s manželskou postelí,takže jako doma.Přeji hodné dětičky,

hlavinka
3. čer 2011

@vevi1 ono taky fakt zalezi, jak dlouho tam budes. kdybych tam byla jen ty tri dny, tak se to asi da vydrzet na normalu, ale minule jsme tam byly tyden, coz jsem teda za soukromi a prespavani manzela byla rada....

karol84
3. čer 2011

@vevi1 třeba budeš mít štěstí a bude k dispozici nějaký levnější nadstandard - měly by bý v ceně 700, 900, 1500, 2100 a 2600Kč

mikeskab
3. čer 2011

Já když jsem odrodila tak mi byl nabídnutý ten nejdražší a to mi přišlo jako vyhazování peněz...v porodnici jsme byli sice týden ale nijak zvlášt mi to nevadilo, manžel byl v práci a já nebyla alespon sama na pokoji 🙂 pokud by byl ten levnější tak bych možná uvažovala protože to wc a sprcha je super

jarunkaxyz1
3. čer 2011

Ahoj holky, jak je to teď v Podolí s fasováním porodnických vložek a kalhotek?
Kolik z těchto věcí jste si do porodky braly? Moc díky 🙂

aajda
3. čer 2011

@jarunkaxyz1 Síťované kalhotky mi navlékly jedny po císaři a pak svoje, vložek jsem dostala 1 balík a pak svoje.

mikeskab
3. čer 2011

To teda zkrouhli...já jsem teda měla svoje sítovky ale vložky měli neomezeně...

karol84
3. čer 2011

@jarunkaxyz1 já dostala 1 balík vložek + dvoje síťované kalhotky - na P1, na P3 byly vložky neomezeně

hlavinka
6. čer 2011

Zadyr holky, jen pripominam, Podoli maluje 12 az 20/6.
jak se to dela, kdzy maluji, zavolate si a oni vas odeslou nekam, kde je volno, nebo rovnou jedete nekam jinam?
A ted nevim, co by bylo lepsi, zda Krc nebo Motol, eventuelne Apolinar?

dagmarkaaa
6. čer 2011

@hlavinka ahoj, mě vyšel minule termín přesně na malování tak jsem se na to ptala, bylo mi řečeno zavolat si do Podolí a oni by ti řekli kam jet - pošlou tě kde bude zrovna volno až to na tebe příjde.... ale snad porodíš do té doby přeju!😉

hlavinka
6. čer 2011

@dagmarkaaa diky za info 😉

loretana
6. čer 2011

ahoj holky! Určitě jste totady řešili mockrát, ale chtěla bych se zeptat, kdy přesně přijít do Podolí se regostrovat k porodu? Je jedno v jakém týdu, nebo se musí nějaký konkrétní? Moc a moc děkuju a držím palce ať to má pro Vás pro všechny krásný konec🙂

azeretka
6. čer 2011

@loretana přesně na den, kdy jsi 14tt+0. Řídíš se podle data porodu uvedeného v těhotenské průkazce. Pokud si nejsi jistá, tak zavolej do registru, mají uvedeno číslo pro informace na webu a zeptej se, který den se registruje na tvůj termín, paní ti ochotně poví. Registrovala jsem se dnes, tak čerstvá zkušenost 😉

loretana
6. čer 2011

@azeretka moc děkuji! Já jdu do CARu do Podolí teprve teď ve čtvtek na první UTZ, jsem tedy asi 6 tt a vůbec nevím datum porodu ani nemám průkazku🙂 ale jen jsem se chtěla zeptat, abych něco neprošvihla🙂

xvitk101
6. čer 2011

@jarunkaxyz1 Ptala jsem se minulý týden na kurzu, máme mít vše svoje. Vložky, kalhotky, pyžamo, pleny stačí druhý den, ale taky vlastní a to samé platí o jednorázových ubrouscích pro mimi.

verbalinka
6. čer 2011

@hlavinka na můj termín malovali a bylo mi řečeno, že ani nemám volat a rovnou si zavolat záchranku a ta mě odveze do porodnice, kam svým obvodem spadám, případně zjistí, kde jinde je volno. Já jela na blind do Krče smanželem, netvářili se moc nadšeně. Je lepší si do vybrané porodnice dopředu zavolat, říct, že patříš do Podolí, ale že kvůli malování tě odkázali na jinou porodnici. Ale v Krči, kdyby nebyl porod rozjetej, by byli schopní mě ještě poslat na Bulovku (pod kterou jsem tehdy spadala a kam jsem v žádném případě nechtěla).
Jo a v poradně mi řekli, že pokud začnu rodit ten poslední den uzavírky, je dost pradvěpodobné, že by mě přijali 😉

hlavinka
6. čer 2011

@verbalinka Diky🙂 No, tak uvidime, budu doufat, ze nam to vyjde mimo malovani.

xvitk101
6. čer 2011

@hlavinka ,@verbalinka Malování taky řeším, dneska jsem se na to ptala v poradně v Podolí. Mám si prý každopádně zavolat prvně do Podolí a zjistit, jak se to tam má. Prý by mi byli o schopný říct, která porodnice mě vezme, kdyby se tam ještě malovalo. Mám se prý taky teď podívat na net, kde jinde bych chtěla případně rodit, abych dyštak věděla, kam si třeba říct. Je teda pravda, že tahle informace se liší od té, kterou mi sdělila paní v kartotéce, že prý kdybych rodila v době malování, tak si to celé musím pořešit sama. Víc věřím teda doktorovi.

hlavinka
6. čer 2011

@xvitk101 No jo, ty mas uz vlastne skoro termin....Tak drzim palce!!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru