Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

vendi1
5. bře 2010

Weri urcite to dopadne dobre, neboj 🙂 . Nejdulezitejsi je tam vcas dojet 😀

bramburka
5. bře 2010

vendi ja nevim, mozna ze taky daji prikrm treba 4. den, ale jak rikam, to uz se mi pak nestalo...pustili me, jsem vyhrozovala vsim moznym, bylo mi jasny ze se rozkojim spis doma v klidu

tegina
6. bře 2010

Holky, tak ja nevím na čem záleží...já jsem rodila před 14 měsíci, bohužel nakonec CR. Začala jsem vyvolávačku s kamarádkou, kterou mi za dva dny přivezly na pokoj taky po sekci. Bohužel se nemohla rozkojit. Pátý den se dr.na vizitě zeptala,jestli mohou začít přikromovat bebou, zda souhlasí, protože její dítě nepřibíralo...n jen velmi nepatrně, bylo dokromováno od 3 n 4 dne stříkačkou z mateřské banky. To je asi jediné na co se asi neptali, n jsem to spíše nepostřehla. Takže dala souhlas, dokonce ji učili jak krmit z láhve a šestý den propustili domů. Bohužel se nerozkojila ani zde. Ale nechápu, jaktože někoho se ptají, dalšího dne. Jestli záleží opět od lidí? Jinak sestřičky byli některé úžasné, některé méně, ale to je snad přirozené, platí to i o nás tady, že jo 😀 . Navíc jsem zjistila, že i na pokoji, názory byly zcela individuální, né vše, seděla ta sama sestra 🙂 .Za tři měsíce mě to čeká znova, tak Vám dám vědět. Stále se mi neozvala žádná spřízněná duše s termínem okolo 10.6. Zatím pa, přeji co nejpříjemnější pobyty.

martina71
6. bře 2010

Dobre rano,
ja tedy nevim, ale co se tyka porodnice, tak zde rodila pred 3 mecsici sestra, pred rokem svagrova, a dalsich nekolik kamaradek. Nikdo si na nic nestezoval, ba naopak vsichni moc spokojeni. A prikrmy? Ja v tom nevidim problem, snad je proboha lepsi, kdyz je miminko v pohode, neplace a v klidu se muze zkouset prisat... Toho prikrmu davaji minimum, maximalne 20ku, takze miminko ma stale tendenci cucat... 🙂
Synovce tez personal dokrmoval a moje sestra strpelive stimulovala bradavky a zkousela prikladat. Maly mel zloutenku, nechtel sat, protoze porad spinkal a usinal u kojeni. Malemu jsou tri mesice a koji stale 🙂 Ale vse jsme zvladly, pomahala jsen ji jak to slo, a personal se snazil take. Na vse se ptejte a vzdy vam ochotne vse vysvetli. Jsou to take jen lidi a myslim ze je zbytecne vse brat tak dramaticky. 🙂
Vsem preji krasny porod a prijemny pobyt v nemocnici jak pro maminky tak miminka 🙂

mipo
7. bře 2010

No, Marti, nechci ti brat iluze, ale ne vzdy a kazdej ti vsechno ochotne vysvetli, ja jen doufam, ze tentokrat pobyt v Podoli bude lepsi, termin mam presne za mesic. Tehdy tam pristup k zenskejm, zvlast k tem problematickejm - neslo jim kojeni nebo nejakej jinej problem - byl kapku silenej, nerada na to vzpominam, ono je to urcite o lidech, kdo vas dostane na starosti, tehdy ta detska sestra byla fakt silena a tezce neprijemna a davala to vsem, kterejm to neslo, hodne sezrat. Rozhodne pomahala minimalne, tezce necitlive, ted uz si trebas do porodnice beru kontakt na laktacni ligu a kdyz bude problem, pozvu si poradkyni, tehdy mi s kojenim pomahala svagrova a brozurka od laktacni ligy, bohuzel.

martina71
7. bře 2010

Ja mam opravu jinou zkusenost. Se sestrou jsem tam byla pred 3mesici cele 4dny nonstop po CR na nadstandartu. Opravdu nemuzu rict ani slovo, nikdy se nestalo ze by nekdo byl neprijemny. Myslim ze moje segra byla zrovna extrem, kdy to kojeni opravdu neslo. Ty prvni dva dny, nemela v prsou vubec nic. Personal u ni trpelive stal a v moznych i nemoznych polohach malickeho prikladal. Po zvazeni mu sestra donesla ve strikacce prikrm a za chvilku znovu kojit. Segra se 4 den rozkojila i za pomoci odsavacky a koji do ted... A bylo to vazne tezke, maly stale usinal, mel silnou zloutenku a nechtel tahat, chtel spinkat... Sestra rekla, ze trochu prikrmu, aby mel maly silu, zbytecne nehubnul, a bylo nam upripmne jedno, cim ho dokrmují. Maji k dispozicici jak MM, tak bebu nebo co. Prcek ted taha jako blazen, taha kolem 180-200 a uz je z nej pekny tlustoch 🙂

tegina
7. bře 2010

Ahojky, já musím říct, že před těma 14 měsíci jsem měla naprosto stejnou zkušenost jako martina 71. A to jsem neležela na nadstandartu, aby si třeba někdo nemyslel, že je to tím, dokonce ta sama situace se silnou žloutenkou a po CR. Je možné, že se za tu dobu, trošičku obměnil personál.. 🙂 já jen doudám, že natrefím na ten samý. Je pravda, že se s kolegyňkou co se nemohla rozkojit jedna sestřička mluvila nad věcí, ale to bylo asi tím, že jim párkrát dala malého na hlídání, že je unavená 🙂 , takže ji to dávaly najevo...jinak pro ty, co je čeká první CR, je naprosto normální, že se rozkojíte nejdříve 3den po porodu. V průměru to vycházelo o den později za přirozeným porodem.

weri1
7. bře 2010

mipo: jestli rodíš už podruhé v Podolí,tak to tam zase až tak příšerný snad nebude 🙂

mipo
8. bře 2010

Weri, jdu tam jen kvuli tomu, ze jako v prvnim tehotenstvi budu mit velky dite (malej mel 4560g a 55cm, druhy je podle utz ve 30tt jeste vetsi, zejtra snad pujdu na kontrolni utz, jsem zvedava), takze koukam hlavne na dobrej porod, a na to, aby v pripade problemu se o prcka mel kdo postarat, protoze syn, jak byl velkej, tak trpel ruznejma problemama, ktery jsou s tim spojeny. Jinak jdu rodit do Benesova, kterej mam vyrazne bliz. Tam jsou sice asi super sestry, ale neni tam vybaveni pro tyhle problematicky deti a rovnou by me vzali cisarem.

Skoda, ze v Podoli nejde zaplatit na nadstandartni sestra, stacila by mi, na nadstandart nemusim, jen proste ten dobrej pristup, ani tu nebudu rikat, co jsem si tam vyslechla a opravdu doufam, podle toho, co tu ctu, ze se personal vymenil, protoze z ty doby nas tam bylo s podobnejma zazitkama vic.

bramburka
8. bře 2010

ahoj holky, je to tak, s mamkou na pokoji v nemocnici byla paní, která si libovala, jak jsou tam prijemné sestry a vsechnoa mama byla zoufala. Kazdej to vidí jinak. Myslim obecne že platí, když máš bezproblémovej porod a vše jde bez problému, tak se na tebe usmívají, jakmile je nejakej problém, ne vsechny sestry ti adekvátně odpovědí a přístup je jiný a hlavně ty to vnímáš jinak než třeba já což je normální.

kacka2
8. bře 2010

ahoj, můžu se vás zeptat jestli někdo neví kdy se letos zase maluje v Podolí, mělo by to být někdy v květnu, ale nevím přesně kdy.
díky
a jinak já rodila v Podolí před rokem a půl a byla jsem maximálně spokojená, jen to kojení byla taková samouka 😒

keminek
8. bře 2010

kacko, plánované uzavírky pražských porodnic jsou na titulce ÚPMD
http://www.upmd.cz/

keminek
8. bře 2010

weri, já ti přeji, abys narazila na samé milé sestry, PA a doktory a také na spolubydlící, se kterými si sedneš a nebudou mít uřvaná miminka, takže se všechny vyspíte po pokud možno rychlém porodu. Lépe to vyjádřit neumím 😀 Přeji všem, aby neměly podobné zážitky jako některé z nás a nemusely nikdy ani pochopit, o čem tady vůbec mluvíme 😉 🙂 A aby si třeba myslely, že přeháníme, protože jsme jak princezny na hrášku.. 😝 😀
Zas na druhou stranu nemá smysl ani logiku se předem stresovat, bát.. to by byla kravina, protože fakt je i hodně spokojených maminek, jak už jsem psala a jak se lze i na netu dočíst. Já jen chtěla zdůraznit, že narvané pražské porodnice jsou obecně neosobní ve srovnání s okresními porodnicemi. O tom narážení na tu kterou směnu už mě fakt teda nebaví mluvit, protože to je jasný. Podolí, Apolinář.. jsou perinatologická centra, shromažďují se tam maminky na rizikovém těhotenství atd., mají špičkové vybavení. Že by měli špičkové chování personálu se říct nedá. Myslím, že většina se chová zrychleně, neosobně, když ne vyloženě nepříjemně. Fakt by stálo za to, aby o tomhle uvažovali, protože maminky po porodu potřebují trochu taktu a sem tam milé slovo, podporu a úsměv. Když ale narazíte na milou skupinku nebo i jedince, tak to je fakt jak slunce v létě. Pobyt je pak úplná pohoda, viz jak píše martina nebo anička, co měla prozřetelně dulu u porodu a pak hned šla na nadstandard.

Já totiž takhle také v prvním těhotenství přemýšlela. Vše jsem nechala na personálu. Od porodu po pobyt. Ničemu jsem nerozumněla a řekla jsem si, že o megerách v Podolí sice vím, ale na ty konec konců můžu narazit všude a je tam i dost milých lidí. No pěkně jsem narazila.. 😒 A můžu si za to svým způsobem sama. Takže tentokrát už mám přečteno pár knih o normálním porodu, také znám naše práva a hlavně vím, co a proč jak chci. Už třeba vím, jak můžu být vyfluslá, jak může rozhodit kojení, jak někdo nesnese zbytečné oddělování od dítěte atd., takže jakous takous představu mám. Rovněž jsem si objela několik porodnic, které zvažuji. A věřím, že teď podruhé to bude krásné 🙂

Z pražských porodnic mi Podolí přijde jako dobrá volba určitě - u porodu je třeba mít klid a to tam je zajištěno v moderních zcela samostatných porodních sálech se sociálkou. A ty nadstandardy jsou výborné. Na šestinedělí je to o směně a spolubydlících, únavě po porodu, bolestech a kojení.

kacka2
8. bře 2010

Keminek díky, já to hledala na stránkách upmd všude možně, jen ne na titulní straně, dík 🙂
tak do června snad přenášet nebudu 😵

keminek
8. bře 2010

kacko, jasně.. hned levý sloupeček. do června ne.. 😀 Jaro je na porod ideální, mimi se narodí do teplíčka a i na ťapání je to pak za další rok supr 😀

mipo, no nemyslím, že by se za 3 (1,2, 5..) let něco změnilo. I když se obmění pár lidí, tak v principu to zůstane stejné. Ale věř jako já, že podruhé to prostě bude úplně jiné, krásné 😉 Všechno bude fajn, i lidi.
A nadstandard konkrétně v Podolí právě není o televizi a hezčím nábytku (to tam samo je a liší se to podle ceny), ale je hlavně o tom dobrém přístupu a nadstandardním chování. Za 2000,- na noc na megeru fakt nenarazíš. Narazíš akorát na úsměvy, slušnost, ohleduplnost k miminku a profesionální chování. Úplný protipól proti šestinedělí, kde je to o náhodě. Ale tentokrát to prostě bude lepší všude! 😉

zzuzinda
8. bře 2010

Zdravím všechny, já rodila v Podolí v červnu 2008 (to to letí, ten malej červík už tu pobíhá a žvaní), porod byl dost nepříjemný (už jsem to tady popisovala, ve 42 týdnu vyvolávání a po 12 hodinách fuj kontrakcí na císaře, malej se dusil), ale setkala jsem se jen s příjemným přístupem. Jen anesteziologická sestřička při aplikaci epidurálu byla dost odměřená, ale pak na sále při císaři byla skvělá a díky ní jsem se tam nezbláznila děsem. Na šestinedělí jsem ležela na P4 a většina sestřiček tam byla moc příjemná kromě jedné, ale s tou jsme se nakonec domluvili a byla v pohodě. Je fakt, že s kojením jsem měla spíš opačný "problém". Mlíko mi teklo proudem, jen jsem se postavila nebo vlezla do sprchy. Když jsem slyšela brečící mimino, tak to byla síla. Ale byly se mnou na pokoji 2 maminy, jedna měla kluka o něco dřív narozenýho, dostal žloutenku, moc nechtěl pít, ale rozkojila se s odsávačkou a ta druhá měla fešáka, který nechtěl sosat, sestřičky jí pomáhaly jak mohly, nakonec dostal Bebu, ale po domluvě a jejím souhlasu. Možná se sestřičky chovaly trošku jinak, protože jsem sama porodní bába, ale myslím, že ani ne. Je pravda, že byly rády, že svým spolutrpitelkám s péčí o miminka pomůžu já a jich se moc holky neptaly. Ale mě to nevadilo a byla jsem tam spokojená. Jen jsem tam měla fakt hlad. A pořád. Jsem docela žravá a po porodu jsem málem okusovala i postel. Je fakt, že na tu chuť bujonu, co mi dali poprvé po císaři snad nikdy nezapomenu - nic lepšího jsem v životě nejedla 🙂 - hlad je prevít.
Někdy na jaře začneme pracovat na ségře pro Adámka a zase půjdeme do Podolí. Je fakt, že ho mám i blízko, jen seběhnu kopec. A to je taky plus.

keminek
8. bře 2010

Asi bude nejlepší se předem nestresovat, když už tam jdete rodit a připravit se na dvě varianty (když tedy nebudu brát v potaz porod, únavu atd.).

Jedna je, že personál bude takový, jak píše zuzinda, anička, martina, kačka2 atd. a pak je všechno v pořádku a jedna megera vás nerozhodí. Tzn. milý, slušný, ochotný poradit.

Druhá je, že personál bude zrychlený, neosobní, tak nějak neohleduplný k maminkám i miminkům (vtrhávání do pokoje, kravál, svlíknout mimčo šup, nic pořádně nevysvětlí), bude působit jako oráchle, možná někdy trošku nevychovaně.
Sem tam se může objevit megera, která vás fakt vydusí (takových je ale míň) nebo nějaká natvrdlá sestra, co pronese necitlivou poznámku třeba při kojení, takovou, co vás rozhodí. Nemusíte pak celkově mít pocit, že jste v porodnici, ale místo toho začnete mít pocit, že jste ve špitálu, v ústavu..

Když se připravíte na oboje, představíte si nějaké situace, tak možná budete s to reagovat asertivně, budete si umět obhájit své názory, nebudete se bát zeptat apod. I když po porodu to tak snadno nejde. Když to bude OK, tak není co řešit a můžete chválit. Není dobré se předem pouze stresovat a jít rodit nabroušené a stejně tak není dobré mít růžové brýle a ignorovat kritiku, to by bylo naivní. Druhorodičky asi můžou být víc v klidu, protože si s mnoha situacemi poradí samy, resp. s tím, s čím mají zkušenost (někdo se bojí kojení, jiný neumí namíchat UM). Někomu vadí špinavé záchody, jinému stres, co mu způsobily sestry svým chováním, další narazí u porodu a někdo tohle vůbec nepoznal a je spokojený a popíše milé ochotné sestřičky a přitom všichni mluví pravdu.

weri1
8. bře 2010

mipo: 4560g? No to musel být porod takové velké dítě. Holky jestli tam na mě někdo bude nepříjemnej tak já se nenechám 🙂 🙂 Jak říkáte,nemá cenu se nervovat dopředu,protože by se člověk musel zbláznit.Já kdybych si měla vybrat,tak jedu rodit do Jeseníku odkud pocházím,ale je to tři hodiny autem,to bych taky nemusela stihnout 🙂

mipo
8. bře 2010

No, my jsem se s holkama na diskuzi podle mesicu, co uz jsme tam rodily a byly konkretne v ty dobe na P1, ze si tam tu sestricku pamatujeme vsechny a ze byla povestna, holt jsem asi prisla na tu dobu, kdy ona mela denni celej tejden, protoze par andelu se tam naslo, vetsina prumer, ale tahle, bohuzel krom nocni a to se prd dela, jen se snazi prezit :o)) byla fakt megera nad megery. Ona si vubec neuvedomovala, ze tim svym chovanim me a vsechny ostatni rozhazuje, naopak by mela podporovat. Diky ni jsem mela mliko az 7. den, kdy uz jsem vedela, ze jdu zejtra domu a bude klid, najednou bylo mlika habadej. Uz jsem ji mela na haku, ale jinak byla fakt neprijemna.
Ty jeji pripominky typu, vy ho nemuzete vzbudit? (mel silnou zloutenku) a co si myslite, ze s nim budete delat doma, vzdyt vam umre hlady. Jak to, ze jeste nemate mliko? ja kdyz mela obe deti, tak jsem den po porodu kojila sedmdesatky, vite, kolik to mliko z banky stoji?
myslim, ze to mluvi samo za sebe, fakt hukot.

mipo
8. bře 2010

Weri a jeste ke vsemu to bylo vyvolavany, prenasela jsem. No vesely, ale ziju, takze prezit se to da 😀 My jsme oba s manzelem vetsi postavy, holt je to asi geneticky.

weri1
8. bře 2010

já bych ji řekla svý,jsem držka a nenechám si nic líbit akor v takový situaci jako je tahle.Když ty sestry ta práce nebaví ať jdou třeba na patologii dělat. 😀

mipo
8. bře 2010

Weri, jenze v situaci, kdyz jses po porodu, ovladana hormonama, dite ma nejaky problemy, nevis co bude, potrebujes poradit a bojis se, aby pak na tebe neprdela j este vic, tak je to blby, sestinedeli je fakt bourliva zalezitost :o))tedf uz bych ji taky mela na haku

martina71
9. bře 2010

Dnes jsem se vratila z Podoli. Bohuzel jsem blbe upadla a musela tam zustat na pozorovani. A moje zkusenost s personalem...opet ta nejlepsi. Byla jsem na 4 patre na rizikovych tehotenstvi. Vsichni v pohode az na jednu maminku, ktera tam prudila vsude kam se hnula. A ne jen sestry, ale i nas. Potom se vubec nedivim ze nejaka sestra je z neceho takoveho v pasti a je na ostatni neprijemna. Priklad...sedime na monitoru v mistnosti kde jsou monitory 4. Dve maminky v nocni kosilce a lehkych zuppancich a jedna jen v nocni kosilce. Sednu si do kresla, v tom se pririti ctvrta a rika mi: ja bych si sedla k oknu...(to bylo kreslo na ktere jsem dosedla ja) nicmene jsem se zvedla, rikam si Ok tak ji udelam radost. Ona nic sedla si ani nezabucela, ze jsem se zvedla z mista na kterem uz jsem normalne sedela, ale mozna jsem moc narocna 🙂. Sestry nam pripnuly monitory a jako na posledni sly na tuto damu. Ona nelenila, vstala a otevrela dokoran okno. Venku bylo rano -12 tohle bylo v 9 rano. Ona prisla v silnych teplakach, kosily a jeste mela silny zupan az na zem do ktereho se cela zachumlala. Asi po minute, tam, byla fakt zima, a to ja jsem mela jeste alespon zupanek, ale ta holcina vedle me lezela na lehatku jen v kosilce, kterou mela vyhrnutou nad brisko. Normalne tam lezela v mrazu naha. Prisla sestra a rika: jezis vzdyt vsechny nastydnete, to vam neni zima? A od vsech 3 znela odpoved ano. Sestra to bez rozmyslu zavrela a ta ctvrta ji rika at to otevre ze chce mit cerstvi vzduch...🙂) No tak se zvedla po chvilce,kdyz to sestra neudela sama a okno znovu otevrela. To se opakovalo znovu. Do toho tam rozdavala sestram ukoly ,,podejte mi stolicku chci si podlozit nohy´´ atd, bez jedineho sluvka prosim dekuji...
Z monitoru jsem sla jak rampouch, nasrana tak, ze bych ja sama tuhle ,,damu´´ pleskla a to nemluvim o setrickach co tam s ni mely za konflikty asi normalne. A ted mi reknete co by kdo z vas udelal...

kamikadze
10. bře 2010

Byli jste tri na jednu, ja bych se ozvala, at si dama laskave odlozi a nepousti mraz na ostatni.. paneboze, to je des kdyz clovek narazi na kravu.

Do Podoli se chystam v nedeli k registraci, sorry, ze Vam sem lezu. Nekteri lidi jsou proste na facku. Ale to je proste vsude, v tramvaji, v praci i v porodnici.

mipo
12. bře 2010

Marti, nastesti takovejhlech zenskejch je minimum, vetsina drzi hubu a krok 😀 a jsou rady, ze jsou rady.
na rizikovym je to fajn, tam jsem lezela jeden den, kdyz mi to vyvolavali a hlavne je to tam krasne novoucky a vyvoneny proti tomu sestinedeli. Mne to sestinedeli teda nevadi, ze je takhle stary, ale jediny, co mi tam chybalo, ze tam nemaj zvonky na sestry na pokojich, to jsem jednou docela postradala, kdyz jsem tam byla noc po porodu a zatim jeste sama a zacala krvacet. Ale nastesti jsem se zvladla doplouzit k sestram a pak uz se to neopakovalo.

barakaa
12. bře 2010

Ahoj všem, má prosbu, je tu někdo, kdo měl diagnostikovanou těhotenskou cukrovku a rodil v Podolí? Dozvěděla jsem se, že miminka maminek, co mají GDM, jsou po porodu v Podolí odnášeny na pozorování na dětské novorozenecké oddělení a maminka se s mimi setká až na šestinedělí, tzn. že jej nemá u sebe ty dvě hodiny po porodu....a také, že s miminkem nemůže jít ani tatínek. Dost mi to vadí..... ☹ Zažil jste to někdo???? B.

maktor
13. bře 2010

ahoj barakaa, rodilla jsem v POdolí před 2,5 měsíci a 37+3 tt. Měla jsem GDM na dietě. Po porodu jsme měli malou asi hodinu a půl u sebe, ale pak ji museli odnést, protože se čekalo na placentu, která se neodloučila, takže mě museli uspat. Manžel čekal venku v předsálí a malou už odnesli na oddělení. Trochu si ublinkla plodovky a prošedla, tak si ji vzali. Já ji pak u sebe neměla asi 2 dny, protože jsem měla těžký porod a dostávala transfúze. Nebyla bych schopna se oni postarat. Ale nosili mi ji pravidelně na kojení. Sestřičky byly fajn a s kojením pomáhaly. Vždycky záleželo na tom, jak se se mnou dohodly na tom kdy mají malou přinést. Nenutili mě ji mít u sebe nebo naopak mi ji nechtěly dát. Byla jsem ráda, protože mi bylo opravdu zle. Po 2 dnech se to zlepšilo, tak jsem jim řekla, že už to zvládnu sama.

barakaa
13. bře 2010

Ahoj maktor, děkuji ti za odpověď, uklidnilo mne to. Také mám GDM jen na dietě a hodnoty zcela v normě. Zjišťovala jsem si různě informace a jsme odhodláni si miminko nenechat odnést, když samozřejmě nebudou komplikace. Já jsem v Podolí zatím také velmi spokojená, už jsem tam i byla hospitalizovaná, vždy mi na vše odpoví, slyší mé dotazy, nebagatelizují je, respektují můj názor...tak mne tento přístup "že se to tu tak dělá" docela vyděsil, ale dnes už jsem klidnější...Blahopřeji ti k holčičce a přeji hodně zdraví a radosti.

maktor
13. bře 2010

Držím palce ať máš rychlý porod. Miminko tam u tebe určitě nechají když nebudou komplikace 😉 I když já je měla, tak mi tam malou nechali opravdu dlouho. Skoro celou dobu si ji choval manžel. Po porodu mi ji dali na břicho a k prsu. Dřív než mi píchli něco na tu placentu zkoušeli to přisátím. Prý se pak uvolní velké množství oxytocinu a placenta se snáz odloučí. Bohužel to u mě nefungovalo, takže nakonec narkóza a revize 😒

Všichni se chovali mile a byli vstřícní, i když opravdu nejlepší byli asi na sále 🙂 Narazila jsem jen na jednu nepříjemnou sestru na šestinědělí a to jen jednou v noci.

Ke zvonečkům - opravdu tam nejsou, ale mají takový přenosný hodinky, kterými si sestru přivoláš. Dávají je jen těm maminkám, které ještě nejsou úplně ok.

nimuel
14. bře 2010

Ahoj,
v úterý se mi v Podolí narodila holčička, včera nás pustili domů.
Jak při porodu, tak i na oddělení šestinedělí o nás bylo skvěle postaráno. Personál porodnice (porodní asistentky, doktorky i ostatní) jsou vstřícní a i přes to, že je podolí skutečně hodně vytížená porodnice, měla jsem celou dobu pocit, že se "starají" jen o mně a mou dcerku. A to jsem neměla nadstandard ani žádné jiné kontakty a známé v porodnici.
Dále jsem hodně ocenila to, že zejména sestřičky jsou i samy iniciativní. Nejvíc se to projevilo při kojení. Každá sestřička má trošku jiný přístup, osvědčily se jí jiné fígle, které ochotně předává dál. Rozhodně to nebylo tak, že jednou předvedeme, jak se kojí a dál si poraďte sama. My jsme sice problémy neměli, ale spolubydlící kojí i přes vpáčené bradavky a nízkou váhu miminka a to jen díky sestřičkám, které s ní vyzkoušely všechno možné a něco zabralo.
Na co nezapomenout při balení tašky do porodnice?
Rozhodně plínky (já užila dva balíky Huggies newborn, malá měla 4,27 kg a ty erární jí už nebyly 🙂 - stejně jich je jen pár), vlhčené ubrousky (já spotřebovala tři balení, než se člověk do toho trochu vpraví, tak jich je veliká spotřeba), bepanthen mast (na sebe, pro miminka jsou tam všechny mastičky a pod. k dispozici). Jo a rozhodně spoouuusta vody na pití - hodně se topí a pro rozběhnutí kojení je veliká žížeň (já vypila denně tři lahve neperlivé vody plus konev erárního čaje plus tři hrnky erárního mlíka).
Pak se mi moc hodilo: ponožtičky pro mimčo (jednou měla jen bodíčko a kabátek, tak se hodily), dudlík (ale jen když už v pohodě kojíte a mimčo je tigr budící celé oddělení 🙂 ), aspoň tři ručníky (spousta času se tráví ve sprše) a aspoň tři noční košile (když teče mlíko v noci samovolně), antiperspirant (je tam horko a nemám ráda pocit, že jsem smraďoch).
Ještě poznámka k nadstandardu - já ho chtěla, ale nedostalo se na mně. Nakonec jsem ale byla moc ráda, protože psychická podpora při učení (jak kojit, jak přebalit, jak mimčo vůbec uchopit a nezabít 🙂 ) je naprosto nedocenitelná. Zároveň jsme si taky vzájemně mimča hlídaly, když si člověk šel na záchod nebo tak. Jinak musíte mimčo nosit sestřičkám a hlavně na začátku vážíte doslova každý krok 🙂
Víc mne už nenapadá, ale kdyby měl někdo nějaký dotaz, dejte vědět.
Nimu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru