Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

smarowa
25. čer 2010

@weri1 ok 🙂
jeste mi reknete holky řešite některá z vás ty chrániče naprsa takove ty od Medely, s tím větráním?
hondě kamarádek mi to doporučuje, že si to mám vzít už rovnou do porodnice..

weri1
25. čer 2010

@smarowa já je ani nekupuji, koupím až jestli bude potřeba, ale nevím jak ostatní

nikys
26. čer 2010

Ahoj všem, před chvilkou jsem se vratila z registrace v Podoli a musim říst že to bylo uplně v poho a velice vtipné 🙂 Byla jsem tam asi o hodku a čtvrt dřív byla jsem osma a velice rychle to uteklo. Už dlouho jsem naměla takové vtipné ráno 😀 Sice se tam asi všechny holčiny nedostaly ale to je jasne kdyz jich prijimaji jen dvanáct.No někdo si přivstal a nekdo ne 😒 Pěkný den slunečny den 😎

mikulka
26. čer 2010

smarowa: určitě nekupuj, vše můžu pak přinést manžel. vše mají v lékárně přímo v Podolí dole. 😉

mikulka
26. čer 2010

Holky, s těma košilema neblázněte. Já první dva dny hrozně krvácela, košili jsem měnila furt a bylo to bez problémů. Nechtěla jsem ničit svoji. Tu jsem si vzala až 3. den. 4. den jsem pak šla domů.
Akorát mi nestačily síťované kalhotky, ty jsem dokupovala, vložel je neomezeně.
Oblečky pro mimi ani nemusíte, jen pleny. A látkové pleny je 5 na den, já měla radši ještě dalších 5 z domova. 😉

weri1
26. čer 2010

@mikulka mě bylo řečeno, že košile nedávají. tak jestli dávají erár podle potřeby, tak to je jednině super

mikulka
26. čer 2010

weri: aha, no já rodila před rokem a půl, třeba se to změnilo, tak se na to zeptej. Mně fakt dávali, jak bylo třeba.Nebo uvidíš, na porodní sál si stejně vezmeš svojí košili a jednu ještě s sebou a když tak jí nevyndáš a budeš nosit jejich no. 😉

weri1
26. čer 2010

@mikulka jo jo mám 3 sbalené a uvidím. brala bych kdyby na ten porod něco dávali 😀

mikulka
26. čer 2010

Na porod nedávají, ale to je myslím lepší mít svojí. Budeš se líp cítit. 🙂
Já teda byla takový blázen, že jak ze mně vytékala plodová voda (teče jako by celý porod), tak jsem furt chránila košili, aby nebyla špinavá a ještě jsem tam furt utírala podlahu od té plodovky.
Až pak přišla asistentka a říkala, že uklízet tam fakt nemusím. 😉

Jinak s porodem v Podolí jsem byla moc spokojená. PA mi moc pomáhala a krásně mi vysvětlila, jak vydýchývat kontrakce. To na kurzu to nebylo ono.

weri1
26. čer 2010

@mikulka děkuji že jsi to napsala. Slyším i dost negativní reakce, ale neberu si je až tak k srdci. Já vždy věřím v to lepší, tak snad chytnu taky někoho dobrýho.
Já jsem právě na kurzu nebyla, tak doufám, že mi to taky někdo vysvětlí 🙂

mikulka
26. čer 2010

weri: moje kamarádky, co tam taky rodily, byly také spokojené. Já neslyšela nic negativního.
Jednak jsem tedy měla, jak jsem psala, perfentní PA, vše vysvětlila a dodávala mi klid. Dr. byl také dobrý, i když mladý.
Po porodu mi malýho přiložili k prsu skoro hned, což bylo též pozitivní.

Měla jsem ležet pak ještě na porodním sále, ale bylo plno, čekalo se na sál, tak jsem špa na pokoj hned po porodu, ale nevadilo mi to.

Na odd. byly sestry kapku ráznější, ale dobrý. Jen jedna flákala kojení a první dny malý vlastně vůbec nepil, sestra mi ho přinesla a že jen na pomazlení. Já nevěděla, jak ho přiložit, nebo že ho mám vůbec přikládat. Ale pak mi to bylo divné, tak jsem řekla jiné sestře, ať mne naučí přikládání.
Jinak mi tam sestry pomohly i v tom, že mne naučily, jak odsávat mlíčko. Koupila jsem si přímo v nemocnici pak odsávačku medelu i domů. Vše, co potřebuješ, může MM nakoupit dole v té lékárně. Takže netřeba předem moc nakupovat, až co budeš potřebovat. 🙂

No a druhý den mi sestra přišla ukázat, jak s malým zacházet, koupání a tak. To bylo taky príma. Takže jsem se ničeho nebála, od začátku až do propuštění jsem měla pocit jistoty. A to je moc důležité. 😉

mikulka
26. čer 2010

Porodní sály v Podolí jsou krásné, exkluzivní a přitom působí útulně a rodinně.
A holky, mohu doporučit vzít si nadstandard. Už kvůli MM, může tam s vámi být, hned od začátku naváže pouto s děckem, a vy budete mít soukromí. Mně se to osvědčilo. 🙂

dashin
26. čer 2010

Ahoj, taky se chci připojit ke chvále na podolskou porodnici, sál i personál tam je perfektní a velice nápomocný, na oddělení šestinedělí P4 jsem byla velice spokojená, sestřičky se staraly velice pečlivě a kojení se mnou tedy řešily hodně intenzivně, stejně tak veškerou péči o miminko a moje dotazy. Jen dvě upozornění - manžel mi tam musel nosit dost jídla, k večeři byla třeba jen mléčná rýže s chlebem a jablkem a to mi teda nestačilo 😀 Ale já jsem tam byla mezi svátky, tak je možné, že kuchaři měli volno a byla to jen taková výjimečná improvizace. Pak ještě jedna věc - sestřičky radily hodně a ochotně ... a bohužel často dávaly naprosto protichůdné rady (od tří sestřiček jsem např. slyšela kojte po dvou/třech/čtyřech hodinách). To mě teda dost mátlo. Ale příště chci jít zase jedině tam 😉

mikulka
27. čer 2010

dashin: to je fakt, že někdy se názory sester lišily.
A holky, bezva je, že máte na pokoji telefon a můžete zavolat sestrám a rovnou se jich na něco zeptat.
Já už se teď směju těm mým dotazům, dnes se mi zdají naprosto trapné a banální, něco, co ví každý. Ale jako prvorodička jsem to samozřejmě nevěděla. 😀
(jako třeba, že malý zvracel, co s tím, mám hned zase kojit, nebo čekat atd.)

weri1
27. čer 2010

@mikulka tak to bych nevěděla ani já 😀

weri1
27. čer 2010

já tady četla, že mimi nedají hned k prsu, a že jsou sestry protivný, že vám nic neřeknou, ale já si zase říkám, že dami od sebe třeba nic neřeknou, ale když se jich zeptám....tak že mi odpoví 🙂

mikulka
27. čer 2010

No jasně, na vše se ptej. A k prsu dávají. Podolí je na kojení dobrý. 😉

Když mi malý zvracel (dost často), kojila jsem skoro hned znovu. 🙂

weri1
27. čer 2010

@weri1 chtěla jsem říct sami 🙂
jak já říkám ,líná huba, hotový neštěstí 🙂

kapr
6. črc 2010

holky a k těm košilím, mám si asi na porod vzít spíš nějakou starší, ne? asi ji dost zašpiním.....nebo jak? 😅

furaha
6. črc 2010

měla jsem dlouhou košili a nezašpinila se vůbec. PA ji odhrnula.

sambucca
6. črc 2010

teda ja nevim, ale... jak dopadne kosile je asi tak to posledni co na celym porodu resim 😝

smarowa
11. črc 2010

@mikulka ok tak ja to necha, dyztak koupime dole v lekarne a s tema kosilema tam to ti dali oni jo, tak to je fajne.

kristi
11. črc 2010

ja kosili nestihla, mela jsem svoje triko ve kterym jsem prijela..... 🙂

mikulka
12. črc 2010

@kapr já jí nezašpinila vůbec.
Koupila jsem si naopak novou, ve které jsem se cítila pohodlně a taky abych se malýmu líbila, až mne poprv uvidí. 😕 😅
@sambucca haha 🙂

verbalinka
12. črc 2010

Já jen k těm košilím - já si koupila hodně levnou s rozepínáním u prsou, kvůli kojení. Nezašpinila se vůbec a mám jí vypranou ve skříni a čeká na další porod 🙂

janana
12. črc 2010

Já sem byla v Podolí taky moc spokojená. PA při porodu byla skvělá, moc mi pomáhala. Akorát na šestinedělí P2 sestry nic moc ochotné. Měla sem problém s kojením a až asi na poosmé, když sem si řekla teprve někdo přišel mi poradit. A jak už tady někdo psal, co sestra to názor, takže sem byla trochu zmatená.

amabilis
13. črc 2010

Tak já v Podolí chytla perfektní porodní asistentku, ale až při úplném závěru. Předtím mě měla na starosti nějaká jiná a nebylo to ono, moc mi nepomohla. Co se týče kurzu ohledně dýchání, tak při porodu jsem věděla velký kulový - vůbec nic jsem si nepamatovala 🙂 Každopádně při porodu musí mít každá svojí noční košili nebo triko. Vzala jsem si svou nejoblíbenější a až na jednu skvrnku, která se krásně vyprala, to bylo dobré. Košile jsem používala erární, ale kamarádka, co rodila letos v lednu, říkala, že erární košile už se bohužel nedávají (zřejmě jen ve vyjímečných případech), takže je potřeba mít svoje. Vzhledem k tomu množství krve doporučuju mít s sebou minimálně tři, aby tam člověk nechodil jako čuňátko. Je potřeba správně rozložit vložky a pořád se sprchovat a je to v pohodě 😉
Jinak k prsu přikládali hned po porození placenty a zašití, takže to zvládli do té půl hodiny.
Jinak je potřeba se na všechno ptát, sám od sebe vám nikdo nic neřekne a hlavní zásada - usmívat se, to zabírá na všechny, i nepříjemné sestry 😀 Ale jedinej, na koho to nezabíralo, byly uklízečky zabívající se dětským prádlem (zajišťujících přísun oblečení a případné převlečení postýlek apod.). Byly pěkně protivné 😅 Ty, co zajišťovali vše pro matky, byly naopak perfektní a usměvavé. Když jsem za nima vyplašeně poprvé přišla, že jsem si ušpinila košili, tak mi hned vydali jinou a ještě mě uklidňovali, že to přece nevadí, že od toho tam jsou 🙂

ninouche
13. črc 2010

holky jsou v Podolí k dispozici poporodní vložky a nějaké plíny pro mimčo, nebo si všechno máme přinést vlastní?
A nesly jste si s sebou i nějakou kosmetiku pro mimi, kromě bepanthenu? Např. něco na mytí? Nebo ho tam umyjí, čím uznají sami za vhodné?
Jo a poslední dotaz - toaletní papír taky vlastní? 😕

anicka164
13. črc 2010

@ninouche Plínky na mimi vlastní, vložky pro tebe tam jsou.
Kosmetika je k dispozici Weleda a Johnosons, na zadeček rybilka, pokud chceš něco jiného, vem si vlastní. První mytí miminka obstarají sestřičky, čím ho myjí vlastně nevím. Pokud máš nějaký specifický přání, napiš si to do porodního plánu. (Já jsem tam měla na jejich zvyklosti několik alternativních vychytávek a chudák sestřička ze mě byla tak zmatená, že si myslela, že miminko ani umýt nechci... příště ho teda chci koupat sama, teď mi je líto, že M. poprvé umyl někdo jiný, ale tehdy jsem to tak neřešila)
Toaletní papír tam snad nějaký je, žádný samet to ale nebude. Na malou asi budeš stejně chodit do sprchy (místo ručníku pak doporučuju papírový utěrky, hned je vyhodíš a nemusíš řešit špinavý ručník, ten použiješ jenom na tělo), možná bych nějaký hebčí toaleťák do tašky přihodila...
Good luck!

ninouche
13. črc 2010

@anicka164 Díky, tak ten toaleťák taky radši přihodím i jednorázové utěrky. S tou kosmetikou je fajn, že mají Weledu, tak to asi nic tahat nebudu - bála jsem se, že to bude právě samý Johnson a chtěla jsem něco přírodního - i když těch pár dní by to mimi asi taky přežilo bez újmy, ale stejně... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru