Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lussi
7. zář 2010

ahoj holky, mám dotaz 🙂 Před tím než půjdu poprvé do poradny tak musím do kartotéky nechat si založit kartu nebo jim bude stačit to registrační číslo co mám napsáno v průkajdě?
@pet.s to je dobře, že ještě malá nechtěla ven ne?Jen ať je hezky dopečená 🙂

gtver
7. zář 2010

@lussi pokud jdeš poprvé do poradny, tak si musíš nejdřív do kartotéky založit kartu, s tím číslo registrace k porodu v průkazce nesouvisí, neregistruje tě jako jejich pacientku

lussi
7. zář 2010

@gtver ok, díky 🙂 A ta poradna je někde v přízemí? Ať to tam nehledám jak debílek......Vím jen kde jsou ultrazvuky a interna.

gtver
7. zář 2010

@lussi v přízemí, kdy vejdeš dovnitř, tak jdi pořád rovně za nosem (v jednu chvíli budeš tedy muset obejít takový kamenný pultík) a narazíš přímo na kartotéku

lussi
7. zář 2010

@gtver jj, kartotéka vím kde je, ale nevím kde je ta poradna 🙂

pet.s
7. zář 2010

@lussi poradna je hned v prvním patře, jak se jde k jídelně.

pet.s
7. zář 2010

@lussi kdy jdeš poprvé?Je to tam docela zmatek,ale dobře zorganizovaný. Přijdeš před sesternu, tam v jednu chvíli vyleze sestřička, maminky se tam nahrnou. dá ti zkumavku s papírkem, ten půjdeš na wc namočit do moče,ale nesmíš ji vylít. Pak ho ukážeš sestřičce, pokud je to v pořádku tak můžeš zkumavku, papírek i moč vyhodit do koše před sesternou. pak si od tebe vezmou průkajdu. Počkáš, zavolají si tě dovnitř. Změří ti tlak, sepíší papíry a zeptají kolik vážíš.pak řeknou do které ordinace půjdeš. Tam si sedneš před ordinaci a čekáš na vyšetření doktorem. Tam si tě zavolají. je to zmatek,ale jde to docela rychle.

lussi
7. zář 2010

@pet.s moc díky za informace! Vůbec jsem netušila, že nějakou zkumavku nafasuju, tak teď jsem hezky v obraze a nebudu tam zmateně čučet. Poprvé ještě nevím kdy půjdu, zítra jdu na kontrolu ještě ke svéu gyndaři a pokud už mě bude chtít předat do porodky, což si myslím, že už bude, tak si musím zavolat do Podolí a teprve se objednat.
Jinak tam chodím ještě na diabetologii, takže tam budu pečená vařená 😒

cuttysark
7. zář 2010

@lussi hele lussi nemusis si bbrat skumavku, mozes si doniest ranny moc a namocit papirek do neho, je to jednoduchsie ako cakat na Wecko kedy sa uvolni. Len si zoberies od segricky papirek.

pet.s
7. zář 2010

@lussi k MUDr Andělové??? 😀 😀 Ta je fajn, co?

pet.s
7. zář 2010

@cuttysark oni ted dávají ten papírek ve zkumavce. Namočíš do své moče a dáš ho zpět do té zkumavky. Přijde mi to více hygienické než když tam 20 mamin drželo ten pochca.. papírek jen tak v ubrousku. 😀

lussi
8. zář 2010

@cuttysark to taky není špatný nepad, akorát já tu ranní moč z domu nemám už do čeho dávat, musela bych někde splašit nějaké nádobky a při mém štěstí by se mi to po cestě ještě vylilo do kabelky 😀
@pet.s jj k Andělové, je v poho 🙂 Ty tam chodíš taky? 🙂

lussi
8. zář 2010

Holky a ještě mám jeden dotaz. Je třeba v Podolí plicní vyšetření??? Ekg, zubaře atd. to už všechno mám, akorát tohle ještě ne...

cuttysark
8. zář 2010

@lussi plicni? neneeee

cuttysark
8. zář 2010

@pet.s aha tak to sa zmenilo.. 🙂

lussi
8. zář 2010

@cuttysark nooooo, že prej to není ani vyšetření, jen nějaký pohovor, tak nevím proč mě tam posílá - v rodině žádné plicní onemocnění nemáme, takže se na to asi vyprdnu a budu dělat, že jsem tam prostě nestihla zajít

pet.s
8. zář 2010

@lussi a kdo tě tam posílá? Já nemám vůbec nic..ani zubaře 😀 nikdo se na nic neptal. Jo jo chodím k Andělové. Je zlatá.

lussi
8. zář 2010

@pet.s Posílá mě tam obvodní gyndař 🙂 Tak to se u Andělové někdy třeba potkáme 🙂 Příště tam jdu zase 27.9. I když, jak ti tak koukám do pasu, tak je možné že se setkáme na oddělení šestinedělí na pokoji co? 😀

pet.s
8. zář 2010

@lussi já chodím skoro každý týden. ted k ní jdu v pátek. No pokud mě nechají rodit přirozeně, tak ano, tak se tam uvidíme.

lussi
8. zář 2010

@pet.s ty jsi vlastně psala, že máš blbej tlak viď? 😖 Držím palce, aby vše dopadlo ok, tak nějak jsem za tu dobu tady na oři postřehla, že jste se taky snažili dlouhou dobu. My 5 let 😝

pet.s
8. zář 2010

@lussi no já se skoro stydím psát jak dlouho. začala jsem kolem 19 ti let, jenže v té době nebylo umělé tak jako dnes. Dělal to jen jeden dr v Praze. Adopce byla pro nás nadnější. V 25 jsme dostali první dítě, v 28 druhé a byla jsem smířená, že už nikdy žádné biologické dítě mít nebudu. jenže pak jsem v 35 letech změnila partnera a začala o tom uvažovat.Dali jsme se do boje a vyšlo to porvé ve 39 a podruhé ve 40. Takže celkem doba snažení 20 let, IVF pokusy 5 let. 😀 😀 😀

lussi
9. zář 2010

@pet.s no řekla bych, že tím pádem jsi tady na oři rekordmanka 😀 To je ale sakra dlouhá doba! Hlavně, že medicína pokročila a splnil se vám sen 😵

pet.s
9. zář 2010

@lussi no jo rekordy a kuriozity to je moje 😀 😀 😀 k tomu si ještě dodej, že pár dní po porodu mi bude 41 a hrdému otci je 65. No a máš další kuriozitu 😀

fialinka
9. zář 2010

Tak jen info od 1.9-6.9.2010 jsem nyní byla v Podolí. Napřed JIP a pak P2 a nemohu si na nic stěžovat .. jen jídla bylo málo 🙂. Nadstandart nebyl, tak jsem byla na běžném pokoji ..tak jen ty postele byly docela po císaři hnus.. vysoko od země a to jsem vysoká. Oblečení jsem měla namalou erární .. bodíčka byla i hezká a všeho dostatek a sestřičky moc hodné a že jsem měla dotazů.

lussi
9. zář 2010

@pet.s 😀 tak to bude mít dceruška alespoň moudré rodiče 😀
@fialinka jé, dík za pozitivní info a gratuluji k Sárince 🙂

pet.s
9. zář 2010

@fialinka jak po císaři jsi měla u sebe malou? Já se nějak bojím toho, že mi ji hned po porodu seberou ☹

pet.s
9. zář 2010

@lussi kde končí moudrost a kde senilita? 😀

fialinka
10. zář 2010

pet.s malá se narodila 7:47 a já ji poprvé uviděla 11:30 .. a pak jsem ji měla u sebe na chvilku vždy po 3 hodinkách . Naposledy okolo 21:00 a pak zase ráno v 6. Na stálo jsem ji měla potom od soboty tedy 3tí den od poledne.

weri1
10. zář 2010

já jsem po císaři a postele my vyhovovaly. Právě proto, že byly vysoké, tak se z nich dobře slízalo, když ta jizva bolela jako čert.Nevím jak bych vstala z nižší postele

Já porodila císařem 19:54 v úterý, hned mi ho ukázali, pak mě odvezli na JIP a ráno mi ho donesli ukázat v 10 a na první přiložení, ve 13 hodin mě odvezli na šesťo-mohla jsem i dřív, ale nedokázala jsem vstát a pak mi ho nosili co 3 hodiny na kojení, další den přinesli na půl dne a v pátek den před puštěním na celý den i noc. Já byla i ráda, protože mě to bolelo fakt hodně, takže jsem byla ráda, že chlapečka mají sestřičky
a o tom oplicním- taky jsem nebyla, jen zubař a ekg, plicní se prej chodí, jen když je to v rodině

barakaa
10. zář 2010

Ahojda, jen jsem nakoukla, chodila jsem k Zikmundovi a byla jsem spokojená...já tam chodila s papírkem otázek a zkrátka řekla...můžu se zeptat, oni, že jo...tak jsem vždy vše věděla...jinak k Andělové jsem také chodila (GDM, PGT, hrozící preeklampsie, 34 let, po IUI, štítnice). S předporodní a porodní péčí spokojenost, poporodní péče - nespokojenost, ale přežila jsem to na nadstandardu.Na to jaké bylo těhu komplikované, byl porod úžasný, žádné léky, žádný nástřih ani natržení, dodrželi náš porodní plán, takže jsem rodila jen s porodní asistentkou. A s mužem. 10. dubna se nám narodila krásná zdravá Alžbětka. Tak pa, opatrujte pupíky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru