Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ceitryn
9. zář 2013

@gepe díky moc, je fajn že mají i kosmetiku a že nemusím tahat oblečení pro prcka, s plenkama jsem počítala, přeci jen nejsou nejlevnější 🙂

gepe
9. zář 2013

@ceitryn za malo 🙂 kdyby Te neco napadlo, klidne napis 😉

xvink
11. zář 2013

@ceitryn Tak to se tam možná potkáme, já mám termín 6.1. 🙂 A začínám z toho být nervózní... Ani nevím, od kdy budu chodit do poradny do Podolí. Musím se na příští prohlídce doktora zeptat. Obvykle je to od 36. týdne?

ceitryn
11. zář 2013

@xvink to by bylo fajn, kdyby jsme se potkaly 🙂 týden ve kterém začínáš chodit do poradny je různý ( podle porodnice a dle tvého gynekologa), ale co jsem četla na stránkách Podolí, tak jim zavoláš v 35.týdnu a objednáš se na 37. týden, dřív tě vezmou jen když jsi riziková. Ale z vlastní zkušenosti ti řeknu, zbytečně se do poradny nežeň dřív než musíš a pokud máš dobrého gynekologa choď raději k němu dokud to půjde, je to lepší na nervy 😉

jenny.kay
11. zář 2013

Holky, jak je to prosím s poplatkem za otce u porodu? Co se stane, když ho nezaplatím dopředu? Po své poslední zkušenosti jsem v Podolí sice zaregistrovaná, ale spíš jako do nouzovky, kde si případně odchodím i poradnu, ať nemusím dojíždět mimo Prahu. Ale vzhledem k tomu, že jestli půjde všechno v pohodě, tak v Podolí rodit nechci, nechci jim tam ani dopředu platit. Není to zrovna málo a nerada bych se s nimi pak handrkovala o vrácení bůh ví jak dlouho.

arrowka
12. zář 2013

@jenny.kay Řekla bych, že se nestane vůbec nic. My jsme platili, ale manžela jsem poslala zaplatit poplatek až tehdy, když mě přijali k porodu. Mají sice na webu napsáno, že požadují poplatek minimálně 14 dní předem, ale na to se můžeš vykašlat. Já jsem dojela rodit a měli zrovna stop stav. Nakonec mě kvůli tlaku přijali, ale další dvě maminky, co přijely se mnou, poslali jinam. Takže není důvod nic platit předem a pokud by tě někdo prudil v poradně, vysvětlila bych jim to takhle. Ale popravdě si myslím, že to v poradně ani nikoho zajímat nebude, mě na to sestry jen upozornily, na nic se mě neptaly.

jenny.kay
12. zář 2013

@arrowka Díky moc. Jen jsem si říkala, že jestli bych přijela rodit ve dvě v noci, tak aby to měl muž vůbec komu dát 😀

arrowka
12. zář 2013

@jenny.kay Poplatek lze ve výjimečných případech uhradit i na porodním sále, mají to uvedené na stránkách. 🙂 Ale je klidně možné, že po vás nikdo nic chtít nebude. Ony totiž sestry mají samozřejmě povinnost poplatek vybírat, ale některé s tím nesouhlasí, takže se na nic neptají. A zároveň nemají právo doprovod k porodu nepustit, když někdo zaplatit odmítne.

zuzanaii
17. zář 2013

Ahoj holky. Budu rodit v Podoli a akorat balim veci na porodni sal. Prosim vas, co si mam predstavit pod: otec - lehký pohodlný oděv?
To bude na sale ve vlastnim? Ja myslela, ze mu daji takovy to nemocnicni, co si da na svoje spodni pradlo a tricko. Ja to prosim je? Predem diky

luckar
18. zář 2013

@zuzanaii prostě triko a pohodlné kalhoty, ten oblek se obléká na to. Pouze pokud by šlo o sekci, tak se musí vysvléct do spodního prádla a vzít oblek.

zuzanaii
18. zář 2013

@luckar diky moc za info 🙂

lucie777
19. zář 2013

Tak my za otce u porodu neplatili. Jinak jsem byla s Podolím naprosto nadšená, jen šestinedělí by zasloužilo rekonstrukci, ale to je jen taková kosmetická výtka. Kdyby se chtěl kdokoli na cokoli zeptat, ptejte se! 😉 Já třeba čekala, že budou k dispozici vložky, ale na šestinedělí dají jen jeden balík vložek 20ks, další svoje, plenky na miminko dají jen jednu na cestu z porodního sálu, to jsem třeba nevěděla, u Apolináře byly vložky volně k dispozici a plínek taky pár dali na první den, tak jen aby s tím člověk počítal a vzal vše s sebou. 🙂

evab.
19. zář 2013

@zuzanaii Manžel krom igelitových návleků nedostal absolutně nic, celou dobu byl ve vlastním oblečení.

zuzanaii
22. zář 2013

@evab. Dik za info

arrowka
23. zář 2013

@evab. Stejně u nás, taky mu nic nedali.

tereska78
23. zář 2013

Byl někdo v indikační poradně v Podolí? První porod jsem měla akutní císař (před šesti lety) a v pátek mám jít do indikační poradny, tak by mě zajímalo, jak to tam chodí....

aajda
23. zář 2013

@tereska78 Byla jsem, doktorka koukne do tvých papírů, probere s tebou, jak to vidíš ty... co konkrétně tě zajímá? Na ultrazvuku jizvy a váhovém odhadu už jsi byla?

tereska78
24. zář 2013

@aajda Na ultrazvuk jizvy a váhový odhad jdu právě taky v pátek (btw. to není jedno a to samé místo? Myslala jsem že ano, že to je právě ta indikační poradna...). Já právě mám z klasického porodu po prvním císaři trochu strach, radši bych zase císař asi, nevím... Tak nakolik mě třeba budou nutit to zkusit nebo jestli se přiklánějí i k tomu, co chceš ty...

aajda
24. zář 2013

@tereska78 Já si to taky myslela, ale není to to samé. Na tom ultrazvuku ti udělají ten odhad, proměří jizvu, doktorka ti tam max. řekne tu váhu a jestli je jizva dobrá, ale nic víc řešit nebude. A pak při další klasické poradně tě pošlou do té indikační - tam bude mít ten odhad, to měření jizvy, celou kartu, pěkně to s tebou probere, případně rovnou napíše termín císaře. Nebo teda já to tak měla.
A určitě už ti tedy dali ty papíry o porodu po císaři, kde je to celkem hezky popsané. Myslím, že do ničeho tě tlačit nebudou, i když já měla předchozího císaře jen necelé 2 roky před a všichni lékaři mi tam říkali, ať jdu přirozeně a nebojím se, že to bude lepší, ale nátlak žádný, nicméně bylo vidět, že raději přirozeně. Já se teda taky bála, ale ke konci těhotenství už jsem byla rozhodnutá to zkusit, nějak celý ten strach zmizel. Ale v té indikační se se mnou nepárala, v podstatě mi řekla, že u mě si přirozený na triko nevezme a bez debat mi napsala císaře.

tereska78
24. zář 2013

@aajda Aha, děkuju za objasnění... tak to jsem tedy zvědavá, co mi řeknou...

xjitax
7. říj 2013

ahoj, rodila jsem v podolí letos v červnu. manžel žádné nemocniční obleceni nedostal, byl tak jak přišel. Jinak přístup všech byl super... před porodní asistentkou smekám, moc mi pomohla i psychicky...

athena7
20. říj 2013

Ahoj, premyslime s manzelem o porodu v Podoli nebo Motolu. Mela jste nektera nadstardni pokoj v Podoli? Jak se Vam tam libilo, co lekari, sestricky nebo jidlo? Rodili by jste tam jeste jednou? Dekuji za jakekoliv info....

bebe_84
21. říj 2013

@athena7 řeším podobnou situaci Podolí x Motol. Setra na gynekologii mi jednoznačně doporučila Motol, čímž mi trošku zkazila plány (tíhla jsem víc k Podolí 😀 ). Hlavně by mě zajímalo, jaké jsou šance s registrací. 😠

ceitryn
21. říj 2013

Prosím, mám dotaz ohledně parkování v Podolí. Jak jste to dělaly, když Vás manžel vezl do porodnice? Koukala jsem, že parkovné stojí 50Kč na hodinu. Jak jste to vy nebo Vaše drahé polovičky řešily? Předem děkuji za odpověď. 🙂

sabisek
21. říj 2013

V podoli jsme rodila letos v breznu. Vse super, personal, porodni asistentka. Manzel zadne zvlastni obleceni nedostal. S parkovanim - vzdy zaparkoval pred nemocnici a pak to dosel. Na hodinu je to totiz zdarna - tak kdyz me tam vezl, odhodil primo pred nemocnici, ja tam pak byla na vsechnuurednicinu sama a on preparkoval. JInak pak me navstevoval MHDckem. Jidlo OK, nemocnicni, ja byla stastna, ze mam jidlo. Nadstandard nebyl volny, byla jsem na pokoji se 2 maminkama (pokoj pro 3) a dodnes se s jednou stykam! Super. 🙂

malaradost
22. říj 2013

Hlásím, že za mě super, až na nepříjemnou sestru na příjmu byli všichni moc milí a profíkové 😎

lucie777
22. říj 2013

@athena7 Nadstandard jsem neměla, dalo se to vydržet na normálním oddělení, ceny za nadst. jsou na můj vkus šílený, jinak jsem byla se vším maximálně spokojená a jinde bych už rodit nechtěla, v blogu mám popsaný svůj porod, kdybys chtěla přečíst detailněji můj zážitek s Podolím. 🙂

@bebe_84 Já zažila ještě osobní registraci, za což sem byla ráda, sice sem tam strávila pár hodin, ale měla sem jistotu, že se registruju! 🙂

@ceitryn Když jsme jeli rodit, taky mě manžel dovezl přímo dovnitř, pak šel přeparkovat a na návštěvy vždy zaparkoval někde venku.

jenny.kay
22. říj 2013

@athena7 Rodila jsem v Podolí dva roky zpátky. Jídlo mi na rizikovém chutnalo moc, akorát tam netuší, co znamená pojem čerstvá zelenina. Na šestinedělí jsem toho moc nejedla, protože jsem byla po císaři. Nadstandard jsem měla, bylo moc příjemné mít čistou sprchu pro sebe místo těch špinavých a plesnivých společných na chodbě. Ale taky si to nechají zatraceně zaplatit. Sestry tak půl na půl, jedna zlatá, jedna celkem neutrální, jedna příšerná. Na nadstandardu tedy bylo hloupé, že když jsem potřebovala malou nechat dokrmit po kojení, tak jsem čekala neuvěřitelně dlouho a dcerka mezitím řvala hlady jako tur. V Motole jsem byla v minulém těhotenství hospitalizovaná jednou a nechalo to tam ve mně teda dost děsné dojmy - ale byla jsem jen na rizikovém. Každopádně na vyšetřovně slyšet ten řev rodících maminek - to mi moc nepřidávalo. Hlavně mi vadí, že tam mají zakázané návštěvy děti do 10 let, takže starší dcerka by tam nemohla přijít. Tudíž jsem se registrovala napodruhé opět do Podolí, protože to beru jako menší zlo. Přesto doufám, že nakonec budu rodit v Hořovicíhc, Podolí si nechávám jako nouzovku.

arrowka
22. říj 2013

@athena7 Měla jsem v Podolí nadstandard za 1800,-. Bylo to fajn mít soukromí. Jen mě dostalo, když mě jedna sestra upozornila, že mám zavírat dveře na balkon v noci a když jsem ve sprše, protože se na pokojích krade. Představila jsem si, jak se někdo v noci šplhá po okapu porodnice... 😕 Další den mi jiná sestra zase řekla, že mám zavírat na balkon, protože tam jsou myši. 😀 Jo a ještě mě na nadstandardu naštvalo, když jsme se s manželem pokusili rozložit křeslo, aby na něm mohl přespat. Je tam k tomu určené, jsou tam i peřiny navíc. Rozpadlo se nám pod rukama a lovili jsme šroubky po podlaze. Vzhledem k tomu, kolik stojí nadstandard, mě to dost naštvalo. Tolik k podstatným zážitkům pro rozhodování, kde rodit. 😀
A jinak budu v Podolí ráda rodit znovu - přístup u porodu skvělý, šestinedělí jsem přežila (porodní asistentky bezvadné, jedna doktorka kráva) a jídlo ucházející.

evab.
24. říj 2013

@ceitryn My vždy parkovali buď u vltavy u silnice nebo jakoby dole pod porodnicí, nikdy ne přímo v areálu, asi jsme měli štěstí a vždy se tam nějaké místečko našlo. Nahoru jsem si to holt vyšlápla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru