Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xsipm04
11. led 2007

Luci, doufam, že jsem tě moc nevystrašila s tím, jak jsem psala, že se tam člověk nemusí dostat. Mě ta porodní asistentka říkala, že to není z důvodů, že by se nevešly odrodit, ale že se jim ty maminky pak nevejdou na oddělení šestinedělí. Ale já si říkám, že my budemem mít všichni štěstí a nás pryč nepošlou🙂
Bejano, jinak pls jak je to s tím předporodním kurzem? A jaký vůbec byl, líbil se ti? Já jsem si myslela, že na ten kurz budu chodit jinam, ale nevíš, jestli pak nebudou manželovi blokovat účast při porodu?
Jinak s tou poradnou v Podolí, já už jsem uprosila sestřičku a už k nim chodím. Neuvěřitelně mě totiž točil můj doktor a jak jsem přemýšlela o změně, tak jsem se zeptala v Podolí, jestli bych mohla chodit tam a sestřička byla hodná (viděla, že moje původní sestřička je asi pěkná, když mě nechá s poukazem na vyšetření obíhat pražský porodnice a není schopná mi říct, kam konkrétně mám jít) a nechala mě chodit k nim. A zas tak hrozný to s tím čekáním není.

iza
11. led 2007

ahoj holky, dneska jsem se s kamarádkou zrovna o Podolí bavila, onasama tam chodí do poradny, alerodit tam nebude (termín má začátkem února)neb tam bylo nutné se zaregistrovat už ve 13tt a ona to nějak prošvihla, ale nechci vás nijak plašit

bejana
11. led 2007

Grej, mně se kurz líbil, hlavně ty veselé vsuvky ze života 😀 Nemůžu říct, že bych se ale dozvěděla něco závratného. Určitě jsem ale ráda, že jsem ho absolvovala 🙂 Jít na předporodní kurz není vůbec nutné a určitě to není podmínka, aby pak mohl být manžel u porodu 😉 Já jsem se svým doktorem spokojená, proto jsem se do Podolí objednala, tak jak mi můj doktor doporučil, skoro na "poslední chvíli." 😅
Izo, registrace tam je opravdu nutná - na netu píšou ve 14 tt. Ona tam chodí do poradny a neřekli jí to? 😲 I tak je to fuk, když bude plný šestinedělí nebo i porodní pokoje, je ti registrace pak stejně k ničemu ☹

kristi
11. led 2007

bejanko, nestras....ja jinam nejdu..

bejana
11. led 2007

Kristi, nestraším, ale vidím, jak to tam je ☹ Navíc na obou částech předporodního kurzu nám popřáli, až budem rodit, tak aby měli i pro nás místečko...
Když jsem odtamtud dnes odcházela, přiřítilo se autíko s vytřeštěným tatínkem za volantem a "zadýchanou" těhu. Asi dvacet vteřin po nich přifrčela sanitka (asi s další těhu 😕) Je tam holt cvrkot 😒

bublinka
12. led 2007

ahoj holky,
29.12. se nám právě v Podolí narodila holčička. Chci jen napsat, že s péčí tam jsem byla moc spokojená. Je fakt, že třeba v poradně je dost ženských, ale to je při dnešním babyboomu asi všude. Chodila jsem k MUDr. Vernerovi, je to sympaťák. Absolvovala jsem i pře¨dporodní kurs, bez manžela, jen já. Přesně jak už tu někdo psal, nic závratného jsem se nedověděla, byla jsem informovaná z netu 😀 , takže asi tak.
Manžel byl u porodu. Kdyby se cokoli stalo a manžel to nestihl, nebo tam prostě nebyl, ten poplatek 700Kč vám vrátí. Jinak, potom jsem ležela na odd. P2 a musím říct, že všechny sestry byly MOC ochotné, hlavně MOC pomáhaly s kojením. Volně tam jsou k dispozici na chodbě vložky, síťované kalhotky a vložky do podprsenky. Sociální zařízení je trochu zastaralé ale vždy čisté. Sprch tam není mnoho, ale nikdy se mi nestalo, abych se tam s někým potkala 😉 . Akorát jídlo by mohlo být kvalitnější. Bramborová kaše z pytlíku k obědu nebo tři krajíčky chleba a jeden trojúhelníček sýra k večeři mi nepřijdou jako odpovídající strava pro kojící matky. Ale to jsou detaily. Prostě Podolí doporučuju. Hlavně ten přístup personálu byl vynikající.
🙂 🙂 🙂

morusa
12. led 2007

Bublinko,děkujem za příspěvek, je super něco takového číst. Tak ted už jen,aby na nás vyšlo místo. Co se týče stravy, tak jsem četla na jejich webovkách, že je možné si tam připlatit za stravu, nenabízeli ti tuhle možnost?

kristi
12. led 2007

ja jsem taky cetla, ze se tam da priplatit a uvari nejaky specialitky, no kdyz ne, tak zaukoluju manzela, at mi nosi nejaky dobroty

bejana
12. led 2007

Bublinko, taky děkuji za příspěvek 🙂
O tom, že jde připlatit na jídlo jsem nevěděla a ani na kurzu se o tom nezmínili 😕 O čem se zmínili je, že hlavní kuchař je chlap (cituji "který samozřejmě nikdy nekojil" 😀) a tomu zatím nedokázali vysvětlit, že rizoto s hráškem a kukuřicí není pro kojící to pravé stejně jako fazolky. Ty jsou tam prý často neb jsou zdravé a levné... Jediné, co se jim podařilo prosadit, aby do pomazánek nedávali cibuli.

kristi
12. led 2007

i tak je to sila, to by prece mel sefkuchar vedet, ne??? no,tak uvidime....

andira
autor
14. led 2007

Bublinko, dekuji za prispevek a gratuluji k holcicce 🙂
Informace jsou zajimave, ja jsem na strankach Podoli cetla, ze si muzes
priplatit za nekolik druhu nadst. jidel, tak teda nevim, zeptam, se, kdyztak
mi bude manzel nosit dobrutky 😉 Ale to je detail, hlavne, ze personal Ok,
jidlo se vzdycky nejak vyresi 🙂

jezinka
15. led 2007

Ahoj holky, ja jsem rodila v Podoli v listopadu. O moznosti nadstandardni stravy jsem se dozvedela az druhy den, kdy jsem se dostala na nadstandardni pokoj - tam byl k dispozici seznam jidel a jejich cen, ktere bylo mozne si objednat (ale nevim, jestli je tato moznost jen kdyz si platite nadstandardni pokoj nebo i jinak).
Stejne bylo mozne objednat napr. snidani pro manzela, pokud by se v porodnici zdrzel pres noc. Jen me sestricka upozornila, ze je potreba tuto stravu hlasit dostatecne dopredu, aby s tim kuchari pocitali. Ja jsem toho nevyuzila, takze jaky to jidlo je nevim.
Kazdopadne - kdybyste nejak stradaly hlady, tak si muzete skocit pro neco dobreho dolu do bufetu.

S tim kucharem - taky jsme meli k veceri rizoto (kukurice, hrasek) s pomerancem 🙂

Jinak na Podoli nedam dopustit - priste budu chtit rodit taky tam.

xsipm04
14. únor 2007

Ahoj holky, chci jen osvěžit téma porodnice Podolí. Nemáte někdo nějakou aktuálí zkušenost? Pls napiště, moc by mě zajímalo, jak byl kdo spokojen.

Díky.

andira
autor
15. únor 2007

ahoj xsipm04, podle vseho tam mela snad minuly tyden rodit Kristi, Kristi, kde jses??? 😅 snad nam k tomu rekne vice...
Moje kamaradka tam rodila na konci ledna. Na nic si nestezovala, akorat, ze ji doktori nechali rodit 17 hodin tradicne, a kdyz uz bylo dite skoro venku,
tak ji udelali cisare, takze byla pekne nastvana, ze ji nechali uplne zbytecne tak dlouho vydusit, jeste se ji zeptam na detaily 😉
Ja se tam jdu pristi tyden zaregistrovat, tak vsechno ocihnu 😀

xsipm04
15. únor 2007

Ahoj Andiro,
to je fakt, tak doufám, že jí to dobře dopadlo a už má u sebe svého drobečka 🙂 Tak snad později sem něco vloží 🙂

Já si zrovna včera přečetla pěkně ošklivou referenci na Aperiu, takže bych se ráda uklidnila nějakou pozitivnější referencí 😀

Ale s tím, co jsi psala o své kamarádce jsi mě teda moc nepotěšila ☹

Jinak já tam byla dneska v poradně a taky mě tam pěkně rozladili. Hodinu jsem čekala na to, aby mě za 5 minut prohlídli. No jo, aspoň si tam na to prostředí dobře zvyknu 😀

kyri
15. únor 2007

ahoj, tak s tím nekonečným čekáním na císaře to bude nějaké podolské pravidlo,asi - mám dvě známé, které tam loni na podzim nějakých -náct hodin lezly po zdech bolestí, moc se o ně nikdo nezajímal, a pak je fikli ☹

ale taky tam jsou i porody expresní a pohodový, já tam pojedu,neb je to tam pěkný a je to perinatologické centrum, tak kdyby něco, je specializovaná pomoc blízko (ale to platí i o krči a motole taky)

jo, kristi píše o porodu na "jaké to bylo"

kristi
16. únor 2007

Uz jsem tady. Ja nemam jedinou vytku, snad jen to jidlo, ale ja mela prvni dny takovej hlad, ze mi to bylo skoro jedno, navic manzel zasoboval skvele.
Na prijmu byla super holcina, u porodu super PA, super doktorka a vlastne naprosto vsichni byli uzasni, mili a poradili se vsim,co clovek potreboval. Kdyz jsem treba slysela jiny maminky, jak to srovnavali s Motolem, Bulovkou, tak ja bych teda jinam uz nikdy nesla.

Byla jsem opravdu spokojena. A nebyla jsem na nadstandartu, radsi ty prachy narvu do berusky.

bejana
16. únor 2007

xsipm04, čekat tam hoďku na prohlídku je ještě docela dobrý. Já jsem čekala, že tam budu sedět min. tři hoďky neb v jiných porodnicích je to poměrně normiš ☹ Jinak jsem tam byla v poradně jen dvakrát. Prvně jsem čekala něco přes hodinu a podruhý jen deset minut 😎 Je dobré vybavit se čtením 😉

Souhlasím s Kristi (rodily jsme s rozdílem jednoho dne a nakonec nám osud dopřál společný pokoj, takže supr 🙂)
Na příjmu milí, na porodním super milí, skvělí. Fakt jsem ocenila to soukromí! Prý jsme ve stejnou dobu rodily čtyři maminy a já neslyšela nic a stejně tak nikdo neslyšel mě, jak jsem vydýchávala kontrakce atd. 😅 Doktorův přístup mi podle mě zachránil několik hodin trablů, takže já si opravdu nemůžu stěžovat.
Jinak to negativum je opravdu jen jídlo, ale návštěvy vám vždy něco donesou, takže v pohodě 😎 Jo a na odd. šestinedělí se taky našlo pár ne zrovna příjemných setřiček, ale ty milejší převládaly 😉
Pokud bych rodila znovu, tak určitě zase tam 😉

luciferek
16. únor 2007

Porodnici v Podolí???
Tak tu mohu já jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen doporučit.
Skvělý personál, o prostředí ani nemluvím, nádhera 😉
Porodní sály jsou v jednotlivě oddělených pokojích. Máte tam vlastní sociální zařízení, masážní vanu, magnetofon, k dispozici různé porodní pomůcky jako balon, židličky, no prostě perfektní. Je to všechno krásně nové, čisté, nemůžu si to vynachválit. Příštího drobečka budu rodit jedině v PODOLI !!! ¨
Oddělení šestinedělek sice už není tak komfortní, ale to už máte u sebe svoje zlatíčko a je Vám to v podstatě jedno, teda alespoň mě bylo. Taky máte možnost si zaplatit nadstandardní pokoj, takže komu se to nelíbí, ať jde tam...
K personálu jen toto: je sice pravda, že jedna nejmenovaná sestřička na šestinedělí byla dost nepříjemná, ale co, asi měla nějakýho mindráka 🙂, to si člověk nevybere.
Co se týče jídla, tak to je asi ve všech podobných zařízeních stejné, takže nic, moc, ale taky se to dá těch pár dnů přežít. Můžete si tam připlatit za nadstandardní jídlo, je to jen na Vás.
Mě hlavně uchvátilo to prostředí do kterého přivádíte poprvé na svět Vaše mimísko a můžu říct, že líp už by se asi nemohlo ani mít. Všechno kolem něj po porodu dělají ve vaší přítomnosti a na důraz kladou velmi důležitý kontakt maminky s miminkem, první okamžitý kontakt těsně po porodu, první kojení a tak... Taky tatínkům vycházejí maximálně vstříct.
Když naší berušku odnesli do toho inkubátoru na zahřátí, tak nám oběma donesli dokonce i občerstvení...
No prostě JA jen doporučují 😉

andira
autor
16. únor 2007

Kristi, Luciferku a Bejano, diky moc za vase mile prispevky, docela jste mne dodaly optimismu 🙂 🙂 Posledni dobou se kolem mne vyrojili spis zkusenosti, kdy lekari nechali strasne dlouho bezet normalni porod a pak udelali CS ☹ takze jsem mela dost strach. To co pisete zni super, takze jeste jednou diky 🙂

Kristi - velka gratulace k tvemu ukazkovemu porodu, to je fakt uzasny, cetla jsem tvuj prispevek na "jake to bylo" a musim rict, ze neco takoveho jsem jeste neslysela, to jsi fakt stastnej clovek 🙂

gita06
18. únor 2007

tak já jsem rodila taky necelé 2 h,takže na rychlém porodu kristi nevidím nic zvláštního 🙂 mé 2 kámošky to taky zvládly okolo 2 h,tak pro mě to fakt není nic zvláštního. 🙂

andira
autor
18. únor 2007

gito06 - ja jsem rodila 16 hodin a s komplikacema ☹ takze pro mne to je hoooodne zvlastni 😉 navic v dobe, kdy nebyly jeste zadne epi atd.,takze to byl fakt hroznej zazitek. Doufam, ze ted uz to nejhorsi mam odbyte a dalsi porod bude taky otazka par hod.

iga
20. únor 2007

Kristi, dik za to cos napsala!!! Na konika chodim dlouho, pisu teprv kratce, ale vim, ze ses chystala do Podoli a cetla jsem od tebe i nejake dalsi prispevky, ktere se mi libily, tak jsem nabyla dojmu, ze jsi moje krevni skupina 🙂 a fakt jsem cekala, jak ti to dopadne. Me to Podoli teda taky ceka - mela jsem trochu strach, ale tys me fakt uklidnila (a o Luciferce nemluvim 🙂 🙂 🙂 🙂 Takze ti gratuluju! Preju tobe a cele tve rodince jen to nej! Ja jsem taky uvazovala o nadstandartu, ale jeste nejsem rozhodnuta... Kdybys mela chvilku, tak jeste napis trochu vic podrobnosti. Diky Iga

iga
20. únor 2007

Jo Kristi, prosbu beru zpet, psala jsi poctive "Jake to bylo" 🙂

haluskacz
21. únor 2007

V Podoli jsem rodila trikrat. Poprve porod hruza: dlouho jsem se neotvirala, takze mi pomohli prostinem, pak na luzko s nohama na hore, naprosto bez diskuse, pa mela neuveritelny kecy typu "jestli budete tlacit takhle, tak to radsi netlacte vubec". Na sestinedeli to bylo celkem fajn, sestry byly dobre, ani si nepamatuju, ze by byla nejaka neprijemna.
Podruhe porod uplne vzorovy - velmi mila pa, udelala, co mi na ocich videla, porod probehl hladce v poloze, jakou jsem si vybrala, nekecala mi do toho, naprosta parada. Na sestinedeli ale bylo hur - jedna neprijemna sestra (s tou uz tam ale do styku neprijdete, protoze povysila na vrchni sestru) to tam kazila nejen mne (vejde do pokoje, podiva se na chudinku maminku, co porad nema mliko a snazi se prikladat, co to jde, a povida: "vy uz zase kojite?" a kdyz ji ta maminka po nejake dobe hrde hlasila, ze uz neco nakojila, tak ji na to rekne: "dyt nemate mliko").
Potreti porod tak pul na pul, nebylo vsechno podle mych predstav, ale slo to. Sestinedeli v podstate totez co minule, taky se tam nasla jedna sestra, ktera snedla vsechnu moudrost, ale prezit se to da.
Jidlo no comment, kdyby mi maminka neprinesla rizky, umrela bych hlady.
Co mi opravdu vadilo:
- ze mi ani jedno dite nedali hned na pokoj a hrozne to protahovali
- ze mi kecali do toho, jak casto a jak dlouho kojim
- ze tam (pri poslednim pobytu) neslo zavrit poradne okno, u ktereho jsem mela postel, a nastydla jsem, domu jsem odjizdela se zanetem dutin
- ze me u dvou porodu nenechali rodit v poloze, jakou bych si vybrala (ale u toho tretiho to aspon nebylo s nohama nahore)

andira
autor
21. únor 2007

Haluska - no brr, to nezni moc pozitivne 😖 nejhorsi mi pripada to s tim oknem, to jsi je neotravovala, aby ti dali jine luzko? Ja bych tam asi prudila tak dlouho, az by to nejak vyresili, prijde mi to dost sileny nastydnout se v sestinedeli 😖

haluskacz
22. únor 2007

andira,
ja na to taky neprisla hned, ale az kdyz se dostavily priznaky. Pak jsem si davala za okno nejake jidlo a zjistila jsem to. Tak jsme to pak spolecnymi silami utesnily, ale... pozde, no ☹

anatanka
14. kvě 2007

Ahoj holky,
ja se taky chystam do Podoli. Kristi, to jsem nevedela, ze Miuska se narodila taky tam.
Kdyz jsem se tam byla poprvy podivat na informativni schuzce, tak asistentka byla moc mila, ale to jsou asi vsude. Bohuzel ale taky rikala, ze jsou hodne preplneny, takze to, ze ma nekdo registraci vubec nezarucuje to, ze tam skutecne odrodi. Vetsinou pak pry posilaji bud do Apolinare nebo do Krce.
To same plati pro nadstandart pokoje, taky jsem s nim pocitala, ale to, ze na cloveka zbyde je asi dost velky stesti.
Mimochodem taky rikala, ze v lete maji porodu vzdycky jeste vic nez v zime.
Ackoliv maji 8 nebo 9 porodnich salu, tak se tam nedalo podivat, prtotoze byly vsechny obsazeny a holky na chodbe, ktere tam cekaly na kurz rikaly, ze uz se byly na saly podivat asi sestkrat a nikdy se tam nedostaly, protoze byly prave vzdycky vsechny obsazeny. Docela siiiila....

barke
19. kvě 2007

Ahoj holky,
nevíte někdo, jestli v Podolí,na šestinedělí, jsou volně k dispozici vložky a jednorázový kalhotky ?
Někdo to někde myslim psal, ale nejsem si jistá.
Díky.

bejana
20. kvě 2007

Barke, jednorázový kalhotky, vložky i vložky do podprdy jsou volně k dispozici 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru