Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eldrag
15. čer 2014

ty jo tak za mnou za celých 5 dní laktační nepřišla, pořád se malý ne a ne přisát až jsem začla být zoufalá, asi 3 den přišla taková starší sestra řikala mi at se aspom pomazlíme ze ho pak dokrmí... ale když me viděla tak mi přinesla klobouček a řekla at to zkusim s timhle... no a světe div se kojila jsem (s kloboučkem 7,5 měsíce)

amabilis
16. čer 2014

Tak já nakonec porodila v Krči. Nějak jsem nevydržela sílu magického úplňku třináctého v pátek 🙂 Tak pozdravujte v Podolí, zítra jsem měla jít do poradny 🙂

luckar
16. čer 2014

@amabilis 🙂 gratuluju k super datu narození. Kombinace to byla parádní.

bebe_84
20. čer 2014

Ahoj holky, před měsícem a něco jsem v Podolí porodila a musím se tu podělit s naprosto skvělou zkušeností s touhle porodnicí. Pokud budu někdy čekat další, Podolí bude jasná volba. 🙂 Ač tam mají opravdu frmol, na péči to vůbec není znát, což se moc ve zdravotnictví nevidí. Takže držím palce všem, které to teprve čeká. 😉

kamisb
23. čer 2014

Ahoj, mohla bych mít na vás kdo už máte v Podolí odrozeno dotaz? Jak je to tam s připojením na net? Vím, že na to asi moc času nebude, ale jen pro informaci. Jestli mají třeba volně přístupnou wifi nebo jen nějaký placený internet. Mám ještě starší mobil a s ním je to na prd ☹

evab.
23. čer 2014

@kamisb měla by tam fungovat wifi, ale jen ve vestibulu nebo jak nazvat ten velký kulatý prostor uprostřed, ale nezkoušela jsem to a už ani nevim heslo.

janazzz
23. čer 2014

@kamisb já jsem v Podolí ležela vloni a wifi tam nebyla. Holky se připojovaly přes svoje datové tarify v telefonech.

janazzz
23. čer 2014

@evab.
@kamisb aha, tak o vestibulu nevím. Vím, že nefungovala na pokojích na rizikovém oddělení a na gynekologii.

kamisb
23. čer 2014

@janazzz, @evab. -- hm to jste mě moc nepotěšili, ale co nějak to přežiju 😎

amabilis
23. čer 2014

@bebe_84 Pokud tam chceš někdy znova rodit, snaž se trefit termínem porodu na jindy, než na dobu, kdy malují porodní sály 😅 😀

bebe_84
23. čer 2014

@amabilis zatím nejsem ve stádiu,kdy bych vůbec chtěla druhý 😀 😀

amabilis
23. čer 2014

@bebe_84 Mně je to jasný, jsem na tom podobně 😀 To byla jen poznámka na okraj, taky jsem chtěla třetí porodit tam stejně, jako předchozí dvě děti, ale nějak se nezadařilo 🙂

evab.
23. čer 2014

@janazzz
@kamisb já právě když jsem teď byla na P3, teda doufam že to bylo P3, ta sekce hned u příjmu k porodu, tak tam byla na chodbě nástěnka a tam byl mail, že je právě wifi v tom kulatém prostoru a heslo. Ale přímo na tom odd. to nefungovalo a ven jsem nešla to zkoušet. Jsem se dyžtak připojovala přes svůj tarif.

bebe_84
23. čer 2014

@amabilis já to měla s malováním sálů o prsa 😀

janazzz
24. čer 2014

@evab. P3 je rizikové, je to vedle příjmu k porodu.

rollova
30. čer 2014

ahoj Holky, na porod mám ještě čas jsem ve 26 tt ,ale mám dotaz na Podolí, když vás rodí bula, tak na samotný porod a nástřih přijde doktor? a bolí šití ?? děkuji 🙂

amabilis
30. čer 2014

@rollova V Podolí rodí porodní asistentky, lékař jen dohlíží a nijak nezasahuje (pokud tedy nejsou komplikace). Mám pocit, že šití ale provádí lékař, ne PA, ale jistá si tím nejsem.

beag
1. črc 2014

@rollova Rodila jsem tam v dubnu a celý porod vedla porodní asistentka. Řekla mi, že až bude hlavička na hrázi, tak že zavolá doktorku. To taky udělala, ale dr. jenom postávala vedle a celý porod nakonec dovedla PA. Předpokládám, že dr. by zasahovala jen v případě problémů.
Šití dělala doktorka, to asi PA nedělají. (Ale já jsem byla šitá opravdu hodně, tak nevím, možná kdyby to byly dva stehy, tak to i PA umí, ale to opravdu nevím.)

oililygirl
1. črc 2014

Zdravim, ja rodila loni v Podoli a musim rict, ze super. Poradny nic moc, jak v tovarne na pase, ale samotny porod dobry. Skvela por.asistentka i doktorka. Prijemny sal. Po porodu to taky slo, ale priste bych volila nadstandard.

rollova
2. črc 2014

Ahoj holky , děkuji za infa 🙂.., čekáme zo až počátkem října , ale myslím , ze to uteče jako voda.

petulak1988
11. črc 2014

Ahoj holky.. 7.8. jdu poprve do poradny do Podoli.. budu 36+6 to uz udelaji i prvni monitor?? A jak to tam chodi??

honeyjenny
11. črc 2014

Ahoj holky, chodila jste některé na předporodní kurz? Nevíte jak to je, když by na jednu tu "hodinu" chtěl přijít i partner, ale na ty ostatní jen já sama?

arrowka
11. črc 2014

@honeyjenny U nás to tak bylo, ale manžel bohužel musel zaplatit plnou cenu. Na pokladně mi bylo řečeno, že žádné slevy neposkytují.

ladie
11. črc 2014

@honeyjenny Ten předporodní kurz je škoda peněz...

arrowka
11. črc 2014

@petulak1988 Pokud se od loňska nic nezměnilo, tak na monitor se chodí až od druhé poradny. Sestry ti vyznačí do průkazky čas, kdy se máš hlásit u nich a kdy na monitoru. Zhruba.

petulak1988
11. črc 2014

@arrowka dekuji.. ja jdu na prvni poradnu az 36+6 tak snad pa neni na prvni monitor pozde kdyz bude asi az za tyden..

honeyjenny
11. črc 2014

@arrowka Děkuju za info, i když mě to moc nepotěšilo 🙂 Ale tak nějak jsem to tušila 😒

evab.
11. črc 2014

@petulak1988 mě teď při druhém těhu dělali monitor už při první poradně. To ti řekne sestra až se tam budeš objednávat kdy máš kde být.

evab.
11. črc 2014

@honeyjenny souhlasim s ostatními, že to byla škoda času i peněz

zarucha
11. črc 2014

V Podolí mi letos 18.5 zachránili život i dítě, takže na ně nedám dopustit. Poradny a monitory se zdají být jako fabrika, ale i tam jsou doktoři nesmírně pečliví. Upozorňuji, že jsem tam docházela od 8tt, hlídali mě na popud mé ošetřující gynekoložky. Termín jsem měla 20.5, v pátek 16.5 byla poslední poradna. Holčička měla na utz (ten mi dělali dost často celé těhotenství, absolvovala jsem jich asi patnáct kvůli vyššímu tlaku od toho 8tt) váhový odhad 4100g, já tlak i přes léky v den poradny 140/95. Do té doby těhotenství kromě toho tlaku naprosto bez problémů, ještě v pondělí 12.5 jsem byla v práci, cítila jsem se nejlíp životě 🙂 Doktorce Stefanovičové se ten tlak spolu s větším dítětem ale už nezdál a rozhodla, že už si mě v porodnici nechají. No haló, já přišla jen s kabelkou, venku zaparkované auto někde na zákazu stání....dali mě na rizikové, všichni zlatí. Odpoledne přišel docent Heřman, šéf rizikového, pobavili jsme se o možnostech. Budou mi měřit tlak, zkusí ho sundat dalšími léky, budu chodit na monitory co dvě hodiny, když se porod přes víkend nerozjede, začnem v pondělí vyvolávat. Dcerka měla celou dobu monitory ukázkové. V sobotu poslíčci, jinak nic. V neděli dopol všechno super. V poledne mě poslali najíst, že natočíme další monitor. Najednou začaly ozvy malé trochu klesat. Za pět minut jsem byla na porodním boxu, udělali mi vyšetření, já stihla zavolat manžela (bydlíme nedaleko) - a už mi píchali vodu. Silně zkalená. Ozvy stále stejné. Můj tlak pořád rostl. Na nic se nečekalo. Za dalších pět minut jsem byla oholená a v punčochách a tradá na operační sál. Přijela jsem ve 1420 (byly tam velké hodiny), jen jsem stihla říct anestezioložce před celkovkou, že jsem tak trochu po obědě, a zaregistrovat, že je přítomen doktor Heřman. Nestihla jsem se ani bát. Malá má v papírech čas narození 1425. Pět minut poté, co jsem přijela. No zkrátím to, měla krizi, vytáhli jí v hodině dvanácté (přitom šlo všechno opravdu ráz na ráz), po porodu nedýchala, apgar skóre 3-6-7 místo 10-10-10. Měli s ní na sále fůru práce, diagnóza syndrom aspirace mekonia - vdechla zkalenou vodu, smolka zapůsobila v plicích jako asfalt. Měla 3960g a 54 cm, ale bez okamžité rychlé pomoci by umřela. rozdýchali jí, ale první týden po porodu si pobyla na resuscitační jednotce, dalších několik dní na Jipu. řešilo se, zda nebyl bez kyslíku nějakou dobu mozek (stačí desítky vteřin a konce jsou fatální) a další komplikace. První dny byla v umělém spánku a já ji mohla hladit jen prstíkem po tvářičce. Problémy jsem měla i já, takže ani mě po celou dobu nepropustili domů - nebyla jsem na šestinedělí (zaplaťbůh, pohled na ostatní miminka bych nedala), celých 17 dnů fantastická péče o malou i o mě na pooperačním, skvělé laktační poradkyně, díky nimž jsem se rozkojila i po císaři a bez možnosti přiložit si miminko....všude strašně hodní, vlídní, všestranně se snažili pomoct i později, kdy už jsem mohla Bětušku začít chovat, poprvé přebalit..... Všechno dopadlo dobře, dnes mám doma nádhernou zdravou holčičku, které bude pozítří osm týdnů, a nemohu si stěžovat na jediného doktora, jedinou sestru. největší díky patří Hynku Heřmanovi, který se za mnou ještě několikrát přišel podívat, poptat se na malou, byl ji i zkontrolovat, i když už byla v péči pediatrů. Ale taky doktorkám Haakové, Stefanovičové a Šebkové, doktorům Straňákovi a Šircovi....Mají tam pět tisíc porodů ročně, moje diagnóza se stává statisticky při jednom porodu z tisíce, a to jen u donošených velkých dětí. Přesto jsem si tam připadala jako jediná pacientka, kterou mají zrovna na starosti. A to jen na resu leželo 24 dětí, mnohé těžce nedonošené a v ohrožení života....věřím, že jako já se tam v podobné situaci cítila každá maminka. Závěrem - neměla jsem nejmenší protekci, nikoho jsem tam neznala, pár doktorů z předporodního od vidění z ultrazvuků. Klobouk dolů před Podolím, rozhodně. O fabrice může mluvit jenom hlupák, je to nejlepší místo v zemi, kde přivést na svět dítě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru