Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckahr
21. únor 2008

Zuzik03, taky jsem si to myslela, ale asi záleží, jak je člověk otevřenej? Ty kontrakce po 3 minutách už je docela dost, co 😀 ?

kocicatko
21. únor 2008

Zuzíku, myslím, že když je člověk na 3 cm, že hned tak nehrozí, že by se vytáhl tak rychle na 10 cm 😉 🙂 😉

zuzik03
21. únor 2008

luckahr, kocicatko: no, je fakt, že ze 3 na 10 cm to člověk tak rychle nevytáhne, ale přejíždět autem při 3minutových kontrakcích z podolí do neratovic, to nevím, jestli bych to zvládla psychicky 😀 nám na kurzu říkali, ať jedeme do porodnice až při kontrakcích co 5min, že už by nás pak domů poslat neměli, ale vidím, že je lepší počkat ještě déle 😉

lucko, vidím, že ty se do podolí asi vydáš brzy, co ? nechají tě přenášet ?

luckahr
21. únor 2008

zuziku, no jo 😉 , já doufám, že už každou chvíli 🙂 včera jsem měla takový poslíčky, myslela jsem, že už a prd 😝 v úterý jdu na kontrolu, to máme už termín (podle UZ už v obotu 🙂 ), tak uvidíme, pak napíšu 😉 ty už teda taky chodíš do poradny do Podolí, viď?

zuzik03
21. únor 2008

luci, teď v pondělí jsem tam byla poprvé, přišlo mi, že to tam mají docela dobre zorganizované, ale překvapilo mě, že mě zatím neposlali ani na UTZ ani na monitor, na monitor jdu teprve další pondělí, tak jen doufám, že je vše v pořádku. je fakt, že nemám žádný problém, tak asi preventivně nic nezjišťujou. no, budu držet pěsti, aby tě minul stop stav 😉

kocicatko
22. únor 2008

Holky, nebrala jste si některá v Podolí ty papíry k porodu, co se pak podepisují? Já jen, že bych si je ráda přečetla předem a teď tam cestu mít nebudu... 😅

zuzik03
22. únor 2008

kocicatko, mě je dali při první návštěvě a rovnou mě pobavili, že je mám odevzdat 3 týdny před porodem, přitom na první návštěvu mě pozvali právě 3 týdny před porodem, takže bych jim to musela odevzdat rovnou 🙂 ale v těch papírech skoro nic není, jen předběžný souhlas s epidurálem + info o něm, souhlas s poskytnutím RČ prcka ÚPMD a nějaký papír o jméně, který musí podepsat oba rodiče. Ptala jsem se sestřiček, jestli to můžu odevzdat pozděj a mávli rukou, že stačí, když to odevzdám do porodu, tak asi není nutné příliš spěchat. Jo a taky je tam pro info papír, že i když jsme registrovaní, tak když bude plno, tak máme smůlu, ale to není žádná novinka 😉

kocicatko
22. únor 2008

Zuzíku, děkuji za info....a nemáš ten papír třeba nascannovaný nebo v el. podobě? Přeci jen bych si to ráda přečetla ještě před porodem a na první kontrolu tam jdu docela pozdě...

Jo a holky, platila jste některá před porodem za tatínka u porodu? Aby ho tam třeba v případě porodu v noci pustili, když ta pokladna má jen omezenou otevírací dobu a bez zaplacení tatínka nepustí k porodu.. ☹

evcafrank
22. únor 2008

kocicatko, my rodili v noci a platili jsme až na sále přímo PA 🙂

kocicatko
22. únor 2008

Faaaakt? A bez problémů? Já jsem někde slyšela, že s tím dělají drahoty a tatínka u porodu fakt hci a on chce taky, takže bychom chtěli být ready a ne se s nima pak prát 😀 😀 😀

evcafrank
22. únor 2008

fakt, my jsme nevěděli, jestli to taťka stihne, tak jsme nechtěli platit dopředu🙂 PA se nás jen zeptala, jestli máme zaplaceno, došla si pro účet a vzala si penízky🙂žádný problém s tím neměla 😎

kocicatko
22. únor 2008

Tak Evi, díky za info...budu tím tedy počítat a v nejhorším jim ty prašule nacpeme a tatínka se nepustím 😀 😀 😀

evcafrank
22. únor 2008

nemáš zač 😀 tatínka se nepouštěj 😀 😀 😀 já bych to bez něj asi nezvládla 🤐 😎

kocicatko
22. únor 2008

😀 , tak snad to u nás budetaké v pohodě 😉

luckahr
22. únor 2008

Zuzi,díky 🙂 .Já jsem tam byla poprvé v poradně 37 plus 0 a taky mi monitor ani UZ nedělali, až tu další kontrolu monitor, takže to je ok a nějaká paní říkala, že to taky tak měla. Kocicatko, ty papíry taky bohužel nemám. Ten formulář ohledně EPI jsem jim odevzdala další kontrolu a ty papíry pro matriku teď, což bylo týden před termínem porodu a v pohodě. Ta paní v té přijímací kanceláři říkala, že jsou radši, když to dáš dopředu, než když to pak musej lovit někomu z tašky na porodním sále 🙂. Jo s tim placením, my taky ještě nemáme tatínka zaplacenýho, takže to teda asi taky nechám až k porodu 🙂

zuzik03
22. únor 2008

kocicatko, můžu ti naskenovat to, co budu odevzdávat, zbytek (info, že mají dost plno a poučení o epidurálu) už jsem vyhodila. pošli mi do IP tvůj mail a já ti to nejpozději během neděle pošlu.
jinak za manžela asi zaplatím před porodem, někde jsem četla, že kdyby se pak nemohl z nějakých důvodů zúčastnit, že ti to vrátí. myslím ale, že i když nezaplatíš, že ho tam pustí a nechají tě to doplatit později, třeba společně s poplatky za tebe a prcka při odchodu z porodnice. jo, vidím, že už to tu holky píšou, já začala odpovídat dřív, než jsem to dočetla 😉

kocicatko
22. únor 2008

Zuzíku, moc děkuji...poslala jsem Ti IP 😉

kacak
22. únor 2008

Ahoj kocicatko, mam aktuální info s těma poplatkama za tatínka. Řešila to tam teď kamarádka. Stačí zaplatit těsně před porodem při příjmu, sestry mají dokonce zařízení i na platební kartu na oddělení. Když zaplatíš předem a pak tatínek u porodu nebude, peníze ti vrátí.

kocicatko
22. únor 2008

Kacak, díky moc za aktuální info - jsem ráda, že tam kvůli tomu nemusím panikařit 😉 😉 😉

zuzik03
25. únor 2008

holky, dnes jsem byla na kontrole v ÚPMD a shodou okolností mě poslali i na porodní sál a musím říct, že tam byli všichni tak strašně milí a vstřícní, že se fakt nemáme čeho bát 😉 i doktorka v prenatální ambulanci byla zlatá. snad to tam je obvyklé a nebyla to náhoda 😉

bakule
25. únor 2008

ahoj zuzik, to jsou skvele zpravicky! take jsem se byla uz drive podivat na sale a vsichni byli opravdu velmi mili a vstricni. a co rikas na sal? pokojicky, vid? ja kdyz tam byla poprve se podivat, tak to nejak ze me vsechno spadlo, jak to na me vse prijemne pusobilo. tak snad budem mit stesticko a odrodime si to v Podoli 😉 a ne v Neratovicich 😀

zuzik03
25. únor 2008

bakule, ale furt asi lepší Neratovice než Kladno 😀 já byla jen na příjmu, takže přímo porodní pokojíčky jsem neviděla, ale i tak to bylo opravdu fajn, příjemně mě to překvapilo, já tam předtím mrknout nebyla, nějak jsem radši nechtěla vidět, co mě čeká 😉

bakule
25. únor 2008

zuzik: do Kladna posilaji taky?? to nevim 😀 porodni pokojicky jsou krasny, urcite znas z fotek z Podoli. to ja zas mam docela husinu a respekt , vzdycky kdyz jdu prave po te chodbe k prijmu 😀 nejdyl pristi tyden a mas miminko u sebe! ty se maaaas 😉

petulak
26. únor 2008

Ahoj holky tak vás tady pročítám a docela jste mě uklidniliy.Já byla včera na kontrole a málem odešla s infarktem.Sestřička na mě vybafla kde mám moč já koukala pak kde mám kartu no hrůza.Nikdo mi tam nic neřekl já myslala,že jdu na normální kontrolu a šup už jsem měla být v prenatální ambulanci s močí a pro kartu a to mi nikdo neřekl.No byla jsem docela v šoku. 😲 A pak mi řekly,že se mám ptát,ale nevím teda proč se mám ptát když mi doktor řekl,že se mám objednat.No zážitek.Tak ted už ale zase něco vím a příště tam teda už jdu s močí a snad to bude všechno co mi neřekly. 😀
Ale vaša skušenosti jsou pozitivnítak jsem ráda.

zuzik03
26. únor 2008

bakule, aby ses nedivila a neměla mimčo u sebe dřív než já, na konci už člověk neví dne ani hodiny 😀 u mě zatím nic na porod nevypadá, ale já si ještě ráda počkám do termínu, i když pak bych zas přenášet nechtěla...

petulak, to jsou ty začátky, to se poddá, pak už se budeš ptát automaticky na všechno 😉

bakule
26. únor 2008

petulak: 😀 jo to je docela hukot tam, co? tam to leti jak na bezicim pasu, rovnou u dveri ukazovat papirek od moci a do poradny jit s vyhrnutym rukavem kvuli zmereni tlaku. 😀 sestricky jsou skvely, delaji to precizne a rychle, vzdycky je obdivuju. ted se mi parkat ale stalo, ze jsem sla na kontrolu po 11hod. a vubec zadny maminky v poradne nebyly! koukala jsem na to jako z jara, nejvetsi nasup je tam asi rano. 😉

svetluska.l
27. únor 2008

Ahoj holky,ja tam byla vcera v 8rano a to tam bylo asi 15 nastavajicich maminek za tu chvili,docela nasup...uz se docela tesim,az tam budu rodit/teda mam i strach,to jo🙂/ ale budu rada,jestli se tam dostanu,snad nebude stopstav 😒
Zatim prej je tam mimco zaligrovane,tak obavy manzela z 29.2. jsou plane🙂

pajca
27. únor 2008

Ahoj holky, můžu se zeptat na těch prvních tripl testech jste byli v Podolí?

jabber
27. únor 2008

Holky, mě v té prenatální ambulanci nejvíc udivovali ty mladičké doktorky a doktoři 🙂

evcafrank
27. únor 2008

svetluska, aby ses nedivila 😀 já byla 29.1. ráno v poradně a prý, že porodu nic nenasvědčuje 😀 a večer se to začlo rozjíždět a 30.1. v 12:06 byl malej na světě 😀

jinak porodní boxy(pokojíky) jsou pěkný a PA i dr. milí🙂
PS: vezměte si s sebou k porodu CD😉 hlavně taťkové ať si vyberou 😉 my poslouchali rádio, teda taťka, já si nevybavím jedinou písničku, co hrála 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru