Porodnice v Praze. Jaká je dobrá?

meluzina
7. bře 2006

Maminky, těhulky, ženský.. jaké si myslíte, že jsou dobrý porodnice v Praze ? Podle slov mých kamarádek je jedna z nejlepších v Podolí a v Motole... sama zatím posoudit nemůžu ☹ Krč je prej nic moc a Apolinář taky... ale jak říkám já nevím.....
A jaký máte názor na porod do vody ? znáte někoho z okolí, kdo takhle rodil ? já ne....

helabella
19. led 2007

Tak já Motol můžu jen chválit. Strávila jsem tam 2 dny na čekacím pokoji, protože mi odtekla voda a kontrakce nikde. Všechny porodní asistentky i lékaři byli velmi příjemní, v dobré náladě a ochotní poradit i vysvětlit co bylo potřeba. Samotný porod byl taky v pohodě, a to i když byl zrovna strašný nával a rodila tam snad půlka Prahy 🙂 Na asistentkách vůbec nebylo poznat, že nevědí kam dřív skočit. O oddělení šestinedělí se nemůžu vyjádřit, protože jsem rodila předčasně a malá byla v inkubátoru na JIP. Já jsem skončila na oddělení rizikového těhotenství, protože jinde nebylo místo a na šestinedělí byly maminky, které měly u sebe děti. Takže příště zase klidně do Motola 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
angiess
19. led 2007

Já jsem rodila v Podolí 10/2005, až na pár věcí bych tam šla asi zase,možná šlo jen o náhody a smůla na konkrétní lidi...
První věc,když mě tam přivezli (rodila jsem o měsíc dříve),a byla jsem na předporodním-a když mi tam mamina přivezla věci,tak jí řekli,že tam nejsem!
Druhá věc, když jsem porodila,tak malého odnesli do inkubátoru a 8hodin jsem o něm nic nevěděla-až po 8hodinách mě převezli z porodního sálu na pokoj!
Třetí věc,byl nelidský přístup dětské doktorky!

angiess
19. led 2007

Jěště jsem zapoměla dodat na úžasný přístup dětských sester-už jenom kvůli nim bych tam šla znova. 🙂

marcipann
22. led 2007

iza:napsala jsem to tak,jak to bylo.Celý porod sledovalo původně asi 10 lidí,pak odešli a zůstala mě šít jedna snad medička,která manžela oslovila.Ten se z toho "léčil"pak ještě dost dlouho.Proto,v červnu si rozhodně namířím rodit jinam!

kacabacka
22. led 2007

je možné si říct, že nechci, aby mi u porodu, u šití, různého vyšetřování a vizitě asistovalo X budoucích mediků?

marcipann
22. led 2007

Počet lidí na vizitě neovlivníš.Ovšem,co se týká ostatního např.vyšetřování,měla bys podepsat souhlas anebo alespoň ústně souhlasit.

kacabacka
22. led 2007

marcipann: takže když výslovně řeknu, že si nepřeju, aby mě vyšetřovalo x lidí, tak by mi teda měli vyhovět?

marcipann
22. led 2007

kacabacka:ano,pokud si to nebudeš přát,tak ti musí vyhovět.I ve fakultních nemocnicích a ostatních,kde mají smlouvy se školami.Sama to jsem dělala staniční sestru a vše musí být se souhlasem pacienta.

zonja
19. únor 2007

podruhé jsem rodila U Apolináře a musím přiznat, že za těch 2,5 roku se to mnohem zlepšilo, přesto jsem si ani na poprvé nemohla stěžovat.dnes jsou sestřičky velice ochotné a dokonce s námi byla jedna celé dopoledne a kontrolovala, jak kojíme a říkala, co a jak. nakonec jsme měli asi půl hodinovou přednášku ke kojení aj. velice mne to potěšilo. také o plínky navíc i nové oblečky jsem si mohla dojít a nikdo mě neposlal do háje. mohu jen doporučit.
stejně tak i na por. sále byly sestry skvělé.

lenkazdenek
21. bře 2007

Ahoj holky,nevíte prosím kdy se v porodnici zaregistrovat? A prosím nemáte náhodou njáké zkušenosti s Bulovkou nebo porodnicí v Neratovicích? Díky

klarec
21. bře 2007

Ahojky, v každé porodnici je to jiné. Třeba v Podolí se můžeš od 14tt a někde nemusíš vůbec a stačí když se tam objednáš až tě odešle gynekolog to je asi ve 34tt. Asi je nejlepší se informovat přímo tam nebo na internetu.(většina porodnic už má i stránky)

lenkazdenek
21. bře 2007

klarec,díky moc za radu

florentina
31. kvě 2010

Ahoj holky, ráda bych znovu oživila toto téma. Přece jen příspěvky jsou již trochu starší a od té doby se toho mohlo mnoho změnit. Poradíte jaké máte zkušenosti a proč jste si vybraly konkrétní pražské porodnice? Já zatím jen pokukuji, ale když se dnes musí registrovat většinou všude do 14tt, tak je potřeba začím přemýšlet už teď. Všem za příspěvky děkuji.

janazzz
22. led 2013

Znovu oživuji tuto diskusi, poradíte aktuální informace? Rozhoduji se mezi Apolinářem, Podolím a Bulovkou, kterou máme blízko. Máte někdo aktuální zkušenost? Asi je mi jedno jak moc moderní bude porodní sál nebo pokoj, jde mi spíš o přístup lékařů a sester na dětském. Protože jsem prvorodička, potřebuji vysvětlit jak kojit a to všechno kolem. Děkuji za rady.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru