Porodnice v Praze. Jaká je dobrá?

meluzina
7. bře 2006

Maminky, těhulky, ženský.. jaké si myslíte, že jsou dobrý porodnice v Praze ? Podle slov mých kamarádek je jedna z nejlepších v Podolí a v Motole... sama zatím posoudit nemůžu ☹ Krč je prej nic moc a Apolinář taky... ale jak říkám já nevím.....
A jaký máte názor na porod do vody ? znáte někoho z okolí, kdo takhle rodil ? já ne....

anavka
1. lis 2006

Ahoj Kazu, já rodila v Podolí a tam stačí, že se zaregistruješ ve 20. týdnu

ipca
1. lis 2006

Ahoj maminky,já rodila v Motole a bylo to tam fajn jak na porodním sále tak i na šestinedělí.Personál příjemný.Snažila bych se vybrat porodnici co nejblíže.Málem jsem rodila v autě. 🙂

kazu
1. lis 2006

Anavko a Ipco moc Vam dekuji. O Podoli jsem slysela jen same chvaly,ale nejak jsem o nem ani neuvazovala,protoze jsem si rikala,ze se tam asi ani nedostanu. Poradaly obe tyto nemocnice predporodni kurzy? Vim,ze bych si to mohla najit na netu,ale rikam si,ze vlastni zkusenost je daleko lepsi! 😀

kazu
1. lis 2006

Ipco,neco jsem Ti napsala do IP.

anavka
1. lis 2006

Kazu, vím, že Podolí ty předporodní kurzy měly, ale já jsem na ně nechodila a myslim, že mi to ani nějak nescházelo 😉

kazu
1. lis 2006

Takze ti vse vysvetlili az tam? Neco sis asi zjistila z knizek ci netu.Ja jsem uplny neznalec!

ipca
1. lis 2006

Kazu já na žádně předporodní kurzy nechodila a vše jsem zvládla.Vše ti řeknou co po tobě chtějí.Pak ti ukážou jak se o mimčo starat.V motole jsem byla na instruktážním videu tam ti říkají co dělat a na videu jak to tam vypadá.Jinak ty kurzy byli,ale někde v praze nevím přesně kde.

anavka
1. lis 2006

Něco jsem vyčetla v různých časopisech a na netu, ale stejně když to na mě přišlo, tak jsem se podle toho vůbec neřídila 😒 Hlavně jak mám dýchat mi řekli v porodnici 🙂 Ale jinak proti kurzům nic nemám, asi je dobře, že se tam chodí, ale ve finále to pak možná vyjde nastejno 😉

kazu
1. lis 2006

Tak koukam,ze obe jste to zvladly bez kurzu,tak se zatim s tim nebudu moc zatezovat 😀 .

ipca
1. lis 2006

Kazu všechno ti řeknou.Prvorodičky mají vždy strach že to nepoznají.Byla jsem mezi nimi také a poznala jsem to.Já do Motola vyrazila rovnou 3 a po 4 už to bylo na porod a to jsme měli co dělat aby jsme to stihli. 😉

kazu
1. lis 2006

No ja taky bojim,ze tam budu jezdit zbytecne. jenze,jak mas poznat,ze je jeste cas,kdyz jsi pred tim nic takoveho nezazila. Kdyz ti praskne voda,tak je to jasny,ale nekomu ani nepraskne. No a taky se bojim,ze manzilek to netihne.Prijed pro me a odvest tam(kdyz to bude pres den). a co ti rekli,kdyz jsi tam byla 3*nanic? Nezlobili se nejak?
Ja uz ted pelasim domu,ale zitra si to urco prectu,ale az odpoledne,protoze jdu na gyndu.zatim packo

ipca
1. lis 2006

Já měla bolesti od neděle od večera po 10minutách to mi nedalo spát.V půl tretí jsem si dala vanu to bylo po 4-5minutách tak jsme jsště čekali a 6 vyrazili poprvé řekli že to od pátku postoupilo,ale že to ještě není a tím že to máme kousek tak mě poslali domu.Odpoledne už tam byla jiná směna.A ta doktorka co mě odpoledne vyšetřovala mě i rodila byla skvělá!Bolesti byli nesnesitelné měla jsem křížové bolesti.Když jsme tam jeli kolem 10 večer tak už jsem měla prasklou vodu.A v 23:05 byl Dávídek venku.Hodně štěstí u doktora a zeptej se

zonja
2. lis 2006

ahojky,
mám pro všechny upozornění,
u Apolináře se dějí velké změny, mají zavřenou část porodnice, zvětšují kapacitu a tak zatím musejí odmítat dost rodiček. registruje se od 20 tt a mezi 32 a 34 tt se musí přijít pro papíry a potvrdit registraci, jinak může ta první propadnout!!!!
tak pozor na to,
alespoň se nás tam potom vejde víc 😀

krejcirice
16. led 2007

Ahoj chci se zeptat nemáte někdo čerstvé informace jak jsou na tom porodnice v Praze.jestli jsou plné nebo berou?Hlavně mě zajímá Bulovka.Budu rodit koncem března ale slyšela jsem že jsou některé plné a neberou že se máme hlásit už tak půl roku předem když tam chceme rodit,

kristi
16. led 2007

krejirice, to sis vzpomnela docela pozde...ja jsem napr. v Podoli registrovana od 14 tydne, a nemam jisty,ze zrovna tam rodit budu...kdyz nebude volno,tak holt pojedeme jinam...

zdencab
16. led 2007

Ja jsem byla minuly tyden aktivni a chtela jsem se zaregistovat v MOtole. Tam me vyprovodila dost protivna sestra, ze to tam nedelaji, at si prijdu ve 35 do poradny. Nastesti me uklidnilo, ze maji na dverich napsano ze berou prednostne spadove oblasti - coz jsem.Kdyby meli nejake info na netu tak by to bylo urcite lepsi.

mobina
16. led 2007

Zdenca jseš si jistá? Moje švagrová tam rodila v říjnu a registrovaná určo byla. Ještě si tam cinkni. Snad narazíš na příjemnější sestru 😉

zdencab
16. led 2007

Jsem si jista. Volala tam kamaradka a dostala stejnou odpoved.Pred 8 lety tam rodila moje segra a taky zadnou registraci nemela. A nakonec i kdyby tam registrace preci jenom potreba byla a ja ji nemela tak me prece musi nekde odrodit, ne? 😉 Stejne ta registrace nikde nikomu nezarucuje ze se tam bude konat porod. Budou mit plno a rodicka skonci nekde uuuplne jinde. 😖

kyri
16. led 2007

bulovka neregistruje předem - pokud se u nich rozhodne ženská rodit, tak se má objednat kolem 36 tt v jejich poradně, a tam pak docházet. kontakt je na jejich webu www.fnb.cz
tak nám přeju, ať se chytnem, když už se těch mimísků letos chystá na svět tolik🙂)

janinininka
16. led 2007

Ahoj holky,
prosímvás,na Bulovce jde rodit do vody,teď jsem to někde četla a ani jsem o tom nevěděla,ne že by to bylo aktuální,ale do budoucna ☹ A stačí se tam přihlásit až ve 36 týdnu? 🙂

iza
16. led 2007

ahoj holky, tak přidám pár postřehů...
švagromá mé kamarádky minulý týden rodila na Bulovce, vybrala si jí podle toho, že se tam dá "alternativně rodit" no a jaké bylo její překvapení,když se dozvěděla, že to zrušili a tak rodila v klasické poloze a nakonec jí ani nedali mimi na pokoj, jak původně slibovali. Prý někde na internetu už uvádějí,že už zrušilimožnost volky poloh atd, ale zatím jsem to nenašla.
Neratovice i Benešov jsou prý děsně drahý(to mám taky od kamarádky co rodí za tři týdny a má to načtený haha
Jinak já už jsem rozhodnutá rodit v Motole,jednak tam mám kamaráda a za druhé simyslím, že je to jedna z porodnic,kde v případě, že by mimi nebylo ok, tak je tam vše při ruce. Jo a takyuž tam upouštějí od klasických poloh a můžete si vybrat, ale většina žen,prý nakonec stejně rodí v leže v křesle

krejcirice
16. led 2007

Iza to je opravdu pravda že mimi neměla vůbec na pokoji?Já tam rodila před 4 roky (ted tam chci rodit zas)a mimi jsme měli na pokoji 24hodin nepřetržitě.

iza
16. led 2007

krejcirice jo jo nechali ji ho jen hodku po porodu,pak ji revidovali a mimi ji odvezli a dali ji ho az druhy den, ona pry celou noc plakala a byla uplne vystresovana, jeste ke vsemu je to cizinka(belgicanka)a nikdo ji nerekl proc ji mimi vzali a pak ji ho vozili jen na den,treti den ji pustili domu

ladunka
16. led 2007

Ahoj,
rodila jsem na Bulovce a s neregistrací je to tak, Bulovka rodičky neregistruje, je vhodné tam začít chodit do poradny před porodem, a to se děje zpravidla v onom 36. týdnu. Do vody se na Bulovce rodit nedá, Centrum aktivního porodu bylo zrušeno, před otevřením je tzv. Family Unit, kde by to snad možné mělo být, ale za hodně peněz - cca 4.000,- Kč. Teď ještě otevřené není.
Bulovka na mě působila jako poměrně vstřícná přání rodiček. Měla jsem napsaný porodní plán a lékaři a sestry jej respektovali. Rodila jsem v polosedě na křesle, ale jsem přesvědčená, že kdybych chtěla slézt, nechali by mě. Holčičku jsem měla u sebe neustále, vyjma krátkého, asi pětiminutového odloučení těsně po porodu (dávali jí kyslík).
Doporučuju předporodní kurz na Bulovce - vede ho tamní porodní asistentka Jana Dvořáková a co jsem slyšela, je to fajn, ona kdysi spoluzakládala CAP a povzbuzuje člověka k tomu, aby se doktorům nedal, pokud chtějí nesmysly 🙂 Já k ní nechodila na kurz, ale na těhotenské cvičení, a i to bylo super, kvůli informacím, kterými nás zásobovala, fakt doporučuju.

kacabacka
17. led 2007

já nechápu, třeba to, že v Podolí chtějí registraci už od nějakého 13 týdne, když tu není ani jistota, že se s dítětem pak nic během těhotenství nestane... jasně, může se to stát kdykoliv, ale takhle na začátku je to víc pravděpodobný....
A můžu se na začátku těhu zároveň zaregistrovat třeba do dvou porodnic a potom postupem času se mezi nima rozhodnout?

permar
17. led 2007

Ahoj,já se registrovala do Podolí,ale nejsem ještě rozhodnutá.Rozmýšlím se mezi Podolím a Motolem.V Motole se registrovat nemusíš,tam prostě začneš chodit do poradny.Tak do té doby budu ještě rozmýšlet.

marcipann
19. led 2007

Mě v Motole už nikdo neuvidí!Manžel musel pomáhat u šití,nafasoval desinfekci a makal!Nevešla jsem se na šestinedělí,tak jsme byly s dcerou každá jinde.Já na gyn.odd.,po žádosti,zda by mě mohla sestra odvést k mimču mě setřela"ať si počkám až přijde nějaká návštěva a odvede si mě tam!!!"
jsem taky zdrav.sestra,ale takhle neprofesionální přístup jsem neviděla. ☹

kacabacka
19. led 2007

marcipann: jakto, že musel pomáhat? To tam nemaj personál? 😲 😒

anavka
19. led 2007

Kacabacka, tak nevim, jestli se to třeba nezměnilo, ale v Podolí se stačí registrovat ve 20. týdnu....rodila jsem tam v září, tak třeba už je to jinak 😒

iza
19. led 2007

marcipann : tak to mi tedapřijde dooost podivný, o tom jsem v životě neskyšela a mluvila jsem teď s kamarádem co tam dělá a řekl mi, že to je naprosto nesmyslný. Že jediný u čehomůže otec asistovat(a to na vlastní žádost)je přestřižení pupeční šňůry

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru