Porodnice v Praze. Jaká je dobrá?

meluzina
7. bře 2006

Maminky, těhulky, ženský.. jaké si myslíte, že jsou dobrý porodnice v Praze ? Podle slov mých kamarádek je jedna z nejlepších v Podolí a v Motole... sama zatím posoudit nemůžu ☹ Krč je prej nic moc a Apolinář taky... ale jak říkám já nevím.....
A jaký máte názor na porod do vody ? znáte někoho z okolí, kdo takhle rodil ? já ne....

ivett
7. bře 2006

nikoho kdo by rodil ve vode zatim neznam,ale ja az budu jednou tehotna tak nad tim dost zvazuju, videla jsem o tom v telce docela zajimavy dokumenta a myslim, ze je to celkem dobra metoda...

ovecka_zuzka
7. bře 2006

Holky v Podolí pracuje moje maminka. Pracovala na odd. předčasně narozených děti a teď dělá předporodní kurzy. Takže já jsem určitě pro Podolí a taky tam jednou budu rodit 🙂

meluzina
autor
7. bře 2006

Já osobně bych se asi bála... jsem si vědoma toho, že miminko je stejně v bříšku ve vodě... ale jsem asi konzerva... ☹

ovecka_zuzka
7. bře 2006

Já jsem pro klasický porod. Ale asi jsem moc ovlivněná názory své mamky 🙂

ivett
7. bře 2006

to je tezko,muzes mit porod naplanovanyjak chces, ale kdyz te to chytne z niceho nic, tak stejne skoncis u klasiky....🙂

danielah
7. bře 2006

Meluzino: jak která.... i v těch "dobrých" můžeš narazit na nepříjemný přístup a naopak, je to o lidech
já budu rodit na Vinohradech (které mají bídnou pověst), pracuje tam máma jako por. as.

ivet
7. bře 2006

Moje kamarádka pěje ódy na Podolí (rodila tam před 12 lety), ale švagrová tam rodila loni a tchýně (která dělá na Bulovce, ale v jiném oboru) byla z Podolí zhnusená.....sama rodila (ale už dávno, samo 😉 ) u Apolináře a nemůže si to vynachválit. Před 2 lety tam rodila i kamarádka a chválí to taky....V Krči zase jiná kamarádka (ale tím si nejsem 100% jistá) a taky byla spokojená....asi záleží případ od případu, každý je spokojený jinde a můžete natrefit na kohokoliv....

danielah
7. bře 2006

Já teď chodím na Podolí na genetiku, a je tam vždycky miliarda maminek, sestry si stěžují co je tam lidí... myslím, že to je taky dobrý sledovat, ty populární porodnice jsou nakonec přehlcené a nakonec z toho může vyjít lépe i ne tak preferovaná nemocnice

helabella
7. bře 2006

Danielah má pravdu. Může se klidně stát, že v den D bude mít porodnice stop stav a budeme muset jet někam úplně jinam. To se stalo dvěma mým kamarádkám, které si to hezky naplánovaly a pak ... Ale dobře to dopadlo, obě si nakonec libovaly, že se jim na tom novém místě líbilo 🙂

qualka
7. bře 2006

Apolinář je podle jedna z nejlepších porodnic-příjemní doktoři a zvlášť doktorky...moje sestra tam pracovala ...já sama tam chodím na gynekologii ke známé a tu si nemůžou rodičky vynachválit...a celkově to prostředí je příjemné. 😉

domina
7. bře 2006

Ono se to asi nedá říct která porodnice v Praze, každému vyhovuje něco jiného a asi i záleží kam se kdo dostane.Mám 3 kamarádky jedna rodila v Podolí, druhá u Apolináře a třetí v Krči.Ta u Apolináře řikala, že sestry se jí neměly čas věnovat a byla jí zima na pokojích.Měla problémy s přisáním miminka a nakonec to byla prkotina a stačila jedna věta: ne miminko k prsu, ale prso miminku.Jinak si nestěžovala.Ta co rodila v Podolí, tak přímo nevím, ale chválila si to tam její sestra a ta co rodila v Krči, ta byla nad míru spokojená, ale slyšela od svých dvou kamarádek, že ty zas nebyly spokojené v Podolí a u Apolináře.Co rodička to jiný názor.

qualka
7. bře 2006

To určitě,ale někdy si sestřičky u Apolináře myslí,že jsou důležitější než celý doktor a tak jsou někdy dost nepříjemné a nejen tam.Moje ségra teď objíždí maminky na šestinedělí a pomáhá jim v tom, v čem jim nepomohli v porodnici...pro ně je to velká pomoc-je to podpora maminek od pojišťoven,tak doufejme,že to Rath brzo neskrouhne,jinak si to maminy budou muset platiti samy... 😠

bustik
8. bře 2006

Tak já jsem pro mimopražskou porodnici - rozhodně chci do Brandýsa. 😉

domina
8. bře 2006

Nad Brandýsem jsem se také rozmýšlela, měla bych to kousek, ale stejně když je jakákoli větší komplikace posílají to do pražských porodnic.Bohužel tam nemají tu porodnici moc vybavenou....

qualka
8. bře 2006

No nevím,jak je na tom porodnice v Brandýse,ale moje teta i dvě známé tam byly na gynekologické operaci a strašně dopadly.Tetě přišili střeva k žaludku a těm dvoum známým protrhli močový měchýř.(podotýkám,že všechny tři šly na vyjmutí dělohy a každá měla jiného doktora ☹ )

kk
8. bře 2006

moje skorošvagrová rodila v Motole a byla moc spokojená. I když jsme tam za ní byli, tak jsem nemohla proti personálu říct jediné slovo. Takže já bych s touto nemocnicí neváhala.

bublinka
9. bře 2006

Moje kamarádka rodila teď v lednu v Motole a taky byla spokojená 🙂

popleta
10. bře 2006

ahojky holky, myslím si, že je to asi docela složité si vybrat nějakou nemocnici. Sama tedy nemám žádnou zkušenost 🙂 ale mám spoustu kamarádek, které přesně tato témata probírala. Z toho jsem usoudila, že je asi úplně jedno v jaké jste nemocnici, ale že spíš záleží na zkušenosti, kterou máte vy s personálem. Prostě záleží, jak a co se Vám líbí a vyhovuje.
Moje kamarádka chodila na vyšetření do Motola, a tak byla zhnusená z toho prostředí, že od tamtud utekla.
No a potom jí někdo řekl o nemocnici v Neratovicích, jela tam. Moc se jí tam líbilo a byla absolutně spokojená.
Ono koneckonců, myslím, že může být porodnice i mimo Prahu, když vezmete běžné pražské zácpy, tak to pomalu do Brna budete mít rychlejší 😀

zuzule
20. črc 2006

Tak já budu rodit U Apolináře, jsem už rozhodnutá 🙂

ladunka
20. črc 2006

Můj gynekolog rodí u Apolináře a na otázku po dobrých porodnicích měl jen dvě odpovědi - Apolinář nebo Podolí. Nicméně já chci zatím na Bulovku 🙂, případně se ještě pojedeme podívat do Neratovic. Pokud to půjde, ráda bych rodila bez léků..
Včera jsem si přečetla knihu Znovuzrozený porod od Michela Odenta - porodníka z Francie, popisuje tam porody u nich v porodnici ve Francii, kde přenechávají iniciativu při porodu maminkám, tekly mi u toho slzy... bohužel v tramvaji 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladunka
20. črc 2006

gedren, kdy Ti začínají ty kurzy a kdy budeš chodit?

ladunka
20. črc 2006

Jen na vysvětlenou, já bych tam měla začít chodit 30.8. večer....

ivet
21. črc 2006

Taky jsem rozhodnutá pro Bulovku 😉 A s ladunkou už víme, že se tam na předporodním kurzu sejdeme...začíná mi stejný den jako jí 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivet
21. črc 2006

Gedren, já teď v Horních Měcholupech, tak to mám trochu z ruky...ale naťukla mě s tím tchýně, která na Bulovce pracuje, zjišťovala jsem si info a vyšla mi z pražských porodnic jako jedna z nej....nějak nejsem na "masové" akce typu Podolí, takže jsem se rozhodla pro Bulovku 😉

ladunka
21. črc 2006

No to je vážně škoda...
Já bydlím v Kobylisích, takže na Bulovku patřím... ale kromě toho o ní mám fajn reference - působí vstřícně a je možné si přivést k porodu kromě manžela i dulu... kterou samozřejmě ještě vybranou nemám, pouze po ní toužím 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
21. črc 2006

Taky chci s Váma korzovat s kočárkem 🙂 - ale mám to trochu z ruky - bohužel. Z Holešovic by to problém nebyl, ale Haag je fakt daleko, ach jo, budu si tady na to najít nějakou rodačku 😔

zuzule
21. črc 2006

Holky, všimly jste si některá že se vám špatně počátají týdny těhotenství? Já jsem ve 20.tt a píše mi to 21.tt, tak nevím ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru