Porodnice v Praze. Jaká je dobrá?

meluzina
7. bře 2006

Maminky, těhulky, ženský.. jaké si myslíte, že jsou dobrý porodnice v Praze ? Podle slov mých kamarádek je jedna z nejlepších v Podolí a v Motole... sama zatím posoudit nemůžu ☹ Krč je prej nic moc a Apolinář taky... ale jak říkám já nevím.....
A jaký máte názor na porod do vody ? znáte někoho z okolí, kdo takhle rodil ? já ne....

womann
21. črc 2006

k tomu porodu do vody-zatim nikoho neznam,ale neumim si predstavit,ze do vody jsou schopne tlacit potrebnou silou.Ja rodila klasicky,a byla jsem spokojena,clovek se prece jen musi zaprit,nejde to tak snadno...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladunka
22. črc 2006

To bude tím. Já zadávala cyklus zcela standardní a u mě se Modry koník do výpočtů lékařů trefil.

kacabacka
3. srp 2006

ladunka: ježiš a co v tý knížce bylo? 😲

raculka
12. srp 2006

Ahoj holky,
protože jsem v těhotenství pročítala kdejakou diskuzi na téma porodnice,
tak bych vám ráda napsala svojí zkušenost s Bulovkou a trochu tím snad rozptýlila vaše pochybnosti. 🙂
Rohodla jsem se pro Bulovku prostě proto,že to mám nejblíž.Jinak mě dost děsily nějaké negativní reakce kamarádek,jako že na Bulovku by nikdo nešel atd.
Tak jsem si zaplatila ten předpor kurz,abych to tam okoukla a že uvidím.
Kurzy vede moc fajn p.Dvořáková,byl tam se mnou jednou i manžel a moc se mu to líbilo.
Dokonce i z porodnice byl nadšenej,takže ho to nakonec přesvědčilo,že k porodu
půjde.Taky jsem byla párkrát cvičit a taky to je příjemný.
No a k porodu.Takhle pohodovej porod jsem na prvorodičku nečekala a přála bych ho i vám.Docela jsem se vždycky porodu bála,ale holky,nenechte se strašit a radši ani moc nepročítejte zkušenosti na internetu.Já to četla a dost mě to děsilo.Přitom to probíhalo úplně jinak a nakonec jsem skoro nepoznala,že už opravdu rodím. 😀 (hlavně,že jsem měla nastudovaný knížky,inet i rady z kurzu...).
Opravdu je nejlepší být doma co nejdéle.Já jsem po příjezdu do porodnice porodila za 3 hodiny.Píchli mi vodu(to jsem necítila)a pak se čekalo,až mi začnou ty pravé stahy.To čekání v jedné poloze nic moc(to proto,aby se mimčo co nejrychleji natočilo tak jak má),ale díky manželovi se to zvládlo.
A pak už jsem jen párkrát pořádně zatlačila a malej byl venku.
Nikdo do toho nezasahoval,prostě se vyčkávalo.Samozřejmě jiné by to bylo,
kdyby nastaly komplikace.Ale o tom nepřemýšlejte,určitě to proběhne jak má
😎Jo a jeste k nástřihu.Vím,že je dnes moderní si říkat,že nástřih nechcete.Ale holky,mám spoustu kamarádek,které nenastřihli a pak se při porodu natrhly a to hojení je bolelo o dost víc.Mě nejprve nástřih dělat nechtěli,ale pak mi pan DR řekl,že musí,jelikož mám úzkou pánev a malej není zase tak malej,jak se původně čekalo.Nástřih jsem necítila,jen to šití není nic moc,ale to už máte mimčo u sebe a tak máte jiné starosti.A to šití
mě bolelo jen pár dnů,doma už jsem seděla ok.Takže si opravdu promyslete,
jestli není lepší dát někdy na rady doktora.
No a jinak všechny por asist i doktoři a doktorky byli moc příjemní.Na odd. šestinedělí si taky nemůžu stěžovat a jídlo mi většinou taky chutnalo.
I sestřičky na novorozeneckém odd. byly moc fajn,já měla problémy s kojením a malý pořád plakal,tak to byl nápor na mojí psychiku.Ale dokázaly mě povzbudit a poradit.A když hodně plakal v noci,tak mi řekly,at jim ho přivezu a vyspím se.
Takže já Bulovku rozhodně můžu doporučit a opravdu jsem byla mile překvapena.
Hezky si to těhotenství užívejte,pořádně se vyspěte(pak už se vám to moc nepovede... 😅 )a kdybyste se chtěly na něco zeptat,napiště třeba na IP.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
13. srp 2006

Gedren,rodila jsem tam před 5 týdny 🙂
Taky jsem slyšela negat reakce na novor odd,ale některé jsou staré rok a tak se mohly nějaké sestřičky vyměnit.Určitě by se kojení mohli věnovat víc,to je pravda.Doporučuju holt chodit otravovat a nenechat se odbýt,pokud by se vám něco nezdálo nebo si nebyly jisté technikou atd.
U nás byl problém v tom,že se malý nemohl přisát(velké bradavky) a tak mi sestřička půjčila kojící klobouček a s tím to šlo.Pak jsem taky měla málo mléka a laktace se mi spustila později.Byla jsem z toho taková vydeptaná a sestř mě utěšovaly,že se mi mléko ještě spustí a ať to nevzdávám,což se opravdu stalo a já mám občas mléka až až 😅
Porodni plan-upřímně já nevím.Zkus se poradit s por asistent na kurzu.
Znáš stárnky APERIO?? Tam jsou jednotl porodnice,info o nich a dole zkušenosti rodiček a jsou vesměs pozitivní co se týče vstřícnosti.
Já chtěla použít místo klystýru YAL,chtěla jsem být pro svůj pocit
vyprázdněná.No a ani jsem ho nestihla použít 😅
Tak pak si dělej plány 😀

A co ty, už máš připravenou výbavičku a jak se těšíš ?? 😵

mapris
14. srp 2006

Ahojte holky, jsem v 28tt a zacinam se docela bat porodu, vybrala jsem si Apolinare, nemate nekdo s tim zkusenosti??? Mapris

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivet
14. srp 2006

Raculko, to jsou samé pozitivní informace, mě se hodí, také jsem rozhodnutá rodit na Bulovce, takže jsi mě zase trošku uklidnila 😉

raculka
14. srp 2006

Tak snad vás holky Bulovka nezklame, to by mě teda namíchli, když jim tu
dělám takovou reklamu a zadarmo 😀 (no vlastně ten poklad co mi chrní
v kočárku se zaplatit nedá)

raculka
14. srp 2006

Gedren-p.Dvorakova obcas nejakou sluzbu na sale pry mela,ale jen zridka,jak to ma ted,tak to nevim ☹
U mne se vystridaly dve smeny sestricek a obe smeny byly mile,tak neboj 😉

Průjem-to jsme na tom stejně(nervy atd..) a taky se říká,že když začneš rodit,tak do toho chodíš často na velkou,u mně to byl taky jeden z příznaků.
A stejně jsem už ani moc nemohla jíst,tak tam toho snad moc nezbylo.
Je pravda,že chvíli mi trvalo,než jsem překonala blok z toho,že mám pořádně zatlačit.ŘEkli mi,ať tohle vůbec neřeším a pořádně zatlačím.
Vlastně vůbec nevím,co ze mě všechno vylezlo(kromě mimča) 😀
A tak nějak mi to už bylo fuk 😅

Tak to máš fajn,že výbavičku zdědíš.Já toho taky moc nekupovala,protože všichni říkají,jak rychle děti rostou.Ale někdy si říkám,že jsem si té
vel 56 měla koupit víc.Některé 62 jsou mu opravdu děsně velký a když nechceš pořád prát,tak doporučuju i tuhle malou velikost.Sice se mimi moc neušpiní,
ale občas se posune plýnka(hlavně v noci) a to pak je poeee až na zádech 😎

zuzule
15. srp 2006

Ahoj holky. 🙂 Tak jsem byla na týden v Praze a stavila jsem se podívat U Apolináře na informativní schůzce (v pátek) a myslím, že docela dobrý. Nebyla jste tam některá zrovna taky? A jak to na vás zapůsobilo?

lamia
16. srp 2006

Já budu rodit u Apolináře, teda, je to ještě dááááleko(ten porod), ale znám to tam a hlavně, kdyby nedejbože s miminkem nebylo cokoliv v pořádku, je tam taková "základna" odborníků se zkušenostmi, že mám prostě důvěru (když vypiplají i ty extrémní nedonošence...)a v tomhle radši upřednostním péči o mimi, já budu mít po boku manžela, tak to už spolu nějak zvládnem 🙂, ale musím mít pocit, že o drobka je postaráno 🙂

helcab
17. srp 2006

Za prvé zdravím všechny a přeji jen ty nejlepší zážitky budoucím maminkám. Já čekám druhé dítě, ale vlastní zkušenost s nějakou pražskou porodnicí bohužel nemám. Prvně jsem rodila v Německu, kde jsem v té době bydlela, a tudíž mám trochu strach, jak to bude probíhat tady. Termín "porodní plán" jsem slyšela teprve nedávno a vůbec nevím, co si pod tím představit. No, snad mě nebudou nutit něco, co nechci a snad budu natolik při smyslech, abych odmítla, co nebudu chtít. 😒 Dala jsem na radu lékaře, který řekl, ať si vyberu buď Podolí nebo Apolináře. Sám řekl, že lepší podle něj je Podolí, ale maj tam nával, takže se musí brzo registrovat, Apolinář bere bez jakékoliv registrace. Navíc u Apolináře rodila moje kámoška, a to 2x a byl problém tam zaparkovat, a představa, že s bolestma pojedu metrem mě nebere. Co se týče přístupu personálu, tak je to jen o lidech, ale zažila jsem nevhodný přístup sester na šestinedělí v Motole - takže jsem Motol hned zavrhla, i když ho mám nejblíž. Já si říkám, že snad nejsem typ, kterej si nechá všechno líbit a dokážu se ozvat a navíc nejsem prvorodička, takže to snad zvládnu i bez pomoci personálu!! Helča 😀

blacklucka
18. srp 2006

Ahojky, u Apolináře už se musíš taky registrovat

zuzule
18. srp 2006

To je pravda, s tou registrací. Byla jsem tam na informativní schůzce minulý pátek a říkali, že registrovat se má od 20.tt..Takže jestli tam chceš rodit, tak se radši zaregistruj.

zonja
19. srp 2006

ahoj holky, tak koukám, že ještě, že jsem se k vám koukla. vůbec by mne nenapadlo, že se musí registrovat. šla bych tam až mě doktor nebude chtít, tedy měsíc před porodem. jen nevím, kde se bude rodit za chvíli, když je všude plno. 🙄
já prvně rodila také U Apolináře a všechno bylo v pohodě, nemůžu si stěžovat, jen bylo plno a tak jsem dopoledne po porodu ležela v pokoji, kde byly i pani po kyretáži 😖 , ale pak dobré. 🙂

lamia:přesně to jsem si říkala i minule. hlavní je dítě, doma mi takz pak nebude někdo stát za zadkem a říkat, co se jak dělá a tak si myslím, že hlavní je zdraví a když náhodou vyjde nějaká blbá sestra, která se ksichtí, tak co, taky míváme blbé dny.....

zuzule
24. srp 2006

Holky, můžu se zeptat, jakému pokoji dáte v porodnici přednost? A kdy by se to vlastně mělo nahlásit? Já bych to viděla na dvoulůžkový. Není tak drahý a navíc v jednolůžkovém by mi bylo asi smutno a nemohla bych se v případě potřeby poradit s někým dalším...Jaký na to máte názor vy?

kristi
24. srp 2006

tak ja se porad priklanim k Ustavu peci pro matku a dite v Podoli, maji to tam nejhezci (psychika dela hodne) a myslim, ze tam jsou i dobri doktori..registrovat se budu pristi tyden, tak snad vsechno pujde hladce..
pokoj budu mit asi dvouluzkac, za samotku chtej moc penez...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
25. srp 2006

Asi záleží od povahy.Někomu víc vyhovuje jednolůžák, je to super ohledně návštěv-přesně jak píše gedren.
Ale já měla obyč trojlůžák.Chytla jsem fajn maminy, s jednou jsem pořád v kontaktu a byla jsem ráda,že jsem tam měla společnost.Když jsmě měly depku,tak jsme si postěžovaly a bylo to 😉
Jenže je to o štěstí, na koho narazíte.Tak držím palce!

mapris
26. srp 2006

Ahojte holky,

já jsem si vybrala Apolináře, i když jsem váhala i nad bulovkou, a myslím, že je to jedno, hlavně, aby jsme odrodili v pořádku. Jak říká moje kamarádka - která v loni rodila v krči - když máš padnou na lékaře debila, tak na něj padneš kdekoliv. A dneska žádná státní nemocnice není nějaká super, záleží na personálu. Já jsem v červnu byla pár dní na bulovce a sestřičky byli fajn, i když doktoři mně někdy štvali, ale podle mně je to stejný všude. Budu ráda, když to budu mít za sebou. A apolináře jsem si vybrala proto, že tam chodím na genetické ultrazvuky a rodilo tam dost mých známých, takže tak ... S pozdravem Marie.

mapris
26. srp 2006

Ahoj Zuzko,

já jsem spíš byla pro jednolůžák, protože mám menší problémy se sluchem a bála bych se, že svoje mimi neuslyším plakat a že bude budit ostatní maminy. Ale moje kamarádka, která má už 14ti denní holčičku, tak mi psala, že nemám mít starosti, protože ona dva dny stejně nespala, jak byla šťastná, že už má mimi venku a že z ní byla celá paf :o)) A navíc, taky jsem chtěla jednolůžák, ale zas na druhou stranu, když jsou na pokoji dvě, tak je to takové rychlejší. V červnu jsem byla na pár dní v nemocnici a byli jsme na pokoji tři a bylo to fajn ... Takže možná dvou nebo třílůžák. Taky nevím, jestli si to můžeš objednat v porodnici, podle mně tě dají tam, kde budou mít volno :o)
Pa Marie

zuzule
27. srp 2006

Ahojky mapris. Já si myslím, že předem se může objednat ten pokoj, ale samozřejmě, když nebude volný - smůla, dají tě tam kde volno zrovna bude - to se nedá nic dělat. Já jsem asi trochu "ujetá", ale já se na porod těším, jednak je to takové zvláštní - poprvé, takže člověk neví do čeho jde, takže jsem jednak zvědavá a navíc "to" skončí tím, že uvidím mimčo na které se 9 měsíců těším. Jasně, trošku mám obavy, ale zase si říkám, že to zvládlo tolik žen tak že to přece musím zvládnout taky, ne? 🙂 A pořád je tady ta možnost (U Apolináře obzvlášť - je to zdarma), že kdybych viděla, že to nemůžu zvládnout, tak je tu ještě epidurál, ne? Neboj, to zvládnem 😉 A budeš chodit na předporodní kurzy? Docela by mě zajímalo, jestli to k něčemu je...Radši bych asi chodila, abych nebyla za úplného "blbce", ale vím, že spousta žen na ty kurzy ani nechodí, protože se jim to zdá zbytečné...Papa

renat
28. srp 2006

Ahoj holky,já sice ještě nerodila, ale moje kamarádka je právě U Apolináře. A je tam moc spokojená. Chválí si doktory i personál. Sestřičky jsou bezvadné. Pomáhaly ji psychicky. Když měla problémy, pohladily ji, povzbudily. S miminkem ji také pomáhají. Protože za ní chodím na návštěvy, tak vím, že tam jsou hezké pokoje (alespoň ty nadstandartní, ostatní jsem neviděla, takže nemohu posoudit), a to také zpříjemní pobyt. Sice ještě nejsem těhotná, ale už dnes vím, že bych chtěla rodit U Apolináře. Navíc to mám blízko, takže když nebudeme moct zaparkovat, tak jenom přeběhnu Nuselský most a jsem tam 😀 😀

mapris
28. srp 2006

ahojky zuzule,
tak to je pro mně novina, kdybych si mohla objednat pokoj, tak budu ráda. Ale uvidíme, možná na to ani nebudu mít náladu :o)
Já jsem chodila ze začátku na těhotenská cvičení, takže tam jsem nějaké informace dostala, pak jsem ale v červnu byla na pár dnů na bulovce a doktor mi cvičení zakázal. S maželem jsme se objednali na krátký kurs předporodní přípravy k Apolináři - kde budu rodit. Chci být troška informovaná a chci hlavně kvůli manželovi, protože se chystá jít k porodu, ale jestli k samotnému porodu, to ještě neví on sám, jak to bude psychicky zvládat, netlačím ho. Vím, že se musí rozhodnout sám. No, tak ten kurs jsme si zaplatili, aby věděl, jak mi má pomoct při čekání na porod a tak ... Taky nevím, do čeho jdu, ale trošku se bojím. Nemám v doktory moc důvěru, už nějaký ten pátek jsem v nemocnicích pobývala, takže tak ... Taky doufám, že to zvládnem :o)) jsme prostě ženský a ty zvládají hodně věcí, viď? 🙂 😀

mapris
28. srp 2006

Ahoj renat,

tak to je hezký, že už teď víš, kam půjdeš :o)) Ale díky za zprávu, budu rodit u Apolináře a docela jsi mně potěšila, tak doufám, že na příjemný personál - na který padla tvoje kamarádka - budu mít štěstí taky. Tak se měj a pa.

mamina9
1. lis 2006

Ahoj těhulky, maminy......chtěla jsem jen k těm porodnicím. Rodila jsem v Praze - Motole. Nemůžu si tuto porodnici vynachválit - PARÁDA. Vřele doporučuji. Příjemný personál, super přístup, na sále bezva lidi. Ale hlavně mám tam odsud nádherného 4kg, 57 cm chlapečka.

kazu
1. lis 2006

Ahoj holciny!
Porad si nemohu vybrat,kde bych mela rodit. Nazory lidi jsou velice ruzne. Prosim,porad te mi a popripade,napiste mi zkusenost na tyto porodnice:
P-4 Krc(delam v Ikem,takze to mam uplne vedle a mozna bych mela nejakeho znameho za poplatek),Motol(bydlim hodne blizko) a Neratovice(tam rodila moje svagrova,ale mela tam sveho gynekologa - za poplatek,ale fakt hodne veliky).
Jake reseni by jste zvolily byt mnou? Moc Vam dekuji za nazory!!!!
Mozna se Vam zda,ze jancim brzo,ale nekde se cetla(mozna i tady),ze do Podoli se musi clovek nahlasit do 14tt,ze tam chce rodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru