Porodnice v Praze. Kterou vybrat?

jenny73
9. zář 2009

Vím, že každá pražská porodnice má založené téma. Na těch však diskutují pacientky těchto jednotlivých zařízení a najít v množství příspěvků konkrétní názor na porodnici je problém. Proto bych byla ráda, kdyby sem šly psát konkrétní názory a zkušenosti. Hodně by mě zajímaly vaše zkušenosti s porodnicí Vinohrady, ale i všechny ostatní. Mám si vybrat, ale vůbec nevím, jak se rozhodnout.... děkuji.

jarunkaxyz1
23. čer 2013

...já teda dost dala na dlouhodobé recenze a ty Vinohrady s porodnicí moc dobré nemají......Vinohrady byly odjakstiživa fajn na popáleniny, hematologii...ale kdo tam byl v porodnici, byla to noční můra.....myslím, že teď dost maminek raději bude čekat na x dalších dobrých recenzí této porodnice, aby si opravdu po tom všem a po těch rokách negativných recenzí udělaly dobrý obrázek....já bych šla radši na jistotu do porodnice větší 😉

sabisek
23. čer 2013

Ja jsem rodila v breznu 2013 v Podoli a byla jsem velice spokojena. Zadny nadstandard jsem nemela a i tak se vsichni ke me chovali super. Byla jsem na P1 oddeleni. Vsechny dotazy, at jakkoliv blbe (prvorodicka) byly zodpovezeny, vzdy pomohly. 🙂 Pokud bude dalsi mimi jedine tam.

ducik
23. čer 2013

@speedygon prijd potom rict, jak ti to pripadalo 😉 jinak na webu o sobe vsichni pisou, ze super.. Reakce ruzne ctu a jsou u vsech porodnic dost rozdilne

ducik
23. čer 2013

@jarunkaxyz1 souhlas, ja lezela na vinohradech na dvou ruznych oddelenich a nerada bych se tam vracela

@sabisek dekuji za nazor 🙂

marketma
23. čer 2013

Já rodila obě dcerky v Podolí (2009, 2012) a vždy jsem byla spokojená. U té první (jako nezkušená matka) jsem dostala všechny informace, které jsem potřebovala - koupání, kojení, poporodní cvičení, atd. Porodní sály úžasné, šestinedělí zastaralé, ale péče a personál na jedničku. Jako jedna z mála porodnic v ČR také novorozencům vyšetřují sluch.... Každý den chodila laktační poradkyně a radila jak nejlépe se rozkojit a kojit. Takže já bych zase volila Podolí.

ducik
23. čer 2013

@marketma super zkusenost 🙂

gabuska43
24. čer 2013

ja som mala len dobrú skúsenosť, rodila som sama, úplne v kľude, sestričky perfektné a doktory úplne skvelí, na nič sa nemožem stažovat, izby sú čisté, max. 3 postele na každej záchod a sprcha, všetko čisté a nové🙂)

ducik
8. črc 2013

@gabuska43 ale kde? 🙂

speedygon
8. črc 2013

@ducik řekla bych, že píše o Vinohradech 🙂

gabuska43
9. črc 2013

Ano, Vinohrady🙂

speedygon
10. črc 2013

@gabuska43 tak sem napiš, jak bys nemocnici a porod v ní popsala Ty...každé info vítám 🙂

gabuska43
10. črc 2013

@speedygon rodila jsem v noci, byla jsem tam sama rodička, takže se o mne starali 2 porodní asistentky a doktorka, všichni byli supr, porod jsem měla bezproblémový, ale i tak mě za všechno chválili a povzbuzovali🙂 pořád se ptali, jestli něco nepotřebuji..všude bylo čisto, pokoje taky hezký, světlý po 3 maminkách. Jediné negativum jsou někdy sestřičky, ale taky jak která...chodili nás kontrolovat, pomáhali s kojením..Nejlepší byl gynekologický personál, jak doktoři tak sestry, takže za mne určite spokojenost, jestli máš jěšte otázky, sem s nimi 🙂)

speedygon
10. črc 2013

@gabuska43 já už se asi na všechno tady vyptala....takže snad vím už vše...akorát teda nestihneme vyřídit matriku, jelikož tam jsou 2 dny v týdnu jen a navíc přítel dělá celý týden dvanáctky...takže pokud se něco nezmění, že by měl možnost se mnou na matriku zajít, bude prvotní rodný list bez tatínka....jsme nesezdaní, takže prohlášení o jménu potřebujeme...krom formulářů, které mi dají oni v porodnici(tam jdu 5.8. do první poradny, tak doufám, že tam nebudu dlouho, jelikož jdu s dcerkou-nemám hlídání)

speedygon
16. črc 2013

@gabuska43 ještě mě napadá dotaz(možná se to někde už řešilo)....na sále máš porodnické vložky k dispozici, kdežto na šestinedělí je potřebuješ od začátku? A plíny pro mimi teda nedávají žádné, co jsem pochopila....těch si beru cca 40 a balík ubrousků...vložek 3 balíky-snad to bude stačit 😀

gabuska43
17. črc 2013

porodnické vložky byli celou dobu k dispozici, i oblečení pro miminko, potřebovala jsem jen plíny a ubrousky, jinak všechno bylo🙂

speedygon
18. črc 2013

@gabuska43 tak super...mám dojem, že se v diskuzi o Vinohradech psalo, že vložky nejsou....no, první kontrola v porodnici mě čeká 5.8., tak snad to nebude na dlouho. A prý dělají monitory až od 38.tt, já budu ve 37.tt, takže mě monitor asi ještě neudělají...počítám s klasickou poradnou a možná mi dají nějaké papíry, co vyžadují 🙂

gabuska43
18. črc 2013

@speedygon Ja jsem tam čekala max. hodinu, takže v pohode, monitor jsem stihla jenom jeden v 37. tt, 38 už jsem rodila🙂)

speedygon
19. črc 2013

@gabuska43 asi Ti dělali monitor už v tom 37.tt, jelikož hrozil(a taky byl) předčasný porod....tak když jsi tam nebyla tak dlouho, snad budu mít štěstí i já, nevím, jak bych zabavila dcerku....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru