Porodnice v Praze. Kterou vybrat?

jenny73
9. zář 2009

Vím, že každá pražská porodnice má založené téma. Na těch však diskutují pacientky těchto jednotlivých zařízení a najít v množství příspěvků konkrétní názor na porodnici je problém. Proto bych byla ráda, kdyby sem šly psát konkrétní názory a zkušenosti. Hodně by mě zajímaly vaše zkušenosti s porodnicí Vinohrady, ale i všechny ostatní. Mám si vybrat, ale vůbec nevím, jak se rozhodnout.... děkuji.

emamamamu
9. zář 2009

a co nejaka mimoprazska?😅
radsi to nestihnout, nez rodit ve fabrice😀

emamamamu
9. zář 2009

http://aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnice...

koukni sem...🙂
rozmysli si, co je pro tebe dulezite a co naopak vubec neresis a podle toho si vyber porodnici🙂
napriklad me se u Apolinare naprosto pricilo rozeni v kojich rozdelenych plentou od jinych rodicek...(presto tam jsem registrovana😅)..ale zase vsichni rikaji, ze je to "nejlepsi porodnice" v zemi..coz mi bylo naprosto jedno, kdyz bych se bala pipnout, abych nerusila rodicku vedle🙂
v Podoli mas zase sama svuj pokoj..ale taky je to takova fabrika na deti no...
my se rozhodli pro mimoprazskou..rodicky tam neberou jako zbozi, ktere je nutne co nejdrive jakkoli odbavit🙂

jenny73
autor
9. zář 2009

Já mám z porodu zatím takovou hrůzu, že mi bude asi v tu chvíli všechno jedno 😀 Ale rodit v autě mě nenapadlo, dík za radu 😀

susik77
9. zář 2009

Ja jsem podruhe ted v patek rodila v Podoli. Poprve mi to nepripadalo jako "fabrika na deti", ted po dvou letech to tam opravdu jede jak na bezicim pasu. Pro mne bylo dulezite vybaveni porodnice, ze tam je detska Jip-ka kdyby neco a to vybaveni porodnich pokoju-a ze jsou samostatne. A jeste organizacni vyhoda-mm tam mohl jezdit kazdy den-z prace to mel 17 min. tramvaji...kdybych byla mimo Prahu byl by to problem.

Musim rict, ze i kdyz to tam bylo hodne plny, vsichni se ke mne chovali strasne fajn, nemela jsem vubec pocit, ze me zandbavaji, hodne mi prvni den pomahali-byla jsem totiz po narkoze a bylo mi blbe...sestricky na sestinedeli museli opravdu litat, ale i tak byly moc mile a prijemne 🙂

jenny73
autor
9. zář 2009

susik, děkuju. A blahopřeju 🙂

susik77
9. zář 2009

jenny-dekuju 🙂 a drzim palce 😉

jenny73
autor
9. zář 2009

Díky 🙂

petua
9. zář 2009

Tak já jsem rodila na Bulovce a byla jsem spokojená 🙂 . Rodila jsem teda sekcí, ale klasický porodní sálečky jsem viděla při prohlídce a vypadaly dobře 😉 , oddělený zdí. Co je tam blbý, že novorozeneckej box ej tam jenom jeden, takže nemůžeš bejt u toho, když miminko váží, měří, ošetřujou (ale samozřejmě manžel může).
JIP i šestinedělí v pohodě, novorozenecký oddělení taky 🙂 .

Vybrala jsem si Bulovku podle referencí a hlavně taky podle toho, že je k nám nejblíž, pět minut autem 😉 .
Ono si někdo řekne, že na tom tak nesejde, jak je to daleko, že holt vyrazí dřív, až na to dojde - ale málokdo si uvědomuje, že do tý porodnice dojíždí i před porodem, do poradny, když jsou nějaký komplikace a je potřeba sledování atd. Třeba já jsem tam jezdila furt, tejden před porodem jsme tam jezdili dvakrát denně na monitor (měla jsem nějaký komplikace) a neumim si představit, že bysme jezdili přes půl Prahy někam do Podolí, to by se prostě organizačně nezvládalo.
Moje známá je z Mělníka a "rozhoduje se", jestli bude chtít rodit v Podolí nebo u Apolináře (na základě nějakýho "jedna paní povídala" si myslí, že jsou to nejlepší porodnice a jinam nechce, přes to u ní vlak nejede), ale už vidim, jak jezdí takovou dáálku třeba dvakrát denně, jako jsem to měla já, prostě to nedomejšlí 😉 .

Takže moje rada je zamyslet se i nad tiim, jak je to daleko 🙂

jenny73
autor
9. zář 2009

Petu děkuju a gratuluju k Matýskovi 🙂 Právě proto se prám na tu Vinohradskou, slyšela jsem, že se tam hodně zlepšili a měla bych docela dobrý spojední. Navíc mi hodně záleží na tom poporodním a o tam je prý výborné....ale pořád nejsem rozhodnutá, jsou zase názory, které mě odrazují 😨

elismi
20. zář 2009

Ahoj holky!
Tak pokud můžu říct já svůj názor na Vinohrady...tak bych rozhodně volila jinou porodnici. Nakonec jsem rodila akutně císařem, ten snad v pohodě, ale všechno co následovalao bylo pčíšerné!! Malej měl nějaké problémy, já ho ani neviděla. Nikdo my nic neřekl. Nakonec Románka poslali na Bulovku na JIP a já zůstla na gynekologii. Takovýhle zážitek bych nikomu nepřála! S miminkem jsem nakonec byla až když mu bylo 8 dnů...a do té doby jsem ho viděla všeho všudy půl hodiny. Odmítli mě za ním poslat, že prý mě nebudou překládat...a na Bulovce se po mě každý den manžela ptali...že malej na mě čeká a abych ho mohla kojit....
Na Vinohradech mi nedali ani sterilní nádoby abych mohla odstříkávat mléko. Něco jako odstříkáváčky tam vůbec nemaj a když maj tak nepůjčí. S odstříkáváním my nikdo neporadil a když za mnou přišla sesetra z dětského nebo šestinedělí (nevím odkud byla, jen vím, že vozila mimča na jídlo za maminama na JIP) tak my jednu bradavku pochroumala tak, že dodnes s ním mám problémy 😠 Když přišla podruhé, tak mě seřvala jak to, že nemám odstříkáno (měla jsem málo a s dvěma ml manžela nepoženu na Bulovku) a když jsem jí řekla, že my to nejde. Že to asi dělám špatně, tak my řekla, že nemá čas my odstříkávát prsa a odešla. PAk už jsem jí neviděla.
Propustili mě až 8 den po porodu a hned jsem jela za malým. Na Bulovce jsem se během 2 dnů rozkojila a naučila se o malého starat a konečně jsme mohli jít domů! 😀 To bylo to nejhezčí! a čekali jsme na to s manželem jak na smilování!
Vrcholem všeho bylo, že manžel jel na Vinohrady ještě něco vyřešit v pondělí další týden a s hrůzou tam zjistil, že během těch pár dnů tam ztratili mojí kartu.... No a tím mě fakt dorazili!!
Nejraději bych je za tenhle pobyt tam zažalovala! Každý doktor se divý, proč mě nepředali za malým...proč jsem byla pořád na Vinohradech a malého posílali po všechnemocnicích na různá vyšetření ☹ Teď se taky divým jak jsem tohle všechno mohla zvládnout...ale nějak jo a jsem ráda, že to mám za sebou a URČITĚ UŽ NIKDY VÍCE VINOHRADY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jirinkas
20. zář 2009

Ahojky,

já bych taky doporučila Bulovku. Co se týká porodu samotného, rodila jsem klasicky, vše v pohodě. Měli tenkrát stop stav, ale byla jsem hodně otevřená, tak už mě nikam neposílali, akorát jsem zůstala po porodu na čekacím pokoji na sálech a na šestinedělí jsem šla až druhý den po obědě (rodila jsem v noci). Hodně jsem se při výběru rozhodovala i podle toho, že tam je hodně dobré novorozenecké a JIP, a opravdu můžu potvrdit. Kdybych měla říct nějaké negativum - poměrně zastaralý vybavení (nábytek, "koza", atd), ale na druhou stranu prachy asi moc nejsou a aspoň tam mají hezky vymalováno. A potom na šestinedělí se chodí v botách, je tam dost špíny a ten úklid nic moc. Ale všechno tohle vyváží super přístup personálu. Takže až bude druhé mimi, jdu určo na Bulovku 🙂

elismi
20. zář 2009

Jirinkas mám na tebe dotaz...nevíš co je tam ve třetím patře u té JIPky a nedonošeneckého? Tam to vypadalo stejně jako na pokoji co jsem byla já s malým - ale on byl hospital. na nedonošenecké JIP. A přiznám se na courání po chodbě jsem se nějak nedostala 😅 měli jsme co dělat s mrňouskem 😀
A ve kterém patře je teda šestinedělí a porodnice?
Já osobně bych na staré zařízení mávla rukou, hlavní je přístup lidí! A s tím jsem tam byla nadmíru spokojená! Na Vinohradech mají taky staré zařízení...teda na gyndě určitě, JIPka to samé....možná šestinedělí předělali, ale tím to hasne a dorazí to tam ten personál 😠

romankav
20. zář 2009

jenny73: Každá porodnice v Praze nabízí trošku něco jiného a záleží na tobě, co od porodu očekáváš. Já jsem chtěla co nejmenší zásahy a rodit po svém, zvolila jsem Podolí a byla jsem velmi spokojená (bez holení, nástřihu atd.), ovšem šestinedělí už je tam o něčem jiném(chce to být teoreticky připravená, mít seštudované kojení, kontakt na lakt. poradkyni). Zase, když to porovnám s Bulovkou - tam je šeštinedělí dost otřesné a ještě tam do miminek ládují glukózu, i když má matka mléko. Bulovka je pro ženy, které chtějí medicínský porod (nástřih, epidurál atd.). Např. Krč je taky spíš medicínský porod, ale zase je tam výborné šestinedělí (velká a dobrá podpora kojení). Kamarádka rodila na Vinohradech, nebyla spokojená. Není to pro matky, které mají svou představu o porodu (běžné procedury, dokonce i nástřih pochvy, ne jenom hráze atd.). Šestinedělí asi normální jako v ostatních nemocnicích. Další třeba Benešov - pěkné prostředí, slušné jednání na šestinedělí (což nebývá norma). Ještě zdůrazním, že nejdůležitější byl pro mě přístup zdravotníků (např. jídlo, starý nábytek v pokojích jsem fakt neřešila).

jirinkas
20. zář 2009

elismi vedle novorozeneckého je šestinedělí.
Glukoza - Vojta ji dostával, ale proto, že se mi mlíko netvořilo, dokonce začal tak ubírat na váze, že jsme nasadili Nutrilon. Měl silnější žloutenku, hodně spinkal a bylo skoro nemožný ho na krmení vzbudit, natož ho donutit, aby se přisál. Nicméně, i díky veliké pomoci sestřiček, jsme zabojovali, den odchodu domů byl i první den, kdy jsme papali jen MM bez příkrmů a doteď plně kojím 🙂
Co se týká porodu samotného, tak holení mi tam nenutili, klystýr mi už skoro ani dávat PA nechtěla (ale řekla jsem si o něj a ulevilo se mi po tom) a o epidurál, který jsem původně chtěla, jsem si ani nestihla říct, jaký to byl fofr - a myslím, že by mi ho už asi ani nedali. Hráz mi nastřihli, ani jsem o tom nevěděla, ale myslím, že je to lepší, než kdyby se roztrhla - dorvaná jsem byla už vevnitř dost.
O tom starým nábytku jsem psala proto, že mě jiný negativa nenapadly, samozřejmě to je malichernst 😅

verbalinka
21. zář 2009

Ahoj Jenny,

hodně záleží na tvém přístupu k životu obecně. Necháváš se radši vést, nebo si ráda rozhoduješ o sobě sama? To je důležité i k porodu. Pokud budeš mít radši za sebou doktory, kteří tě povedou, tak zvol Apolináře, Bulovku, nebo Krč, pokud chceš porodní plán a rozhodovat o sobě sama, tak vyber Podolí, Hořovice...
Já jsem byla registrovaná v Podolí, ale protože jsem přenášela a oni malovali, tak jsem nakonec rodila v Krči a v podstatě jsem se jim tam vnutila, protože jsem nechtěla na Bulovku. A to si také zjisti, jestli náhodou nemají kolem tvého data porodu uzavřené sály (počítej týden dozadu a týden dopředu). Já měla termín 18.11. a porodila jsem nakonec až 29.11. 😅
V Podolí jsem kvůli komplikacím strávila noc na porodním pokoji ve 36.tt a bylo to tam moc fajn. Teda moc se se mnou nebavili, ale měla jsem soukromí na svém porodním pokoji a vůbec jsem netušila, co se děje kolem. No a rodila jsem v Krči, kde jsem teda taky měla svůj porodní pokoj, i když v zastaralém vybavení. Na porodní plán se nedívali moc nadšeně, nakonec jsem prodělala klasický medicínský porod (což mě zpětně moc netěší), ale byl rychlý a zvádla jsem ho jen s porodní asistentkou. Jo a ještě detail - pokud chceš epidurál, tak např. v Krči (protože si ho platíš) ti ho dají bez problému, ale v porodnici, kde je zadarmo, tak ho nedaj, pokud si ho nevyřveš. Krč má šestinedělí dobrý, o kojení se starají opravdu hodně. Já byla na nadstandardu, takže přístup super. Byl tam se mnou celý 4 dny manžel (i v noci) a nechali nás být, zbytečně neotravovali a přišli jen na zavolání a občas jen zaklepali, jestli je vše ok 🙂

Přeju krásný porod a neboj - je to ten nejkrásnější zážitek na světě 🙂

P.S. Apolináře nedoporučuju. Co jsem slyšela, tak je to děs. A rodičky a miminka využívají na svoje "medicínský pokusy" 🙄 Apolináře jedině v případě dvojčat a hodně rizikového těhu...

jenny73
autor
21. zář 2009

Holky udravím vás, děkuji za rady a blahopřeji k mimískům 🙂 ...jen jste mi pěkně zamotaly hlavu 😉

elismi
21. zář 2009

jenny...držím pěsti ať dobře vybereš!

monika6e
21. zář 2009

jenny73: prosímtě, Vinohrady ne eee. Ne nadarmo se říká, že se tam scházejí nejhorší lékaři z celého širého okolí. Věř mi. Nejsou to jen špatné reference, ale mám i příběh mé známé, který Ti v těhu rozhodně vypisovat nebudu. Holt porodnice zde asi nepatří k nejlepším. I když - všude můžeš narazit na dobrého nebo špatného doktora. Já rodila na Bulovce a musím říct, že péče byla špičková. Takže můžu doporučit. A co mám čerstvě reference od kamarádky, která rodila v Podolí, taky super. Co se ale týče Motola, tak tam prý nic moc. Je to na Tobě. Tak šťastný výběr a ať vše dobře dopadne 🙂

jenny73
autor
22. zář 2009

😀 😀 Já vííím že je to na mně!!! Právě!! Já nikdy nikde nerodila 😀 😀 ...ale už jsem nalomená na tu Bulovku (podle referencí a mám to i asi o něco blíž než ostatní) a vám všem tady moc děkuju!!!! 🙂

elismi
22. zář 2009

jenny podle mě dobrej výběr! A hlavně kdyby byl nějaký problém, tak tam maj dobré vybavení pro miminko! Já jsem byla celou dobu v pohodě a najednou se to všechno obrátilo a dopadla jsem jak sedláci... 😠 😝

ducik
23. čer 2013

Krisim tema.. Uz bude pomalu cas se rozhodnout a zeregistrovat, pri tom navalu vsude.. Premyslim hlavne nad Krci nebo Podolim. Predpokladam od roku 2009, coz jsou zdejsi prispevky, se leccos zmenilo, tak prosim o nejake cerstvejsi nazory. Dekuji

jarunkaxyz1
23. čer 2013

@ducik - za mě a porovnání s ostatními z Krče, rozhodně Podolí

ducik
23. čer 2013

@jarunkaxyz1 a ty jsi rodila v obou? Rekla bys mi i konkretni duvody?

jarunkaxyz1
23. čer 2013

@ducik - vlastní zkušenost mám z těchto dvou jen z Podolí. Já tedy nejsem z Prahy 4 a okolí, pro mě bylo Podolí i blíž, ale mám kamarádku, co rodila v Krči a třeba sály, to je nebe a dudy.....Krč stará, není zde soukromí atd.....

ducik
23. čer 2013

@jarunkaxyz1 a co se ti libilo v podoli? Ja taky nejsem ze ctyrky, ale nejbliz mam vinohrady a tam nejdu 😉

jarunkaxyz1
23. čer 2013

@ducik - napsala jsem do IP 😉

ducik
23. čer 2013

@jarunkaxyz1 jj, dik 🙂

gabuska43
23. čer 2013

Za mňa možem odporučiť Královské vinohrady, rodila som v březnu a som nad mieru spokojná, výborní lekári a starostlivosť, takže keby sa mám znova rozhodnúť tak idem zase tam🙂)

ducik
23. čer 2013

@gabuska43 vazne vinohrady? Maji otresnou povest. Me treba desi uz jen to, ze areal obrovsky a co je dohromady s porodnici v baraku? Kozni ambulance i luzkove ☹ nevim, jak uzasne je vybavena porodnice, ale to kozni je otresne, zachody apod.

speedygon
23. čer 2013

@ducik Přečti si info o Vinohradech na jejich webu+ diskuze čerstvé. Vinohrady prošly rekonstrukcí, přístup personálu prý výborný a je to malá porodnice, tudíž větší šance na lepší péči a větší klid. Já osobně jsem tam registrovaná a myslím, že litovat nebudu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru