Porodnice v Praze, nemůžu se rozhodnout

bonninka
8. dub 2014

Holky, nemůžu se stále rozhodnout, do které porodnice v Praze jít rodit. Zvažuji mezi Bulovkou, Apolinářem a Podolím. Mohly byste mi dát nějaké infošky o tom, jak tam probíhal váš porod? Budu rodit 100% plánovanou sekcí (rodím po třetí a předtím byly oba porody též sekcí). Takže bych uvítala i info ohledně zákroku. Moc díky za názory.

dadushe
8. dub 2014

@bonninka Za mě Podolí ne. Já akutní sekce, dítě mi ukázali po 12 hodinách, nenosili na kojení, přes vyslovený nesouhlas naočkovali a neustále brali i když jsem už byla fit. Zapomněli na mě s jídlem, nekoupala jsem, podpora kojení se mě netýkala. Měla jsem zřejmě černého Petra, ale prostě Podolí u mě totálně propadlo.

aajda
8. dub 2014

Za mě Podolí ano, první byla akutní sekce, druhá byla plánovaná. V obou případech mi přiložili mimčo hned na sále, pak pravidelně po max. 3 hodinách nosili na kojení. Já byla spokojená a pokud dojde na třetí, tak doufám, že zase tam.

lucieandrlova
8. dub 2014

Já myslím, že je to úplně jedno. Dle mého názoru jsou všechny porodnice v Praze na stejné úrovni a co se týče zdravotního personálu všude jsou vynikající pracovníci, ale také blbky... Záleží na štěstí. Spíš jde o to, zda chceš rodit v porodnici (Podolí, Apolinář) nebo nemocnici (Bulovka). Já jsem chtěla nemocnici. Bála jsem se případných komplikací u mě nebo dítěte a představovala si, jak mi tam nemůžou pomoct a vezou mě jinam..,
Když jsem před 2 lety dělala průzkum, tak nejlíp vycházel Apolinář. Ale mě to přišlo jako taková továrna na děti... Podolí mělo reference půl na půl. Bulovku si poslední dobou dost chválí.
A co se zeptat u Tvého gynekologa, co by doporučil? Já jsem se tehdy ptala sester a oni se shodli na Apolináři.
(Jinak já jsem nakonec rodila v Krči, protože jen oni měli v té době souhlas pro odběr pupečníkové krvi.)

bonninka
autor
9. dub 2014

@lucieandrlova tak tos mě dobře dostala. Mě vůbec nenapadlo, že v Podolí anebo u Apolináře by nějaký problém nedořešili. Mě právě doktor radil tu Bulovku a teda v té poporodní sféře mají asi naprosto nejlepší standardní pokoje na šestinedělí, v těch porodnicích se chodí na chodbu a oni mají 2 trojlůžáky propojené sociálkou a nadstandardy tam začínají na ceně nějakých 400 Kč/den a ostatní porodnice začínají až na 1000 Kč/den, takže asi i kvůli tomu bych tu Bulovku úplně nezavrhovala,...

apfele
9. dub 2014

@bonninka já rodila 2x v podolí , poprvé plánovanou sekcí, podruhé akutní sekcí - vše super, od operace až po oddělení šestinedělí. Takže za mě určitě Podolí.

arrowka
9. dub 2014

@lucieandrlova Podolí sice není nemocnice, ale představa, že by tam něco nedořešili a převáželi jinam, je mírně řečeno úsměvná. Naopak Podolí koncentruje riziková těhotenství z celé republiky, mají špičkově vybavené perinatologické centrum a pokud se někdo bojí komplikací, tak Apolinář nebo Podolí je jasná volba.

lucieandrlova
9. dub 2014

@arrowka já jsem ale vůbec neměla na mysli gynekologické problémy, ale právě ty ostatní... (Jiných orgánů). Sekce je operace a při operaci může vzniknout cokoliv...
@bonninka
Asi bych dala na radu doktora. Slyšela jsem, že na Bulovce mají nově udělané oddělení. Maminky jsou spokojené.

cell
9. dub 2014

@bonninka Apolinář je součástí Všeobecné fakultní nemocnice, nějak mě nenapadá , s čím by si tam nedokázali poradit. Jinak Apolinář, Podolí, jsou špičkově vybaveny pro jakékoli komplikace po porodu ať už u dítěte, či matky, Bulovka, Motol bude srovnatelná, Vinohrady nemají novorozeneckou JIP.
Udávaný rozdíl mezi porodnicí a nemocnicí, co tu psala @lucieandrlova jsem teda nepochopila (a to jsem z oboru)

janazzz
9. dub 2014

Já jsem rodila akutní sekcí v Podolí 32+6. Už před tím jsem tam dvakrát ležela na oddělení rizikového těhotenství. Po porodu jsem ležela na JIP, pak na gynekologii a syn nejdříve na RESu (novorozenecká JIPka) a poté na intermediární péči. Prakticky jsem si tedy prošla všemi odděleními kromě klasického šestinedělí. Za tu dobu, co jsem tam ale ležela (dohromady to bylo 5 týdnů) jsem se setkávala i s maminkami, které ležely na klasickém šestinedělí. Za mě Podolí určitě doporučuji! Co tu čtu např. o přikládání miminek atd., tak naopak mi Podolí v tomhle přijde super. Přikládání každé 3 hodiny, výborné laktační poradkyně, které mě prakticky rozkojily, když syn ještě neuměl sát, protože byl nedonošený. Péče o nedonošeného syna vynikající po všech stránkách a o mě také.

jarunkaxyz1
9. dub 2014

Za mě Podolí a Apolinář - mám zkušenosti s oběma a obě porodnice mají své pro a proti, ale ve finále srovnatelné a špičkové!

anetka1701
9. dub 2014

Upřímně u plánovanýho císaře a rozhodování se mezi těmito porodnicema bych volila tu, kterou máš nejblíž a má nejlepší dopravní dostupnost + třeba fajn parkování a ty pokoje :o) Myslím že jsou jinak srovnatelné - péče i odbornost. Na každé se najdou chyby, na každé se najdou mouchy nebo špatné příběhy, protože ve finále je to stejně jenom o tom, na koho tam narazíš :o) Držím palce, ať se rozhodneš dobře...

petule12
9. dub 2014

@bonninka když jsem se ptala mého gyn zda Apolinář nebo Bulovka, tak by volil Bulovku...
já jsem teda rodila v motole 2x a spokojenost maximální 😉

luckakaja
8. kvě 2014

Mela jsem planovanou sekci a byla jsem ve Vinohradsky.Par lidi me od toho odrazovalo,ale udelala jsem dobre,ze jsem se nenechala.Vsechno bylo v poradku,vsechno mi vysvetlili a personal naprosto uzasnej.Navstevy a hodiny taky nikdo neresil.Urcite to doporucuju!

terezapetrova
8. kvě 2014

Urco zrovna Podoli je velmi vyhlasene co se tyka poporodních komplikaci rozhodne daleko vic nez "jenom" nemocnice. takze je to na každého uvazeni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru