Porodnice v Ústí n. O. Může otec k porodu bez kurzu?

kaccculllka
18. srp 2008

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat jestli nemáte zkušenosti s orlickoústeckou porodnicí - konkrétně jestli musí otec absolvovat předporodní kurz k tomu, aby ho pak pustili k samotnému porodu, nebo jestli ho tam pustí i bez toho. Jo a ještě jestli nevíte, jak jsou ty kurzy dlouhý a co se na nich děje...předem moc děkuju za odpověď 🙂

dagina
18. srp 2008

Ahojky Kacul, ještě tak zcela neporadím, ale chystám se rodit v UO. Co vím od kamarádek, tak zkušenosti mají jen kladné, navíc je teď porodnciké odd. nově předělané..., prý to nemá chybu, vše tam je OK. Na ty předporodní kursy si musím také zavolat co nejdřív, určitě na ně chceme s manžou chodit, jestli chceš tel. číslo, napíšu do IP. Jinak vím, že kamarádka ani její přítel tyto předporodní kursy neabsolvovali, a přesto mohl být u porodu, jen si musel připlatit.

pistacia
18. srp 2008

Ahojda holky, já jsem chtěla rodit v UO, je to tam moc krásný a super lidi. Na kurzu se probírá porod a kdy přijet do porodky a tak všeobecně a provedou vás po porodce 😉 Tatka na kurz nemusí a u porodu pak normálně může být a za účast u porodu bude platit i kdyby na kurzu byl 😉 Strávila jsem tam dva dny a nemůžu si na nic stěžovat, nakonec jsem tam nerodila, protože kvůli nedonošenosti Nelinky nás raději převezli sanitou do Pardubic, kde je novorozenecká JIPka 🙂

kaccculllka
autor
18. srp 2008

jé tak to bude super, když mi to číslo pošleš.... 😉 moc děkuju. My ještě nevíme jestli tam půjdeme, pořád jsme to odkládali a teď jsme v 8. měsíci a máme nařízeno jenom ležet. Navíc přítel ještě neví jestli bude chtít být u porodu a na kurz se mu taky zrovna moc nechce.... 😒 Ale jinak sem zatim taky slyšela samou chválu 😀

zuzik_p
28. říj 2008

Ahoj, ja jsem sice otce u porodu nemela, chtela bych vsak vyjadrit velkou chvalu na tuto nemocnici! Rodila jsem pred tydnem a musim rict, ze vsechen personal od sestricek po doktory je naprosto uzasny. Velmi vstricni a napomocni.

konja
28. říj 2008

kaccculllka: v případě, že tatík stále není rozhodnut zda jít k porodu, tak bych nad kurzem asi uvažovala. Tatíkové totiž často říkají, že k porodu nechtějí právě proto, že si vůbec nedokáží představit co se tam bude dít. Na kurzu mu to vysvětlí, udělá si určitou představu, prohlédne si s tebou porodní sál a bude vědět do jakého prostředí by šel. Možná mu to pomůže v rozhodování zda jít či ne.A i tobě to pomůže udělat si aspoň trochu představu co tě čeká.Já bych do toho šla. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru