Porodnice v Ústí nad Labem. Máte negativní zážitky?

poupe
15. únor 2008

Jak se vam rodilo v tehle porodnici,mate negativni zazitky?

poupe
autor
17. bře 2008

ahoj,davaji erarni obleceni, 20 papirovych plen, 2 normalni,5zinek,asi20vlozek,prvni den to omrknes a pak ti zbytek rodina donese 🙂

alenka83
17. bře 2008

tak jsem až tak nebyla daleko od pravdy, co🙂 Akorát ty počty jsem nevěděla. Ale doufám, že spíš vše řeknou při sepsání k porodu a na předporodním kurzu...

poupe
autor
17. bře 2008

jo a maji tam v davkovaci johnson na mimi,jinak co davaji a co potrebujes maji napsany v porodni ambulanci,jak ti nataci srdicko.

teddysek
15. kvě 2009

Přes svůj původní plán rodit v Děčíně jsem nakonec rodila v ÚL. a přístup a péče předčil všechny moje očekávání. Nemáme auto jsem ÚL a do porodky jsem jela 3x. Poprvé téměř měsíc před porodem se mi něco nezdálo a necítila jsem se dobře. Nechala jsem se v noci odvézt. Přijali mne, citlivě vyšetřili a když zjistili že rodit nebudu ani náhodou navrhli:buď odjezd do Děčína, domů, nebo noc na rizikovce. Bylo mi bídně a tak jsem zvolila poslední možnost. Milý přístup, dvoulůžák se sociálkou na pokoji a velice ohleduplný přístup sester i lékařů. Druhý den v neděli mi bylo stále ještě špatně, ale mimču se dařilo výborně a kontrakce jsem měla jen při některém záznamu. Dr. mě ujistila, že domů mě pustí nejdříve za 48 h a to jsem uvítala. Po nezbytných vyšetřeních jsem odešla v pondělí domů a 3 týdny mě tam nikdo neviděl. Podruhé jsem jela znovu v noci po nepříjemných tlacích na konečník divných bolestech. Opět se ukázal tento výjezd jako předčasný. Nikdy mi sestřičky ani lékařka neřekli nic špatného ani mě neposlali domů. Nechali mě do rána na pozorování a po zjištění, že je mimčo i já v naprostém pořádku mě po odchodu části hlenové zátky poslali domů. Před tím mě ochotná PA vysvětlila jak nejlépe poznat příznaky blížícího se porodu a snížení doby čekání v nemocnici. Byla jsem jí opravdu moc vděčná. Znovu mě ujistili, že zátka odešla a že se může stát, že budu brzy zpět a už porodím. Za 2 dny jsem byla zpět. Odjížděla jsem opět v noci po čarodějnicí s bolestmi po 2 minutách. Jaké bylo moje zděšení když mi na monitoru zjistili, že jsou to jen poslíčky, otevřená nejsem, jen mimčo nemělo takový ideální záznam. Dostala jsem provokačku, která měla buď bolesti zastavit, nebo rozběhnout více.V noci sestřičky citlivě kontrolovali náslechem mimčo a já tiše se chodili ptát zda něco nepotřebuju. Ráno mi bylo stejně divně. Jen děložní hrdlo změklo a tak mě začali připravovat na porod. Moc ochotná sestřička mě pozvolna provedla holením, klystýrem a sprchou. A vždy se mě zeptala jestli nemám nic proti tomu. Těšila jsem se,že po vyčerpávajících nocích konečně porodím a nechala jsem se vést. O něco později mi při prodýchávání praskla voda, po té jsem dostala další provokačku a byla za ni moc ráda. Přes počínající šrumec na oddělení si na mě vždy našla praktikantka sestřička, nebo jiná čas a přišli se podívat a zeptat jak to zvládám. Lékařka mě vyšetřila snad jen jednou aby zkonstatovala, že můžu vyrazit na sál a ujistila mě, že tentokrát už opravdu porodím. Stačila jsem jen zavolat manželovi, zajistit staršího syna a pak se jen soustředit na to abych to udýchala. V době kdy jsem se dostávala do varu mne akorát mrzelo, že se mnou nemůže být manžel aby mi pomáhal správně dýchat. Nechala jsem se odvést na porodní lůžko a pak si pamatuju jen útržky. Vím, že mi napíchla sestřička kanylu (to kdyby náhodou), vůbec jsem neprotestovala. Pak už se se mnou zvedalo pohodlné lůžko i s pedály na nohy a rukojeti na ruce a ochotné hlasy mi radili jak dýchat. Nezvládala jsem to. Přesto mi nikdo nic neřekl. Lékařka tam spolu se sestrou a PA jen stála a pozorovala probíhající porod. Ještě stačila kostatovat: "tady rodíme, támhle také, ale tam půjde někdo jiný. Tiše jsem obdivovala jejich klid. Pak akorát ochotně pomohla mimču ven. Na mé přání mi ukázala po porodu placentu a nechala nás s manželem i synem o kterého se postarala moc milá dětská sestra, odpočívat. V porodním plánu, který jsem ani nestačila vytáhnout jsem měla všechno trochu jinak. Chtěla jsem rodit v jiné poloze, násřih jsem chtěla striktné odmídnout. Ten mi nakonec dr. udělala a vysvětlila proč. Byla jsem ráda. Věřím, že kdybych k němu nedala souhlas, nestalo by se tak. Skvělá péče a dvoulůžák na šestinedělí mě i přes společné sociálky a sprchy příjemně zaskočil. Nemůžu si stěžovat ani na péči o maminky ani o děti. Ve sprše a na WC jsem téměř nikoho nepotkala a třetí den po porodu jsem už byla doma. S péčí mimo nemocniční stravy (té bylo málo)jsem byla moc spokojená. Opravdu to předčilo všechny moje očekávání. Pokud mě v budoucnu potká ještě jeden porod, nebudu váhat a půjdu znovu do ÚL.

lenkabm
24. kvě 2009

Ahoj holky 🙂,najdu tu nějaké spřízněné dušičky,co je čeká porod v Ústí nad Labem?Bydlím tu krátce a ráda bych i touto cestou potkala nové kamarádky na pokec kolem miminek a dětí vůbec 😉. pa

poupe
autor
24. čer 2009

holky jak je to tady v usti v porodnici,kdyz mate doprovod u porodu,kdy ho tam pusti s vama,hned?Diky
Ja rodila sice v Usti,ale sama.

valentovasasa
28. říj 2009

tak jsem se dostala k tomu vámtaky sem něco přispět.
tak kdyby jste se mě někdo zeptali na hodnocení této porodnice před dvěmi lety kdy jsem rodila prvního syna, tak bych řekla, abyste se téhle porodnici vyhli!!!'Sestry na šestinedělí byli nepříjemné, navíc když jste po císaři, tak to není žádný med. Nikdo mi nevysvětlil jak kojit, jak přebalovat a tak... jediné co mi ukázali bylo jak koupat.
Ale POZOR!!!!!!!
Nelžu vám, ale ted jsem tam v září rodila znovu. A po téhle nové zkušenosti bych tuhle porodnici mohla všem jen a jen vřele doporučit. šla jsem tam s očekáváním že zas budou protivní ale ejhle - v jak milém šoku jsem byla. Sestřičky byli hrozně milé, ochotné, vše mi i přes to, že věděli že už mám druhé dítě, ochotně vysvětlovali. Chtěli mi ukázat jak kojit, jak přebalit, radili jak se starat o jizvu atd, atd. prostě mám pocit, že to bylo o 180stupnů jiné...
takže závěr, nedejte na pomluvy, situace se v této porodnici změnila a opravdu tu je moc a moc ochotný personál!!!!

poupe
autor
5. bře 2010

ahoj,kdo ted posledni dobou rodil v Usti,davaji stale erarni kosile,vlozky,erarni obleceni pro deti,plenky?diky

zdenkapo
18. dub 2010

Ahoj,jen bych zopakovala dotaz o poupe- jak je to s vybavením atd. na klasických pokojích šestinedělí a nebo nějaké nové zážitky ze zdejší porodnice?

zdenkapo
3. kvě 2010

tak příspěvku jsem se nedočkala,ale již mám osobně odzkoušeno a můžu jen doporučit,byla jsem spokojená jak na porodním sále,tak na oddělení šestinedělí a to jsem neměla nadstandart....

poupe
autor
2. čer 2010

tak ja nakonec v Usti nerodila 😉 nebylo misto ☹

luckaa
2. čer 2010

@poupe Můžu se zeptat,kde jsi rodila?

poupe
autor
2. čer 2010

@luckaa nakonec v Litomericich 😉

luckaa
2. čer 2010

@poupe Aha,myslela jsem,jestli si nebyla v Teplicích,tam asi nakonec skončím já,možná ještě to Ústí.Díky za odpověď 🙂

poupe
autor
2. čer 2010

@luckaa ja jsem jinak z usti,prvni dite jsem rodila tam,ale ted bylo plno,pak volaly do Teplic,tam taky plno,Decin pry hruza a Litomerice dobry,Porod luxus,novorozenecky nic moc,takze bych rodila v Litomericich a novorozenecky v Usti 🙂

luckaa
2. čer 2010

@poupe jó kdyby to tak šlo....když před pár měsíci rodila ségra,tak žili s manželem v podnájmu v Ústí,tak tam i chtěla rodit a když tam prý nemá trvalé bydliště nebo doktora,tak ji nakonec nevzali,tak nevím jak to bude teď

poupe
autor
2. čer 2010

@luckaa tak uvidis,hodne stesti

luckaa
2. čer 2010

@poupe Díky,ještě zbývá dost času 🙂

petullek
21. srp 2010

@luckaa není to tak dlouho co jsem v ústí rodila, naštěstí jsem měla štěstí,že neměli plno.. A porod? NAprostá pohoda a přeju všem 😉 2x jsem tam skončila na rizikovém a to byla hrůza 😖 Tak jsem z toho měla strach,ale nemůžu si vůůůbec na nic stěžovat. Takže určitě doporučuji 😉

luckaa
22. srp 2010

@petullek Díky moc 😉

honzulka
25. srp 2010

Ahoj holky...mám za sebou taky dvě zkušenosti s touto porodnicí... 🙂 První jsem popisovala a druhá je opravdu úplně jiná!!!Měla jsem po dvou letech štěstí na ty samé sestry,ale byli úplně jiné!!!!Příjemné a dokonce i vstřícné!!!!!Jen nedokážu posoudit,jestli to nebylo tím,že jsem byla tentokrát po CS... 🙄 Teď nevím,kde nakonec budu rodit,ale chtěla jsem nadstandart a když jsem zjistila,že za něj už chtějí 1.000,-tak se mi udělalo zle... 😠 Přijdou mi trošku vydřiduši... 😝

terioza1
25. zář 2011

ahooj holky, tahle diskuze je uz trosku starsi, ale rada bych se zeptala na vas nazor .... sice jsem presvedcena, ze chci rodit v UL, ale tak kazdy nazor je k necemu dobry... 🙂 Dekuju

honzulka
29. pro 2011

@terioza1 Já tam nakonec rodila i potřetí a jsem spokojená...Rizikový se nezměnilo,sestry jsou tam hrozný,ale porodnice chválím a šestinedělí normální taky dobrý...Jen nečekat moc,že ti pomůžou s kojením...v tom tam většina sester selhala,najde se jen pár,které se oparvdu věnují... 😉

terioza1
29. pro 2011

@honzulka Dekuju za info, ja doufam, ze na rizikovym neskoncim... takze rikas, ze dobry.. ja slycham samou chvalu, tak jsem se chtela jeste zeptat tady na MK.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru