Porodnice ve Vrchlabí a v Trutnově. Máte zkušenost?

xsuzzi
1. pro 2007

Ahojky🙂
Zajímalo by mě zda máte zkušenosti s porodem ve Vrchlabí nebo v Trutnově🙂
Nevím pro jakou porodnici z těchto dvou se rozhodnout a proto uvítám jakékoliv zkušenosti z porodu a pobytu tam 🙂
moc děkuju 😵

xsipm04
1. pro 2007

xsuzzi: Kdyby se ti náhodou nikdo neozval, jukni na www.aperio.cz, záložka porodnictví, průvodce porodnicemi, posílám odkaz přímo na tu Trutnovskou http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...
dole pod obecným popisem porodnice jsou popsány osobní zkušenosti s touto porodnicí 😉

xsuzzi
autor
1. pro 2007

jůůů moc děkuju 🙂

kamcatko
1. pro 2007

Ahojky..ja sem ve 34.tt a chystam se rodit v Trutnove,tak az to budu mit za sebou tak ti napisu zkusenosti🙂...ale zatim sem teda na Trutnovskou porodnici neslysela moc hezke veci,no uvidime,treba budeme mit stesti na doktory.A co se tyce Vrchlabi tak tam uz to prej taky neni to co to byvalo.... 😠 Si nevyberes,pokazdy zalezi na tom jakej chytnes personal...

xsuzzi
autor
1. pro 2007

Tak na té stránce kde jsou osobní zkušenosti maminek,jsou dost brutální zážitky 😒 hrůza děs 😔
kamcatko:to bude super,když písneš 🙂 určitě dej vědět 🙂 já se tedy přikláním od samého začátku i tak k Vrchlabí,pač mě ta myšlenka nabízených služeb povzbuzuje,že to prostě zvládnu,navíc jsem slyšela jen samé kladné ohlasy,tak uvidíme.Na druhou stranu jsem si říkala,že,když už budu rodit,tak mě asi bude jedno kde,hlavně ať už to mám za sebou,navíc Trutnov je blíž,ale fakt nic moc pozotivního na ten Trutnov 😒 no uvidíme 🙂

xsipm04
1. pro 2007

xsuzzi: Na té té stránce, jak jsem ti poslala, si můžeš vyhledat i porodnici ve Vrchlabí, ale to jsi asi pochopila 🙂 Já na tu Trutnovskou nekoukala, ale občas jsem mrkla na to Vrchlabí a myslím, že tam jsou i po personálích změnách stále kladné ohlasy. Když jsem rodila, měly zavřeno, ale mluvila jsem po telefonu s panem primářem a zněl v pohodě 🙂 Tak úspěšné rozhodování 😉

listicka77
1. pro 2007

Xsuzzi: už jsem po výměně vrchlabského personálu četla dost ohlasů a většina jich byla o tom, že to tam je v podstatě stejné jako dřív. Nový primář nikdy nebyl takový nelida, jak z něj udělali novináři, a prý se během svého působení ještě změnil k lepšímu. Já bych na tvém místě vůbec neváhala.

xsuzzi
autor
2. pro 2007

listicka🙂 asi to tak dopadne 😵

katwind
5. pro 2007

xsuzzi😉
Jo, holka, máš těžký výběr🙂 Ale já bych se přiklonila k Vrchlabí, pokud nebudeš mít nějaké komplikace v těhotenství. Spíš jde o to zvážit, jak pro Tebe bude těžké nemít možnost požádat o epi.
Jinak já mám čerstvé maminky kolem sebe z Vrchlabí i z Trutnova a všechny říkají, že v pohodě. Jedna v Jilemnici a taky v pohodě. Asi jde o osobnost rodičky a její zvládání bolesti a stresu...
P.S.: Ten odkaz na Aperio jsem Ti už taky dávala, ale ty si klíďo nečteš moje vzkazy😉😀

ivusa1
7. pro 2007

Ahoj holky. Já jsem z Lysé nad Labem a rozhodli jsme se s manželem pro Vrchlabí, už jsme se tam byli i podívat, a sestřičky jsou ochotné a vše nám ukázali a na vše odpověděli. jen nevíme jestli to tam stihneme, máme v rodině rychlé porody a cesta trvá hodinku a kousek 🙂

xsuzzi
autor
7. pro 2007

Kači ty rodino jedna,mě najdeš všude 😀 😀 😀
to víš,že sem to četla 😀 ....kdysi.... 😀 ale asi jsem nedošla až tam dolů 😀 😀
no ten epidural je jediné z čeho bych možná obavy měla.Chci do toho jít bez něho,ale co,když porod bude zdlouhavý a nebude postupovat,to se pak asi jinak řešit nedá.V tom případě bych ve Vrchlabí asi umřela 😔 😅
ale já nějak cítím,že ze mě miminko vyklouzne a nebudu potřebovat nic na utišení bolesti 😅 tak uvidíme🙂
ivuško: no my to máme cca 45 minut a než by manžel přijel z práce,kdyby v ní zrovna byl,tak je to taky na hoďku a něco,snad se to,ale stihne🙂 my máme domluvenou prohlídku kdykoliv budeme chtít,takže se tam taky chystáme 😵

natalien
7. pro 2007

Ahoj holky, tak já jsem na diskuzi zatím nekoukala, ale podle okolí, co rodili v Tu, tak jim chyběl osobní přístup a kojení tam není tak důležité, prostě ty co rodili v Tu, tak by se asi dobrovolně nerozhodli ji opět navštívit.
Mám kamarádku ve Vrchlabí a sama rodila v Jilemnici, doporučila ji jo její gyn.dr., divné ne? Proč ji neposlala do porodnice v místě bydliště? Holky, já rodila v Na, a vím na milion %, že chci další mimi rodit zas v Na. Přístup, kojení, pokoje, vybavení. No a těch 30km, taky není žádná dálka, co?

adalfi
16. pro 2007

Ahoj Já jsem v 36 týdnu a rozhoduju se mezi Trutnovem a Náchodem. V obou jsem se byla podívat, prostředí je v obou porodnicích moc pěkné. Náchod mám sice 45 min cesty, ale uvažuju o něm, právě proto, že jsem o Trutnovské porodnici slyšela, jak už tady bylo psáno, že tam není osobní přístup a setřičky moc nepomáhají prvorodičkám s kojením atd. A taky mě trošku odrazují četné historky o starších trutnovských doktorech, hlavně co se týče jejich přístupu k rodičkám. Ale je jasné, že na každou porodnici, se něco najde. Náchod mi několik známých doporučilo z vlastní zkušenosti. Rohodnutí nechávám na aktuální situaci a netvrdím, že nakonec do Trutnova nepojedu. Přeci jen to mám blízko. Taky chodím každou středu do trutnovské porodnice na kurzy a cvičení a obě sestřičky, co ho vedou, jsou moc příjemné. Mám dvě kamarádky, které v nedávné době v Trutnovské porodnici rodily a byly s porodem spokojené. Obě měly tedy bezproblémové porody a ani s kojením apod neměly problémy. Další kamarádka, zas na Trutnov ráda nevzpomíná, protože ji neodhadli včasný nástřih, miminko nemohla vytlačit a nakonec se ošklivě natrhla. Na Vrchlabí jsem teď v poslední době neslyšlela chválu. Záleží asi na přístupu k porodu. Kdo prý chce opravdu přirozený porod za každou cenu, tak tam bude spokojený. Moje známá tam rodila před měsícem a něco v tom smyslu taky říkala.

kamcatko
15. led 2008

Ahojky...kdysi sem slibila ze napisu jaky bylo rodit v Trutnove a jelikoz uz to mam za sebou,tak muzu rict,ze kdybych jeste nekdy planovala dalsi miminko tak pujdu znovu do Trutnovsky porodnice....Na doktory ani na personal si nemuzu stezovat,vsichni byli moc hodni a ochotni a prostredi bylo taky moc hezky

xsuzzi
autor
16. led 2008

Ahojky kam🙂
no téda,tak vy už to máte za sebou 😵 😵 😵 to je paráda 😵 jsem ráda,že máš dobrou zkušenost z TU 😵 moc se opatrujte a mějte se co nejkrásněji 😵

lu777
22. led 2008

holky, já zrovna koukala na stránku nemocnice Vrchlabí a tam je napsáno, že epidurál dělají

tak že by to bylo nové, že to o to rozšířili??

víte o tom někdo něco? 😕

xsuzzi
autor
24. led 2008

Ahojky 🙂
lu777:tak já na ty stránky koukala a nemůžu to tam nikde najít 😨
ale,kdyby to byla pravda,tak mi už nic nechybí 😀 😵

mamina
26. led 2008

Rodila jsem ve Vrchlabí.Porod byla úplná pohádka.Nikdo na mně neřval jako jinde,všechno šlo hladce bez nějakých zásahů zvenčí apod.Já jsem držela milou jako úplně první na světě... 😵 😵 😵

koukněte na Jaký byl porod,str.45.Tam je to popsaný úplně čerstvě.Betynce jsou tři měsíce..
Jinak podobný téma je Přirozený porod a Porod do vody.. 😉 Přeju hezký a zdravý miminka a pohodovej porod.Mamina








koukněte na yJaký byl porod,str.45

mamina
28. led 2008

Špatná zpráva,děvčata.Vrchlabí má teď porodku na tři týdny zavřenou. ☹ Primář je nemocnej. Teď mi přišla zpráva od naší PA..Je mi líto.... ☹ Tak snad to vydržíte vcelku do tý doby.

meni
29. únor 2008

xsuzzi, pak napiš, jestli jsi šla rodit do Vrchlabí nebo jinam, na to Vrchlabí jsem moc zvědavá, jak budou spokojení i další... 🙂

xsuzzi
autor
29. únor 2008

meni ahojky 😵
Ve Vrchlabí se má v polovině března rozhodnout co bude dál.Mám pocit,že to stejně neotevřou 😒 teda do doby než budu rodit 🙂 chjo 😒

xsuzzi
autor
5. dub 2008

Tak holky já teda nakonec rodila v tom Trutnově,když mi Vrchlabí zavřeli a byla jsem docela spokojená,jak s přístupem tak s péčí na šestinedělí z kterýho jsem měla strach 🙂 až na jednu divokou sestru,která si myslela,že sežrala celej svět,tak pohoda 😀

zabka01
15. črc 2010

holky slyšela jsem že v trutnově v nový poliklinice dělaj 3D ultrazvuk nevúte nékdo o tom néco?????? prosím

jennyska
13. led 2014

Ahoj @kamcatko @xsuzzi @adalfi a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Trutnově do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-trutnov/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru