Porodnice ve Vrchlabí. Je to tam stejné jako dřív?

kulich
6. zář 2007

Nemáte některá z Vás zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí po novém otevření? Zajímalo by mě, jestli je to pořád stejné jako dřív. 🙂

veroniquez
21. bře 2013

@nujinka Není vůbec zač, jsem ráda, že jsem se mohla podělit a třeba Tě trošku uklidnit 🙂 Já právě váhala, jestli rodit do vody nebo ne, ale byla jsem už celou dobu v těhotenství z té vody taková trošku nejistá, tak jsem tomu nechávala volný průběh, že se rozhodnu až při porodu... A rodila jsem na suchu, ptž mi vana vůbec nedělala dobře, ale spousta maminek si vanu chválí, jak je krásně uvolnila a pomáhala od stahů - no, já to měla opačně, ve vodě mi bylo hůř, než na suchu 😀 Tak moc držím pěsti, ať vše jde dobře a určitě se Vrchlabí není třeba bát, já tam byla opravdu spokojená... Jo! Jen mě ještě napadla jedna věc a to, že nám byla na pokoji někdy hrozná zima, topí se tam jen podlahou a nelze to nijak regulovat, takže po ránu jsme "mrzli", což mě dost štvalo, vzhledem k té částce, kterou chtějí za nadstandart :-P

ladenka
24. bře 2013

@veroniquez áááááá podlaha, já rodila první v srpnu a to se netopilo, kamarádka rodila v březnu a měla na pokoji hrozný vedro a pořád jsme přemýšleli, jaký je systém vytápění, nikde nebyl žádný radiátor, a podlaha nás fakt nenapadla - vzhledem ke staršímu vybavení a provedení celé porodnice 😉

pippi_dlouha_puncocha
10. dub 2013

Ahoj, já rodila ve Vrchlabí v lednu 2012 a chystám se tam znovu letos v listopadu. Všechno bylo perfektní, až na dětskou doktorku, která už tam ale není a na jídlo, které bylo fakt děsné. U porodu jsem měla 3 asistentky, jedna se učila, jedna byla vrchni a třetí taky velice zkušená. Jedna z nich tam dokonce zůstala přesčas, prostě mě během porodu neopustila. Z doktorů jsme u porodu měla primáře Vanka, který už tam také není. Bála jsem se, jaký bude, ale on tam skoro nebyl potřeba, jen na konečnou fázi a na šití (4 stehy). Jsem ráda, že sem píšete aktuální zkušenosti, jen bych se ráda zeptala, jaký je tam teď dětský doktor?

pippi_dlouha_puncocha
10. dub 2013

jo a jela jsem taky od Prahy, 114 km a v lednu a nebyl to žádný problém. Doma mi odtekla voda, do porodnice jsme dorazili cca 4 hodiny potom a bolesti mi začaly až v porodnici. Kamarádky mě straší, že podruhé je to rychlovka a nestihneme to, ale tomu se mi nechce věřit.

ladenka
6. kvě 2013

@nujinka ahojky, až budeš mít chvilku, napiš svou čerstvou zkušenost s Vrchlabím, děkuji.

nujinka
8. kvě 2013

Ahoj všechny...tak máme druhou holčičku...narodila se v pátek 3.5.2013 a včetně příjmu trval porod 2 hodinky🙂...samozřejmě, že jsem rodila ve Vrchlabí, tak sem pro vás ostatní píšu svou další zkušenost s porodnicí ve Vrchlabí: stejně jako poprvé to bylo super (poprvé jsem rodila do vany), chtěla jsem opět do vany, ale tu by nestihly napustit🙂)), tak že jsem vyzkoušela v kleče, ale to mi moc nevyhovovalo, tak mi porodní asistentka doporučila stoličku a to byl sešup - do půl hodinky byla malá venku - tam mi to fakt šlo...rodila mě porodní asistentka Denisa - naprosto super baba, byla tam ještě u ní jedna kolegyně Jitka a ta taky v poho...doktor chvíli seděl v rohu, pospal si🙂 a pak šel na další příjem, tak jsme to s Denisou perfektně zvládly - ta ví, co dělat, jak podpořit, pomoct (fakt naprosto super!!!!!!!!!!!!) a pak přišel doktor jen na kontrolu placenty, pogratuloval mi ke čtyřkilové krásné holčičce, kterou jsem porodila bez jediného poškození...takže opět super, vše i poporodní péče...jídlo neřeším - neviděla jsem nemocnici, kde by dobře vařili, ale dalo se to...takže milé budoucí maminky - Vrchlabí opět za 1 s hvězdičkou 😀

ladenka
10. kvě 2013

@nujinka moc díky za popis porodu, trošku jsi mě uklidnila, že nedělám chybu, když tam i nyní napodruhé chci jít rodit, snad budu za pár týdnů také tak spokojená, a moc gratuluju k vaší holčičce 🙂

pippi_dlouha_puncocha
12. kvě 2013

@nujinka taky moc gratuluji a děkuji za info. Chtěla bych se zeptat, jací jsou tam teď doktoři na porodním a na novorozeneckém? Já rodila v lednu 2012 a u konce porodu jsem měla Mudr Vanka, který už tam není a na novorozeneckém byla Mudr Ďurianová, kterou už bych tam už potkat nechtěla, ale ta prý už tam také není?

nujinka
14. kvě 2013

Děkuji všem za gratulace...jako primář je tam MUDr. Stránský - je moc fajn, vede ambulanci i poradnu pro těhotné (spolu s porodními asistentkami), pak tam slouží MUDr. Krul (je sice hodně starý, ale o to více zkušený, jedna sestra mi tam říkala, že by se všichni od něho mohli učit🙂 - je to prostě kapacita), pak tam je MUDr. Haltuch - toho jsem měla u porodu, ale jak jsem již psala, ani se tam neohřál, takže s ním exta zkušenost nemám, a pak jsem se dozvěděla, že každý čtvrtek tak slouží MUDr. Korbelářová. Jinak fyziologický porod vedou stejně porodní asistentky, takže přítomnost lékaře je spíš jen jako pro jistotu, kdyby nedejbože něco - ale toho se bát nemusíte🙂)))))!!!!!! Na novorozeneckém jsem se setkala s prima sestrami - opravdu všemi, jinak je tam MUDr. Ďurianová - žádný problém jsem s ní neměla, i když je jí všude plno, to je pravda, ale jinak myslím, že je v poho - má zkušenost🙂

pippi_dlouha_puncocha
14. kvě 2013

@nujinka moc díky za info. Krula i Haltucha si pamatuju, ti byli v pohodě. Z Mudr Ďurianové teda radost nemám, mně fakt nesedla. Žádný velký problém jsem s ní neměla, ale vadilo mi, jak neustále propaguje velké kliniky typu Motol,kde prý pár měsíců pracovala a jak ponižovala sestry i před maminami a taky je neustále pomlouvala. Dokud člověk nemá požadavek na něco, co ona běžně nedělá, je ok. Taky neustále pomlouvala primáře a nechtěla mi do propouštěcí zprávy napsat, že syn byl poslední noc ve fotolůžku, jelikož to nařídil primář a ne ona. Tentokrát nechci uříznout pupečníkový pahýl, chci ho nechat odpadnout, tak doufám, že s tím nebude mít problém. Prostě bych byla raději, kdyby tam nebyla. Každopádně mě těší, že jsi měla z porodu hezký zážitek, já na svůj první porod vzpomínám moc ráda a doufám, že i druhý bude stejně hezký

nujinka
15. kvě 2013

@pippi_dlouha_puncocha ...je velká pravděpodobnost, že když jsi měla první porod hezký, tak ten druhý bude taky - to mi říkali a taky se to vyplnilo...prý jsem asi rodící typ - takže buď v klidu...hlavní je být v poho a uvědomit si, že tu největší práci udělá to miminko a ty mu jen pomáháš...není jistota, že na ní narazíš (myslím tu doktorku), protože tam slouží i primář (já jsem ho tam zažila o víkendu, že sloužil a ona tam nebyla), je to Slovák, ale jméno nevím - napadá na jednu nohu (třeba už tam byl i za tebe vloni)

pippi_dlouha_puncocha
15. kvě 2013

@nujinka děkuji, no já věřím, že to bude zase hezké jako poprvé. Akorát poprvé jsem musela nakonec vylézt na kozu - bohužel to jinak nešlo, voda mi odtekla v jednu v noci, já té noci vůbec nespala, dítě se narodilo v deset ráno. Neměla jsem už sílu a v jiné poloze jsem se nedokázala ani udržet. Ale i tak to bylo hezké, i když doufám, že tentokrát se bez kozy obejdeme. Prý to byl ukázkový porod. Porod jsem měla taky s asistentkami, doktor přišel nakonec - vypadalo to na nástřih, ale nakonec nebyl třeba. A toho primáře Slováka znám od minula, toho právě Ďurianová nemohla vystát 😀 A koneckonců i Ďurianovou bych přežila, přece jen tam jedu kvůli porodu samotnému.

fishtamin
15. kvě 2013

Moc děkuju za aktuální informace! Ve Vrchlabí jsem již porodila naše dva úžasné chlapce a to v roce 2009 a 2011. Letos 1. září mám termín s třetím prckem a protože první dva porody byli super, chystám se opět tam a sháním čerstvé zprávy 🙂 JInak oba porody jsem měla přibližně stejně dlouhé, cca 10 hodin. A to jsem se těšila, že ten druhý bude rychlejší 😀 tak třeba to vyjde do třetice 😉 Musím také, stejně jako ostatní, pochválit PA i sestry, protože jsou skutečně úžasné. Dr. Ďurianová je taková.. no lvice 🙂 když je po jejím - spokojeně vrní, když ne, roztrhá vás na kusy 😀 ale kvůli ní jinam nepojedu, takže mi může být ukradená ;) Celkový přístup mi opravdu vyhovuje - např. nikdo neměl problém s tím, že se mnou spí mimi v posteli a ani jídlo mi nepřišlo nijak hrozné, naopak! Ale možná platilo pořekadlo "Hlad je nejlepší kuchař", protože já bych po tom vrcholovém výkonu zpucovala snad všechno 🙂 nicméně jsem ocenila zásobu vlastních jogurtů a čerstvého ovoce, kterým jsem se dobíjela po každém kojení 🙂

baraka27
15. kvě 2013

tak holky,sice jsem rodila před rokem, ve Vrchlabí již podruhé a nikdy jinam bych nejela, je to úžasné, nejkrásnější okamžiky mého života,jděte do toho, nenechte do sebe rvát nějakou sprostou chemii, nenechte se nastřihávat nechávat si šlapat po břiše a rodit na koze, prostě jděte do Vrchlabí

fishtamin
15. kvě 2013

ještě doplňující informace - oba porody spontánní v kleče, na žíněnce, 5 rsp. 10 dní po termínu, por. váha 3,86 a 3,9 kg. Bez nástřihu, bez šití... u prvního byla dr. Korbelářová (až na porod placenty), u druhého dr. Vanko přišel taky až když byl malý na světě. Pěkně jsme to zvládli sami v klidu a pohodě, což mi vyhovovalo. No co víc si přát? 😉 tak ještě jednou do třetice všeho dobrého! 😀

miranda77
16. kvě 2013

mám dotaz, odkud, z jaké dálky jste do Vrchlabí "dojely" porodit?

pippi_dlouha_puncocha
16. kvě 2013

@miranda77 já jela 114km, od Prahy. Bylo to v pohodě, ješttě jsme cestou stavěli na benzínce na kafe, podotýkám, že jsme jeli v lednu! Měla jsem asi štěstí, protože jsem neměla žádné bolesti - jeli jsme proto, že mi odtekla voda, tak dvě hodiny poté jsme vyrazili. Bolesti začaly až po příjmu. Teď mě všichni straší, že tam podruhé nestihneme dojet, ale já se toho nebojím, strašili i poprvé.

fishtamin: ano, jak píšeš, dokud člověk poslouchá, je to dobré, ale běda, když s něčím nesouhlasí. Ale taky kvůli ní nepojedu jinam. Jinak jídlo mně teda přišlo příšerné, ale s tím jsem počítala předem a i tentokrát se zásobím vlastním jídlem. Ale zase jsem ocenila, že tam nabízí kojící čaj Weleda, který je pěkně drahý.

Holky, chtěla jsem se zeptat, je tu někdo, kdo v porodnici odmítal koupat dítě? A někdo, kdo nechtěl řezat pupečníkový pahýl?

fishtamin
16. kvě 2013

My od Hradce Králové, cca 7O km - už dvakrát a s přehledem ;) poprvé mi praskla voda někdy po půlnoci a vyjížděli jsme až v osm ráno. Honzík přišel na svět v deset večer. Podruhé mi začali lehké kontrakce, ale hned pravidelné a po 10 - 12 minutách, tak jsem tam volala a bylo mi doporučeno vyrazit. Ať jsem tam radši dřív a ještě v klidu vše sepíšeme. Vyjeli jsme uprostřed noci a Filip přišel na svět "za pět minut dvanáct, tedy až v 11:55 hodin. Takže pro mne času fůra 😅 ale někdo má odrozeno za tři hodinky se vším všudy .. stejně myslím, že by to neměl být problém dojet, pokud se vyrazí včas. Že jste tam brzy Vám nikdo určitě nadávat nebude 😉 😀
O tom, že bych nechtěla řezat pupečník jsem se zmínila před Ďurianovou jednou a přiznám se, že jsem nedokázala té smršti výčitek a argumentů odolat... a couvla jsem. A ona tam opravdu pořád je, dnes jsem ji potkala v čekárně 🙄

pippi_dlouha_puncocha
16. kvě 2013

@fishtamin taky si myslím, že dojet se dá v pohodě, když se člověk správně "naprogramuje". Jedna z jejich asistentek mi na předporodní kontrole radila, ať se domluvím s miminkem, že to funguje. Já jsem se nebála, myslím, že je strašně malá pravděpodobnost překotného porodu a v takovém případě ženská odrodí třeba i v autě.

Na ten pupečník jsem zvědavá, já ho minule nechala normálně odříznout, nenepadlo mě, proč to nedělat. Jenže pak se strašně dlouho a dle mého názoru i špatně hojil, byla jsem z toho na nervy, odmítala malého koupat a chtěla jsem jet i na pohotovost (což mi manžel rozmluvil). Prostě už nevidím důvod, proč to dělat, když by stejně za pár dní odpadl sám.
Minule Ďurianová měla hrozné konflikty s paní vedle na pokoji, ta už potom odmítla s Ďurianovou cokoliv řešit a mluvila výhradně jen s primářem. takže Ďurianová byla strašně uražená a vykládala to pravděpodobně všem ostatním rodičkám. Když mi tenkrát odmítla napsat do propouštěcí zprávy, že byl syn na fotolůžku a já na tom trvala, chtěla mluvit s manželem, protože si myslela, že ho ukecá. Jenže manžel tam nebyl, tak mi to tam nakonec milostivě napsala.

agentkadaisy
2. čer 2013

@pippi_dlouha_puncocha
@fishtamin
@baraka27
@veroniquez

Ahoj holky, tak už i manžel se přiznal, že by rád rodil právě ve Vrchlabí, ale že jediný háček je ta vzdálenost. Jsme od Olomouce. Jsou to 3 hodiny cesty. A jsem druhorodička. Myslíte, že bychom to zvládli nějak dojet, kdyby se vyjelo hned, jak začnou kontrakce? Případně, že by nás finančně nezruinovalo se ubytovat v temínu někde kolem? Nevím, jaké jsou tam na horách ceny 😀 Museli bychom vzít i syna (3 roky), ale kamarádka PA ve Vrchlabí pracovala a prý tam můžu mít s sebou i dítě...

miranda77
3. čer 2013

@agentkadaisy ... no já pokud to vyjde, tak to budu mít také skoro 3 hodiny cesty - prostě si cestou ještě najdu další porodnice, kdyby to bylo rychlá ...

agentkadaisy
3. čer 2013

@miranda77 my mame taky obavy,ze budou v zime neprujrzdne cesty...

verdita
3. čer 2013

Ahoj,

já jsem ve Vrchlabí rodila před necelými čtyřmi týdny a byla jsem nadšená. Sice porod skončil akutním císařem, ale proti prvnímu plánovanému v Praze to bylo úplně o něčem jiném. Dorazili jsme ráno a protože to vypadalo, že to bude ještě pár dnů trvat, tak jsme se ubytovali v apartmánu ve Vrchlabí, aby jsme se nemuseli vracet, přece jen to máme z domova hodinu a půl cesty. Večer se něco začalo dít a před půl druhou v noci jsem byla v porodnici. Ujaly se mě dvě porodní asistentky, po vyšetření zjistily, že se prcek otočil obličejem, zavolaly doktora, ten to potvrdil, ještě udělal kontrolní ultrazvuk a jelo se na sál. Ve dvě hodiny deset minut byl syn na světě. Mě po zašití odvezli na dospávací pokoj. Hned jak jsem se vzbudila, mohl za mnou manžel i se starší dcerkou (ty za mnou mohli pak kdykoli znova), a taky mi dovezli synka a dali ho vedle mě na postel, a už se mnou zstal napořád. Takže asi dvě hodiny po císaři jsem dostala dítě k sobě a už mi ho nikdo nebral, což v Praze jsem malou viděla první den po císaři asi dvakrát na pět minut a ještě jsem se musela o dítě prosit. Tady to byla samozřejmost, jen se mě sestra po probuzení zeptala, jestli si nechci ještě odpočinout, a když jsem řekla, že ne, měla jsem synka hned u sebe. Asi v jedenáct dopoledne jsem se postavila a šla se sestrou umýt a ve dvanáct jsem si došla na nadstandart, kde už na mě čekal manžel i s dcerkou, která tam byla celou dobu pobytu s námi (i to byl jeden z důvodů, proč Vrchlabí). Na sestry si nemůžu stěžovat, vždy se jen zeptaly, zda něco potřebuji, nic nevnucovaly. Dětská doktorka je taková zvláštní, ale dá se to. Celkově hodnotím moc pozitivně a se třetím prckem někdy v budoucnu pojedeme znova do Vrchlabí.

miranda77
4. čer 2013

@verdita krásné!!!

ladenka
4. čer 2013

No holky, tak mě už se to také krátí ... včera otevřeli porodnici po malování, tak už bych klidně jela. 🙂 Budu vám pak tady referovat, jaké to bylo. 😉

fishtamin
5. čer 2013

@agentkadaisy záleží, jaká bude zima... první kluk se narodil až poslení listopadový týden a cesty byly bez sněhu a suché. I podruhé jsme měli dost času - příjez nad ránem a Filip přišel na svět za 5 minut 12 ;) myslím, že se to zvládnout dá, pokud nepůjde o překotný porod, ale to byste asi měli problém dojet všude 🙂 ubytko určitě jde ve Vrchlabí najít - muž tam byl někde na privátě první dva dny po porodu. Jinak na nadstandartu potom můžete být celá rodina (děti, manžel). Jsem zvědavá, jak to budeme stíhat do třetice 😎 ale nepřipouštím jinou možnost, než že to zvládnem 🙂 cesta nám trvá cca hodinu a půl.

agentkadaisy
5. čer 2013

@fishtamin My s těma třema hodinama... a s tím, že při prvním porodu jsem se otevírala celkem rychle... No nevím, každopádně snad přesvědčím manžela, aby nás tam vzal v 36 tt na prohlídku a registraci, aspoň tak pro případ, že by to vyšlo. Snad nám poradí i přímo tam v porodnici, jak to maminky dělají. Já jsem říkala, že třeba poznám přesně, kdy budu rodit. (posledně jsem ale přenášela 10 dní) Ale nejvíc asi budu počítat s Olomoucí a s tím, že tam s námi půjde dula a na sál mi zavolá kamarádka PA, která tam pracovala, než šla na mateřskou.... snad to bude dostatečná protekce 🙂

fishtamin
8. čer 2013

@agentkadaisy většinou si tam opravdu maminky (někdy i s tatínky) udělají v době předpokládaného termínu dovolenou a doufají, že se trefí ;) 😅 je pravda, že to máte daleko, ale vyjít by to mohlo. Je skvělé, že to máte takhle pěkně vymyšlené - s dulou a pod. To by myslím mělo stačit 🙂 navíc si myslím, že při druhém porodu už si i rodička dokáže víc stát na svém a nenechat sebou sbytečně manipulovat tam, kam nechce ;) přece jen je to zkušenost k nezaplacení. Přeji krásné těhu, já už se těším na mrňouska..ale mám tak maé bříško, že se mi ani nechce věřit, že na nás za pár týdnů vykoukne ;)

agentkadaisy
8. čer 2013

@fishtamin my jsme ted jeste ted zacali premyslet o Vyskovu,ten je skoro takove Vrchlabi na Morave ted 🙂 Ale zrovna nase dula tam nemuze... Zato se tam da predem domluvit s PA ktera nas bude rodit,v tehotenstvi se k ni chodi na prohlidky a pak vede porod v porodnici...

hannyu
10. čer 2013

@verdita
ráda bych se zeptala, jestli tam manžel s dcerkou byli s Tebou už úplně od začátku, v podsatě, co Tě přivezli? nebudeme mít také asi jinou možnost než vzít malého (3 roky) s sebou a stále vymýšlíme, jak to udělat. Mužského za každou cenu u porodu nechci, ale aby byli oba nablízku, až se mimi narodí, to by se mi moc líbilo, zatím pokukujeme po penzionech ve Vrchl. a okolí, díky Hanka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru