Porodnice ve Vrchlabí. Je to tam stejné jako dřív?

kulich
6. zář 2007

Nemáte některá z Vás zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí po novém otevření? Zajímalo by mě, jestli je to pořád stejné jako dřív. 🙂

delfi
5. únor 2009

kalian: taky moc děkuju za popis porodu i za určité uklidnění, že je dobré tam jet i když jsou potíže. holčička je nááádherná fakt - jako andílek 😀
kocicinka: gratuluju ke chlapečkovi - my taky budem mít chlapečka 😵 takže ty hodláš jezdit na monitory do bulovky jo? já se včera ptala mudr. zda můžu až do porodu být u ní a ona že jo. no fakt je, že na monitory jsem se neptala, zda je maj - nevím.....neboj chlapeček bude v pořádku 😉

kalian
5. únor 2009

Kocicinko, na prvním UTZ byl Dr. Břešťák, na druhém taky nějaká jiná doktorka - přišlo mi, že ji to už moc nebaví, bylo odpoledne a po nás tam měla snad ještě dalších pět maminek. Při posledním UTZ jsme šli na ráno na devátou a byl tam opět on, takže z toho plyne - objednávat se na ranní a dopolední hodiny, páč ordinuje Dr. Břešťák 😉 Jinak on je fakt super, že?

kocicinka
5. únor 2009

Jo jo, je, byl mi moc sympatický a líbil se mi i vzhledově 😀 . Jinak já mám taky bílkovinu v moči, nevím, jak moc. Moje gynekoložka usoudila, že by to mohlo být zánětem v pochvě, tak mi napsala macmiror( na slepo, vaginálně mě nevyšetřila), ale výtok mám furt,už od 12 let stejný, tak nevím, čím by ta bílkovina mohla být. Moje gyn. monitory má, ale zas je nemá kdo natáčet( sestra říkala, že ona na to nemá čas,což je fakt). Tak asi ta Bulovka. Já jsem taky ráda, že Vrchlabí má smysl i když na tom člověk není zdravotně na 100%. Nějak tápeme se jménem, Delfi, vy už máte vybráno? My jsme byli nachystaní spíš na holčičku a bříšku jsem říkala Amálka😀

kalian
5. únor 2009

Kocicinko, musela jsem se pousmát nad poslední větou tvého příspěvku 🙂 MUDr. Kramperová nám totiž při vizitě říkala, že Dorotka není moc časté jméno a že je zvláštní, jak se k nim sjíždí lidé, kteří nedávají obvyklá jména, moc Nikolek a Natálek tam prý nemívaí, zato Amálky, těch tam měli v poslední době mraky, dokonce tři na třech pokojích a že se tatínkové tvářili úplně dotčeně, že si jako vybrali takové nezvyklé jméno a ve Vrchlabí hned další dvě 😎
A ty tady že jste byli nachystaní na Amálku 😀 😀 Takže jsi pro Vrchlabí dobrý vzorek 😉

Jinak my byli nachystaní na chlapečka, ale jméno jsme neměli dohodnuto ještě ani při přesunu na porodní sál. Až pak mi došlo, že jsme se na jméně pro kluka nemohli dohodnout právě proto, že to prostě byla celou dobu holčička 😉

kalian
5. únor 2009

No a ještě teda aby nebyl chválám konec - zapomněla jsem na jednu, pro mě dosti podstatnou věc: epiziotomie (nástřih) - strašně jsem se toho obávala, ne kvůli bolesti (ne že by to nebolelo, to teda bolelo a jak čert, hlavně když to přišlo k sobě a pak následující dny), spíš kvůli pozdějším následkům, že tam bude jizva, bude mi to hnisat, při sexu to bude total průšvih a budu prostě ,,znetvořená"..., ale když se na to po týdnu u nás doma koukala PA, tak moc chválila primářovo šití, že to udělal fakt precizně, prej bych měla vidět, co občas vídá u rodiček za hrůzy, jak se s tím mudři moc nepářou, prostě to sešijou, aby to bylo a hotovo.
A co se týká bolesti při sexíku, tak to podám info pozděj, teď jsem hájená čtyřnedělka 😀

kyri
5. únor 2009

hlásim, že mudr buben na podolí šije taky dobře 😀
(už 2x jsem si to vyzkoušela)

kocicinka
5. únor 2009

😀 Nojo, my se dohodnout nějak musíme, páč ten pindík tam prostě je 😀 . Mě se právě hodně líbí staročeská jména, Amálie, Anežka, taky se mi líbí Josefína, Alžběta. Dorotka je taky krásná 😉 . Já myslím, že je to tím, že do Vrchlabí nejezdí moc standartní rodiče. Proto ta koncentrace Amálek. Dneska se mi zalíbil Benjamín 🙂 Jen nevím, jak bychom mu říkali. Jinak se mi líbí i Jakub, ale jen si neumím představit, že by se jmenoval jako většina chlapečků dneska 😖 Mám pocit, že u klučičích jmen není žádný výběr 😒

sebastianna
6. únor 2009

Ahoj holky,

nenápadně se přidávam, protože jsem si vaší diskuzi přečetla.
Registrovaná jsem sice v Podolí, ale Vrchlabí je muj sen už strašně dávno. Tak jsem teď hozně na vážkách... Už jsem psala Kalian do IP ohledně nějakých informací, tak uvidim, co mi odepíše.

Koci: Jakub je hezký, ale mam pocit, že Jakub je snad každej druhej chlapeček.

sebastianna
6. únor 2009

Tak mi to nedalo a přestože jsem 4 týdny před TP, tak jsem tam volala. Paní byla strašně milá a vstřícná, takže mě to zase o něco víc nahlodalo🙂 No asi se tam vyrazim podívat na výlet.

konja
6. únor 2009

sebastianna: určitě se zajeď podívat. Já už jsem tady psala o svém porodu a psala jsem i některým holkám do IP srovnání porodnice ve Vrchlabí a klasickou velkou porodnicí. To se prostě srovnat nedá! Přála bych každé rodičce, aby si zažila porodit v takovém prostředí jako je Vrchlabí. Oni ti nezaručí porod bez komplikací, nezaručí ti, že u nich porodíš bez bolesti a za dvě hodiny, ale zaručí ti, že si budeš připadat jako člověk a ne jen jako další rodička v pořadí. Přesně jak napsala Kailan - měla velice komplikovaný porod, ale přístup personálu ji to všechno vynahradil. Sebastianna, pokud nad Vrchlabím uvažuješ, tak se tam určitě jeď podívat.Kdybych měla rodit ještě jednou, tak bych neváhala ani minutu 😉 Bohužel v době mého druhého porodu bylo Vrchlabí zavřené. Ale pro třetí si tam určitě pojedu! 😉

delfi
9. únor 2009

kocicinka: no jméno pro kluka teda vůbec nemáme. původně ho měl vybírat manžel, ale on se k tomu nějak nemá. Mě se líbí taky celkem nezvyklá jména, ale zase nic extravagantního nechci. zatím mám v záloze Tobiáš - i pracovně mu tak říkám...ale jestli to bude opravdu TO jméno, netuším. Jinak pro holčičiku už mám vybrané ještě před těhu Emma. ale pindík tam je jednoznačně, takže smůla.....
Benjamín je taky moc pěkný jméno, akorát jak byste mu říkali??? Benji? to je jak na psa 😅 Benjamínku je moc dlouhý. ale jako jméno se mi to moc líbí. Amálka je taky krásný jméno. Tak se jmenuje moje neteř, co jí je 1 měsíc 😵 Ale souhlasím s tebou, že není dost hezkých klučičích jmen ☹
kalian: nástřihu se taky bojím jak čeet kříže a i proto jsem zvolila vrchlabí - tak nástřih skoro nedělají
sebastiana: neváhej a vol Vrchlabí, resp. aspoň se tam zajeď podívat a třeba tě to přesvědčí 😉

mirjanka
9. únor 2009

teda holky s těmi jmény 😀 já manžela přesvědčila, že dáme nezvyklé jméno - Amálku, protože jeho oblíbená Eliška je páté nejdávanější jméno 😀 a kam se kouknu, tam potkáme Amálku...manžel se na mě zlobí za to, že jsem ho přesvědčila na tohle neobvyklé jméno a pak ho všude okolo slyšíme 😀 ...tak ho uklidnuju, že máme Amelii...a můžeme jí říkat i Meli, Melinka, Amelka...stejně vítězí Amálka...jj, jsme taky vzorek z vrchlabí s Amálkou 🙂
Jinak Vrclabí doporučuji ...jsem ráda, že jsem tam mohla třikrát rodit... a k těm slovenským posilám...na nikoho slovensky mluvícího jsem tam nenarazila...jsou tam lékaři i sestřičky, které jsem znala z předchozích porodů...primáře jsem za celou dobu mého pobytu v porodnici neviděla - jen jednou na gyn. vyšetření

kocicinka
9. únor 2009

Já se taky nástřihu děsně bojím, proto si asi koupím ten epi-no balonek, abych minimalizovala aj natržení. Doufám, že to bude fungovat. K Benjamínovi mě napadá jediná možnost jak mu říkat - Bene, Beníku, ale to se mi právě vůůbec nelíbí. Nezní to česky a je to jak na psa. My máme zatím pracovní název "malej Kamílek", protože Kamil je jeho taťulda. Ale je jasné, že Kamil mu nezůstane, protože manžel nechce, aby se jmenoval po něm. Máma mu zase pracovně říká Adámek, tak to bude možná Adam nebo Jonáš. I když to jsou taky častá jména. Já fakt nevím 😅

emamamamu
9. únor 2009

holky mam jako prvorodicka vubec premyslet nad Vrchlabim, kdyz bydlim v Praze?🙂 a kam bych chodila na kontroly pred porodem? 😕

konja
9. únor 2009

emamamamu: nevím proč by jsi nemohla jako prvorodička přemýšlet nad Vrchlabím? Já sice nejsem z Prahy,ale Vrchlabí mám víc jak sedmdesát kilometrů a jako prvorodička jsem tam rodila 😉 A na prohlídky před porodem můžeš chodit ke svému gynekologovi kam chodíš celé těhu. Nevím proč je v některých částech republiky tak oblíbené chodit v pokročilém stádiu těhu na kontroly do porodnice 😕 Já na kontroly do porodnice nechodila ani při jednom těhu, vždy jsem byla až do konce u svého dr. Ale pokud máš pochybnosti, tak není nic jednoduššího než se na to svého dr zeptat 😉 Ale Vrchlabí ti velmi doporučuji 😉

emamamamu
9. únor 2009

no ja se bojim, protoze mama me rodila 50 minut..coz bych teoreticky nestihla..🙂 o nic jineho mi nejde...🙂
kamoska je ve stejnem tt jako ja a ptala se doktora, co rika na porod ve vode, tak se ji ptal, jestli je velryba....
😅 😅 😅 😅 🙄 ..ja se svoji jeste neptala na nic...snad mi nerekne, ze nemam machrovat a zaridit si porodnici v Praze....
a muzu se registrovat treba ve dvou porodnicich? nebo regostrovat v jedne nedojet tam aniz bych dostala pokutu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

delfi
10. únor 2009

mirjanka: ale amálie (amelie) jsou krásný jména 😀
kocicinka: jojo epi-no si chci taky koupit, a taky si chci koupit maliník a olej na masáž hráze 😅 sakra to budou operace 😅 jinak s tím bene - souhlasím - je to jak na psa 😒 Adam a jonáš jsou pěkný jména, akorát mít svátek na štědrý den...
ema: je otázkou, zda tě rodila 50 min od první kontrakce, nebo zda těch 50 min počítá např. od příjezdu do porodnice, nebo třeba na 2. dobu porodní. já i kocicnka jsme taky z prahy a taky to neřeším. 😉

emamamamu
10. únor 2009

delfi v 17:00 ji praskla voda a 17:50 jsem byla na svete...predtim nic,,,jen behem tech 50ti minut kontrakce po ceste do nemocnice..🙂

konja
10. únor 2009

emamamamu: ve Vrchlabí se nerodí jenom do vody, já tam rodila na porodní stoličce 😉. A k registarím - ve Vrchlabí se neregistruje 😉 Takže se klidně zaregistruj v nějaké pražské porodnici pro případ, že by sis to dokonce těhu rozmyslela . A pokutu ti určitě nikdo nedá, můžeš přeci porodit třeba 14 dní před termínem na návštěvě u babičky na druhém konci republiky 😉 To je jen příklad 😉 😀

kocicinka
10. únor 2009

Ona je asi spíš otázka, když ema není nikde registrovaná, kam bude chodit na monitory. Ne každý gyn je má. Třeba můj jo, ale zas je nemá kdo natáčet, takže budu muset chodit na tu Bulovku asi.
Jinak se tam emo můžeš i pár dní před termínem ubytovat, pokud máš strach, že to nestihneš.My to asi riskneme bez ubytování 😅

delfi
10. únor 2009

no já jsem se ptala mojí gyndařky zda k ní můžu chodit až do konce těhu, a ne do porodnice. ona řekla, že klidně, když s tím ta porodnice bude souhlasit. na monitory jsem se jí konkrétně neptala, ale myslím, že je nemá. Ono ne všude ty monitory dělaj - např. v krči je prý nedělají (při každý návštěvě). nevím, zda je to fakt nutnost ty monitory....

sebastianna
10. únor 2009

Ahoj holky,

to jsou kecy. Prej velryba. Taky mi jeden známej řekl, co se mi zdá na porodu do vody přirozenýho? Ze savci do vody nerodí, že nemaj žábry, jako kdyby je teď to mimčo v plovoucí v plodový vodě mělo. Až budou rodit chlapi, tak se s nima o tom začnu bavit, ale nesnášim, když někdo machruje a tvrdě si propaguje svuj názor, protože je jinej než tvuj. Uff... 😉

A jak píše Konja, Vrchlabí se nerovná porod do vody 😉

Jinak, to že nestihnem dojet včas, je celkem taky moje obava, ale zase si říkam, že by to musela být hodně velká náhoda, abych jako prvorodička rodila do 2 hodin.

konja
10. únor 2009

kocicinka, ema a ostatní: já jsem tím myslela, že se klidně někde v Praze zaregistruj, v případě nutnosti tam i choď na kontroli (pokud si vás nebude chtít nechat váš gynekolog až do konce), ale na porod si jeďte do Vrchlabí. Nemusíte jim to přeci říkat, že u nich rodit nechcete 😉 Nikdo vás nemůže nutit rodit tam kde jste regostrované, protože jak jsem již psala - když na mě přijde porod před termínem ve chvíli kdy jsem na návštěvě třeba v Plzni, tak přeci nepojedu rychle rodit do např. do Podolí, jen kvůli tomu, že jsem tam registrovaná a tak v žádném případě nemůžu rodit jinde 😉 Já bych se prostě zaregistrovala někde v Praze, odchodila si tam případné kontroli, nikomu bych nic nevykládala a pak bych si jela odrodit do Vrchlabí. A pokud máte strach, že nedojedete včas tak jak už tu bylo hodněkrát psané, je zde možnost se ve Vrchlabí přímo ubytovat. Je zde hodně penzionů, které se na rodičky přímo specializují. Kontakty vám dají přímo v porodnici. 😉

sebastianna
10. únor 2009

Tak tak: nehledě na to, že porodnici taky nikdo nemůže pokutovat za stop stav a za to, že vás nepřijala i přesto, že jste se registrovaly. Stejný je to opačně. To, že jste se někde zaregistrovaly neznamená, že se tam poženete z druhýho konce republiky 😉

Konja: s tim ubytovánim je to super nápad, jenže manžel nemůže být tři nedělě někde na dovolený ☹ No a abych tam byla sama, tak to to radši risknu. Pokud nějak nečekaně neporodim, tak dam, holky, vědět, jak dlouho nám cesta trvala. Pojedeme se tam podívat příští týden.

konja
10. únor 2009

Sebastianna: to máš pravdu, je to většinou komplikované právě z důvodu dovolené. Každopádně se to dá zvládnout dojet,jezdí maminky i z větší dálky než je Praha. Chce to prostě vyjet včas, nečekat až budou kontrakce po dvou minutách a přemýšlet jestli to už je ono, nebo ne. Prostě bych se smířila s tím, že třeba vyjedu zbytečně a zbytečně, než že vyjedu pozdě a nestihnu to. A taky asi není od věci si zjistit jestli jsou po trase nějaké další porodnice. Kdyby to fakt hořelo a měli by jste podezření, že to nezvládnete dojet,tak aby bylo kam odbočit a zvládnout porodit jinde. Já jsem to tak naplánované měla.Naštěstí jsme to zvládli úplně v pohodě a nemuseli jsme volit žádnou alternativu, ale byla jsem klidnější 😉

emamamamu
10. únor 2009

a jsou tam nejake dny otevrenych dveri nebo tak neco?

mirjanka
10. únor 2009

Ema ...zavolej si tam a oni tě ochotně kdykoliv provedou po porodnici ...ukážou ti pokoje i rel. pokoje...kde se dá rodit 😉

emamamamu
10. únor 2009

super, dik🙂
chtela bych, aby mi to vyslo..ale clovek mini, zivot...🙂 dyt vite...🙂 zavolam si tam a pojedu se tam mrknout...premyslela jsem nad Apolinarem..ale mam z te budovy uplne deprese... 🙄

delfi
27. bře 2009

sebastianna: tak co rodila nakonec ve vrchlabí a do vody? jestli ano jaký to bylo? mě se ten porod taky nezadržitelně blíží. malá je krásná princezna 😵

radkar
16. čer 2009

Ahojky, vítě někdo jestli už zase Vrchlabí normálně funguje? Mě už se to netýká, už mám po porodu, ale ptala se mě kamarádka. A máte někdo zkušennost, byly jste spokojené? díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru