Porodnice ve Vrchlabí. Je to tam stejné jako dřív?

kulich
6. zář 2007

Nemáte některá z Vás zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí po novém otevření? Zajímalo by mě, jestli je to pořád stejné jako dřív. 🙂

pindruska
7. zář 2007

Co jsem si včera četla na různých diskuzích o Vrchlabí, tak snad by to tam zatím mělo být stejné. Sice je tam jiný primář, který má za sebou různé stáže v cizině, ale není zastáncem přirozeného porodu, ale také se tam vrátil původní primář (tedy zřejmě jako "řadový" doktor)... Doufejme, že přirozený porod tam bude i nadále možný, přece jen těch porodnic, které přirozený porod podporují není bohužel moc 😒

kulich
autor
7. zář 2007

Jsem z toho trochu zmatená, dneska mě od toho doktor odrazoval. Že prvorodičky mají většinou problémy při porodu a tyto porodnice na to nejsou stavěné. Tak vůbec nevim. Každý říká něco jiného..... ☹

pindruska
7. zář 2007

kulich: Nemůžu soudit, neměla jsem možnost "vyzkoušet". Nicméně když jsem hledala na netu, tak nic takového jsem nenašla.

Jde také o to, jak se na tuto věc jaký doktor dívá. Někdo je zastáncem, jiný n. Co člověk, to názor.

Narazila jsem na diskuzi, kde psali o porodnici v Krnově, tam také je možnost "přirozených" porodů.

Odkud jsi?

pindruska
7. zář 2007

odkaz na diskuzi o porodnici ve Vrchlabí:
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

odkaz na diskuzi o porodnici Krnov:
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

kulich
autor
7. zář 2007

Já jsem z Prahy! A ty?

pindruska
7. zář 2007

Z Kladna. Takže jsme kousíček od sebe 😉 . A z jaké části Prahy?

ivusa1
8. zář 2007

Ahojky, také bych chtěla rodit ve Vrchlabí, jsem z Lysé nad Labem.

pindruska
8. zář 2007

Nenašla by se nějkterá holčina, která má čerstvé zážitky z porodince Vrchlabí a mohla by nám sdělit, jak tam nyní přistupují k porodům?

kulich
autor
9. zář 2007

Já jsem z Prahy 10 a ty? Asi tu nikdo není, kdo po novém otevření ve Vrchlabí rodil...... ☹

listicka77
9. zář 2007

Četla jsem na dnes v jedné diskuzi na rodině, že jedna holčina to projednávala se staniční sestrou. Prý se PA trochu obměnily, ale ty "staré" prý přeučí "nové"" k obrazu svému. Prý to tam běží tak jako dřív.

Pokud jsi z Prahy, tak jsou docela dobré i Neratovice. Záleží teda na tom, na koho narazíš. Ale je tam výborná PA Věra Nováková (spoluzakládala centrum aktivního porodu na Bulovce) a dá se zaplatit to, aby byla u porodu, i kdyby neměla službu...

To s těmi prvorodičkami a komplikacemi mi přijde fakt ujeté. To by teda podle toho Dr. měly všechny prvorodičky rodit v krajských a fakultních nemocnicích, ne? V těch malých asi umřou při porodu a mimča taky...

susik77
10. zář 2007

ahoj, rodila jsem v Podoli a byla jsem max. spokojena 😉 lekari i PA vychazeli max. vstric 😉 puvodne jsem si planovala napsat plan porodu, ale po predporodnim kurzu, kde jsem se zeptala na moznosti jsem zjistila, ze ten plan nebudu vubec potrebovat, ze hodne tech veci, co jsem tam chtela napsat jsou v Podoli standardni. Aj s kojenim jsem mela fajn zkusenosti-na oddeleni sestinedeli byly moc mile sestricky, ktere chodili za mnou na pokoj a stale mi nabizeli, ze mi pomuzou kdyby jsem jela nejaky problem...
Plus bylo fajn, ze tam byla detska JIP-ka

pindruska
10. zář 2007

kulich: Praha 10 je tuším na druhé straně Prahy (myslím tím směrem od Kladna)

listicka77: O Neratovicích se jeden čas pěla jen chvála, ale teď soudě dle přečtených diskuzí o porodnici v Neratovicích, je tam dost maminek nespokojených. Plně souhlasím, že to s těmi prvorodičkami je absolutně ujeté. Spíše si myslím, že pokud budoucí maminka bude v klidu, nebude se stresovat a personál se bude chovat příjemně, pak porod bude v pohodě (samozřejmě, že se mohou vyskytnout nějaké komplikace, ale to jak ve fakultce při "klasickém" porodu, tak i v jiné porodnici při přirozeném porodu). Bohužel po přečtení některých diskuzí na netu si myslím, že také hodně záleží na tom, na jakého člověka v porodnici rodička "narazí". Bohužel mi přijde, že některý nemocniční personál neovládá empatii a rodičky je vysloveně "obtěžují". Ale na druhou stranu je také dost těch, kteří dělají svoji práci s láskou. Před těmi smekám. Je to prostě o lidech.

susik77: V Podolí rodila moje kolegyně a také si to tam chválila. Ale bohužel jsem si přečetla opět i některé negativní reakce. A jak jsem psala výše, je to bohužel o lidech.

pindruska
13. zář 2007

Není tu žádná holčina, která rodila v nedávné době ve Vrchlabí, aby nám řekla, jak to tam nyní vypadá s přirozenými porody? 😉

mamina
13. říj 2007

Nazdárek,děvčata.
Já už to mám za pár a jestli to nebude moc velká rychlovka,chci jet do Vrchlabí.Tak mi držte palce,když to stihnem tam dojet(cesta je 1,5 hodiny),pak poreferuju.
Ale včera jsem se tam byla podívat a přišla jsem si jak Alenka v říši divů.Na rodince jsem našla kontakt na jednu PA,¨tak jsem jí poslala mejla.Obratem mi odpověděla a pozvala na návštěvu porodnice.Mohla jsem s sebou vzít i mladší děti,že prý je ráda uvidí.Dopředu mi domluvila pohovor s doktorem,počkala na mě na sesterně(skoro 3/4 hodiny,a to sama měla volno!) a pak nás tam i s dětma a manžou provedla.Ukázala nám pokoje,nadstandarty,porodní sály i předporodní,dokonce mi dovolila,že si smím vyzkoušet porodní stoličku...Byla až neskutečně milá.Říkala jsem jí,že se jí podařilo mě skoro zbavit strachu a ona se usmála jako anděl a řekla mi,že to je právě to,co chtěla a o co se snažila.Fakt jsem si přišla jak v nebi.
Dokonce mi nabídla i soukromé číslo,kdybych se kdykoliv chtěla na něco zeptat a nabídla mi,že pokud budu chtít,tak mi příjde k porodu,i kdyby zrovna neměla službu,že bydlí pár minut od špitálu...No,nebyla úžasná??? 😲
Podotýkám,že jsme se viděly poprvé v životě,ale vzbudila ve mně takovou naději v to,že i lidi můžou bejt hodný,že to ani vyjádřit nedovedu.Zvlášť,když to můžu srovnávat ještě s Hradcem 😒 a Pardubkama.. 😠

hanny
16. říj 2007

Ahoj mamino,
já se tedy ještě rodit nechystám, ale jednou bych chtěla někde, kde bude milý přístup k rodičce a zároveň kvalitní vybavení. Já jsem z Pardubic, ale když pořád jen slýchám, jak to tam chodí, tak už teď vím, že tam teda jít pokud možno nechci. 😒 Rozhodovala bych se asi mezi Hradcem a Chrudimí, možná spíš Hradec, v ideálním případě Vrchlabí. Chci rozhodně přirozený porod, tedy vede u mě porod do vody nebo případně v kleče nebo já nevím,co ještě, ještě jsem to tak nestudovala. 😉 Ale když čtu, jak píšeš o Vrchlabí, tak mě to opět utvrzuje v tom, že by to asi opravdu stálo za to !
A jak chceš rodit ty, jestli se mohu zeptat ? 😕
Ráda si přečtu další info. 😉
Hanny

liaa
19. říj 2007

Ahoj!Druhé dítě jsem rodila ve Vrchlabí .Porod do vody.Bylo to neskutečně příjemné.Od přijetí,po péči i porod samotný se se ,,suchým porodem"co se týče do bolestí nedal srovnat.Je ale důležité,aby maminky byly bez nějakých zdrav.problémů.Pokud by vznikla komplikace,udajně vás budou muset převézt jinam.Proto 3-tí miminko musím rodit někde ve větší nemocnici.Ale kdybych byla zdráva a těhu OK tak bych šla zase jedině tam.

mamina
19. říj 2007

Ahoj,Hanny.
Ono se hezky plánuje,co chci a co nechci,ale nakonec je to vždycky stejně podle mimíska..
Po svých zkušenostech z předchozích porodů ale vím,že chci mít klid,nechci oxitocin(na mně působí úplně obráceně),chci chodit co nejdýl,mít možnost jít do sprchy nebo do vany,protože vodu miluju a dost mi pomáhá...Na tý porodní stoličce se skvěle sedí a tlačit na ní musí být skvělý(vypadá to trochu jak záchodový prkýnko 😀 ).Rodit ale přímo ve vodě-nevím,neláká mě to.Spíš jsem pro tu stoličku.Fakt to byl supr pocit.Hlavně žádný urychlování,snad jen plodovku..
Ale tohle všechno má jednu jedinou,ale nesmírně DŮLEŽITOU PODMÍNKU!!Miminko musí být v pohodě!Na co mi bude,když já si budu šmajdat,když třeba malý bude mít problémy?Takže rozhodně neříkám,že císař nikdy,epi nikdy,nástřih nikdy...Jen prostě chci mít jistotu,že to,co bude doktor dělat,bude naprosto nutný a ne že to bude dělat jen proto,že je tak zvyklej...(Což je naprosto běžný v Pardubkách i v Hradci-tam se prej teď dost pohoršily,co odešla paní primářka do důchodu,ale nevím,já rodila ještě za ní...)Jinak teď si zase v nejbližším okolí naopak hodně chválej Chrudim.
Rozhodně ale sháněj informace v době,kdy to pro TEBE bude aktuální,protože situace se mění každou chvíli.Třeba v Pardubkách byl skvělej Peršín,ale už tam není,je v Sanusu v Hradci a má vlastní ordinaci po dr.Smetanovi.Právě on mi řekl,že kdyby rodila teď jeho přítelkyně,poslal by ji do CR.
Termín mám zítra,ale podle mýho doktora se ještě příští pátek v poho uvidíme,takže porod vidím nejdřív tak na příští výkend...
Rozhodně se pokusím dodržet,co jsem slíbila a napsat sem zážitek z Vrchlabí(teda pokud to tam stihnu dojet a až mi mimčo dá chvilku času-přece jen,plný ruce práce mám i s těma staršíma,+ mimi... budu dost vytížená..) 😀
Snad ti to takhle stačí.Prozatím...

mamina
31. říj 2007

Tak,holčiny,do Vrchlabí jsem to stihla! 😀
Bylo to tam až neskutečně nádherný.Můžu srovnávat tři porodnice a tady jsou všichni prostě jedineční!Můj příspěvek v jaký byl porod,str.45.Držím palce,ať to stihnete taky!(Jo,prej tam jezděj i z Brna a dokonce nějaká paní přijela až z Aše!!!-Myslím,že to mluví za všechno!)Přeju taky takový neskutečně snadný a krásný porod. 😉 😵

pindruska
4. lis 2007

mamina: Moc děkuji za info. 😀 To mně jen utvrzuje v tom, že Vrchlabí je tak "trochu jiná porodnice". Jen škoda, že takových porodnic není více. ☹

kyri
6. říj 2008

hojda, protože je tu opět "nové otevření porodnice vrchlabí", tak oživuju téma - kdybyste někdo měl už zkušenost, jak to tam teď běží, příp. znaly někoho, kdo tam teď rodil/chystá se rodit, písněte, pls!!!

(my se tam asi pojedeme podívat, tak kdyžtak poreferuju já, ale ráda bych slyšela i nějaký porodní zážitek "z teďka" 🙂)

konja
6. říj 2008

Ahoj.Nevím jak to tam běží teď, ale já rodila první dítě ve Vrchlabí v roce 2003 a byla jsem absolutně spokojená!!!
Kulich: to že mají prvorodičky často při porodu problémy si zas nemyslím, že by bylo zas tak pravda. Prvorodičky mají většinou porod delší. Ale i ve Vrchlabí když se něco děje tak provedou CR nebo použijí další metody k rychlému ukončení porodu. Jediná nevýhoda je, že zde není novorozenecká JIP (ale ta není bohužel v hodně porodnicích), takže tam nerodí ženy s předčasným porodem a ani rizikové těhulky. Ale pokud máš těhu ok a máš možnost jak se do Vrchlabí dostat, tak bych do toho šla.Já byla maximálně spokojená 😉

mirjanka
17. říj 2008

Kyri, chodím tam do gyn. poradny - sestřička mi říkala, že se pokoušejí dát dohromady původní personál, i když původní primář tam není...taky se tam chystám odrodila jsem tam oba kluky do vany 🙂

tannawe
18. říj 2008

mirjanko: muzu se zeptat odkud jsi? Vidim, ze cekate treti, tak by me jen zajimalo jak by to vychazelo casoe. Ja mela oba prvni porody dost "rychlovky", kolem tri hodin od odtoku plodove vody byly obe deti na svete, tak jsem si tak rikala zda bychom to mohli do Vrchlabi z Prahy stihnout...zacinam mit takovou fobii, ze pri tretim to bude jeste vetsi ficak nez u druheho mrnouska...dekuji 🙂 🙂

konja
18. říj 2008

tannawr: nevím jak moc zaměstnán je tvůj muž a jak je na tom s možností dovolené, ale hodně párů co chtějí rodit ve Vrchlabí, tak se tam ubytujíuž třeba 14 dní předem a na porod si tam "počkají". Je tam hodně pensionů, které se na tyto čekatelské páry zaměřují a přizpůsobují svoje služby těhulkám.Já jsem dokonce dostala nějaké vizitky přímo v porodnici.Taky jsme to tak plánovali,ale bohužel jsem začla rodit 14 dní před termínem 😒 🙂

tannawe
19. říj 2008

konja: diky moc...manzel by mohl byt flexibilni co se porodu tyce /je medialni analytik takze sice ma norm.prac.dobu, ale sef uz ma osm deti...takze ma pochopeni... 😀 /
Spis me vic ted zacinaji stresovat nasi dva prckove...tem by se to urcite libilo a uz jsem o tom uvazovala, zni to asi jako nejlepsi reseni. Uz jsem kdysi ve Vrchlabi byla na dovolene a hrozne se mi tam prave libilo, to jsem jeste ani netusila, ze nekdy budu mit deti... 😉
Podivam se na netu co a jak a asi si tam pak udelame vylet at to obhlidneme... 🙂

mirjanka
30. říj 2008

Když jsem ve Vrchlabí naposledy rodila, fascinovala mě rodina vedle mého pokoje...maminka z Hradce se ubytovala přímo v porodnici se svým manželem a dvěma malými dětmi, tatínek přes den většinou odešel s dětmi někam mimo porodnici, dost času ale trávila celá pětičlenná rodina na pokoji přímo v porodnici...celý týden
Já byla ráda za každou návštěvu, vždycky jsem si ale oddychla, když můj pětiletý syn odjel domů (na skákání do postele a blbinky v malém pokoji jsem neměla nervy) Porodnice vyšla rodině vstříc, aby mohli být všichni už od počátku pohromadě

mirjanka
30. říj 2008

tannawe...já měla oba porody pomalé, i když druhý o něco rychlejší...od prvníh bolestí stejně trval 8 hodin, bydlíme blízko v Trutnově, tak nemám strach, že bych do Vrchlabí nedorazila včas 🙂

evaviki
5. lis 2008

Haloo, maminyy..
Vrchlabi je znovuotvorene od 23.9.2008, neviete nahodou ako je to tam teraz?
Nerodili ste tam, popr. nepoznate niekoho, kto tam rodil posledny mesiac???
Dakujem za kazdu info..

mamina
7. lis 2008

Já jsem tam rodila.Akorát nedávno malá měla rok.Prošla jsem 3 porodnice,rodila jsem pětkrát.Jestli se znovu začalo rodit,tak máš obrovskou kliku.Tak nádhernej,snovej porod jsem ještě neměla.Téměř bez bolesti,v klidu,nikde ani náznak stresu,perzonál na 1*.Koukni na Jaký byl porod,str.45.Bylo to tam dokonalý a kdyby ještě někdy-náhodou,tak jdu zase jedině tam!Je to nejlepší porodnice v Čechách(a to nejenom podle mně).A na základě inspirace touhle nemocnicí-porodnicí jsem se rozhodla udělat si i kurz na dulu.Držím palečky a jestli máš možnost,jinam ani nechoď.

evaviki
7. lis 2008

Njn, lenze ja som citala na nete, ze ten novy primar, co to tam od septembra vedie planuje zmeny. Napr. epidural zadara, porod moze viest uz iba lekar a nie PA ako doteraz, ze on bude zasahovat tam, kde jeho predchodca nie. Ak si bude mysliet, ze ma dieta nad 3,5 kg a je zle otocene, tak nedebatuje a robi cisarsky (pricom doteraz sa aj toto snazili odrodit prirodzene).
Tak preto hladam maminu, ktora tam rodia v poslednych tyzdnoch (uz mam pocit, ze taka neexistuje) ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru