Porodnice ve Vrchlabí. Je to tam stejné jako dřív?

kulich
6. zář 2007

Nemáte některá z Vás zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí po novém otevření? Zajímalo by mě, jestli je to pořád stejné jako dřív. 🙂

radkar
17. čer 2009

opravku nikdo nemá zkušennost s Vrchlabím?

delfi
4. črc 2009

radka: vrchlabí normálně funguje, byla jsem tam asi před 3 týdny domluvit se na porodu a bylo tam spousta maminek s miminky. ať se kamarádka koukne na jejich stránky a zavolá tam, všechno jí řeknou - jsou moc milý a ochotný

radkar
5. črc 2009

delfi děkuju, až budeš mít po porodu, tak kdyby se ti chtělo napsat zkušenosti, tak budu ráda. Přetlumočím kamarádce 🙂

ladenka
6. zář 2012

Rodila jsem tam v srpnu 2010 a bylo to super, ale prý se to tam zhoršilo. Máte někdo čerstvou zkušenost?

ladenka
8. zář 2012

Nikdo?

ladenka
7. říj 2012

Prosím, nerodil tam někdo v poslední době?

spw
29. lis 2012

Já jsem rodila ve Vrchlabí 2x. V prosinci 2009 a v červnu 2011. Všechno bylo absolutně perfektní, rodila jsem přesně tak jak jsem chtěla, nikto mě do ničeho nenutil. Sestřičky absolutně fantasticke, jak na gynekologii, tak i na šestonedělí. Až budeme čekat třetí miminko, moc ráda bych rodila opět ve Vrchlabí. I když to máme asi 150km daleko.

zolycka
12. pro 2012

@spw taky mám v plánu rodit ve Vrchlabí, čekáme první mimi. Vrchlabí máme 100km daleko. Mám strach, abysme dojet stihli a tak zvažujeme i nějaké ubytování v místě až se to bude chystat. Jak jste tohle měli vy?

ladenka
12. pro 2012

@zolycka my to máme naštěstí "jen" 50km, první cesta nám trvala cca 45-50 minut, snad to stihneme i napodruhé, jsem ráda že se v červnu nemusím bát sněhu a závějí, a doufám, že to bude stejně super jako v roce 2010 😉

zolycka
12. pro 2012

@ladenka my máme právě termín v únoru...snad už nebude nějaké kalamita... 😒

ladenka
12. pro 2012

@zolycka tak to je pech, ale snad to bude ok, bohužel s ubytováním neporadím, nemám zkušenost
tak potom písni čerstvou zkušenost s porodnicí a personálem, budu se těšit

pussinka
12. pro 2012

@zolycka Ahoj, já mám termín na začátku července. Plánuji to tak, ze tam pojedu pár dní s předstihem a najdeme si tam nějaký cenově rozumný penzion. Jedu az z Prahy tak se chci takto pojistit předem. Čekám první dítě, takže vůbec nevím do čeho jdu a bojím se jet už s bolestmi.

evaviki
16. led 2013

@pussinka bat se nemusis.. ja som tam chcela rodit, bola som si to aj obzriet a dohodnut sa este na kontrole pred porodom.. Sestricka vravela, ze z Prahy to maminky bezne stihaju, hlavne prvorodicky.. Mm sa bal, ze to nestihneme, jej odpoved bola, ze kym ja porodim, tak sa otoci praha-vrchlabi-praha.. Porod som mala velmi rychly, od prasknutia vody 3:45, od prvej kontrakcie 3:15.. Takze by sme to stihli v pohode.. (maly sa ale narodil driv, takze som musela ostat rodit v prahe ☹ ) A termin som mala mat zaciatkom unora 😀

ladenka
1. bře 2013

@zolycka čerstvá zkušenost? nebo ještě nic? písni potom prosím ... díky

zolycka
3. bře 2013

ahoj, bohužel vrchlabí se nekonalo :( malá byla KP, takže jsme šly 22.2. na plánovaného císaře ☹ moc doufám, že třeba s druhým miminkem už to vyjde přirozeně....na císaři není o co stát 😢 ale malá je v pořádku a já také a to je hlavní 🙂

miranda77
3. bře 2013

@zolycka a ve Vrchlabí nechtěli KP odrodit? Kolik byl váhový odhad? Nebo Vrchlabí SC odmítlo? 🙂 Trošku moc otázek, ale předem díky za odpovědi ...

zolycka
4. bře 2013

tak jet do vrchlabí na SC, to by mi přišlo trochu na hlavu 😎 a rodit KP bych si neriskla s jakoukoliv porodní váhou...malá měla nakonec 3490g... věřím že ve Vrchlabí rodit KP umí, ale vidím v tom příliš velké riziko 😒 takže přirozený porod snad příště 🙂

miranda77
4. bře 2013

@zolycka 😀 dík za odpověď ... a přeji hodně štěstí do dalšího porodu a nejen při něm 😉

nujinka
8. bře 2013

Ahoj všechny...já mám termín na duben, čekáme druhé...poprvé jsem rodila ve Vrchlabí do vany v prosinci 2004 a bylo to super...kolem vrchlabské porodnice se šíří poslední dobou šílené fámy, tak jsme se včera byli s manželem podívat do Vrchlabí a do Jilemnice (kousek od Vrchlabí), abychom měli srovnání...ve Vrchlabí se stále konají přirozené porody pod vedením porodních asistentek, lékař dohlíží...ve Vrchlabí byly všechny moc ochotné, v klidu jsme si popovídaly, jaké jsou možnosti a tak - úplně super, taková domácí atmosféra, klid vyzařující z personálu, ochotně mi na vše odpověděly...fakt moc super....ale ještě jsme jeli pro jistotu do Jilemnice (ještě hned po tom, abychom měly srovnání)...tam mě odkázali na webové stránky, ať se tam mrknu, co mě zajímá, že tam mají i vyfocené pokoje a tak podobně - ochota nic moc, spíše to na mě působilo jak taková výrobnička na děti (je to můj subjektivní názor, ale ve srovnání s Vrchlabím - nesrovnatelné...v přístupu, klidu, ochotě)...sestra říkala, že tam mají docela fofr poslední dobou...což jsem taky slyšela...takže abych to shrnula sama za sebe: Vrchlabí zvítězilo!!!!! 🙂

miranda77
8. bře 2013

@nujinka také plánuji návštěvu ve Vrchlabí, ale až v červnu před porodem ... jsem ráda za každou aktuální informaci. Jestli budeš mít čas a chuť napiš, jak to vše probíhalo a tak 😉 ... předem díky a držím palce!!!

nujinka
9. bře 2013

@miranda77 ...jasně, že dám vědět...taky jsem vděčná za každou aktuální informaci 🙂

miranda77
9. bře 2013

@nujinka já jsem se předběžně domlouvala s jednou porodní asistentkou - ale říkala, že stačí se ozvat až po 35tt ...

nujinka
11. bře 2013

jasně...po 35tt se chodí místo do poradny už do nemocnice, kde se rozhodneš rodit...takhle mi to říkala moje doktorka, proto jsem se jela podívat už teď, páč příští týden jí to musím nahlásit a budu už chodit na kontroly právě tam... 😉

ladenka
11. bře 2013

@nujinka u nás se chodí až do porodu ke svému doktorovi, má vše, i pásy, takže jsem u prvního porodu jela do porodky jen na tu jejich povinnou prohlídku a jinak chodila ke svému až do porodu 😉
já mám termín v červnu, a po velikonocích si tam pro jistotu brnknu, abych zjistila co a jak a kdy mám přijet třeba k registraci 🙂
také budu ráda, za každou novou zkušenost s Vrchlabím, mám to tam stejně daleko jako do Jilemnice, ale raději bych do Vrchlabí 🙂

ladenka
15. bře 2013

Teď jsem si hledala všechny možné aktuální zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí, a zkušenosti jsou víceméně pořád dobré, jediné na co jsou stížnosti je primář, a jeho přístup stylem "dost bylo přirozenosti" ale nevím, kterého mají dotyčné maminky na mysli, jestli Mudr. Kavana, nebo současného Mudr. Stránského... Nevím, kdy se tam vyměnili, ale co jsem si hledala reference na Mudr. Stránského jako gynekologa, tak nic moc bohužel.
@nujinka budu opravdu ráda, když pak napíšeš svou čerstvou zkušenost

veroniquez
18. bře 2013

Ahoj, já jsem rodila ve Vrchlabí letos na začátku února ... Za nás spokojenost - hledala jsem porodnici s alternativním přístupem, kde si budu moci zvolit polohu při porodu, bonding, dotepání pupečníku, nenatahování miminka kvůli měření, tlumené světlo při porodu a mnohé další.... Jako jediná vyhovující se mi zdála právě ta ve Vrchlabí a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Co se týče personálu, tak s většinou jsme byli spokojení. Porodní asistentka, která mě rodila byla báječná a jsem ji za mnohé vděčná. Samozřejmě se našli i lidé, se kterými jsem si nesedla, ale to je podle mě normální.. Nic závažného. Na internetu jsem se často setkala s kritikou stravy, což musím vyvrátit, ptž jídlo bylo celkem obstojné a to já jsem v jídle skutečný vybíravec... Ale jíst se to určitě dalo 🙂

ladenka
18. bře 2013

@veroniquez moc díky za zkušenost, jsem ráda, že byla veskrze pozitivní 🙂
Nevíš, kterého dr. jsi u porodu měla?

veroniquez
18. bře 2013

@ladenka Jé, tak jméno vůbec netuším... Setkala jsem se tam se třemi doktory z gynekologie - dva postarší, jeden mladší - mám dojem, že ten nejmladší byl primář. Ten mě pouze propouštěl a musím říct, že na mě i za tu chvilku udělal nejlepší dojem. Doktor, který mě přijímal byl také celkem v pohodě, bohužel na můj porod vyšel ten třetí lékař..... K porodu přišel na posledních pár minutek, než se malý narodil ( a ještě že tak, chtěla jsem rodit pouze s asistentkou, takže jsem za to byla opravdu vděčná, že do porodu vůbec nijak nezasahoval), ale bohužel mu PA svěřila komplikované šití a to bych opravdu nikomu nepřála. ☹ Byla to hrůza, třásly se mu ruce, nadával u toho, já vřískala bolestí, ptž jsem cítila úplně všechno a nakonec jsme se málem zhádali, když mi dost necitlivě vmetl, že mě "to přece nemůže bolet, tak ať tak nevyvádím ".... prostě nemám nárok, když jsem dostala dvě injekce na umrtvení, které stejně vůbec nezabrali. No, na tuhle etapu raději nevzpomínat.. nicméně samotný porod jako takový byl báječný a porodnici bych neměnila. Šít by bylo potřeba tak jako tak, jen bych si bývala přála, aby to udělala ta PA.

ladenka
18. bře 2013

@veroniquez nevadí, já právě nevím co čekat od primáře, je tam prý nový ... mě u prvního "rodil" taky takový dědula, ale jméno nevím, ale vlastne nerodil, jen posedával v křesle, dokud se malá nenarodila, a pak mi taky šil pár stehů, ale já měla opravdu jen pár, a injekce mi naštěstí zabrala

nujinka
21. bře 2013

@veroniquez ...jéééé, díky moc za tvou zkušenost, já se tam chystám rodit asi tak za měsíc, takže si mě neuvěřitelně potěšila🙂...teda až na to šití☹...ale přála bych si rodit do vany (rodila jsem tak i před osmi lety) a byla jsem tak rozmočená a povolená, že na mě stačil jeden stýžek🙂)) a ten jsem necítila, jen takové píchnutí...takže ještě jednou moc díky za tvou pozitivní zkušenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru