Porodnice ve Vrchlabí. Je to tam stejné jako dřív?

kulich
6. zář 2007

Nemáte některá z Vás zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí po novém otevření? Zajímalo by mě, jestli je to pořád stejné jako dřív. 🙂

verdita
10. čer 2013

@hannyu
Ahoj, jo byli se mnou, ubytovali jsme se nadstandartu a tam manžel s dcerkou počkali, než skončila operace a než jsem se probudila, pak mohli kdykoli za mnou na dospávací pokoj a tam mohli bžt, jak dlouho chěli, a jak jsem přešla na nadstandart i já, tak už jsme byli všichni spolu. Pokud by šlo o normální porod, tak jenom nemůže být manžel přímo u toho na sále, aby mohl hlídat, ale budou čekat na pokoji ,a až se mimi narodí, tak pak už můžete být všichni spolu. Já jsem právě chtěla, aby jsme tam mohli být všichni, tak i proto jsem volila Vrchlabí, které to umožňuje.

hannyu
10. čer 2013

@verdita díky za odpověď, tak to je super 🙂

miranda77
14. čer 2013

@ladenka ahojda, tak koukám, že Pepíček je už venku. Blahopřeji!!! A jak to probíhalo?

miranda77
28. čer 2013

bydleli jste někde v penzionu ve/u Vrchlabí? Je tam něco k doporučení, popř. nedoporučení 😉 ? Dík.

rebelie
4. črc 2013

Ahoj, nakukuju, protože taky uvažuju o porodu ve Vrchlabí...
@pippi_dlouha_puncocha Nemám zkušenost s Vrchlabím, ale ponechání pupečníku a nekoupání dítěte nebyl problém ani v Mělníce, tak bych předpokládala, že v mnohem alternativnějším Vrchlabí by to měli vydejchat bez problémů...

miranda77
27. črc 2013

doporučení ubyrování ve Vrchlabí: http://www.apartmanymartina.cz/ ... bydleli jsme tu nejprve jen s manželem a pak i s dětmi před porodem ... paní nám vyšla vstříc - přesunuli jsme se do většího pokoje a při nástupu do porodnice jsme hned mohli skončit ubytování ...

miranda77
27. črc 2013

jinak porod ve Vrchlabí doporučuji - snaží se ve všem vyjít vstříc - kvůli komplikacím pupečník přestřihli, ale miminko jsme si koupali až druhý den ...placentu nám nabízeli, jeslti ji chceme ...
manžel byl celou dobu porodu se mnou - kontrakce jsme si mohli prodýchávat, kde jsem chtěli ... sprcha, záchod, pokoj, relaxační pokoj (vana) i chodba 🙂 ... úžasné - nerodila bych jinde!!!

sysinka27
7. říj 2013

k tomu doporuceni ohledne ubytovani ve Vrchlabi za me urcite Pension 444 (www.pension444.cz) - mili a ochotni majitele, hezke ciste pokoje, moc se nam tam libilo 🙂 az budu rodit znova, zase ubytuju manzela s dcerkou nich. Maji jeste dalsi dva pensiony - 222 a 220 (ktere jsou nemocnici jeste bliz) a tak se nebojim, ze by se pro nas nenaslo misto 🙂

nikusinka
25. lis 2013

Ahojte, na fb profile porodnice Vrchlabi sa objavila informacia, ze "s platností od 1.12.2013 se dočasně z technických důvodů uzavírá Gynekologicko-porodnické oddělení. Příjem bude zastaven dne 28.11.2013 v 6:00."
Nemate niekto info, ci sa jedna len o nejaku rekonstrukciu, alebo je nejaky vaznejsi problem? Pretoze podla odpovedi na fb nie je datum znovuotvorenia znamy, co mi pride zvlastne. Dakujem 😉

alneka
25. lis 2013

Odešli jim (prý) dva lékaři, aktuálně se tedy řeší personální otázka. Jakmile bude doplněn stav, dojde k znovuobnovení provozu. K této situaci došlo v historii porodnice bohužel už několikrát. Dáno hlavně geograficky.
Na kolik na to má vliv to, co se dělo v posledních měsících, těžko hádat...

miranda77
26. lis 2013

@alneka a co se tam dělo v posledních měsících???

alneka
26. lis 2013

@miranda77 Ono se bohužel nedělo jen kolem porodnice, ale celé nemocnice. Nešťastně se ovšem hovořilo o smrti kojence v přímé souvislosti s tamním "alternativním" (leč vlastně naprosto přirozeným) přístupem. Je to jen můj názor, že to mělo jistý záměr.

Stačí vyhledat "trestní oznámení nemocnice vrchlabí" a máte to naservírováno. Časově srpen 2013 a později.

jennyska
27. led 2014

Ahoj @verdita @alneka @miranda77 @nikusinka @sysinka27 @rebelie @hannyu a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí ve Vrchlabí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-vrchlabi/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru