Porodnice Vinohrady, Praha. Máte zkušenost?

leandre
2. srp 2007

Ahoj,
máte někdo zkušenost z porodnicí ve Vinohradech v poslední době? Moc díky.

lenkazdenek
31. říj 2007

Ahoj holky,mám tuhle porodnici jako jednu z variant když to nestačíme na Bulovku(do 31,10-12,11 se maluje) tak prosím o njáké informace. Děkuji

tvarohacek
31. říj 2007

ahoj, ja sem z phy 10 tudíž je to moje spádová nemocnice, ale rodit budu u apolináře. na gynekologii mi sestra radila at hlavně nechodim do vinohradske, že ta úroveň je nižší, ale osobní zkušenost nemám, tak at ti vyjde ta bulovka 😉

lenkazdenek
31. říj 2007

Tvaroháček,díky,já mám právě termín 10 tak nevím kam jinam 😅

tvarohacek
31. říj 2007

a co treba porodnice v krči? tam rodila kamarádka a byla moc spokojená. nevím ale do kdy je třeba se registrovat. jinak hodně lidí říká, že je dobré rodit v nemocnici, kde je zároveň JIP.

lenkazdenek
31. říj 2007

No oni maj většinou narváno ve všech pražskejch porodnicích tak mi bylo doporučeno ať se přinejhorším obrátim na té méně lukrativní 😅 každopádně to beztak vypadá,že to stihnu krásně na bulovku a ještě tam budu přenášet 😅

kachnik
1. lis 2007

Holky, každá mamina říká na různé porodnice různé názory, já jdu na Vinohradskou a neřeším to, prostě potřebuji porodit. Mě by nikdo k Apolináři nebo Podolí teď nikdo nedostal. Jaká tam může být péče a příjemné prostředí, když tam rodí jak na pásech... narváno, čekačky na vyšetření atd. Říkala mi známá, že teď na Vinohradech rodila a byla moc spokojená. Prostě je to názor od názoru.

koc
1. lis 2007

kachnik, a ty jsi u Apolináře byla nebo tam rodila, že víš, že je to tam cituji: "jak na pásech"? 😠 A na Vinohradech to tak není, když je teď babyboom? 😉 Máš pravdu, každý má jiný názor, a je to jeho právo - ale pokud nezkusím, tak radikální názor bych neměla... Je "narváno" i v jiných porodnicích a rozhodně to nemusí být na škodu péči... Naopak máme v rodině zkušenost i s porodnicí na Vinohradech ( narození postiženého dítěte díky nedostatku kyslíku při spontánním porodu vedeným přímo "lékařskou kapacitou" ) a proto já jsem třeba na Vinohrady rodit nešla, i když jsem přímo u této nemocnice cca 50m bydlela...

lenkazdenek
2. lis 2007

Holky tak já jsem u Apolináře ani v podolí nebyla,ale moc se mi tam nechce jelikož to máme přes celou prahu což je ve dne celkem problém 😅
Jinak děkuji za vaše názory.
Mě nakonec doporučily jet mimo prahu,že je tam míň rodiček a nehrozí stopstavy,ale asi beztak skončím na vyvolávačce na bulovce

czechwicca
14. srp 2014

Ahojky můj porod ve Vinohradské nemocnici byl císařem. Po porodu mě sice odvezli na jip, ale můj muž hned po porodu dostal malého do péče, nosil mi ho na kojení a druhý den už jsme byli spolu všichni tři na nadstandardním pokoji, takže jsme byli sami s ledničkou, televizí a vlastní koupelnou. Chování nemocničního personálu naprosto špičkové ( i na porodním, i na šestinedělí) , ceny za nadstandard 300 kč za lůžko + 140 kč denně za plnou penzi pro partnera. Navíc partner u porodu samozřejmě zdarma. Jinak intimita na pokoji super, intimita při porodu nic moc, ale mě to bylo upřímně úplně jedno. Malému klesal tep ze 140 na 60 a bylo pro mě nejdůležitější aby byl co nejdříve venku a aby bylo vše v pořádku. Kolik bylo lidí na sále mi bylo fuk. byl tam anestesiolog, anestesiologický bratr (chvála bohům za tyhle dva kluky, protože si se mnou povídali), pak 2 operující doktorky (obě úplně super) a dvě asistentky asistující doktorkám a 1 sestra u náčinní. Až už byl malý venku (měl šňůru kolem krku a měla jsem zakalenou vodu) tak mi ho ukázali, pak šel k pediatrovi, co byl hned vedle a pak mi ho dali opusinkovat a šupky k tátovi na prsa. Jinak na novorozeneckém oddělení byl ihned po porodu cca hodinku a to ještě s mým mužem, který tam seděl s ním a mazlil se. Pak oba nastěhovali na náš pokoj, kam jsem den po porodu přišla taky. Navíc i přes porod císařem skutečně do puntíku plnili půj porodní plán, bez jakéhokoliv upozorňování z mé strany, nebo kontroly. Všichni ho měli předem nastudovaný včetně doktorek. Takže nevím kdo, co, jak a proč říká o Vinohradské nemocnici, ale vím, že jsem měla lepší porod, lepší služby, lepší lékaře a pobyt než kamarádka rodící o měsíc dříve v Motole. 4 dny na šestinedělí byly pro mě, mého muže a syna jako dovolená, byli jsme všichni spolu, koukali na telku, mazlili se a sžívali se s miminkem a měli jsme full servis all inclusive interhotel 🙂. A teď zrovna náš syn leží vedle mě a (konečně) usíná, je zdravý jako řípa a já můžu jen děkovat dobré péči Vinohradské nemocnice za to, že je vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru