Porodnice Vítkovice nebo Fifejdy?

hankatrdlinka
5. dub 2014

Milé maminky, chci se zeptat na porodnice v Ostravě - Fifejdy a Vítkovice......
Mám na porod čas (srpen/září 2014), ale zajímají mě názory na tato dvě místa....Na tu i onu nemocnici jsem slyšela pro i proti, což je asi u všeho.
Maminky, jak to bylo s věcmi s sebou, balíčky zdarma, osoba u porodu zdarma atd atd.....děkuji moc za názory...Hanka 🙂

petaov
5. dub 2014

Rodila jsem na Fifejdách císařem před třemi lety (ještě v nezrekonstruovaném) a za mě obrovská spokojenost. Personál na jedničku s hvězdičkou. Byla jsem se podívat i ve Vítkovicích. Tam jsem chodila na předporodní kurz, bylo to moc fajn. Taky se mi tam líbilo. Nakonec jsem se rozhodla pro Fifejdy kvůli ceně. Tehdy stál otec u císaře 400 Kč. Ve Vítkovicích to bylo nějakých 1200 Kč. Nevím, jaké jsou ceny teď.

ange_de_la_morte
6. dub 2014

Na Fifeky bych už nešla ani za nic. Nemám tu nemocnici ráda ani jako pacient ani jako personál. Ale konkrétně v porodnici jsem byla jen jednou za švagrovou a nelíbilo se mi tam ( nevím zda to bylo před nebo po rekonstrukci). Já jsem se rozhodovala mezi FNO a vítkovicema. Znám obě němocnice dobře z praxe a na porodnice jsem měla bohaté recenze ze strany porodních asistentek. Nakonec jsem se rozhodla pro vítkovice a nelituju. Sestričky na přijmu když jsme přijeli byly příjemné, doktorka co mně příjmala taky, potom mně poslali na porodní sály na monitor, já měla porod trošku zdlouhavý takže jsem ještě den byla na oddlěnení šestinedělí než se porod rozjel - to bylo jediné blbé - byly jsme tam 4, ale bylo to fakt jen dokud se porod nerozjede alespoň trošku, pak už máš soukromí na porodním sále. Ale i tam byly sestričky fantastické - jedna z nočních sester se mnou byla celou noc v koupelně aby mi nebylo tak blbě samotné.
Porodní asistentky super, porodní sály nádherné a všichni mi vyšli vztříc s mými požadavky ( bonding např.). Na šestinedělí taky bez problému, sestričky byly velice ochotné poradit, pomoct, zapůjčit odsávačku atd. - a že jsme první den zvonila na sestřičku u každého kojení že nevím jak to mám s malým udělat, atd. Doktoři taky fajn - jak gyn tak dětští.

Teď technicky
Sebou jsem musela mít noční košile pro sebe, poporodní kalhotky a vložky ( dostala jsem jen na porodním sále), pro sebe prostě vše. Na miminko jsme fasovali denně čisté oblečení + jednu sadu náhradního kdyby něco , zavinovačku ( na celou dobu pobytu) a 1x denně čistou bílou plenu. Plínku po narození malému dali svoji a pak už jsmem musela mít já ( nebyl žádný příděl). K dispozici byla akorát kosmetika pro miminko na koupání. Jinak zbytek jsme měla já. Doporučuju sebou vzít ještě 1-2 bavlněné plínečky - já jsem užila protože zavinky měly vysuchané zipy a furt se rozepínaly. Měla jsem zimní miminko tak jsem použila i ponožečky a čepičku ( na jídlo jsme chodili do jídelny kde byl průvan a docela zima)
Otec u porodu jsem platila tuším 500Kč, ale ruku do ohně za to teď už nedám, při císaři to je tuším víc. Při odchodu z porodnice jsem dostala tašku ve stylu ,,Prenatal box,, krom hromady letáčků tam byl malý Bepanthen a 1 Avent kelímek, nic jiného mi nepřišlo užitečné

kukuss
16. dub 2014

Ahoj, já mám termín 13.7., ale ležela jsem před měsícem s rizikovým na Fifejdách a můžu říct, že jsem byla maximálně spokojená. Sestřičky byly velmi vstřícné a hodné i holky co tam měly praxi. Doktoři taky, rozhodně jsem neměla pocit, že by mě odbývali, vše mi řekli. Výhodou na Fifejdách je, že má novorozeneckou JIP, což Vítkovice nemají a v případě potřeby převážejí bud na fakultku nebo na Fifejdy. Jídlo se tam taky dalo jíst 🙂 Já nejím všechno, ale neumřela jsem tam. Ceny tam jsou opravdu o dost nižší, např. polo a nadstandarty se liší na den skoro o 500. Chirurgie a pohotovost na Fifejdách ne, ale gyn.-por. rozhodně ANO. 🙂)

jija
16. dub 2014

Ja jsem rodila ve Vitkovicich 2x, jednou neplanovany cisar a jednou prirozene.ted uz se doprovod u porodu jakoze neplati, plati se za to obleceni co dostane, porod myslim 200, cisar 500. Ale ja doprovod nemela, manzel hlidal syna, takze pokud to slo tak se mnou byla PA , kdyz se to pak najednou zaplnilo a rozrodilo tak jsem byla sama, ale porad me chodili kontrolovat.
Nadstandard je zbytecny, na pokojich je po 2 a akorat 4 pokoje maji zachody po dvou pokojich spolecne, takze max 4 lidi a kdyz si vemu, ze ve fno jsou sice zachody na pokoji ale jsou tam 3 tak je to skoro to same,.
A balicku jsem dostala tolik, ze jsrm nevedela co s nimi🙂
@hankatrdlinka

neoness
16. dub 2014

Ja rodila v 2011 ve vitkovicich a tam uz urcite ne! Porod byl suprovni, novorozenecke taky, ale sestinedeli naprosta katastrofa a tech 5 dni radim mezi nejhorsi v zivote. Absolutne v nicem mi nepomohli abi neporadili, mela jsem horecky (zanetlive prsa), nizky tlak, kdy jsem omdlivala, nenohla jsem se hybat. S kojenim mi tam vubec nepomohly, jen se na me chodili divat, jak mi mala taha bradavku az do krve (neuveritelna bolest), mala se nemohla chytnou. Prosila jsem, jestli by mi nekdo pomohl do sprch, at sebou nesvihnu, ale i to byro ne problem a chodila (plazila se kolem steny) sama. Do jidelny jsem prvni dny nedosla, tak jsem byla i bez jidla. Na vitkovice mam strasne vzpominky a opravdu tam uz ne. Tak je to ok, pokud jste hned po porodu ok a samostatne. Bohuzel, podobnych zkusenosti ma vice maminek, posledni ta, ktera rodila pred mesicem a jeste ted nadava a zuri. Letos zkusime fifejdy.

renatkazaj
26. dub 2014

Ahojky, já teď v dubnu rodila na Fifejdách a nemůžu si na nic stěžovat. .Jak na porodnim, tak sestry a porodní asistentky na šestinedělí jsou skvěle. Ve všem ti poradí, pomůžou. I klidně desetkrát dokola když by bylo třeba. Jsou fakt ochotné. S ani jednou jsem neměla problém Za osobu u porodu nic neplatíš, pokud má své vlastní věci na převlečení. Tobě na porod dají jejich košili, takže si nemusíš brát a ničit svoji. Jinak každý čtvrtek od 16hod. mají prohlídku porodnice, tak doporučuji navštívit. Za mě tedy určitě spokojenost 🙂

kikus8
5. čer 2014

Nemáte někdo zkušenost s půjčováním košil ve Vítkovicích? Chystám se tam rodit a slyšela jsem, že neradi půjčujou erární tak nevím kolik si jich mám vzít. Dostala jsem radu ať si na porod vezmu v poro a pak až svojí ať si svou zbytečně nezničím od krve atd. Jak to tam teda chodí? Díky

habecka
23. čer 2014

@renatkazaj chci se jen přidat...!! já rodila loni v listopadu - na fifejdách a nebylo nic, co bychom museli kritizovat!!! naprostá spokojenost, luxus! péče veškerého personálu na jedničku, vybavení porodních boxů na špičkové úrovni..prostě všem budoucím maminkám doporučuji..o porodnici ve vítkovicích jsem však slyšela taky jen chválu! akorát, že je to tam trochu menší..co se prádla - nočních košil- týká, i po porodu vám půjčí "erár", je-li potřeba. vpodstatě v nouzi by člověk mohl přijet jen s průkazkou a občankou a oddacím listem..🙂 ostatní může pak donést manžel, nebo kdokoliv..( vložky, kalhotky, ručníky..plenky pro miminko) starají se tam o vás opravdu jako " o vlastní" 🙂 . balíčky zdarma se dostávají asi ale v každé porodnici - nevím. na fifejdách ano. jinak doporučuji navštívit porodnici a oni vám tam skutečně všechno krásně a ochotně poví!! 🙂 na "fifkách" jsou totiž fakt úúúúžasní!! 🙂

medria
23. čer 2014

já rodila na fifejdách cca před rokem a nemůžu si na nic stěžovat, předporodní péče (přenášela jsem) byla pečlivá, s vedením porodu jsem byla spokojená, boxy jsou moderní a cítila jsem se tam dobře. Odd. šestinedělí je sice starší co se vybavení týče, ale vše podstatné tam je a nemohla jsem si stěžovat. Takže souhlasím se vším pozitivním, co tady bylo o fifejdách napsáno. I na vítkovice jsem slyšela chválu, obě porodnice mám přibližně stejně daleko, takže jsem taky vybírala. Ráda bych však přidala jeden důvod, kvůli kterých jsem si fifejdy vybrala před vítkovicemi. A to, že na fifejdách je novorozenecká jip. Tohle u mě rozhodlo. Může se totiž stát, že pokud matka rodí ve vítkovicích a dítě po porodu potřebuje na jip, tak ho musí převést na fakultku nebo na fifejdy, zatímco matku převést nemusí, pokud třeba nemají místo, nebo to může dlouho trvat atd. Samozřejmě nikdo na takové věci nechce ani pomyslet, ale kdo má třeba rizikové těhotenství nebo jakékoliv komplikace by to možná měl vzít v úvahu.

tom_simca
18. srp 2014

my se rozhodujeme mezi Fifejdama a Krnovem. Na Fifejdách jsme byli na prohlídce, moc příjemná sestra a boxy jsou skvělé. Jen mě zklamali s vegetarianským jídlem. Jinak od duly, u které jsem byla na kurzu jsem slyšela vše pozitivní na Fifejdy 🙂

frogie
12. zář 2015

Má někdo nějaké letošní zkušenosti s Fifejdama nebo Vítkovicema?

barusak1
12. zář 2015

@frogie 22.5. Jsem rodila druhé miminko ve Vítkovicích a byla jsem nadmíru spokojena. Těžko se radí, tisíc lidi tisíc chuti .... za me pouze Vítkovice 🙂 hlavně přeji rychlý a nekomplikovaný porod a taky zdravé miminko 🙂

fisulenka
20. zář 2015

Rodila jsem 13. srpna ve Vítkovicích - už podruhé, poprvé před 6 lety a byla jsem velmi spokojená.Osobní, až skoro rodinná atmosféra, skvělý přístup veškerého personálu - od ošetřovatelek po lékaře,spokojená jsem byla i na oddělení šestinedělí. Takže za sebe jen mohu doporučit.

jetynka
20. zář 2015

za mě Vítkovice, rodila jsem tam 2x a super a půjdu zase, vse ok az na to erární prádlo ale to se dá zkousnout a vzít svoje, někdy bylo horší jídlo, ale mohlo být hůř. poprvé jsem byla ve fakultce tam jediné neplánovaně akutně a na fifejdy bych nesla jak uz tu nekde zaznělo ani jako personál natož jako pacient.

fisulenka
21. zář 2015

No, pravda, jídlo je veliká slabina Vítkovic, ale to se dá přeprat přísunem z domova 🙂

jetynka
21. zář 2015

@fisulenka anooo souhlasim, mi nosili řízek a domácí pečivo a to bylo o něčem jiném

marketov
21. zář 2015

Já rodila ve Vítkovích a taky jsem byla spokojená. Všichni byli usměvaví a vždy pomohli a poradili. V noci jsem často zvonila na sestřičky kvůli kojení (malé ze začátku nešlo se moc přisát), hned přišla nějaká sestřička a netvářila se znechuceně proč otravuji tak pozdě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru