Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

janulickaj1
14. črc 2011

@giselka Ahoj, jaký rodinný pas? K čemu je to dobré? Ve kterých porodnicích funguje, že vrátí penízky za nadstandard a sleva 50 % na tatínka?

giselka
14. črc 2011

@janulickaj1 na www.rodinnepasy.cz je seznam krajů, které podporují rodinné pasy a taky seznam poskytovatelů slev a kolik % dávají. Ve Vyškově je to třeba Aquapark, hračkárna, hodně restaurací a penzionů, atd. Vyškovskou porodnici zřizuje kraj, proto asi mají takové slevy. Taky se na té stránce můžeš rovnou zaregistrovat, i předtím, než se ti narodí mimčo 😉

erinka83
14. črc 2011

@janulickaj1 akorát že vyřízení toho pasu trvá až 6 týdnů 😒 ale nám ho poslali už za 3 týdny, tak třeba to stihneš....

janulickaj1
14. črc 2011

@erinka83 Děkuju 🙂

lennikka
18. črc 2011

@janulickaj1 jo, ja uz na rodinny pasy cekam tedka to je 6.tyden, tak ze doufam, ze uz to dojde, protoze jsem chtel nakoupit plno veci v lekarne a taky plenecky v Branek detem, kde maji -5% slevu, coz kazda korunka dobra! 😉 🙂 A taky prave 50% sleva tatinka u porodu ve Vysk.porodnici... 😉

erinka83
18. črc 2011

@lennikka tak o té Bráně jsme bohužel nevěděla 😒 a v lékárně taky??? Kde???

sussanah
19. črc 2011

@erinka83 je to v seznamu na netu, vetsina lekaren ma cca 5% slevu.

lennikka
19. črc 2011

@erinka83 jj, mrkni se na webovky rodinnepasy.cz a tam je seznam, kde maji a jake slevy... 😉 Lekarna v centru je zrovna na Orli, kde maji taky slevicku -5%.. 🙂

nicollka
25. črc 2011

Ahoj holky tak my jsme už v 35tt a nemůžu se dočkat, jen i malá se nějak nemůže dočkat, jsme od min. kontroly prý otevření na 4cm, špiním už přes týden, tak jsem zvědavá, kdy se kočka rozhodne na svět. Chtěla bych zůstat ve Vyškově kam ijezdíme, tak snad ten týden ještě vydrží, no a abysme nakonec nepřenášeli :D

veruska007
25. črc 2011

Ahojky, jsem na tom podobne, 37.tt teda, ale otevrena, vnitrni branka zasla, poslicci od 32.tt, na monitoru pekne kopecky... ale miminko ukecavam, at vydrzi do pulky srpna 😉 . Jinak jsem byla ve Vyskove na monitoru i u dr. moc spokojena, vsichni byli mili, osobni pristup... jsem teda koukala, po zkusenostech z Brna 😕

erinka83
25. črc 2011

Holky, tak já hlásím porod ve Vyškově za náma, bylo to všechno super, přes počáteční averzi (různé zkušenosti kamarádek a pod), jsem byla spokojená už při poradnách, porod samotný teda rychlovka, od příjezdu bylo za půl hodiny odrozeno 😀 a měla jsem tam svoji PA, která tam pracuje, ale nemůžu si stěžovat ani na 6nedělí, všichni milí, ochotní, na všechno se chodili ptát, co s malou, jestli vše OK...
Dokonce se nám podařil ve velké míře i bonding, malá na břichu hnedka po porodu, čekalo se než dotepe pupečník, já ji chtěla pak mít ty 2 h, ale nakonec jsme dali na novorozeneckou sestru, manžel šel s nima, jen měřili, vážili, zabalit jsme nechtěla, takže jsem ji pak ty 2h měla nahatou na sobě, přikrytou našema plínama, ručníkem, dekou 😵 bylo úžasný držet toho malýho tvorečka ještě od mázku 😵 dokonce odešlo i trochu smolky, aníž bych si všimla 😀 a měla jsem potom nadstandard, takže spokojenost, je fakt že obyč pokoje nic moc 😒

lin18
31. črc 2011

Ahoj, rozhodla jsem, že napíšu i svoji zkušenost z porodnice ve Vyškově...byť trochu opožděně 🙂.
Mám problémy s ledvinama a protože jsem byla hodně oteklá tak mě tři dny před termínem hospitalizovali. No ...po pravdě ten den hospitalizovali všechny holky co byly se mnou v poradně...takže možná jen potřebovali naplnit lůžka. Večer v den termínu jsem začala mít bolesti...snažila jsem se to rozchodit, sprchovala se...nc nepomáhalo, tak jsem šla dolů na sál. Porodní asstentku jsem zjevně vyrušila od televize, dostala jsem vynadáno, že si snad jako myslím, že když mám termín tak budu rodit nebo co, dala mi prášek na spaní a poslala mě na pokoj. Měla jsem nadstandard takže sama na pokoji, s bolestma...prášek mě utlumil ale spát jsem nemohla....potácela jsem se po pokoji, protože mě bolesti nutily chodit...no děs. Asi v 22 hodin jsem šla zase na porodní...to už jsem se otvírala tak mě tam milostivě nechali. Dostala jsem ten velký pokoj s vanou, asi za dvě hodiny přijel manžel. Měla jsem fakt velké bolesti, ale pořád jsem se neotvírala, na vanu je prý ještě brzo. Asi v šest ráno mi tu vanu konečně napustily, ale moc se mi neulevilo. V osm ráno jsem požadovala epidurál....to jsem měla 11 hodin bolesti, bez spaní, bez jídla....No hroznej problém...chodili za mnou postupně všichni aby mi to vymluvili, musela jsem vyplnit x formulářů. Nakonec přišel anesteziolog, ten jedinej byl příjemnej. Po epidurálu ohromná úleva...konečně jsem mohla i trochu odpočívat. Ale taky jsem to pak musela pořád poslouchat...ať se nedivím, že to nejde...když jsem měla epidurál apod. No popravdě otvírat jsem se začala až po epidurálu. Po poledni jsem byla už otevřená na 10 cm...ale pořád se nic nedělo. Já jsem měla šílený křížový bolesti, nemohla jsem ani vydržet ležet na monitoru. Vždycky jednou za hodinu přišel doktor, strčil do mě ruce, PA m pohopsala břicho a konec. Když jsem říkala, že mě to nutí tlačit, tak se PA zasmála, řekla no tak si teda tlačte a zase odešla. Zbytek už mám trochu zamlženej...jen vím, že jsem dřepěla na zemi (prý ve vertikální poloze pomáhá i gravitace), kousala do lehátka, kterýho jsem se držela a jenom chtěla aby už to skončilo. Pak jsem se podívala na nohy...no měla jsem je jak slon...oteklý až hrůza. Manžel šel za doktorem, že mám problém s ledvinama a ještě jsem za celou dobu...teda 18 hodin nebyla na záchodě na malé, přitom jsem vypila skoro tři litry vody. Tak mě zkusili vycévkovat, nic nevyteklo, tak zase odešli. Nakonec mě položili na lehátko, dvě sestry mi ležely na břiše a doktor se ve mně pokoušel malýho otočit. Byl hodně velkej a měl abnormální rotaci...tzn, že neměl obličej natočený ke stydké kosti...takže prostě projít nemohl. Nepodařilo se...tak šli zase pryč a nechali mě tam. Nakonec naštěstí zavolali staršího doktora...dr. Rýdla...a ten řekl, že je to na okamžitý císař. Ještě předtím...mě zase nutli vyplňovat hromadu papírů...nemohla jsem si vzpomenout na rodný číslo, alergie na léky, adresu zaměstnavatele...no hrozný věci...kdyby se mnou nebyl chlap tak by mě tam asi nechali vyplňovat doteď. Na sále už pohoda...epidurál jsem měla zavedenej. Jen se mnou zase nikdo nemluvil...malýho rychle odnesli a přinesli až za deset minut. Chlapa nechali čekat v předsálí a nikdo mu skoro 45 minut nic neřekl. Syn byl přidušenej, museli mu dávat kyslík...ale to se náhodou podřekl primář z dětskýho...jinak bych to ani nevěděla.
Sestry na šestinedělí jsou fajn...horší je to se sestrama z novorozeneckýho...nic mi neukázal, nevysvětlili, měla jsem problém s mlíkem a oni nechali syna vyhladovět, pak mu snad dokonce dávali mlíko od jiné ženské. Kojení zkusili dvakrát a když se nepřisál tak mi vrazili odsávačku, zakázali dudlík a bylo to. Když jsem se ptala jak ho mám přebalit tak se m vysmály...prej to ví snad každá ženská. Sestry tam jsou v noci dvě...ale opovažte se za nima jít...obě spí a jsou protivný, že je budíte.
Chodila jsem i na předporodní kurzy...tam vypadali všichni hrozně v pohodě a příjemní...no skutečnost je jiná. Možná u toho kdo má bezproblémové těhotenství a porod...jakmile je sebemenší komplikace je problém. Tak silně propagují přirozené porody, že to nechávají zajít až do krajností...podle mě je lepší varianta CS než třeba kleště nebo zvon...a i to se ve Vyškově dělá.
Snad jsem nastávající maminy moc nevystrašila...ale já už ve Vyškově nikdy rodit nebudu.

veruska007
31. črc 2011

No, zní to hrozně... ale já teda doufám, že horší než v Brně to nebude - bez jakékoli prohlídky mě poslali na lůžkové oddělení, po 20 min. jsem porodila miminko na chodbě, neodloučila se placenta, dr. nemohli vzbudit, než mě vzali na sál, málem jsem vykrvácela, operovali mě v 5h ráno a v 11 mě poslali domů, že nemají postel 😔 . Tak snad budu mít sílu na to, být ve Vyškově asertivní 😎 .

sussanah
31. črc 2011

@veruska007 Ja myslim, ze tentokrat to dopadne urcite dobre a porodbude podle tvych predstav 🙂 Hlavne teda jak te tak tady sleduju, tak stale drzis 2v1 i pres varovani lekaru 😀 Super, viditelne premlouvani mimca, at vydrzi do pulky srpna pomaha 😉
@lin18 jo bohuzel ochota sester neni ani v Brne. Na co se clovek nezepta, to se nedovi. Ja maleho prebalovala poprve sama, on u toho blil plodovku (nejak me na to zapomneli predem upozornit) a nebyt jedne mamci na pokoji, tak tam sebou asi seknu, jak jsem nevedela, jestli mamdriv chytat smolku nebo blinkanecky a to vse cca 3h po porodu.. Ale zas je to rok a trictvrte zpatky, verim, ze se to od te doby zmenilo 😅

erinka83
31. črc 2011

@lin18 dost hrůza teda, jak já říkám, samotnej porod v porodnici za půl h a se svojí PAl, tak nemlžu objektivně posoudit, ale moje PA říkala, že kolegyně OK, tak třeba už se osazenstvo trochu obměnilo....

lin18
31. črc 2011

Já teda nevím příjmení PA...jmenovala se Soňa a byla to jedna ze sester, který vedly předporodní kurzy...taková vyšší, zrzavé vlasy. Doktor se jmenoval Babjak...ani nevím jestli tam ještě slouží...on pod panem primářem nikdo moc dlouho nevydrží 😒 .
Celkově mám z porodu strašně negativní dojmy....měla jsem pak i poporodní deprese a dost se to odrazilo na mém vztahu k malýmu....teď už je to naštěstí v pohodě, ale ani teď si nedovedu představit si to prožívat znova....a pokud bude druhý mimčo tak jedině na domluvenej císař.
Ono asi všude záleží na koho člověk natrefí....Ale na novorozeneckým jsou teda sestry hrozný všechny. Já mám plochý bradavky, takže se malej přisát nemohl...a oni tam na mě řvaly, že mu určitě dávám dudlík (kde bych ho vzala?) a že si za to, že nemůžu kojit můžu sama..... Když byl malej opruzenej, protože já fakt nevěděla, že se musí přebalovat tak často, tak ke mně na pokoj vodily ostatní maminy ať se podívají na zanedbaný dítě....a podobný chuťovky. A na chodbě před oddělením pořád posedávaly podivný indivdua, který tam chodily navštěvovat naše menšinový spoluobčanky a jejich děti....no a protože já byla na nadstandardu tak kdykoliv jsem šla třeba k sestrám tak jsem kolem nich musela chodit i s malým.
Jak říkám...Vyškov už nikdy, ale třeba budete mít větší štěstí

veruska007
1. srp 2011

@lin18 koukam, ze jsi rodila uz driv... on se tam ted hodne obmenil personal, porodnici i sestry, hlavne na novorozeneckem. Tak doufam, ze k lepsimu 😉.

erinka83
2. srp 2011

@lin18 čoveče, se mi zdá, že mluvíš o jiný porodnici 😕 no nevím, to jsi teda měla fakt pech asi, ale třeba Soňu, i když já ji neznám, mi zas holky chválily... Je fakt, že jako druhorodička bez problémů jsem po nikom nic nechtěla, tak tu ochotu nemůžu pořádně posoudit, ale i tak se mě ptali asi 2x denně, jestli je všechno v pořádku a nic nepotřebuju, jedna mi donesla i kojo polštář....
No každopádně věřím, že takovej zážitek člověka poznamená ☹ proto jsem letos chtěla každopádně rodit se svojí PA, ať by to bylo kdekoliv....

sussanah
2. srp 2011

@lin18 souhlasim s Erin, ze mit svoji PA je asi ta nejlepsi investice, co clovek muze udelat. Ono ani cisar neni bez rizika a i s takovym zazitkem verim tomu, ze lze prozit "prijemny" porod, treba prave s tou svou PA, se kterou se clovek uz predem seznami a domluvi co a jak.

erinka83
2. srp 2011

@sussanah já teda nevím, kde jsem to te´dka četla, ale prý po císaři zemře 5% rodiček, s emi zdá nějak moc? 😕

sussanah
2. srp 2011

@erinka83 tyjo, to je fakt hodne, to se mi nezda 😕 Ale zas, statistika je kouzelna veda, tezko rict, jaka maji kriteria, jestli treba i nasledky atd.. Ale zda se mi to fakt hodne. A vubec, nesir tady paniku 😉

erinka83
2. srp 2011

@sussanah no jo, se omlouvám, jen mi to číslo uvízlo v paměti, ale zaboha nevím, kde jsem to četla, no beztak někde na diskuzi, takže to není seriozní 😀 😉

sussanah
2. srp 2011

@erinka83 nebo to rikali v televizi a kdyz tam neco rikaji, tak prece musi byt pravda 😀
Jo a prosim te, muzes mi poslat do ip recept na ten koktejl, cos dostala od Jany? Dik

lin18
4. srp 2011

No...císař sice není bez rizika...ale těch 5% se mi zdá moc 🙂. Mně se to zdálo naprosto v pohodě....rozhodně lepší než těch 20 hodin přirozenýho rození předtím a to jsem se ani nedostala do té nejlepší fáze 😀 . Pokud by byl CS plánovaný...já tam v pohodě přišla a za půl hodiny bylo hotovo tak je to pro mě lákavější než buhvíjak dlouho rodit...Ani po tom to nebylo nijak hrozný....člověk není po narkóze takže není utlumenej...trochu nepříjemný pak bylo jen vstávání z postele a břicho bolelo asi měsíc. Ale zase jsem nebyla potrhaná dole takže se to podle mě vynuluje...A navíc u normálního porodu jsou taky rizika...spíš pro dítě....

sussanah
4. srp 2011

@lin18 no pokud by se mely srovnavat rizika prirozeneho porodu a CS, tak fakt cisar vede. Ono ale u normos porodu se toho da zase hodne zpackat, coz se bohuzel nekde v porodnicich i stava. Ale porad je to cesta, ktera je pro dite i zenu prirozena (v drtive vetsine pripadu). Samoze nemluvim o situacich, kdy to proste prirozene nejde, ale tech je nastesti opravdu jen minimum a v tu chvili diky bohu za pokrocilou medicinu a CS.

erinka83
4. srp 2011

No už se dostáváme na jinou diskuzi, ale za mě teda přirozený porod... problém je, když se na to někdy v porodnicích tlačí a různě urychluje a z toho pak třeba vzniká ta tíseň plodu apod 😝 jinak prostě ta příroda to tak chtěla, aby dítě cestou na svět prošlo porodníma cestama, pro něj to má svůj význam 🙂

lin18
6. srp 2011

@erinka83 jo jo...přirozené to je...ale zase kolik v minulosti umíralo matek a dětí právě při porodu...
je to dáno i stravou, rodí se větší děti zatímco pánev zůstává stejná 🙂

lin18
9. srp 2011

Tak nejnověji zase jeden zkažený porod ve Vyškově...maminka skončila na ARO.... 😠

erinka83
9. srp 2011

A co se stalo?

lin18
10. srp 2011

Detaily nevím...jen, že šlo o porod a bylo kvůli tomu velký lítání po špitále...asi moc dlouho čekali jak je jejich zvykem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru