Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

sussanah
10. srp 2011

@lin18 jen k tomu, ze se rodi vetsi deti a panev zustava stejna.. Ono lide jsou celkove vetsi, nejen novoroznci. A taky, sice se kdysi umiralo priporodech, ale mnohem casteji spis po porodech na ruzne zanety atd. Proste hygienicke navyky taky udelaly sve.. Ale to je uz fakt na jinou diskuzi. Kazdopadne co se stalo v tom Vyskove?? Docela by me to zajimalo.

lin18
10. srp 2011

jak říkám...detaily nevím...jen že kvůl tomu bylo velký haló, protože šlo o chybu lékaře

erinka83
10. srp 2011

@lin18 tak já s schválně ptala svého zdroje a ten teda o ničem takovém nevěděl...jen že teda byl císař, ale nic tak dramatickýho, jak píšeš ty....

lin18
10. srp 2011

@erinka83 mám na ARU příbuznou 😉 pokud tvůj zdroj není hodně blízkej tak o tom mluvit nebude...je za to vyhazov...

erinka83
10. srp 2011

@veruska007 tak co ty? 🙂

veruska007
14. srp 2011

7. 8. 2011 se ve 12:15 narodil Vojtisek. Rodila jsem ve Vyskove a 100 % spokojenost. Z pristupu i vybaveni jsme byli s manzelem nadseni. Akorat porod trval 30 hodin silenych bolesti... , ale jinak, pokud bycgom se rozhodli pro treti mimco, tak urco zase Vyskov 😵

vendulka
14. srp 2011

@veruska007 gratuluji k Vojtiškovi 🙂

erinka83
14. srp 2011

@veruska007 Jéé, velká gratulace!!!! Jsem moc ráda, že se vám tam líbilo!! A co, jak to teda probíhalo? Za jak dlouho jsi porodila v porodce?

sussanah
14. srp 2011

@veruska007 velke gratulace ke zdravemu klukovi 🙂 Jak budes mit chvilku, napis vic prosim o tom, jak to probihalo, diky.

veruska007
15. srp 2011

Jo, ale je to román... já to psala pro sebe 😉

Ráno jsem se vzbudila v pět hodin, protože mě bolelo břicho a musela jsem na záchod. Pak jsem si dala sprchu a šla si chvíli sednout k internetu, než se Honzík a Jirka vzbudí. Plánovali jsme, že bychom mohli jet na výlet do Buchlovic, když ještě nerodím. Jak jsem tak ale seděla na židli, najednou jsem uslyšela „lup“ … a praskla mi plodová voda. Běžela jsem se znovu umýt, oholit, rychle dobalit věci do porodnice a Honzíkovi. Jirka s Honzíkem zrovna vstávali, tak jsem jim oznámila, že pojedeme na výlet, ale do Vyškova. Honzík se moc těšil, já byla trochu nervózní, protože mi hned začaly bolesti co pět minut, tak jsem se bála, abychom to vůbec stihli.

Předali jsme Honzíka babičce a dědečkovi a jeli jsme do porodnice. Vyplnili jsme různé formality, prošla jsem vyšetřeními, mezi tím přišla paní doktorka… a k mému překvapení to byla kamarádka.

Chvíli jsme se procházeli po chodbě, chodili po schodech, četli letáky, prohlíželi si obrázky na chodbě… ale porod se nerozběhl. Každých pět minut jsem měla bolesti, ale zatím vcelku slabé, když jsem si při nich povídala nebo poskakovala na míči, daly se v pohodě vydržet.

Bohužel, porod stále nepostupoval. Monitor zaznamenával jen malé kopečky, a tak jsem večer poslala manžela domů, ať se vyspí. Byla to vcelku pohodová sobota, většinu dne jsme s Jirkou strávili sami na pokoji, kde jsme si četli a povídali a těšili se na miminko.

Když Jirka odjel domů, šla jsem do sprchy. Po ní mi začaly mnohem silnější bolesti, už jsem je skoro nemohla rozdýchat. Zkoušela jsem všechno možné, abych to vůbec vydržela. Porodní asistentka mě chodila kontrolovat, a když se miminko ještě více posunulo dolů, dovolila mi zavolat manžela. Přesunula jsem se do obrovského porodního sálu s vanou. Dostala jsem klystýr, skočila si na záchod, a potom jsem už čekala na Jirku.

Bolesti byly co pět minut, ale stále silnější. Už jsem byla hodně vyčerpaná. Bolesti jsem se snažila rozdýchat nejlépe na míči nebo na záchodě, ale v mezičase jsem usínala, padala z míče, budila se bolestí.

Nechala jsem si napustit vanu teplou vodou a na hodinu jsem se tam naložila. Bolesti se ve vaně ještě více prohloubily. Sledovala jsem z okna, jak pomalu svítá, mezi kontrakcemi jsem usínala a měla co dělat, abych se ve vaně neutopila. Bolesti byly stále silnější, kroutila jsem se, držela jsem při nich Jirku za ruku a šeptala: au, au, au.

Pobytem ve vaně se porod dost urychlil, ale bylo potřeba, aby miminko sjelo dolů. Tak jsem se snažila kontrakce prochodit, prodýchat… nejlépe zase na míči nebo na záchodě. Vleže byly mnohem nepříjemnější a vleže na boku byly opravdu nesnesitelné.

Ráno v šest se vyměnily porodní asistentky. Dostala mě na starost milá slečna, Jana Růžičková. Velmi mi pomáhala, snažila se vymyslet něco, čím mi porod urychlit nebo aspoň dodat síly. Vyčerpáním jsem mezi kontrakcemi usínala a kolabovala, nemohla jsem už ani hlasitě mluvit, sotva jsem šeptala, chůze mi dělala čím dál větší problémy. Jirka mě moc podporoval, držel mě za ruku, utěšoval, když jsem šeptala, že už nemůžu. Bál se, že vyčerpáním zkolabuji a snažil se mi vnutit aspoň hroznový cukr nebo doušek sladkého čaje. Já ale měla žaludek na vodě, tak jsem za celou tu dobu dokázala sníst jen tři hroznové cukříky.

Poslední kontrakce již byly k nevydržení. Jak jsem si slibovala, že budu statečná jako minule… tak to tentokrát vůbec nešlo. Chtěla jsem epidurál, ale doktor ani porodní asistentka mi jej nedoporučili. Byla jsem zoufalá. Bolest byla příliš silná a trvala již moc dlouho. Kontrakce se mi nejlépe snášely na záchodě, ale při těch posledních jsem již sténala bolestí.

Porodní asistentka mě prohlédla a zjistila, že porod již postoupil. Během hodiny jsem se otevřela ze 3 na 8 prstů a zbýval již jen kousek. Přesunula jsem se opět na porodnické křeslo. Bolesti byly stále co 5 minut, ale tak silné, že jsem křičela a zoufale mačkala Jirkovu ruku. Prosila jsem ho, ať něco udělá… bála jsem se, že už nemám dost sil, abych miminko porodila. Čas se nemilosrdně vlekl. Trvalo hodinu, než jsem mohla začít tlačit.

Porodní asistentka mě přemluvila, ať to zkusím vkleče. Strávila jsem tak další půl hodinu, než miminko úplně sestoupilo. Už jsem cítila, jak se pomalu sune dolů. Každá kontrakce bolela tak, že jsem myslela, že to nemohu přežít. Noční košili jsem měla potem úplně mokrou, kousala jsem do křesla, drtila manželovu ruku… a navzdory snahám o zachování posledních zbytků důstojnosti jsem křičela bolestí na celou porodnici.

Nakonec jsem mohla začít tlačit. To tentokrát také velmi bolelo, štípalo a pálilo. Snažila jsem se ze všech posledních zbytků sil, a na čtyři zatlačení (a to už mi bylo jedno, jestli s kontrakcí nebo mimo ni) se narodil Vojtíšek. Napřed vylezla hlavička a hned vzápětí tělíčko. Vojtíšek začal plakat. Ještě jsem ho neviděla, ale ten křik byl tím nejkrásnějším, co jsem kdy slyšela.

Otočit se z kleku zpět do lehu mě stálo poslední zbytek sil. Chvěla jsem se vyčerpáním a všechno mě nesmírně bolelo. Vojtíška jsem porodila sice bez nástřihu, ale bohužel jsem se na několika místech natrhla, a to zrovna na těch nejcitlivějších.

Bohužel, neměla jsem štěstí na něžného doktora, o kterém jsem snila. Pan doktor mě dost necitlivě prohlížel a rozhodl se všechny trhliny zašít bez jakéhokoli umrtvení. Chvěla jsem se bolestí a kousala se do rtů, jen mě polil dezinfekcí. Naštěstí byl se mnou Jirka. Byl nade mne nakloněný, takže jsem nic neviděla a pevně mi držel ruce. A já se jen snažila doktorovi neuhýbat, aby to nebolelo ještě více. Stehů bylo asi jen pět, ale šití bolelo strašně moc. Bolestí jsem vykřikla jen jednou, a to považuji za neuvěřitelný výkon. Navíc, pan doktor nebyl žádná švadlenka, a roztržená místa přišil, jak mu padla od ruky… takže když jsem se doma poprvé podívala zrcátkem, tak jsem nevzhledné jizvy obrečela.

A potom už bylo lépe. Mohla jsem si dát nohy dolů, porodní asistentka mi přinesla na poraněná místa led. Dostala jsem i oběd, ale vyčerpáním jsem skoro nemohla jíst. Ale to už jsem dostala do náruče naše druhé zlatíčko, Vojtíška. Hned si našel prs a celou hodinu a půl spokojeně pil.

Pak jsem si dala sprchu a mohla odejít na pokoj. Za chvíli přijela na návštěvu rodina a já dostala Vojtíška na pokoj. Měla jsem nadstandardní lůžko, tak jsme si s Vojtíškem za těch pár dní pěkně odpočali. A ve čtvrtek jsme jeli domů i s Honzíkem.

elennka
15. srp 2011

@veruska007 Gratuluju k Vojtíškovi 🙂

erinka83
15. srp 2011

@veruska007 a tys tam předtím na těch monitorech nebyla? Já naštěstí všechny ty papíry měla právě vyplněný předem, takže jsme mohla rovnou rodit, ale unás to teda byla jiná rychlovka... Taky jak sjem byla na dnu otevřených dvěří, tak PA nabízela papír s rozpisem homeopatik a bylo tam i na odtok plodovky bez kontrakcí, což jsme měla první porod, takže jsem měla nachytaný i tentokrát, ale naštěstí nebylo potřeba...
Mrzí mě to šití trhlin 😒 já měla jednu malou trhlinku a pak něco na čípku, ale naštěstí se Dr. nakonec rozhodl nešít...
A který ten nadstandard jsi měla? A ženský i novorozenecký sestry OK? Já si tam nemůžu na nikoho stěžovat...

veruska007
16. srp 2011

@erinka83 Papíry jsem měla vyplněné už od monitoru, ale ještě tam něco dopisovali do PC, tak půl hodiny to určo zabralo, potom papír o jméně dítěte... bylo toho dost, dr. se obávala nějakých komplikací, tak jsem ještě podepisovala preventivně souhlasy s kde čím.

Hm, to šití mě taky žere, za prvé to šíleně bolelo, za druhé to strašně vypadá... sviňa doktor 🙄 .

Nadstandard jsem měla č. 11, jinak sestry super, pořád se chodily ptát, zda něco nepotřebuju... ale můžu říct, že jako druhorodička jsem fakt nepotřebovala nic 😉 .

sussanah
17. srp 2011

@veruska007 Jana je asi fakt dobra PA, slysim na ni jen samou chvalu 🙂 Jen je mi lito, na jakeho jsi narazila dr, to siti muselo byt fakt maso. Tak at se alepson rychle hoji a muzes si v klidu uzivat Vojtiska a cele rodinky!

veruska007
17. srp 2011

Dr. byl fakt reznik, manzel nakukoval, jak to sije, rikal, ze des. Takovy straasne tlusty a neprijemny skret 😠

sussanah
17. srp 2011

holky, nevite kde najdu, kdy jsou dny otevrenych dveri ve vyskove, resp. prohlidky porodnich salu? Asi mame nejvyssi cas. A nevite nahodou, kolik osob muzu mit jako doprovod?
@veruska007 bych mu tez neco zasila, at si to uzije 😝

erinka83
17. srp 2011

@veruska007 ha, asi Nazarčuk... před tím mě varovali, ať se k němu nehlásím jako ke gyndařovi, když jsme si tady hledala gyndu... a asi to byl on, kdo mě propouštěl, ale to bylo jen letem světem pár vět a zdar, běžte dom 😀
@sussanah já to našla na stránkách nemocnice, je tam někde na boku odkaz na porodnici nebo spíš gyn.odd...

erinka83
17. srp 2011

@veruska007 ty, já ty papíry taky vyplňovala po monitoru, právě že jsem tam byla dost dlouho, papíry, PC, souhlasy s kde čím, tak já myslím, že jsem právě měla podepsaný a sepsaný úplně všechno předem, moje gyngr mi i dopředu dala prohlášení o jméně, takže já už pak nepodepisovala opravdu nic, to bylo super...
To mě fakt mrzí to šití 😒 já měla takovýho mladýho, naštěstí se teda nakonec šít nemuselo nic, ale dlouho zkoumal čípek, že jsme měla natržený...

veruska007
17. srp 2011

Hm, to siti bolelo strasne a fakt, vypada to jeste hur 😨 . Jsem zvedava, co na to povi manzel, az to uvidi... ja to fakt obrecela. A to radsi ani nechci vedet, jak to bude po sestinedeli fungovat 😝

niki1717
17. srp 2011

@sussanah prohlídka salu je 23.8 v 13.30. u porodu muze byt 1 rodinny prislusnik + dula nebo vlastni PA

sussanah
17. srp 2011

@erinka83 ha uspech, predtimjsem prosla skoro cele stranky, ale meli tam jen cislo na porodni sal, nasla jsem datum v aktualitach 🙂 23.8. v 13:30 🙂

sussanah
17. srp 2011

@niki1717 akorat jsem se k tomu taky doklikala, diky 🙂

niki1717
18. srp 2011

tak jsem byla na prvnim monitoru ve vyskove. v poradne jsem pak narazila na dr. houbala, navzdory negativnim vyjadrenim v ruznych internetovych diskuzich, byl pan doktor moc mily...

lennikka
20. srp 2011

@veruska007 Veru, a jak se jmenoval ten doktorr, nevis? Jancu Ruzickovou znam z mamicentra, ja jsem na ni chtela taky narazit, nebo taky na PA Mariku Vaclavikovou, ale napodarilo se. No posledni nejhorsi dve hodiny tam s nami byla PA Lenka Pupikova a ja si ji nemuzu vynachvalit, byla opravdu vyborna!!! Strasne mi pomohla dalo by se rict, ze i psychicky, jelikoz mi porad rikala, jak to vsechno dobre delam a jak jsem sikovna!!! 🙂

lennikka
20. srp 2011

holciny, Vyskovska porodnice naprosto v poradku, zadny problem, vsichni mili a vstricni... 😉 par vyjimek tam sice bylo, ale na ty musite trochu jinak psychlogicky...lehce ze sebe udelat blbecka a oni hned povoli..a jsou milejsi.. 😎

lennikka
20. srp 2011

Holky, ty kapky Bio GAIA pouzivate uz od narozeni? Na krabicce je napsany lze pouzivat az od 1mesice?!?!! 😒
Vcera jsme meli takovy boleni briska, ze jel dneska manzel do lekarny a koupil to... 😉 Koupil i Sab Sinflex. Holky a jak to mimcu podavate, kdyz kojite? Normalne na lzicce? ...dekuji moc za rady.. 😉

sussanah
20. srp 2011

@lennikka SAB se muze od narozeni, nevstrebava se to. Ja jsem davala normalne na malinke lzicce pred kojenim, kamaradka treba nakapala na prso a mala si to vzala az pri kojeni. Jinak Na skytavku obcas zabira znovu prilozit, mimco to zapije a vetsinou je klid 😉

veruska007
21. srp 2011

@lennikka Netusim, nepredstavil se vubec... byl takovy hooodne tlusty, uplne jako Siroky z pohadky. Ale tenhle byl teda z nejakeho hororu. Jsem zvedava, co mi na to dr. po sestinedeli rekne. Skoro se bojim, aby me neposlala do nemocnice na presiti... pac to fakt vypada desne 😕

lennikka
21. srp 2011

@veruska007 jejda, tak to je vazne pech... 😕 Tak snad to bude dobry!!! O nas se staral pan doktor Matěra, takovej hodnej mladej fesak... 🙂 bylo max.35let... 🙂 A delal mi jenom povrchove stehy, rikal, ze by je ani nemusel delat, ale udela je, aby to pry bylo pekny...takove kosmeticke siti.. 😉 Tak jsme si jeste delali srandu, ze je vlastne plastickej chirurg... 😀

erinka83
21. srp 2011

@veruska007 a bolí tě to nějak moc? to je fakt děs, je mi to moc líto 😒 podle popisu bych to tipla na toho Nazarčuka...
@lennikka toho jsme asi měla já, mně dlouho zkoumal čípek, ale naštěstí bez šití 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru