Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

javla
9. led 2012

jinak co se týká natržení a šití, bez umrtvení to šijou i na Obilňáku v Brně....

niky1988
30. led 2012

Ahojky, budu taky rodit ve Vyškově, tak snad vše v pohode..zvesti jsou ruzné 🙂 Ale chci se spis zeptat na ty rodinné pasy ? hledala jsem,ale nejak nemuzi prijit na to, co s tim a jak se toho da vyuzit, jak tu pisete, napr. u ty slevy pri pobytu v porodnici na nadstandartni pokoj?mate nekdo zkusenosti? vubec nevim o co jde. Diky moc za rady 🙂

helulicek
30. led 2012

@niky1988 já byla ve Vyškově pokaždé spokojená, tak doufám, že i ty budeš 😉
Rodinné pasy fungují tak, že na oddělení v tom kanclu zaplatíš celou částku a pak jdeš s tím dokladem na Hlavní pokladnu a vrátí ti 50% 😉 Myslím, že je škoda toho nevyužít 😀 Nevím, jestli už máš rodinný pas, tak hážu odkaz: http://www.rodinnepasy.cz/

giselka
31. led 2012

@niky1988 ty rodinné pasy si určitě vyřiď, vrací 50% za nadstandartní pokoj i za tatínka u porodu a v nemocniční lékárně je tuším 10 nebo 15%. Na pokladně pak stačí doklad o zaplacení, občanka a kartička rodinných pasů. Radím vyřídit si to co nejdřív, poslání kartičky může trvat až 8 týdnů 😉

giselka
1. únor 2012

tak dneska jsem se dozvěděla, že kraj v rámci šetření snížil slevu na nadstandarty na 20% 😒

erinka83
1. únor 2012

@giselka hm, to už tak výhodný není teda 😒

giselka
1. únor 2012

@erinka83 není, a to ještě prý na gyndě zvýšili cenu za ty nadstandarty 😒 Ale aspoň se porodnice nebude zavírat

erinka83
1. únor 2012

@giselka to víš jistě?

giselka
1. únor 2012

@erinka83 no tvrdí to vedení nemocnice... prý se mají spojit s porodnicí tuším v Ivančicích s tím, že primariát bude ve Vyškově a pokud by se mělo někde zavírat, tak to bude ta druhá porodnice. Druhá možnost je, že Vyškov bude detašované pracoviště Bohunic

erinka83
1. únor 2012

@giselka teda 😕 no byla by to škoda, kdyby porodnici zavřeli 😠

niky1988
3. únor 2012

@helulicek
@giselka
Děkuji za informace, určitě vyřídím..To je super, kdyby platilo tech 50 %, ale i kdyz to stahli na tech 20%, porad lepsi nez nic 🙂A asi se dá ta karticka vyuzivat i jinak. Tak do června mi snad porodnici nestihnout zavřít 🙂Stejně jsou to výmysly a nesmysly, premyslí jak usetrit, ale delají to uplne blbe 😝

theresa
autor
10. bře 2012

Chtěla bych poprosit maminky, které v poslední době rodili ve Vyškově, jaké jsou nové ceny nadstandartních pokojů? A jak vysoká sleva se dá uplatnit přes rodinné pasy?

veruska007
6. únor 2013

Ahojte, chci se zeptat, zda v roce 2013 platí v nemocnici stále slevy na Rodinné pasy ve vyškovské porodnici, jaké jsou aktuální ceny za nadstandardy a nějaké aktuální zkušenosti.

Já tam rodila před 1,5 lety, slevy fungovaly, porod teda 30h, což bylo hrozný, PA super, akorát dr. šil bez umrtvení a to byl zážitek na celý život 😖

goldlady
8. bře 2013

Ahoj holky, taky bych ráda obnovila diskuzi, zvažuji tuto porodnici, že tam půjdu rodit, máte některá čerstvější informace? Pořád platí slevy na rodinné pasy? Nikde na netu jsem nedohledala žádný ceník, tak prosím o jakékoli aktuální info 🙂

jennyska
6. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s touto porodnicí (porodnice Vyškov), prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/porodnice-vyskov .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení třeba i v těch nelehkých životních chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

hanka43
7. kvě 2013

Ahojte, rodila jsem v březnu ve Vyškově a slevy na rodinné pasy jsou 20%, jinak moje zkušenosti s touto porodnicí jsou jen kladné, v termín porodu jsem jela do poradny a tam mi řekli, že to nevypadá a další kontrola za týden pokud teda neporodím a aby jsem si vzala kabelu sebou, takže za týden jsem jela opět do poradny a opět to nevypadalo, ale už si mě tam nechali, takže na příjmu se mě ujala hodná porodní asistentka, která se mi věnovala od rána, až do doby porodu, nastoupila jsem v 10 hod a porod byl ve 22.15, celou tu dobu jsem měla k dispozici, sprchu, velký porodní pokoj s různými pomůckami, masážní vana, míč, atd. dále potom relax. hudba, možnost přítomnost manžela, každou hodinu mě monitorovala a prohlídla, měla jsem volný pohyb po porod. oddělení i mimo, bylo mi nabídnuto jídlo i pití, samotný porod provedla tato milá porodní asistentka, asistovala jí paní doktorka, která byla také velice příjemná a ještě zde byla sestřička ze šestinedělí a čekala na miminko, porodila jsem z nástřihem, hned mi chlapečka položily na prsa, aby jsmeměli kontakt hned po narození a manžel si přestřihl pupeční šňůru, potom odnesla sestřička mimíska do vedlejší místnosti , aby ho zvážila, změřila a ošetřila a u toho asistoval manžel a vše fotil, mezi tím ze mě vyšla placenta a p. doktorka mě zašila, dostala jsem injekci na umrtvení, takže žádná velká bolest, zeptaly se mě jestli si chceme miminko nechat u sebe a nebo jestli chci odpočívat a mají si ho odnést, nechala jsem si ho u sebe a po dvou hodinách mě převezly na pokoj, měla jsem nadstandart a i tam byly sestřičky pozorné a milé, pokoj byl sice menší, ale útulný a návštěvy mohly chodit 24h denně bez omezení, takže já jsem byla z Vyškovskou porodnicí moc spokojená 🙂

agentkadaisy
5. čer 2013

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, zda jste měly u porodu vlastní porodní asistentku, případně jaké jsou PA tam přímo? Nevím, jestli si shánět vlastní, nebo prostě přijet a vidět, koho nám dají 😀

Ještě taky řeším, jestli můžu mít u porodu dulu i manžela?

@hanka43
@goldlady
@giselka
@erinka83

leniiis
5. čer 2013

Holky tak to já vám asi moc neporadím..někdo říká, že je to tam na hovno, někdo si je zase nemuže vynachválit. Ale švagrová i ségra byli obě moc spokojený, takže asi tak🙂

erinka83
5. čer 2013

@agentkadaisy na dulu i manžela se zeptej přímo v porodnici, to nevím... já měla svoji PA, ale ta tam zároveň i pracovala 😀 očíhla mi to tam a říkal,a že i kdyby náhodou tam ona nebyla (měla jet v době termínu na dovolenou), nemám se bát, že je to ta, dobrý... a co vím, tak za ty dva roky na tom ještě zapracovali, takže pokud ti jde o přirozený porod, měl by být Vyškov fajn 🙂 ona je teďka na RD, je tam nasmlouvaná její kolegyně, ale pokud už čekáš druhý dítě a víš co a jak, tak si myslím, že by to ani nebylo potřeba, ale zadjise tam mrknout 🙂 s porodním plánem pracovar umí... já měla svoji PA, a porod byl strašná rychlovka, takže nikdo jinej se tam ani nenachomýtl 🙂 doktor po porodu byl fajn, jen dětský potom měli problém mi miminko neodnýst na zvážení, ale i to prý už mají pořešené a bonding by tam měl být zažitý....

agentkadaisy
5. čer 2013

@erinka83 Děkuji moc! Já věřím, že PA jsou tam fajn všechny a že bysme to tam zvládli i jen s manželem "sami" bez duly 🙂 Ale musí být v těhotenství vše OK. Kdyby hrozily nějaké komplikace (čili převoz do Brna), tak radši budeme v Olomouci rovnou (jsme od OL). Moc děkuji za odpověď! Už jsem si do Vyškova přímo napsala, jak je to s tím doprovodem, ale i kdybych tam mohla mít jen manžela - jinak se mi tam vše líbí 🙂

goldlady
5. čer 2013

@agentkadaisy ahoj, jsou to necelý 3 týdny co jsem tam zažila porod opravdu na jedničku. Původně jsem chtěla mít svou dulu, ale v průběhu jsem si to rozmyslela, protože jak jsem tam byla na dni otevřených dveři a potom na kontroly na monitor, tak jsem zjistila, že žádnou nebudu potřebovat. Personál je tam strašně vstřícnej a bohatě splnili moje vcelku náročný požadavky. Já jsem rodila se dvěma PA, protože se stihla vyměnit směna, měla jsem štěstí, že jsem chytla ty nejlepší 2, které jsem si pořád přála chytnout. Můj porodní plán opravdu respektovali do posledního puntíku a pokud se objevil nějaký problém, nebo bylo by vhodnější něco udělat jinak, informovali mě, daly mě dostatečný čas na rozmyšlenou a všechno se mnou konzultovaly. Já tam rozhodně půjdu rodit i příště 🙂

Klidně si tam dulu můžeš vzít za poplatek 500 Kč (manžel je zdarma), ale jenom je potřeba dopředu zjistit u té duly nebo v porodnici, zda tam ta dula může. V minulosti tam měly nějaký problém s jednou dulou, která zbytečně komplikovala porod, tak teď každá dula se musí předem "představit" primáři a po počátečním rozhovoru by jí to měl dovolit. (zatím to každé povolili, jenom se tím nějak chrání)

agentkadaisy
5. čer 2013

@goldlady Dekuji ti moc za odpoved! To me opravdu potesilo! Doufam ze stejne tak vstricna odpoved prijde i primo z porodnice - nelenila jsem a napsala jsem i primo tam 🙂 Jsem z te myslenky na Vyskov nadsena a doufam,ze budeme s miminkem celou dobu tehotenstvi fit,abychom tam mohli rodit. Pokud je to tak super jak pises,tak mozna ani my nakonec dulu brat nebudem 🙂

goldlady
5. čer 2013

@agentkadaisy pokud tě ještě cokoliv napadne, tak se klidně ptej ;) můžu fakt s klidným srdcem říct, že i když porod byl náročný, tak byl příjemný a zvládla jsem to jenom díky té PA (Soňa Hochmannová) a manželovi. Tak přeji zdravíčko a pohodu, ať to vyjde 🙂

agentkadaisy
5. čer 2013

@goldlady no my se chystame rodit v hypnoze,cili v hluboke relaxaci kdy necitis bolest. Tak doufam ze budou nakloneni intimni atmosfere a klidu na porodnim sale,nezasahovani,proste me nechat si tam sednout a meditovat dokud ze me dite nevyleze 😀

hanka43
5. čer 2013

@agentkadaisy -ahojky , vlastní PA jsem neměla, PA co jsou tam byly příjemný a vstřícný, manžel je samozřejmností, pokud ho tam chceš, ale bylo by lepší, kdyby ses tam jela předem podívat a domluvit se na všem co si ty sama přeješ, uvidíš , že ti se vším vyjdou vstříc.

goldlady
5. čer 2013

@agentkadaisy já myslím že jo, já měla v porodním plánu, že prosím o dodržování co nejintimnějšího prostředí a fakt to tak bylo, vždycky dopředu řekli kdy znova přijdou a co budou dělat, klepali a chodili jak myšky. 🙂

agentkadaisy
5. čer 2013

@hanka43 dekuji moc! My chceme proste prirozeny porod,hlavne klid na meditaci a volnost pohybu pro ulevove polohy. Potom nechat pupecnik dotepat,bonding,.... Vse jsem cetla na strankach ze je tam bezne. Urcite se tam zajeeme podivat a pozdeji registrovat 🙂

giselka
10. čer 2013

@agentkadaisy Porodní sály si budete moct prohlédnout v rámci předporodního kurzu, jestli tam tedy hodláš chodit - ten je ve Vyškově zdarma. Ale i kdyby ne, mají dny otevřených dveří, na stránkách se to dá najít. Jinak jestli myslíš registraci k porodu, jako je třeba v Praze, to ve Vyškově není potřeba... Pokud tam budeš chodit na ktg, sepíšou s tebou všechny papíry dopředu, aby pak neotravovali při samotném porodu.
Jinak PA vesměs všechny fajn, jenom u druhého porodu byla jedna trochu nepříjemná, asi proto, že jsme přijeli uprostřed noci. Jinak ale vše v naprostém pořádku. A po porodu doporučuju investovat do nadstandartu, pohodlí i přístup personálu na odd. šestinedělí se nedá srovnat 😉

agentkadaisy
11. čer 2013

@giselka Děkuji za informaci. My v souvislosti s Vyškovem uvažujeme i o té vlastní PA, kterou bych navštívila několikrát před porodem a vše s ní probrala a ona by potom přijela můj porod vést. To se mi opravdu líbí. Nelíbí se mi ale myšlenka, že v případně komplikace by nás posílali do Brna 30 km. Sice žádnou neočekávám 😀 Ale tady ty "vzdálenosti" přecejen hrají zase pro Olomouc, kde je vše skoro na tom samém patře 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru