Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

lauricka
13. kvě 2015

@miyasabah Po porode si vybavis cesky rodny list na vyskovskej matrike, najskor manzel alebo niekto blizky, lebo Ty budes v porodnici. Pani tam ma strankove hodiny, ale je ochotna aj inokedy, treba jej zavolat, vsetko info a kontakty dostanes v porodnici. Potom doma zajdes na svoju matriku a poziadas o slovensky rodny list. Ziadost sa posiela do Bratislavy na specialnu matriku a odtial Ti pride slovensky rodny list. Na matrike Ti vsetko vysvetlia. Trva to niekolko tyzdnov, u nas to bolo, tusim, 6. Moze to byt aj dlhsia doba. To vsak vobec nevadi. Dieta do zdravotnej poistovne prihlasis normalne s ceskym rodnym listom. Oni mu vygeneruju docasne cislo poistenca. Ked dostanes slovensky rodny list, tak jej s nim vybavis uz spravne cislo poistenca a dostane karticku. V poistovni sme nemali absolutne ziaden problem. Kym nebude karticka, bude mat docasny certifikat. Okrem toho, na prihlasenie novorodenca do poistovne mas 60 dni. Dovtedy ide dieta na Tvoje poistenie, teda poistenie matky. S papiermi sme nemali problemy. K vybavovaniu sme potrebovali obcianske preukazy, pripadne rodne listy, tak radsej si pohladaj ten svoj, aj manzelov 🙂).

sedakaterina
13. kvě 2015

Ahoj, před 17 dny jsem rodila ve Vyškov a byla jsem velice spokojena. Od porodního boxu, po šestinedělí. Skvělý personál. Pokud budu ještě rodit, tak jedině tam 🙂

miyasabah
13. kvě 2015

@lauricka Dakujem 🙂 Manzel je Ind a ti obcianky ani rodne nemaju. Maju ine dokumenty, ktore my nemame 😀 uz vidim ten zmatok na matrike.

lauricka
14. kvě 2015

@miyasabah ta specialna matrika by mala byt pripravena na rozne alternativy

snurka
15. říj 2015

ahojte chcem sa opytat kolko sa plati za nadstandartnu porodnu salu - resp. kazdy porodny box ma aj vanu alebo len ten nadstandart ?

katyxq
18. říj 2015

@snurka vanu má jen jeden porodní pokoj, je bez příplatku, dostane ho ta, která přijde první, je volný a má o něj zájem

snurka
23. říj 2015

@katyxq aha takto to je 🙂 dakujem velmi pekne za odpoved

dzany88
14. bře 2016

Ahojte, mátě některá zkušenosti s porodem do vody ve Vyškově? Jak to tam probíhá atd.? děkuji 🙂

kateri84
18. kvě 2016

Jsem z Brna, první dítě jsem rodila u Milosrdných, ale při druhém jsem byla pět dní po termínu a u Miloušů mě začali dost nutit k vyvolávání, navíc přístup některých lékařů byl dost hrozný. "Tak co s váma? Vás ani nemusíme prohlížet, buď porodíte nebo ne..." Takže jsme zažili i situaci, že se doktor ani nepodíval na mě dole, potažmo na miminko, jak se mu tam daří. Chtěla jsem aspoň další názor a taky pořádnou kontrolu miminka dopplerem kvůli průtoku krve pupečníkem a množství plodovky, tak jsem zavolala do Vyškova, tam mi nabídli okamžitou hospitalizaci a pravidelnou kontrolu dítěte, ale BEZ VYVOLÁVÁNÍ!!! Tak jsem souhlasila a porod se spontánně rozběhl ještě v noci, takže jsme jeli tam. A byl to porod snů...PA Lenka Pupíková skvělá, nechala mě v podstatě v klidu si rodit, seděla jsem na wc, tam se mi dobře otevíralo, a ona vždy přišla s přenosným dopplerem, poslechla malou a vše ok, do ničeho mě nenutila (U Miloušů to tak zdaleka nebylo), když jsem jí řekla, že jsem cvičila s Aniballem, pochválila a nestříhala, u porodu byla naprosto úžasná, bezbolestně přetáhla lem přes hlavičku, už se mi chtělo tlačit, ale lem tam furt byl, tak krásně pomohla, maličká se narodila na dvě zatlačení. Hned u příjezdu si prošla s doktorem porodní plán, zavolala to i na dětské a splnili mi do puntíku, co jsem si přála. Bonding, vážení a měření až po bondingu, malá stále u mě, u porodu svíčka, hudba, pohoda, manžel v trenýrkách 🙂 😝 šestinedělí ok, ale po první noci jsem šla na nadstandard a měla koupelnu napůl s jednou paní, krása....
Vyškov pro mě číslo jedna a jela bych tam rodit i z druhého konce republiky, kdybych to stíhala 😎 😀

kateri84
18. kvě 2016

Jo a porod ve vodě po domluvě s primářem, musí být u toho.

mrs_v
26. čer 2016

@kateri84 a nebo prostě odmítnout vylézt z vany ve které se rochníš v 1DP :D

mrs_v
30. srp 2016

Holky moje PA ve Vyškově má smlouvu a změnily se podmínky ohledně porodu do vody.Už u toho nemusí být primář,ale miminko hned musí zkontrolovat pediatr,nicméně říkala že kdybych na tom trvala,že bychom vyjednávaly. 🙂

dzany88
31. srp 2016

já se nakonec rozhodla rodit v Kroměříži, 1DP budu chtít být ve vaně co nejdéle a pak na druhou DP vylezu.. docela mě to mrzí, ale když ani nevím jestli mi vana bude dělat dobře, tak jsem nechtěla jen kvůli tomu jezdit přes 30km :D a nemít jistotu, že bude volná 😒

paushka_s
28. říj 2016

Rodila jsem zde jako prvorodička a nemůžu si vynachválit přístup personálu - od příjmu na porodní sál až po oddělení šestinedělí a novorozenecké. Sestřičky, PA i doktoři bylo moc ochotní a skvělí. Velmi doporučuji nadstandardní pokoj a pokud si zařídíte rodinný pas získáte na něj slevu 20%. Další porod určitě proběhne také zde.

martyw
3. pro 2016

Sice asi reaguju pozde na foru, kde je dlouho mrtvo, ale neda mi to. Po precteni nekterych komentaru tady mam dojem, ze vetsina nastavajicich matek jsou studovane PA nebo jeste lepe lekari a presne vedi, jak by mel porod probihat a to nejlepe bez zasahu odborniku. Sama jsem PA, nyni pred terminem tretiho tehotenstvi a mohu vas ubezpecit, ze ani sami lekari do zeny nevidi a reaguji prubezne na situaci, ktera nastane. Kazda matka je jina, kazda jinak spolupracuje a nektera prani, nebo spis striktni odmitani nekterych zakroku muze lekarum docela zkomplikovat praci. Tak proc vlastne chodite rodit do porodnice, kdyz byste vsechno delaly jinak a vsechno vite nejlepe?
2x jsem rodila v Bohunicich, v naprosto neznamem prostredi co se tyka PA, bez porodniho planu a byla jsem naprosto spokojena. Nikdo mi nic nenutil, vzdy se me zeptali a vysvetlili proc mi ten lek nebo cipek nabizeji. Jednalo se jen o tlumeni bolesti a podporu otevirani porodnich cest formou p.o. a zavedeni cipku. Zadne dryjaky, infuze apod. I s tim bych ale nemela problem, pokud bych citila, ze se to tahne a bolesti jsou nesnesitelne. U syna jsem mela snad jen 1x cipek s prostaglandiny a jedno analgetikum. U dcery se nestihalo nic, prijela jsem otevrena na 6 cm a po vykapani atb jsem hned rodila.
Ted se chystam rodit ve Vyskove a nechystam zadny PP, proste verim, ze pri porodu neupadnu do komatu ani nic podobneho, kvuli cemu bych se nemohla s personalem domluvit. A pokud ano, tak prave proto jsem v porodnici, aby me a memu diteti pomohli. Jinak bych totiz rodila doma a pak si stezovala u soudu ve Strasburku, ze mi nebylo umozneno pod dohledem PA. Vite, on totiz ten nas system legislativy okolo porodu chrani PA a lekare, aby na ne silene matky neprenasely odpovednost za sve zpackane porody, roztrhane porodni cesty a pridusene deti! ☹

mrs_v
3. pro 2016

@martyw aha takže k tomu abych mohla kecat do svýho porodu musím být PA nebo doktor.AHA to jsem netušila.Ten poslední odstavec čiré hysterie ani nemá cenu komentovat.Díky zdravotníkům jako jseš ty jsou porody doma.Respektive tento přístup zrovna ženy do porodnice nenažene.
Asi právě proto že je každý porod jiný tak prvotne ta žena ví co jí vyhovuje a co ne.Např já jsem věděla že kdyby mě někdo strkal do polosedu na záda tak ho asi zabiju ptž jsem se nejlíp cítila v kleku.
A jestli mi chceš tvrdit že neexistují zákroky které se dějí čistě rutině a ne že by k nim byl důvod tak vysvětli rozdíl ve statistikách jednotlivých porodnic.Když někde mají 20% epizotomii a jinde 80% tak je poměrně jasné že v té druhé to prostě dělají rutině.

martyw
3. pro 2016

@mrs_v naprosto špatně pochopeno... ale budiž. Dohadovat se s tebou nebudu... vůbec nejde o polohu u porodu. Ale to je jedno. Problém je, že mnohé matky mají prostě představu jak bude jejich porod vypadat a promítnou to do svého PP a jinou možnost nepřipouštějí. A pak kritizují personál nebo danou porodnici za to, když to vyhodnotí jako nezbytnost a zásah provedou. Nejde o kecání do vlastního porodu. Jde o zodpovědnost za vedení porodu, kterou tím, že rodím v porodnici, přebírá personál. I s PP totiž každá rodička podepisuje informované souhlasy např. s císařem, transfúzí atd. Asi podepsat nemusí, mě nikdo nenutil, ale podepsáno mám.
Četla jsem názor jednoho předního gynekologa, který psal, že závidí chirurgům, kteří prostě dělají na uzavřeném sále svou práci, jak nejlépe umějí a pacient v narkóze jim do toho nemůže mluvit. Oni ani sami porodníci z toho co se teď děje, nejsou nadšeni, ale zkrátka v zájmu porodnice dělají, co můžou, aby u nich rodilo co nejvíce matek. Prostě marketing🙂
Mě je fakt úplně jedno, jestli si nějaká matka zvolí porod doma, protože v porodnici jí vadilo to a ono. Ale pokud jde do porodnice, asi tam jde kvůli bezpečnosti svojí a svého dítěte.
Co se týká epiziotomie, nemůžu se k tomu vyjádřit, žádné statistiky nesleduji. Moje zkušenost jako PA je ta, že pokud není nutná, neprovádí se. Zažila jsem i porod 5kg dítěte bez nástřihu. Ale to, jestli je to nutné nebo ne, asi fakt nevyhodnotí matka, která tlačí a na rodidla si nevidí😉.
Mě jednou nestříhali a byla jsem mírně natržená na pár stehů a podruhé maličká epiziotomie. Přežila jsem, světe div se. A bez pocitu, že na mě byl spáchán zločin.

martyw
3. pro 2016

Taky si vzpomínám, jak nám ve škole povídali o starých porodních bábách, které uměly chránit hráz při porodu tak, že žena byla zvenku naprosto v pořádku, ale vevnitř nezůstal kámen na kameni. A taková píštěl mezi pochvou a konečníkem... 😉

mrs_v
3. pro 2016

@martyw víš mezi porodnicemi jsou rozdíly a velký.Ve Vyškově je standard že zásahy konzultují.V Prostějově např oznamují a na medikaci se tě nikdo neptá.A ty máš problém s tím že má někdo PP?Proč?Jak si vůbec můžeš dovolit napsat takovou blbost že tím že přijdu do porodnice odevzdavam zodpovědnost personálu?Podle tohoto klíče by každý zpackaný porod končil tím že porodnik půjde sedět a rodiče dostanou odškodnění.Ptž pokud by skutečně někdo měl "zodpovědnost za porod" tak by to byla odpovědnost objektivní tzn za výsledek.Personál má zodpovědnost aby postup který zvolí byl podle nejmodernější vědy a na základě souhlasu.Pokud dojde k rozporu mezi jejich návrhem a přáním rodičky a nejde o otázku akutního ohrožení,tak si prostě mají vyžádat neg.revers.
A co se týká nástřihu např.Je to moje tělo a pokud chci abych se trhla samovolně tak to je moje volba a moje zodpovědnost. A argument "ona si tam jen těžko vidí" je mimo.Prostě to je moje tělo.Ta PA může ženě navrhnout postup ale nesmí prostě něco udělat když ona řekne ne.

rybamrazena
3. pro 2016

@martyw Zajímavý názor. Takový stádoidní, řekla bych - drž hubu a nic se ti nestane. Ale trochu mi nesedí závěr na tvoje premisy - jinak bych totiž tam dole měla zpátky svůj Saksayhuaman. A to fakt nemám... Ale nebudu ti teda psát, díky kterému vyškovskému doktorovi se tak stalo, stejně tam ani nepípneš, ne? 👍
Nevím proč tento národ považuje lékaře za nadlidi. V medicíně je to úplně stejné jak v jakémkoliv jiném oboru - někdo dobrý je (max 20%), většina jsou jen (kéž by!!!) průměr. A s dnešním systémem vzdělávání budeme rádi i za těch 5%. A podle toho, jak se tu jako PA vyjadřuješ, si troufám tvrdit, že buď PA nejsi a nebo jsi na chvostu těch 80%....
Taková rektovaginální píštěl je běžná i dneska, tudíž předpokládám, že je způsobují doktoři, který tam co - nevidí???! Jasně, mohla to způsobit i porodní bába, jenže ty k šití nepouští...
Ach...

martyw
3. pro 2016

@mrs_v Asi proto jsem ráda, že už tuhle práci nedělám 😉 Když se mě má bývalá kolegyně při sepisování papírů ptala, jestli mám PP a nějaká speciální přání, že např. někdo odmítá epi, někdo veškeré medikace, a dokonce vaginální vyšetření, řekla jsem jí na to, že pak nechápu, proč teda chodí do porodnice... odpověděla mi, že to naštěstí beru rozumně. Rozumně a s důvěrou, že mi snad v dnešní době nikdo nebude dělat něco proti mé vůli, když mi to v průběhu porodu nabídnou a já odmítnu. Jsem třetirodička a s ničím takovým jsem se nesetkala. Když nevím jak se bude porod vyvíjet, jak můžu předem plánovat, co rozhodně nechci?
Jo, co vím je, že bych se raději vyhnula klistýru. Mám totiž hrůzu z toho, že bych rodila na záchodě 😝 Ale nikdy mi ho nenabízeli a kdyby ano, tak přece můžu říct ne a nemusím mít kvůli tomu plán? Ale když budu trpět celé těhotenství zácpou a po vyšetření mi PA řekne, že to tam brzdí plný konečník, tak do toho půjdu.
A jediné další přání mám, aby mi dítě na 6nedělí nekoupali v žádných chemikáliích, protože obě starší jely z porodnice s vyrážkou. Tak to snad taky můžu vyřešit s nimi až na odd.
No nic, každý máme právo na svůj názor. Takže já si nechám svůj a ty si nech ten svůj🙂 Howgh

mrs_v
3. pro 2016

@martyw dostává mě když někdo řekne že pokud ženy chtějí něco jinak mají rodit doma.Pokud to udělají tak jsou pak za nezodpovědné kozy.Hlavně že "v porodnici si už dnes můžete říct můžete mít PP" a pak se najdou idioti co považují za normální aby se rutina obhajovala stylem "ale jsme v porodnici bla bla bla."

ninjisu
27. pro 2016

@martyw Dobrý den, nejsem PA ale přesto bych chtěla znát názor na pord, který byl krásně rozjety. V čtyři ráno raskal voda a kontrakce hned pěkně po peti minutách. V porodnici v osm už cca po třech.....měla jsem prý učebnicovej porod. Nc méně podepisovala jsem spoustu lejster a ani je nečetla pač v bolestech mě to bylo fuk....nyní si je nechám přečíst manželem než to podškrábnu. Po somé me z ničeho nic dali kapačkou oxytocínu......nechápaal jsem proč ale nevyznala sjem se tak jsem nic neříkala....po pul hodine přišli kontrakce vtakovích bolestech, že jsem i brečela jaok tekly mě slzy u prodýchávání.....Jak sjem tlačila už malého p odesáte ven tak me dali druhou kapačku oxytocínu a znovu jsem nechápala....po porodu mě malého aniž by mě ho ukázali vzali a odnesli a ošetřovali a donesli mě ho jako housenkzú....díky tomu mě nešel přisát k prsu....nic méně čekala sem, že ho tedy ryhcle ošetří a dají mě ho na tělo.....to se nedělo. Další rána, že jsme hodně krvácela a nikdo neví proč.....od jedné PA jsem zjistila, že se to děje při podání uělého oxytocínu....Pord jsme měla orpavdu pěkně jak má jít a kontrakce sílili a necháou tedy ten oxytocín. Aani to, že mě nikdo nedal dítě přímo na prso. Tohle se tedy stalo v Boskovicích...jinak vše tam bylo super. Nyní čekám druhé na Květen a zvažuji zda tam jít zbpvu ale prosadit si to bez toho oxytocínu a tedy tělo na tělo. Nebo Výškov ale ten je prostě z riúky cca 1 hodiny jízdy i déle. Děkuji za názor. Porod tedy trval 6. hodin a opravdu konrakce šli p o5ti, 4ech, atd...minutách...Rodial jsem poprvé ale mohu říxt, že spětně vím, že to šlo jak po másle. Né jak nekteré rodí a z ničeho nic žádné kontrakce.....

martyw
28. pro 2016

@ninjisu nevím, jestli ten názor má být ode mě, ale zkusím se vyjádřit. Trošku tenhle přístup v Boskovicích neladí s tím, co jsem tady psala, tedy že by se měl personál s rodičkou vždycky domlouvat (a pak teda není třeba porodní plán). Fakt jsem se s tím nesetkala, vždy i za mé praxe a i při mých třech porodech v Brně a teď i čerstvě ve Vyškově vše bylo o domluvě a nikdy by nic personál nedělal bez vědomí rodičky. Nevím, proč zasahovat do porodu, který probíhal tak hladce, jak píšeš. Ale asi pořád existují porodnice, kde je potřeba se ozvat razantněji.
Jinak přidám svou čerstvou zkušenost - jak jsem psala dřív, jediná věc, která mě v souvislosti s případným PP napadla, bylo, že bych se chtěla vyhnout klystýru, protože představa, že mám při kontrakcích ještě držet vodu ve střevech, mi přišla šílená. Nicméně PP jsem nesepisovala, protože (už se opakuju) nikdy nemůžu vědět, jak se porod vyvine a všechno pak může být úplně jinak, plán neplán. Nakonec jsem se ráno po celé noci kontrakcí po 5 minutách, které k ránu slábly až tak, že jsem se chtěla vrátit domů, domluvila s PA na klystýru, protože by teplá voda a střevní peristaltika mohla kontrakce pomoct rozjet. Ve chvíli, kdybych měla v PP napsáno, připadala bych si jako pitomec, že si o ten klystýr nakonec sama řeknu 😉 To sice trochu pomohlo, ale pořád nic moc, takže jsem čekala na velkou vizitu, že třeba dojde na debatu o nějaké medikaci, To se nestalo, tak jsem se až po vizitě domluvila s PA a lékařem na injekci Buscopan + Oxytocin. Po té konečně začaly ty pravé kontrakce a za 3 hodiny bylo po porodu. Kromě toho byla dcera na mou pánev docela velká, i primář se u vizity ptal, jestli mám změřenou pánev a jaký je odhad velikosti plodu. Nakonec byla ještě o 300 g větší a dala mi hodně zabrat. Takže o nástřihu jsem se vůbec nebavila, říkala jsem si, že to nechám na PA. Nakonec mě nestříhali, ale byla malá ruptura na 3 stehy. Na to jsem se ptala až po porodu. Můžu porovnat porod bez nástřihu i s a pro mě v tom nebyl žádný rozdíl. Přístup personálu byl skvělý, nemůžu si na nic stěžovat a to i bez PP, nad kterým stejně všechny PA potají kroutí hlavou a shovívavě se usmívají 😉

martyw
28. pro 2016

Jo, mimochodem, na šestinedělí jsem se o tom se sestřičkama taky bavila a docela jsme se nasmály. Prý opravdu má Vyškov takovou pověst, že nic není zakázáno a vše dovoleno, takže sestry jen mlčky přihlížejí tomu, jak matky potírají své dítě smolkou (prý je to zdravé), přičemž to z nich pak na novorozeneckém nemůžou umýt, nebo chodí oblečené v krajkových kraťáskách a pod. 😅

rybamrazena
28. pro 2016

@ninjisu Pokud nemáš soukromou PA, tak si plán napiš. Samozřejmě tam nepiš takové kraviny,jako jestli klystýr jo nebo ne - nad tím se pak dá opravdu zasmát (asi jako nad tím, jak ta teplá voda, co je stejně teplá jako teplota tvého těla, mohla rozjet porod, že...). Ber to obecně - "Chtěla bych, aby porod probíhal přirozeně, bez nutných zásahů, s možností volby polohy, aby se mnou bylo vše konzultováno,..."
Že narazíš na krávu, co ti po porodu řekne, že z tvého PP nezbylo nic, se stát může, takový případ znám.

rybamrazena
28. pro 2016

@martyw No to je bžunda! A odkdy sestřičky na šestinedělí umývají miminka? Jo, ty myslíš ty slepice z novorozeneckého? Aha, to je jiná. Ty, které rodičku neupozorní, že protekla až na košilu a klidně ji v tom nechají dva dny jen proto, že to mají asi řešit holky z šestinedělí?? Nebo je absolutně nezajímá diagnóza matky, takže ji seřvou, když jí manžel pomůže na pokoj, ale že by jí mimino křáplo na zem, to je asi šumák... Mám pokračovat?

ka_cici
29. pro 2016

Ja na porodnim planu neshledavam nic spatnyho... Nejak nechapu tu kritiku vsech tech "naivnich nevyskolenych pipin", pritom jsou to treba jen matky prvorodicky, ktere maji trochu toho prirozeneho strachu a nebo vicerodicky s otresnou zkusenosti, ktere chcou mit pocit aspon nejake kontroly. Vicemene je to hodne o psychice a co pomuze, je dle me ok, pokud to nezasahuje do prace zdravotniku.
Ja budu rodit poprve az v unoru a plan jeste nemam, ale nevidim duvod, proc si tam nenapsat obecny nahled alespon. Pokud by slo me nebo male o zivot a byl nutny zasah lekaru, budu za nej jedine vdecna a jestli se mi pak nejaka svizda bude posmivat za to, ze mi nic z toho planu nevyslo, tak mi to bude uprimne jedno.
Ja se rozhodla pro Vyskov z ruznych duvodu a mezi ne krome blizkosti patri i vyhlaseny pristup k prirozenemu porodu. No a kdyz to nepujde, budu mit za sebou rada tym zkusenych porodniku, z toho duvodu nechci rodit nikde na parezu v lese...
Martyw chapu Vase urcite znechuceni, nicmene nechapu tady tento vysmivajici se pristup. Vim, ze to zdravotnici nemaji mnohdy lehke, kdyz jim googlem vyskolena zenska vyklada, co maji delat, vsechno spatne - zasahli moc, zasahli malo... Ale kreteni se najdou vsude - i mezi pacienty, bohuzel i mezi zdravotniky. Momentalne Vyskovu moc reklamu nedelate - vypada to, ze je to sama arogantni vsudybylka, ktera se vysmiva nejistym matkam, ktere nemaji zkusenost a nechteji nic jineho, nez to nejlepsi pro sve decko.
Ja behem tohoto tehotenstvi navstivila Vyskovskej spital mnohokrat - bylo to mnoho povyku pro nic, ale ktera prvorodicka by se nelekla, kdyz krvaci? S pristupem personalu to bylo stridave oblacno - obcas fakt krava arogantni, pak uplne super sestra. A prosim, zadne argumenty typu "nemela svuj den". Kdybych si ja jednou jedinkrat dotahla do prace soukromi a nemela svuj den, letim na hodinu.
Diky bohu kdyz me nekdo nasere, tak se umim ozvat. Takze budu doufat v nejlepsi a v to, ze porodim, kdyz bude mit sluzbu pani Holcmanova. Super zenska, znam z predporodniho kurzu.. a kdyz ne,jsem presvedcena, ze se tam nenajde nikdo, kdo by mi chtel ublizovat, ale pokud nekdo bude tak arogantni a bude chytracit, misto aby mi vysvetlil, co proc dela a proc se muzu treba ja mylit, tak budu protivna jak prdel, to vim uz ted, pac se znam.

mrs_v
29. pro 2016

@martyw to musíte být pekná káča když jste si notovala s těma arogantníma megerema z NO.Myslím že do té stížnosti na vedení přidám i neprofesionalitu kdy sestry se nezdrahaji pomlouvat platící zákazníky.

blahova_andrea
29. pro 2016

@ninjisu já to vidím u prvního porodu podobně. vše naprosto ukázkové, když si to zpětně promítnu. nějakou kapačku jsem dostala až myslím na odloučení placenty. jestli dřív, tak možná atb, protože jsem byla už chvíli bez vody, tak asi pro jistotu. já nic z toho nezkoumala zpětně. jen vlastní pocity. na nástřih mě upozornili, že bude potřeba udělat. syn šel rukou napřed a děsně mě trhal. důvěřovala jsem a nechala se. šití pak teda bylo nekonečné. co mi vadilo byla potom také ta housenka. vůbec jsem tehdy netušila, že se má dát dítě nahé na matku, nikdo mi ani za celé dvě hodiny, co jsem s ním byla na pokoji, neřekl, že ho mám zkusit nechat přisát atd...prostě pro nás dva špatný start a nesu si to dodnes v sobě. jsou to maličkosti, nešlo o život, ale i tak. rodit jsem pak jela na stejné místo, jen prostě už druhé dítě, víc zkušeností. opravdu není problém si vše vykomunikovat přímo u porodu, do papíru pak stejně nikdo na honem nekouká 😅 fungovalo, že mi oznamovali situaci a čekali vyjádření. mohla jsem cokoliv odmítnout. po porodu mi ji vzali na zvážení, tak jsem jim u toho řekla, že ji pak nemají balit, že ji chci na sebe. po šití jsem se přesunula do postele a oni mi dcerku dali a pořádně nás zabalili společně. bylo to báječný, neskutečný a dodnes je mi líto, že u prvního to tak nebylo. holt neznalost. automat to pro ně není a já si neřekla. věřím, že ať už budeš rodit podruhé kdekoliv, tak budeš spokojenější. už víš, do čeho jdeš, o co si můžeš říct, co chtít... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru