Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

usacek79
14. zář 2013

@soninka5 tak priemerne trva porod 10hodin, to by musela byt sakra zapcha na ceste, aby ste to nestihli 🙂 a ked sa nebojime my, z Bratislavy, vy z Brna sa nemusite urcite 😉 prekotny porod je veelmi vzacny..
A hovori sa, ze opytaj sa mamy, ako rodila ona, tak budes aj ty 😉 tak schvalne! 🙂

soninka5
14. zář 2013

@misha83 taky tě asi "znám" z prosincovek 🙂 no cestu si ještě několikrát vyzkoušíme, mám tam gyndr + mám tam v plánu chodit na předporodní kurzy, musím se na to poptat 🙂 sestřička říkala, že jsou pořádaný přímo nemocnicí a jsou zdarma od 32.tt, což oproti Brnu je super...vůbec co se týká peněz je Vyškov super...jinak jsem taky uvažovala o Brnu (jsme přesně uprostřed mezi Brnem a Vyškovem), ale vyhrál Vyškov, skrz doporučení mého dr. (myslím tím profi péče ze strany doktorů), přečtení této diskuze 🙂 a taky to, že moje máti zná vrchní sestru, tak protekce se vždy hodí 😀

soninka5
14. zář 2013

@usacek79 i tak tě obdivuji, že to z Bratislavy riskneš...o vaší porodnici jsem nic nečetla, nevím, jak to tam chodí, ale je pravda, co mám známou v Malackách, tak byla rodit v Brně, tak je to tam asi hodně špatný 🙂 a na ten porod se mamky teda zeptám, to jsem zvědavá, to mě zatím ještě nenapadlo 😵

usacek79
14. zář 2013

@soninka5 my mame 4 porodnice v Bratislave, z toho jedna sukromna, ale tie statne su presne take iste, ako brnenske ci prazske.. Proste obrovske "velkovyrobne", kde maju vsetko v rukach lekari a s porodnym planom tam neobstojis.. Akoze starostlivost dobra, ale pri porode vsetky mozne zasahy, ake su v beznych porodniciach zial bezne.. Takze do Vyskova od nas chodia tie, ktore maju predstavu, ako chcu aby ich porod vyzeral, ze nechceme ziadne zasahy, ziadne vyvolavanie, nastrih atd atd, chceme dotepanie pupocnika, bonding.. A Vyslkov tieto poziadavky akceptuje 🙂 tak preto sa nam tam oplati trepat 😉

misha83
14. zář 2013

@soninka5 jj, tomu rozumim. No ja mam zas tchyni prave v bohunicich, ale zas muj doktor ma sluzby i ve vyskove, takze jak rikas, je dobre mit zname vsude. Rozhodneme se az obe porodnice navstivime. V bohunicich jsem byla uz jednou hospitalizovana, bohuzel pri potratu a na peci si nemuzu absolutne stezovat, jenze to prave taky mozna bylo tou protekci, tezko rict.

soninka5
14. zář 2013

@misha83 tak to je potom těžký rozhodování, to chápu...no uvidíš, jak se ti bude ve Vyškově líbit...z fotek to člověk sice zná, ale naživo je to o něčem jiným...takže v úterý 🙂

lucyvivien
14. zář 2013

@usacek79 to je blbost napr. v Brne v Bohuniciach sa nedá zrovnat žiadna nemocnica v BA , nehovoriac o tom ako to tam vyzerá a BA sa može hanbit , že ani jedna z ich nemocnic nezískala titul naj. nemocnica. Myslím si,e SK sa má od ČR dost čo učit čo sa týka porodnictva

misha83
14. zář 2013

@lucyvivien a ty jsi v bohunicich byla? Zajimaji me zkusenosti, je to jedna z nasich moznosti.

lucyvivien
14. zář 2013

@misha83 ano byla a byla to ta nej. volba 🙂 ted budu rodit znovu, ale už bohužel nebydlím v Brně , tak mě mrzí, že musím zvolit jinou porodnici 😒 od začátku až do konce vše na prof. urovni, malou jsem hned dostala na břicho po narození, porodní box, poporodní pokoje uplně supr, socialka společná s druhou mamičkou, vše zrekonstruované- nové, televize na pokoji , pomoc při kojení , sestřičky a PA při porodu naprostá 1 , indviduálni přístup, žádné takové, že jak na pásové výrobě , nemužu Bohunicím nic vytknout 🙂

usacek79
14. zář 2013

@lucyvivien ja nepoznam menovite kazdu brnensku porodnicu, ale citala som vela ceskych for a teda zeny prilis brnenske porodnice (vo vseobecnosti) nechvalili - ale teda nebavili sa o tom, ako to tam vyzera, ale o tom, ake su tam podmienky, co sa tyka PRIRODZENEHO porodu... tj ziadny oxytocin, automaticky nastrih, amniotomia, poloha po leziacky, riadene tlacenie, caste cisarske rezy, odobratie babatka po porode atd atd...
to je jedine, co zaujima mna, nejdem do Vyskova zo ziadneho ineho dovodu, ale len preto, ze tam akceptuju porodny plan a rodi sa bez zasahov..
nuz a co sa tyka ocenenia NAJ porodnica.. 😕 nuz ten nas rebricek je celkovo postaveny dost na vode podla mna, lebo je velmi otazne, co si kto predstavuje pod pojmom NAJ a ako vie kto posudit, ako by to mohlo byt inak...
ale dajme tomu, ze keby sme to aj brali ako tak vazne, tak predsa BA Antolska bola na 3. mieste minuly rok, na 4. bol Koch...
http://hpi.sk/hpi/sk/view/9222/najlepsie-porodn...
ale teda posledne, co chcem, je obhajovat BA porodnice... ono podla mna plati nepriama umera medzi poctom porodov rocne a starostlivostou o jednotlivca... Aj preto som fanusik malych porodnic, ako napr, Vyskov, kde maju priemerne 2 porody denne.
to, co popisujes ohladom Bohunic vyzera samozrejme velmi pekne, tak je dobre, ze dokazu aj vo velkej porodnici vychadzat v ustrety takymto sposobom...

ale vo vseobecnosti si myslim, ze CR a SR su ako cez kopirak, co sa tyka porodnictva, zaujimam sa o to uz nejake dva roky a precitala som naozaj kvantum hodnoteni, aj nazorov mamiciek a napriklad aj kauza Konigsmarkova a ako sa k tomu postavili ceski porodnici ma nepresvedcila o tom, ze by to bola taka idylka... obe krajiny maju vybornych odbornikov (ale aj naopak), ale hlavne je, ze stale prevladaju stereotypy z poslednych 50rokov... 🙄
takze aj ti vyborni odbornici pristupuju k rodickam ako k potencialne rizikovym a tak sa spravaju a teda hoci uz su kadejake veci, ktore dokazu ako tak akceptovat (napr. dotepanie pupocnika, prilozenie babatka po porode aspon na chvilu) stale je milion veci (na cele s rodenim v polohe lezmo, co je uplne najhorsia moznost..), s ktorymi zeny bojuju s lekarmi len tazko... A porodny plan je povazovany za uplny vystrelok, to na zenu hned pozeraju, ako na nejaku sialenu "lesanu" (ako to v CR vtipne nazyvaju..)

takze ono vsetko zavisi len na tom, co zena o porode vie a ci ma predstavu, ako chce, aby ten jej vyzeral (nehovorim samozrejme o situacii, ked sa vsetko meni, lebo nastane kriticka situacia) - ak sa zena len odovzda do ruk lekarov a netusi, ako by mohol porod vyzerat, tak potom moze byt spokojna v podstate vsade..
Ved si staci precitat aj tu na MK diskusie o BA porodniciach, ved tam je milioooon totalne spokojnych mamiciek 😅
nuz...

lucyvivien
14. zář 2013

@usacek79 som z BA , takže tam mám množstvo kamarátiek - čo rodili bud na Kramároch alebo Antolskej a bola som uprimne v šoku , taktiež som si prešla zoznam porodnic na SK ( lebo som zvažovala možnost porodu na SK) ale po tom čo som si prečítala, som tuto možnost zamietla, podla mna prostredie tiež velmi vplýva jak na matku tak na dieta a musím smutne konštatovat , že vela porodnic vyzerá jak z koncentr. táborov, nehovoriac o tom, že stále je strašne moc porodnic kde ti vobec dietatko nedaju hned po narodení na hrud ,alebo kde vobec není automatický rooming a titulom friendly hospital sa ich tiež može pochválit minimum. čo sa týka konkrétne Brna - Bohuníc, je velmi dobre vybavené neonatologickým centrom a Jip- kou , ja osobne spolu s inými kamarátkmi , známymi čo tam rodili , sme zažili nenásilný prirodzený porod a skoro všade funguje a dodržuje sa porodní plán rodičky a jej priania 🙂

usacek79
14. zář 2013

@lucyvivien tak to je parada, ze v Bohuniciach to uz vedia 🙂
ja mam ale teda tiez vela znamych, co rodili v BA porodniciach (kedze vlastne vsetky moje bratislavske kolegyne a kamosky rodia v BA) a neverila by si, drviva vacsina z nich boli absolutne spokojne 😅
ja som na Kramaroch na gynde par krat lezala po potratoch a teda prostredie v poho, izby ciste, zrekonstruovane a aj personal pomerne mily, ale neviem, aky velky rozdiel je medzi porodnym a gyne oddelenim..
ale teda hovorim - Kramare mi naozaj veeeela znamych priam ospevovalo a zas na Antolskej sa vraj postupne zacinaju ako tak snazit ist smerom k prirodzenejsim veciam, nejake mlade lekarky, co tam su, sa vraj snazia, tak neviem...

tak ci tak, ja som natolko narocna a mam taku jasnu predstavu o porode (mozno bude jediny v mojom zivote a tak musi byt tak uzasny, ako sa len da 😉 ), ze proste ani pozlatenymi kluckami by ma v BA porodniciach nepresvedcili, ani ten ospevovany Koch (odkial som po 2 rokoch odisla, mala som tam gyndu..) 🙂
a Vyskov ma ohuril po kazdej stranke (interier prijemny, ziadny Hilton, ale v pohode..), najma ludskej a teda uplna predovsetkym ten deklarovany sposob vedenia porodu 🙂 tak nech si ma nezelaju, ak by ma sklamali 😠

lucyvivien
14. zář 2013

@usacek79 držím palce, mna čaká teraz Zlín, tak som sama zvedavá 😉

usacek79
14. zář 2013

@lucyvivien dakujem, drzim palce aj ja 😵

jaya
15. zář 2013

@usacek79 Snad te nezklamou 🙂 A ani me. Budu referovat - termin mam v druhe polovine rijna 😉

usacek79
15. zář 2013

@jaya drzim palce a tesim sa na referencie 🙂

misha83
15. zář 2013

@jaya moc se tesim, az napuses sve zkusenosti.

osicenka
16. zář 2013

Ahoj holky, nevíte někdo jak to přesně ve Vyškově funguje s tím nadstandardem?? Jako jestli si to mám nějak jakože "zamluvit" dopředu, což právě nevím jestli jakoby jde, když vlastně nevím, kdy přesně porodím, díky moc za info 🙂

katyxq
16. zář 2013

@osicenka před dvěma roky to bylo tak, že jsi při příjmu (k porodu) řekla, že bys chtěla nadstandard, jakmile jsi porodila, strávila ještě cca 2h na porodním sále, tak jsi se potom, když byl volný, přesunula na nadstandardní pokoj

eliska_z
16. zář 2013

@osicenka Je to přesně, jak píše @katyxq . Nadstandard hlásíš při příjmu. Můžeš si vybrat ze tří - za 600,- (společná sociálka pro 2 pokoje), za 800,- (sociálka na pokoji, ne tak luxusní jako nejdražší) a za 1000,-. U těch za 800,- a 1000,- je možnost 24 hodinové přítomnosti partnera, který může mít za nějaký další poplatek i zajištěnou stravu. Pokud je tvůj vybraný volný, tak po odpočinku po porodu (cca 2 hodiny) tě na něj rovnou přestěhují. Já tam ale byla v době přeplněných pokojů, takže se dělal "pořadník" a šla jsem nejdřív na cca 3 hodiny na normální pokoj, než propustili někoho domů. Pak mě přesunuli na nadstandard.
@usacek79 Věřím, že tě nezklamou. Mě rozhodně nezklamali, a to jsem nerodila úplně standardně, ale KP.

usacek79
16. zář 2013

@osicenka ja uz len upresnim k tym pokojom - prenocovanie partnera aj so stravou je za 250czk 😉

@eliska_z dakujem pekne a gratulujem 😵

eliska_z
16. zář 2013

@osicenka Jo a abych nezapomněla, tak pokud si zařídíte rodinné pasy, tak po jejich předložení na pokladně nemocnice a doložení zaplacení za nadstandard ti zvátí 25%. Což je docela příjemné. Víc najdeš na www.rodinnepasy.cz

@usacek79 Díky 😉

osicenka
17. zář 2013

@katyxq @eliska_z @usacek79 Děkuju moc holky, jste hodné. Ano, na ty rodinné pasy už jsem se zaregistrovala, někde už jsem to tady vyčetla, takže fakt díky moc za pomoc 🙂

agentkadaisy
24. zář 2013

@eliska_z A to nemusím být přímo z regionu, nebo musím? My totiž máme na té kartičce napsané "Olomoucký kraj"...

eliska_z
24. zář 2013

@agentkadaisy Nemusíš. Přímo na hlavní stránce RP najdeš toto: "Držitelé Rodinných pasů mohou využívat slevy nejen na území celé České a Slovenské republiky a dále v oblasti Dolního Rakouska." Takže slevu může uplatnit kdokoli, kdo má RP 🙂

misha83
25. zář 2013

@agentkadaisy jj, nemusis, jak pise @eliska_z . Ten kraj je tam uvedeny i kvuli statistikam. Ale vyhody muzes uplatnovat vsude. My nakonec budeme rodit jinde, ale stejne ty RP jsou super vec.

agentkadaisy
25. zář 2013

@eliska_z
@misha83 Díky, ženy, když mně už to nemyslí 😀 To víte, za chvíli rodím...

mimuka
10. říj 2013

@usacek79 Neviete mi prosím poradiť ako je to s poisťovňou keby som rodila v ČR?? Normálne preplatí pôrod či ako?? vďaka

usacek79
10. říj 2013

@mimuka no hlavne o tom nehovor nahlas! 😀 nikde mimo SR ziadna nasa poistovna nepreplati planovany porod... 🙄
ale konkretizovat to tu na verejnom fore uz viac nebudem 😅
pisem IP...

11miuska11
13. lis 2013

@jaya ahoj 🙂 ako bolo v tom vyskove? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru