Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

veruska007
22. srp 2011

@erinka83 Bolelo to hodně akorát při šití, po dvou hodinách jsem si normálně sedla na židli na pokoji a sedím v pohodě pořád. Akorát jak se to hojí, tak to lechtá a dva stehy pořád nechtějí vypadnout. Jinak to nebolí... ale hrozně to vypadá 😠

sussanah
22. srp 2011

@veruska007 uvidis,azse to uplne zahoji, treba to nebude az takova hruza. Ja teda prvni nastrih asiti takyobrecela, kdyz jsem se podivala do zrcatka, ale po case uz to bylo v pohode. A pokud ti ty stehy porad nechteji vypadnout, tak si je uz vyndej nebo si skoc ke gyndari, at ti je vynda. Po 2tydnech uz by tam nemely byt. Me PA rikala, ze vyndat uz po tydnu, pokud nevypadnou samy.

veruska007
22. srp 2011

@sussanah Mne PA rikala, ze muzou zustat 3 tydny... a mam je teprve dva. Ty dole vypadly, ale ty nahore ne. Ja mela poprve nastrih a zhojilo se to za tyden tak, ze to nebylo videt (ale teda boli me to trochu dodnes, pul roku jsem brecela bolesti pri kazdem sexu a tanga doted nosim jen se zatatyma zubama). Ted to pro zmenu skoro neboli, ale vypada to strasne. Fakt mi prijde, ze dr. k sobe sesil casti, ktere k sobe nepatri. Po porodu jsem dopadla totiz jak po totalni obrizce, nechapu, jak to to miminko provedlo. A nahore to dr. sesil nejak uplne jinak 😠

sussanah
22. srp 2011

@veruska007 tyjo, to je fakt nazor od nazoru a pak at si clovek vybere.. 😒 Ale teda jak to popisujes, tak to zni fakt trochu desive. A nechces si treba zajit driv ke gyndarovi, az ti skonci ocistky, ze proste s tim mas problem? Precejen se to asi bude lepe resit, doku to je v hojeni, ne? Tedy aspon mi to tak prijde.

veruska007
22. srp 2011

@sussanah No, dam tomu jeste ten tyden. Kdyz to nevypadne, tak skocim na gyndu. Ale dvakrat se mi zrovna nechce... dr. je tam jen dopoledne a budu s sebou muset tahnout miminko a dvouleteho prcka, nedostanu se tam s kocarkem... tak je to komplikovany 🙄

lennikka
23. srp 2011

@veruska007 Veru, ja tam ty stehy taky jeste mam, a to mam jen na dvou mistech a zatim mi to taky nevypadlo..A doktor rikal, ze to mam nechat, ze to samo vypadne ci vstreba. 😉 Ted to budou vlastne dva tydny, tak jeste taky pockam ten tyden a pak si kdyz tak v doktorce zavolam, co s tim 😉
@sussanah moc si nedokazu predstavit, ze bych si to melo vytahovat sama, brrr... 😨

Holky a jak dlouho odchazi ty ocistky?

sussanah
23. srp 2011

@lennikka jakoze vyndatsama, pokud to jde. Me stacilo v podstate jen trosku zatahnout a slo to pekne. A hlavne me to uz potom tak netahlo a nebolelo.
JInak ocistky jsou ruzne, ja mela poctive 6tydnu, kamaradka asi tyden 😉

veruska007
23. srp 2011

Ja mela v prvnim tehu tyden krvaceni, tyden zlutave ocistky, po 5 tydnech ms.
Ve druhem tehu taky tak.
A ted uz pres dva tydny krvacim, docela dost, mela jsem porad vsechno spinavy, tak jsem se uz vykaslala na porodnicke vlozky a pouzivam normalni, at nedrndam kocarek ve spinavych kalhotech... toz doufam, ze uz to brzo skonci 🙄

erinka83
23. srp 2011

@veruska007 hm, taky jsme ti chtěla napsat, ať si skrz to šití skočíš dřív ke gyndr, jak píše @sussanah ať to prostě omrkne, jestli je to fakt sešitý správně, jak to popisuješ to fakt zní děsivě 😔 já bych se po těch 2 týdnech už teda bála, aby ty stehy nezačly hnisat nebo tak....

sussanah
23. srp 2011

@erinka83 tyjo, mala uz ma mesic? 😕 To leti uplne neuveritelne 😀

erinka83
23. srp 2011

@sussanah letí, letí, už se mi ani nechce věřit, že jsem nedávno rodila... a malá už taky není miminečko ☹

lennikka
5. zář 2011

holciny, jen, kdo se chysta rodit ve Vyskove, tak maji slevu 50% tatinka u porodu, i 50% dolu z nadstandartu, kdyz mate zarizene rodinne pasy... 😉 Mozna uz jste si o tom tady psaly, ale preci jenom pisu znova! Bylo to super, meli jsme platit 3100,- za pet dnu a platili jsme jen pulku, co je dobrych 1550,- doma..😉

jane78
5. zář 2011

myslím,že je vcelku jedno kde rodit,jen se člověk musí obrnit dobrýma nervama, aby přežil na šestinedělí a vůbec přežil naše zdravotnictví....

veruska007
5. zář 2011

Ja na vyskovskou porodnici vzpominam v dobrym, nadstandard se slevou na rodinne pasy byl taky super (mam doma druhy batole, takze co jsem nenaspala v porodnici, to uz jsem nedonala 😅 ). Akorat porad nemuzu prijit na jmeno tomu doktorovi (doufam, ze ma kvuli mne aspon kazdy den skytavku), protoze me sil zaziva a blbe a ve stredu jsem musela na gynekologii, protoze me to siti bolelo, ze se to nedalo vydrzet... dr. tam nadelal plno zbytecnych suku, takze nite nemely sanci se samy vstrebat. Jak je dr. prestrihavala, tak se ji to mistama zacalo znovu rozjizdet, ... zase bez umrtveni, takze jsem ji tam slusne slzela. Jo, a jeste porad krvacim, dr. mi delala utz. a zustal mi tam kousek placenty, nastesti pry se roztrha a odplavi.

sussanah
5. zář 2011

@veruska007 to je mi lito, ze to tak dopadlo s tim sitim, ale alespon uz to mas zkontrolovane. Dr ti to i presivala nebo jen tahala stehy? S tou placentou to je taky sila, nekteri dr by fakt meli radeji vratit diplom 😠

jane78
6. zář 2011

ahoj, ale já myslím,že když jdeš v Bohunicích na prohlídku tak tě pak berou na porod přednostně.Bohunice jsou v pohodě,mají nový pokoje i po dvou a hned za dveřma je sociálka a sprcha.Jen ty baby na novorozeneckým měly dělat raděj bachařky,ale to je asi všude stejný.

sussanah
6. zář 2011

@jane78 a co presne podletebe znamena, ze te berou na porod prednostne? Ja myslim, ze vsudev brne to proste funguje tak, ze kdo driv prijde, ten driv "rodi", at uz jsi tam chodila na kontroly nebo ne.

veruska007
6. zář 2011

@sussanah tahala stehy, ale neco tam musela nechat, ze se to jeste rozjizdi (po vic nez 3 tydnech!). Presit to asi nepujde, ale nevim, zda to nebude zlobit - kus tam mam nesesity, se bojim, ze treba pri sexu se mi to muze znovu roztrhnout, kdyby o to manzel nejak zavadil 😝 .

Jinak perzonal byl super, mela jsem nadstandard (co jsem nenaspala v porodce, to jsem uz nenaspala; na rodinne pasy to vyslo 350/noc, vc. televize, radia, prehravace, lednicky, mikrovlnky). Pred vstupem klepali, kazda smena se prisla zeptat, zda neco nepotrebuji, mohla jsem kdykoli s cimkoli prijit, traba aj pokecat, kdyz jsem v noci nemohla spat 🙂 )

madona74
6. zář 2011

@veruska007 Můžu se zeptat, taky jsem si hlavně kvůli nadstandardu pořídila rodinný pas, jak se to potom vyřizuje ta sleva na pokoj?

veruska007
6. zář 2011

@madona74 Na oddělení zaplatíš celou částku, ale na hlavní budově na pokladně Ti potom vrátí polovinu 😉

jane78
6. zář 2011

12 let stříhám porodní asistentku a ta mi říkala, že když si tam zaplatíš prohlídku a chodíš tam pak na monitorování tak tě upřednostní před těma co tam přijedou z davu.Já mám doktora z reprofitu a ten si můj porod naplánoval, KP cís.řezem a byla jsem měsíc dopředu objednaná tak nevím jistě,je to nejlepší gynekolog co znám a svoje pacoše si rodí v Bohunicích sám.Ale porodní oddělení taky můžu pochválit.Zašil mě tak krásně,že ani nevím,že mě řezal.

sussanah
6. zář 2011

@jane78 no to asi jo, pokud prijdou 2 s porodem podobne rozbehlym a je cas na presun. Ale silne pochybuju, ze by nejakou maminu vyvedli z porodniho boxu, at si jde prejet treba na obilnak nebo nevzali nekoho s pokrocilym nalezem.

kometa10
19. zář 2011

Ptáte se na zkušenosti s Vyškovskou porodnicí. Musím říct, že jsou velmi špatné. Dceru tam odeslali, protože měla termín porodu. Jinak všechno bylo v pořádku. Nevím, z jakého důvodu ji začali vyvolávat porod. Dostala 3 krát injekci, nikdy se porodní bolesti nedostavili, přesto ji začali rodit. Dítě nešlo ven, zůstalo viset v půli cesty, když už bylo modré pravděpodobně měli za to, že už nežije tak jej vyrvali násilím ven. Utrhli mu ručičku, která mu zůstala zakrnělá a nepohyblivá. Dceři říkali, že pravděpodobně bude mít poškozený i mozek. naštěstí není. Při porodu se lékaři dohadovali, proč ji nevzali na císařa když se tak před tím dohodli. Dítě stejně museli okamžitě převážet do Brna k dalšímu udržení při životě. Následky tohoto porodu si dítě ponese celý život, již teď se u něj projevuje skolioza páteře a v budoucnu by měl mít i korzet. To proto, že se snaží nepohyblivou ručičku zapojovat a dělá to ramínkem, čímž tělo nestejnoměrně zatěžuje. Trochu jsem se informovala a zjistila jsem, že podobných případů se tu v poslední době objevilo víc. Ale nechci jen pomlouvat, sestřičky jsou velmi hodné a příjemné. Vždycky pro vás udělají co je v jejich silách. Jestli jsem vám pokazila náladu, tak se omlouvám, ale porodnici ve Vyškově nedoporučuji. ☹

marecek4
19. zář 2011

@kometa10 tak to jsi mě dost nemile překvapila,já tam rodila třikrát a vždycky vše bez problémů a v pořádku,ale pravda je to už nějaký ten pátek,ještě že chválíš sestřičky,jedna je zrovna mje kamarádka 🙂

veruska007
20. zář 2011

@kometa10 To mě překvapilo. Mně nechali naprosto přirozený porod bez jakýchkoli zásahů, a to jsem rodila dlouho - jen jsme zkoušely různé alternativní polohy apod. Měla jsem rizikový porod a celou dobu byl vedle připraven operační sál a zkušený lékař na telefonu.

katty_k
22. zář 2011

@kometa10 Nezlobte se, ale tomu se mi nechce moc věřit.

jaya
26. zář 2011

@katty_k Ja bych tomu klidne verila... Nejedna moje kamaradka ma spatne zkusenosti s vyskovskou nemocnici - nastesti ne tak tragickou. Vetsinou slo o vynucene vyvolani, ktere zpusobilo komlikace, jez vyustily v cisarsky rez anebo slo o spatne zasiti... Pan primar si zase za porod nechava nekrestansky platit. Takze celkove nic moc.

lin18
3. říj 2011

Po svých zkušenostech (viz výše) bych tomu klidně věřila. V rámci přirozených porodů prostě k císaři nepřistoupí jak jen je to možné...pak to takhle končívá...i za cenu použití kleští či pumpy...

alexam
4. lis 2011

S porodnicí ve Vyškově jsem spokojená. Koncem října jsem zde rodila (o týden později než byl termín) a až na jednoho mladého doktora, který mě přijímal, přišel zkontrolovat ozvy a choval se, s prominutím, jako idiot, bylo na porodním sále vše v pohodě podle možností. Naštěstí se mi vyměnila služba a tím i jiný doktor 🙂 sestřičky jsou na porodním sále velmi příjemné a lékaři také (až na toho jednoho..., ale všude se najde někdo).
S novorozeneckým i šestinedělí jsem také spokojená, sestřičky jsou hodné, trpělivé a ochotné (i zde se našla jedna, co svým přístupem nemá na novorozeneckým co dělat, ale asi to bylo tím, že měla noční...). Celkově jsem ale spokojená a porodnici mohu jen doporučit.
Samozřejmě, že v každé porodnici se najde případ, kdy jsou komplikace..
Negativní zkušenost mám naopak s Bohunicemi, kdy jsem musela jít na pohotovost, když jsem v těhotenství začala krvácet a sestřička i lékařka se na mě dívaly jako na blázna, proč jsem přišla a dávaly mi to taky patřičně najevo. Tak protivné osoby jsem dlouho nezažila...

chanellka
4. lis 2011

Ahoj Holky měla bych rodit začítekm dubna a pomalu začínám přemýšlet nad porodnicí, bydlím sice v Brně ale trvalé bydlišt mám u rodičů v Dražovicích, tak budu ráda za každou čerstvou zkušenost s porodnicí ve Vyškově.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru