Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

jaya
13. lis 2013

@11miuska11 Ahoj, porod a oddeleni sestinedeli super - obzvlaste nadstandard. Mnohem horsi bylo novorozenecke. Tam mi prislo, ze vubec nerespektuji porodni plan. Sice ho ctou, ale pak ti vsechno rozmlouvaji a delaji podle sebe. Napr. mi nebylo doprano vykoupat poprve svoje dite, nechat popecnikovy pahyl, neochota ke vsemu. Z novorozeneckeho jsem byla vazne znechucena.

11miuska11
13. lis 2013

@jaya a co s tym pahylom pupocnikovym? Tomu nerozumiem. A nepichnutie K vitaminu a nekvapkanie do ociek respektovali?

misha83
13. lis 2013

@usacek79 divam se, ze uz mas princeznu na svete. Nemela jsi termin az v prosinci? Rodila jsi nakonec ve Vyskove nebo to bylo jinde?

jaya
14. lis 2013

@11miuska11 Jj, kanavit ok. Nekapani jsem nechtela. S tim pahylem to bylo tak: nejprve mi sestra rekla, ze je to prece skoda, ze mu to tam tak planda, ze mu to zastrihne a da na to takovy desinfekcni ctverecek. To mi neprislo jako nic proti nicemu - jenom to trochu zkratila, do ziveho nestrihala, tak jsem si rekla proc ne. Vlastne to byl porad ponechany pahyl, jenom kratsi. Vysvetlila mi, ze to musi kazdy den prevazat. S tim jsem byla taky ok. I ten normal pahyl by prevazovali. No a jednou jsem ho nesla na to prevazani a vidim, ze sestra mu tam cosi laboruje (nepusti se k nemu, cucis na dalku od dveri, takze nevis presne, co se deje) a najednou krouti. Malej moc plakal a pak se mi pochlubila, ze uz je bez pupicka... 😅 Byla jsem tak vztekla! Tohle se mi na Obilnaku nestalo, tam vsechno respektovali do mnohem vetsi miry nez ve Vyskove.
No a pak mi treba prisli rict, ze dostal novorozeneckou zloutenku kvuli dotepani pupecniku, apod.

11miuska11
14. lis 2013

@jaya jasne, kvoli dotepaniu pupocnika dostat zltacku..to su z ktorej doby? Ach. Zacinam mat pocit, ze nech rodime kde chceme, kym to nie je doma, tak stale musi zena s niecim bojovat :-/

agentkadaisy
14. lis 2013

@jaya
@11miuska11 Když to tak čtu, tak si říkám, že jak jsem odevzdávala porodní přání jen na porod a ne na novorozenecké, možná jsem udělala chybu. ale my stejně plánujeme jít ambulantně, tak snad se s nima moc do kontaktu nedostaneme... aby mi sestra ale vzala dítě a šla si s ním něco dělat bez mé asistence, to neexistuje. Jsem zákonný zástupce a mám právo být u všeho a o všem rozhodovat za dítě, ne? 😠

dulkagabulka
14. lis 2013

@agentkadaisy pôrodne prianie nemusiš dopredu nikam odovdzdavat...
o svojom tele a svojom babatku rozhoduješ sama..o všetkych postupoch ...s vynimkou tych, ktore su život zachranujúce- tam od teba nemusia pytat suhlas...všetky ostatne ukony musiš odsuhlasit..
ak ti niekto bude chciet zobrat dieta, stači vteta: Dakujem,nesuhlasim, je to moje dieta. rovnako maš narok sprevadzat babatko pri všetkych ukonoch..
😉
a to zo zakona

zuzi.111
14. lis 2013

@usacek79
@mimuka Od 25.10.2013 platí nová směrnice EU o přeshraniční zdravotní péči. Takže by to neměl být problém, jít rodit jinam. Ale pojišťovna výkon uhradí pouze do výše úhrady ve státě bydliště pojištěnce.
http://ec.europa.eu/health/newsletter/117/focus...

agentkadaisy
14. lis 2013

@dulkagabulka Ano, to vím, ale o našich přáních jsme i tak informovali předem. I k porodu máme pár kopií. Mám tam, že i po bondingu chci zůstat neustále s dítětem a že veškeré podávání léků a zákroky prvně konzultovat se mnou. Lepší připomenout to, že...

agentkadaisy
14. lis 2013

@dulkagabulka Takže mám představu - když je dítě pořád se mnou, tak těžko mu můžou něco zrobit, s čím bych nesouhlasila. Horší, kdybych skončila na SC nebo tak něco...

jaya
14. lis 2013

@agentkadaisy Mne rekli, ze je tam sterilni prostredi a ze bych ohrozila dalsi deti, co tam jsou... Nemaji tam na to vybaveni.

dulkagabulka
14. lis 2013

@jaya hroza

agentkadaisy
14. lis 2013

@jaya To je tedy blbina... teda aspoň mi to tak zní.

erinka83
16. lis 2013

@jaya já jsem byla u toho, když na té "ošetřovně" sestra ten pupík čistila, a kdyby malá plakala, tak bych si to teda líbit nenechala 😠 je to víc jak 2 roky, ale myslím, že s eza tu dobu nic nezměnilo v tom smyslu, že by bylo zakázaný tam chodit, bych jim argumentovala tím, že když je neohrozí ony, tak já taky ne 😝 asi jsem měla větší štěstí na lidi 😒 no už je to za váma a těch lepších zážitků snad bylo víc...

erinka83
16. lis 2013

@jaya to sterilní prostředí fakt nechpu, když tam může vzít tvoje zjevně nesterilní dítě a ona sama asi se taky nepřevlíkala do nějakýho sterilního hábitu, co 😝 nejhorší je, že v té chvíli se člověk cítí bezmocně a jak měl reagovat ho napadne až později 😠

Je to tvoje první dítě?

Asi je nejlepší vyzařovat sebevědomí a asertivitu, myslím, že na takový si moc netroufnou s těma kecama a tak a člověk musí být přesvědčený o tom, že to je prostě jeho dítě a za tím si stát...

jaya
17. lis 2013

@erinka83 Je to moje druhe dite a prisla jsem si docela asertivne, ale hadat jsem se s nima nechtela. Navic vychozi pozice - ja v nocni kosili - to je jakobych sedela na zachode a snazila se rict si o vyssi plat. 😖 Uz tak jsem se tam dostala do krizku s jednou doktorkou a muj muz to musel uklidnovat... Holt priste budu chytrejsi.

erinka83
18. lis 2013

@jaya ☹ tos teda měla fakt smůlu na špatný lidi zrovna ☹ já jsem měla pocit, že i tím, že mám nadstandard, se na všechno ptají a tak 😅 a furt se to o Vyškově říká, že je rozdíl u personálu v chování k matkám na normálních pokojích a nadstandardu 😒
No mohla bys napsat nějakou ofiko stížnost, což?

jaya
18. lis 2013

@erinka83 jj, uz je to v reseni. No a taky si myslim, ze jsem mela smulu na lidi na tom novorozeneckem. Mam tam totiz znameho doktora - ten byl bohuzel v neschopnosti. Misto nej tam byla takova sprtacka doktorka, dulezita jako hrom... A k tomu herdek sestra, co je tam z roku raz dva, na kterou jsem mela ten tyden smulu porad!

erinka83
18. lis 2013

@jaya stejně je strašné, jak moc záleží na lidech, měli by to být profesionálové, sakra 😠
Jenže když se drtivá většina rodičů neozve, tak jim takové chování bude procházet furt 😒 Tak bezva, že to nějak řešíte, snad jim tam něco dojde...

maudn
18. lis 2013

zkušenost nemám,ale všichni mi jí chválí, nekteří, kdo zažili hrozný porod v Brně, tak jedou tam

agentkadaisy
18. lis 2013

@jaya
@erinka83 tak holky kdyz to ctu tak jedine nadstandart a manzela furt za zadkem a nebo nejlip jet rovnou domu ambulantne 😀 na blbce muze clovek narazit vsude a nez se vzpamatuje tak ma trauma.

soninka5
23. lis 2013

@jaya @erinka83 Holky, mám pár dotazu:
1) nadstandart se platí už při příjmu, jde mi o to, že bychom si chtěli nachystat dopředu penízky, jen nevím kolik, za kolik dnu dopředu se platí? 3,4,5?
2) nevíte jak přesně fungují rodinné pasy ta sleva? Někde jse se dočetla, že nejdřív zaplatíme vše a pak mi to někde vrátí, nevíte kde?
3) je ve Vyškově v porodnici wifi? 🙂
Díky moc za odpovědi...

erinka83
23. lis 2013

@soninka5 rodila jsem tam před 2,5 rokama, takže nevím, už přesně, ale platili jsme myslím až při odchodu, celou částku a pak nám to vraceli asi na pokladně? Fakt nevím... wifi tehdy nebyla...

jaya
23. lis 2013

@soninka5
1) Normalni doba v porodnici je 4 dny. Vetsinou chteji nejakou zalohu. Nevim, kolik si mas pripravit, protoze zalezi, jaky nadstandard na tebe vyjde - maji za 600, 800 a 1000. Kdyz jsem rodila ja, byly vsechny obsazene, takze jsem dva dny stravila na normal pokoji, nez na me vysel ten za 800.
2) Po zaplaceni jsem s uctenkou a obcankou sla k hlavni brane nemocnice, kde mi vratilili 20% ceny.
3) Neni, mela jsem net na usb .

soninka5
23. lis 2013

@erinka83 @jaya ještě jednou díky za odpovědi 🙂

agentkadaisy
26. lis 2013

Ahoj, tak uz jsme porodili, ve Vyskove, sranda je, ze rovnou na prijmu, proste jsem dosla uz s hlavickou mezi nohama, podali jsme sestre papiry, manzel mi sundal rifle a mala vylezla driv nez jsem stihla zatlacit. Idealni porod 😀 Potom jsme byli par hodin na nadstandartnim porodnim sale. Je fakt uzasny 🙂 A za tech par hodin jsme sli domu. Nebyl v tom zadny problem. Vsechny sestry a doktorky byly v pohode, i kdyz teda jsem s nimi byla v kontaktu jen minimum casu 😀 a i kdyz tam nestihla dojet ani moje PA a nikdo nestihl najit moji slozku a cist porodni prani, dali mi miminko okamzite na bricho, pupecnik nechali dotepat, svetla ztlumili na max a podobny. Takze moc moc chvalim 🙂

erinka83
26. lis 2013

@agentkadaisy no pááni 🙂 to je porod 😵

katyxq
26. lis 2013

@agentkadaisy super porod 🙂

swacinka
9. led 2014

Ahoj, ve Vyškově jsem rodila v listopadu 2013 své první dítě. Podle mě je pověst téhle porodnice lepší, než je pak skutečnost.

Já se celé těhotenství nejvíc bála vyvolávání porodu. Brněnský gynekolog mě do péče porodnice předal týden před porodem, takže od té doby jsem tam jezdila na monitory. Šest dní po termínu si mě tam chtěli nechat, nakonec jsem je ukecala ještě o další tři dny, ale nevyhla jsem se řečem o tom, jak to může být pro miminko nebezpečné. Navíc váhový odhad byl přes 4kg, tímhle taky hodně argumentovali. Protože se ale nic nedělo, musela jsem nastoupit (jinak by mě nechali podepsat revers). Udělali zátěžový test a na další den naplánovali zavedení tablety prostaglandinu. Když jsem naznačila, že nevím, jestli do toho půjdu, snažili se mě přesvědčit, že to není žádné vyvolávání, spíš jenom takový test, na který tělo nemusí zareagovat. Nakonec jsem na to kývla, po zavedení tablety v 7h ráno se začlo něco dít a po dvaceti hodinách se mi narodil zdravý chlapeček s váhou 3,5kg. Co se samotného porodu týká, nemůžu si na přístup personálu stěžovat. Měla jsem domluvenou svou porodní asistentku, ta ale kvůli jinému porodu dojela až na poslední 4h.

Na novorozeneckém odd. mě docela zklamali. Jako většina maminek jsem měla problémy s kojením, vlastně po celou dobu mého pobytu tam jsem neměla mléko. Třetí den zjistili u syna větší váhový úbytek a hned vyžadovali podání UM. Nikdo se nezajímal o to, jak kojím, jestli to třeba nemůže být technikou apod. Sestry na novorozeneckém tak 50:50, některé příjemné, některé vůbec. Výhodou bylo, že jsem se dostala na nadstardard, to doporučuji. Bohužel tam není wi-fi. Jídlo dost hrůza, byla jsem tam celkem 6 dní a některé obědy se stihly zopakovat, na to, že jsme byli v porodnici jsme běžně dostávali čerstvé rohlíky apod.

katyxq
10. led 2014

@swacinka takže v tomhle žádná změna - potřebovali by tam mít nějakou dobrou laktační poradkyni, já teda měla v porodním plánu, že UM ne, tak mi nabídli pasterované mateřské mléko z banky, nakonec půjčili i odsávačku (pístovou Medelu, což je teda děs na používání i na prsa). A jídlo si jako strašlivé pamatuju taky 😅.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru