Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

rioko
15. led 2014

Ahoj chtěla bych se zeptat, asi budu rodit ve Vyškově a zajímaly by mě dvě věci Chtěla bych určitě nadstandart, hlásí se to hned u příjmu? A nevíte jak moc bývá obsazený? Vím, že se liší podle ceny, chtěla bych buď za 600 nebo 800. A ještě se chci zeptat, co v porodnici dávají? Plinky na první den? Zavinovačku půjčují? Oblečení si chci vzít na miminko svoje. Rodila jsem první dítě v Brně, tak nevím jak to je ve Vyškově. Děkuji

eliska_z
17. led 2014

@rioko Nadstandad jsem hlásila na příjmu, ale v té době tam měli nátřesk, takže se dělal pořadník. Já chtěla ten za 600,- a úplně mi stačil. Měla jsem štěstí, že jsem si na normálním pokoji pobyla jen pár hodin. Odpoledne se uvolnil.
Závisí na tom, jak se to tam zrovna sejde. Někdy mají volno, ale občas je tak plno, že je člověk den/dva na normálním pokoji, než se něco uvolní.

Pro miminko tam mají zavinovačku, košilku a látkovou plínu. A plíny na jeden den nám dali, ale možná jen proto, ze byl malý pod kyslíkem a dostala jsem ho až druhý den. Pak jsem dostala několik vložek pro mě. myslím, že to vyšlo taky na den.

osicenka
3. únor 2014

Tak já jsem ve Vyškově rodila loni v listopadu a ani mě nenapadlo, že bych jela někam jinam, nechtělo se mi být dál od rodiny ať už v Brně nebo v Prostějově a slyšela jsem, že tím, že je Vyškov menší porodnice, tak je tam osobitější přístup a není to tam jako na běžícím pásu, tak mě to potěšilo. Jenže bohužel už když jsem tam chodila na ozvy na porodní sály, tak jsem se přesvědčila, že je to právě opačně. Jako chápu, že pro ně je to jen práce a takových těhulí, jako jsem byla já jim tam chodilo x denně, ale já jako prvorodička jsem prostě očekávala něco jiného než tak chladný přístup, prostě mě jen připojili k monitoru, nic mi neřekli, nic nevysvětlili a to nemluvím o tom, když jsme dělali registraci, to tam byla zrovna jakási nepříjemná sestra. Z předporodních kurzů mi byly sympatické paní Soňa Holcmanová a pak ještě ta sestra, co se jmenuje Marika, ale s těma jsem nepřišla skoro vůbec do styku, ani u porodu bohužel. No můj porod si můžete přečíst u mě ve fotoblogu, jen bych to shrnula tak, že na porodní sály teda moc příjemné vzpomínky nemám, ale na šestinedělí byly sestry moc příjemné a ochotné všechny, hodně mi i pomohli a utěšovali mě. Na novorozencích už to bylo jak která, pro mě nejlepší byla sestřička Vrbacká, ta nám hodně pomohla i s kojením a se vším, ale první den mi přišla kojení "vysvětlovat" jiná, už nevím jak se jmenovala, ale malého mi na úplně první přiložení (protože dřív to nešlo, viz můj porod) dala tak, že jsem ho jako měla kojit vleže. No vůbec jsem nevěděla jak na to a navíc malý byl v zavince, tak se s ním hůř polohovalo, no prostě vůbec se to nedalo a ta sestra na to řekla: "Hmm, to nevadí, on evidentně nemá zájem." A odnesla ho, že mi ho přinese, až bude mít hlad. Tehdy jsem byla ze všeho vyplašená, tak jsem si všechno nechala líbit, ale vím, že u druhého to tak už nebude. Jo a na kojení vleže jsem přišla až teprve teď, když jsem si jistá v tom, jak "zacházet" s malým a to jsou mu skoro 3 měsíce! A taky mi navíc ta sestra řekla, že ho vůbec nemusím nechávat odkrkávat po jídle, že se to naučí sám až bude potřebovat, že prý její syn se to naučil až teď a to mu je 18, nevím jestli to myslela vážně, nebo jestli to měl být nějaký vtípek, každopádně jsem to fakt nechápala. A shrnutí? Po druhé do Vyškova opět půjdu, kvůli stejnému důvodu, který jsem napsala hned na začátku,ale budu se modlit, ať na porodních sálech strávím co nejkratší dobu a nebo ať aspoň chytnu ty sestry, o kterých jsem psala a spoustu věcí už si nenechám líbit. Jo a musím opravdu moc pochválit paní doktorku Foltinovou, která mě rodila, ta byla naprosto úžasná 😵

itany
18. bře 2014

Ahoj Maminy...
máte nekterá nejakou novou zkušenost s touto porodnici...budu rodit v cervnu tak jsem se chtela zeptat jestli je to tam porad stejne jako pred lety nebo se přístup trošku změnil?

radaq
29. bře 2014

Já rodila ve Vyškově loni v září. První dítě a koncem pánevním a ještě 11 dnů přenášené - musím říct, že je tam výborný primář, také díky němu jsem mohla rodit normálně, jinde by se se mnou o tom moc nebavili a mazala bych na císaře . I doktoři tam, měli spíše tendence mě nenechat rodit a chtěli mě už po termínu hospitalizovat, což jsem nechtěla a podohodě s primářem jsem na reverz byla doma a do nemocnice jsem co dva dny jezdila na kontroly. Měla jsem také svou porodní asistentku , něco to stálo, ale nedala bych na ni dopustit, byla se mou u porodu, postarala se o mé pohodní a zařídila 2 hodinnový bonding s malou a manželem ještě na sále. Rodila jsem s Laďkou Ryšavou, která má s vyškovem přímo smlouvu a kdyby malá nebyla zadečkem obešlo by se to i bez přítomnosti místního lékaře - každopádně jsem byla moc spokojená. Jsou zvyklí pracovat s porodním plánem,mají pěkné porodní pokoje a všichni byli moc příjemní. Chtěla jsem hned na nadstandart, ale protože nás rodilo hrozně moc musela jsem jednu noc být na klasickém pokoji - byly jsme tam teda jen 2, ale i to je někdy moc 🙂 . Na nadstandatu to bylo super, malou jsem měla celou dobu u sebe, sestry na šestinedělí byly příjemné, pořád se ptaly jestli je vše v pořádku, jestli nepotřebuji poradit s kojení atd. Určitě bych tam jela rodit znovu 🙂 Tak hodně štěstí 🙂

itany
1. dub 2014

Dekuji za odpoved🙂 A gratuluji k prckovi🙂

salve1
7. dub 2014

@itany
Ahoj. Já jsemm tam rodila v červnu 2013. A na tuto porodnici nedám dopustit. Předtím jsem rodila 2x v Brně a tady jsem našla přesně to, co jsem hledala. Zažila jsem tu nádherný přirozený porod, krásný zážitek. Porodní plán max. respektují. Bonding 2hod. na porodním sále je samozřejmostí, moc jsme si to užívali, od dítěte se vůbec neodloučíte i cestou na šestinedělí je máte u sebe. Doporučuji nadstandart, je super, hlavně kvůli soukromí. Kamarádka ho ale nedostala, bylo plno. Jídla tam je málo, takže zásoby z domu jsou nutné. Laďku Ryšavou doporučuje víc maminek co znám (kontakt ti seženu, když budeš chtít). Dítěti můžete nechat pahýl pupeční šňůry, neustřihnou ho, pokud si řeknete. Koupete si sami ve vlastní kosmetice a hlavně kdy chcete, takže klidně i 3-4 den po porodu. Doktoři velmi příjemní a vstřícní, hlavně na porodním. Na oddělení šestinedělí se ještě musí sestry zlepšit.... pokud se chceš na něco zeptat, tak písni. Za nás DOPORUČUJI všem. 🙂

pt1981
23. dub 2014

jééé, to jsem ráda za tuto diskusy a názory maminek 🙂. Čekám první miminko a nad Vyškovem uvažuju hodně. TP mám na konci srpna.

baffiny
25. dub 2014

@pt1981 koukám, že to máme stejně... taky mám tp na konci srpna... nejdřív jsem chtěla rodit na obilnňáku, ale ted byla sestřenka na dnu otevřených dveří ve vyškově a z jejího povídání jsem se nadchla pro porod ve vyškově 🙂

pt1981
25. dub 2014

@baffiny no, přesně, jak píšeš 🙂. Má sestra rodila loni na Obilňáku dvojčátka a byla moc spokojená. Teď ale slyším samou chválu na Vyškov. Vzdálenost mám všude stejnou, cca.... A právě si říkám, že Vyškov, jako malá porodnice, by mohl mít lepší přístup k rodičkám... Uvidíme 🙂

baffiny
25. dub 2014

@pt1981 přesně, si říkám mám být tam kde se rodí jedno dítě za druhým nebo vyškov, kde jsou prý průměrně dva porody za den.. čekám, že se mi tam víc budou věnovat a bude tam i větší klid... i když věřím, že příbuzenstvo bude brblat, že za mnou musí až do vyškova a ne 15 minut tramvají 😀

pt1981
25. dub 2014

@baffiny Z toho si nic nedělej, ať si brblají 🙂, budeš tam ležet jen pár dní a pokud jsou pojízdní, tak po dálnici jsou u tebe šupky, dupky. Já právě bydlím v okr. Blansko, před třema rokama jsem pláchla z Brna... Takže rodinu mám převážně taky tam, ale holt, když nás budou chtít vidět, budou muset přijet 🙂. Jen je blbý, že naši pojízdní nejsou.... Ale ono to nějak půjde, že jo 😀 ?

baffiny
25. dub 2014

@pt1981 a já před rokem prchla z okr. Blansko do Brna, ale plánujeme se tam zase vrátit 😀 ale tak vlakem si tam taky za chviličku... aspon tam nebude furt někdo z příbuzenstva oprdelkovávat 😀 tak třeba se potkáme v porodnici, koukala jsem, že máš termín o den dřív než já 😀 nebo po mě? už ted nevím 😀

pt1981
25. dub 2014

Haha, tak to je dobrý 🙂. TP mi vychází na 26.8., ale zkoušela jsem to ještě sama, podle pohybů a to mi vyšlo na 2.9., tak jsem zvědavá. Mně ani neva, pokud za mnou nikdo nedorazí, bude všeho nad hlavu a myslím, že budu ráda, že jsem ráda 🙂

nicollka
12. kvě 2014

Ahojte tak se přidávám, mám termín 15.7. dle UZ ve 12tt. Měsíčky nevíme takže podle toho se řídit nedá. Těhu jsem zjistila až na konci 3 měsíce, do té doby měsíčky byli normálně, a já si to nijak nezapisovala kdy byli.

Ve Vyškově jsem rodila před dvěma lety a velká spokojenost. Tak doufám to tak bude zase, doufám chytím stejnou PA a volný nadstandard :D

eliska_z
13. kvě 2014

@pt1981 S dojezdností příbuzenstva si nedělej starosti. U nás v rodině jsem jediný řidič já, takže manžel jezdil z Brna každý den po práci za mnou vlakem a pak zase zpět. Nikdy si neztěžoval, a to jsem tam byla 8 dní. Moje rodina přijela nějakých 300km, aby se za námi mohla podívat, a manželova nějakých 120km. Nikdo neřekl půl slova, že to měli daleko 😀

pt1981
14. kvě 2014

@eliska_z Ty jo, Eli, tak to jsou teda frajeři všichni 🙂. Klobouk dolů. Jsem zvědavá, jak to bude, ale nejspíš máš pravdu. Při takové příležitosti jde asi brblání a lenost stranou 🙂 A beru to tak: kdo chce, přijede a kdo néé, tak holt néé. Přece se nebudu kvůli tomu trápit 🙂. Děkuju za podporu!!!

kamiska
14. kvě 2014

Tak se pridavam k porodivsi ve vyskove a spokojenost. Neruseny bonding, zadne preventivni nastrihnuti. Na sestinedeli doporucuju nadstandart - neo?ezene navstevy - pritel treba odchazel az v pul 10 vecer. Krome pediatra, ktery mel byt davno v duchodu, tak vsichnj mily, neotrevuji, ale chodi se zeptat, jestli neni neco potreba. Jedina vytka k podpore kojeni - sestra s prilozenim moc neporacila, akorat rvala bradavku do pusy, maly se samo neprisal. Jinak nedavaj dudlik ani dokrm, pokud neni uz potreba. Ackoli sem vybirava v jidle, tak mi tam chutnalo 🙂. A malyho sem mela v posteli a nikoho nenapadlo cokoli rict.

baffiny
15. kvě 2014

nevíte jak to ve vyškově probíhá, když má rodička cukrovku? zda hlídají velikost mimča a jak je to s vyvoláním?

salve1
16. kvě 2014

@baffiny S cukrovkou mám zkušenosti a rodila jsem ve Vyškově. Hlídají to velice pečlivě od prvních okamžiků, co jsi tam zapsaná, že máš cukrovku. Na pokoji na šestinedělí zjištují hodnoty, je dobré mít vlastní výbavičku i papírky a můžeš se měřit sama a hodnoty jen hlásíš. Berou Ti krev a mimčovi také. Jídlo dostáváš dietní, takže nic moc. Velikost mimča hlídá už tvůj gynekolog, pokud nejsou nějaké extrémní příbytky na váze, tak vše probíhá normálně, na vyvolání určitě ne. Spíš čekali dost dlouho po termínu jestli se to nerozjede samo.

verkavb
20. kvě 2014

ahojte, mohla by ste mi niektorá poslať zoznam vecí čo si pripraviť do pôrodnice vo Vyškove. Na ich stránke som nič nenašla a nechcem si brať zbytočne vela vecí a zároveň nechcem aby mi chýbali nejaké podstatné veci. Ďakujem

lindos
20. kvě 2014

ahojte citam samu chvalu na vyskov,viete mi povedat,kt nemocnica v Brne je tiez ok,keby sme nestihali dorazit do vyskova? byvame v brne rok a nemocnice popravde ani netusim kde su 🙂

eliska_z
20. kvě 2014

@verkavb Nemám přesně seznam, ale zkusím si vzpomenout, co jsem využila. 😉
Miminko:
- plínky (vel. 1.) 1,5balíku (ale byli jsme tam 9 dní)
- vlhčené ubrousky na zadeček - přestala jsem po pár dnech používat a jen omývala tekoucí vodou, malý měl na ně reakci
- mastička na zadeček (sudocream, bepanthen...)
- další miminkovská kosmetika byla k dispozici v koupacím pokoji, včetně lihu na pupíček a borové vody na očička (tím, že jsme tam byli dlouho, bych si příště při delším pobytu nechala tyto věci přinést i svoje)
- oblečení - košilka a zavinovačka + látková plínka jou k dispozici. Pokud budete chtít body nebo jiné oblečení, musíte mít svoje. Mně erární stačilo.

Maminka:
- poporodní vložky (pár jich dostanete po porodu) - využila jsem 2 balení těch větších (tuším batist flower)
- síťované kalhotky
- prsní vložky
- noční košile (kojící) alespoň 2ks a další oblečení dle libosti
- domácí obuv (např. bačkory)
- kosmetika (včetně něčeho na bradavky - purelan, bepanthen)
- nafukovací kruh na sezení (kdyby došlo na šití)
- ručníky (tmavé) - měla jsem 2 a bylo to vzhledem k době tam strávené málo, ale manžel potřebné věci donesl 😉

Další věci nejsou nutné, ale hodily se mi 😉
- něco k zakousnutí (jídlo mi tam sice chutnalo, ale přišlo mi ho málo)
- kniha (měla jsem malého den a půl pod světlem a televize mě nebavila 😉)
- příště bych si nechala přinést svou odsávačku, kdyby byl zase problém s přibíráním, protože ta jejich ruční medela byla za trest

Nic dalšího mě nenapadá, ale třeba někdo další doplní 😉
- něco k zakousnutí

baffiny
26. kvě 2014

@flor1 každý měsíc mají ve Vyškově den otevřených dveří, další bude 24.6. tuším... já tam byla ted v květnu 20. a musím říct, že jsem viděla velký prd, protože se na všech sálech rodilo 😀

urbalu
30. kvě 2014

Rodila jsem ve Vyškově 10.5., co se týče porodního oddělení, byli jsme s manželem nadšení. Voda mi praskla v 1 hodinu ráno, o půl 3 jsme přijeli (z Olomouce) a porod se pomalu rozbíhal až do dvou odpoledne. Polovinu doby jsme byli s manželem na pokojíku, kde jsme čekali na pravé porodní bolesti. Z noční tam byla ještě nějaká nepříjemná sestra, ale na denní přišla jiná a sympatická. Nechávali nám dost soukromí, asi po 3-4 hodinách se točil monitor. Kolem 9h nás přesunuli na porodní box, protože jsme ten den byli jediní rodící, dostali jsme největší. 🙂 Tam nás taky zbytečně moc nerušili. Hodně mi pomáhala horká sprcha, která je na pokoji k dispozici, urychlovala kontrakce. Sestra chodila za námi z počátku méně často, ke konci asi po půl hodině a vždy se ptala a nabízela možnosti, jak mi nějak ulevit. Nic nevnucovala. Protože jsem používala epi-no, nechali mě porodit bez nástřihu (jinak by prý nástřih sestra provedla), takže naše maličká přišla na svět na 3 nebo 4 kontrakce. Měla jsem je celou dobu nepravidelně, takže ani nedokážu říct, jak dlouho ta druhá doba porodní vlastně trvala. Celý porod vedla sestra, doktorka byla příjemná mladá slečna (asi?) a pomohla jen mírným přitlačením prstů na břicho při porodu hlavičky. Natržená jsem nebyla, žádné šití. Po porodu mi dali maličkou na břicho, manžel přestřihl pupeční šňůru, sestra z dětského jí třela zádíčka, aby z ní vyteklo co nejvíc plodové vody (nalokala se jí hodně, prvních 24 hodin hodně blinkala, celou noc jsem potom nespala), asi po 5 min ji odnesli vedle do pokojíku, anžel šel s nimi, tam malou ošetřili a po několika minutách oba přišli zpět za mnou. Sestra z dětského byla nějaká podivná panička a prý má něco proti bondingu, tak jsme museli chvilku počkat, než odejde a pak nás porodní sestra nechala, ať jsme všichni tři sami, s maličkou na mém břiše... to trvalo asi hodinu a půl. Dostala jsem najíst, mohla jsem se umýt, dali mi novou košili, čistou vložku (pak ještě 2 na šeštinedělí). Miminko nám po bondingu vzala sestra z dětského a my s manželem došli nahoru na pokoj, kam nám ji potom sestra přivezla umytou, oblečenou a zabalenou. 🙂 Měla jsem nadstandardní pokoj, kde nesměl přes noc zůstat manžel (kvůli společné koupelně s druhým pokojem), ale jinak nikoho nezajímalo, kolik návštěv za námi chodí nebo co na pokoji děláme. Ráno a večer se chodívaly ohlásit sestry z nových směn, jednou za dva dny byly ráno větší vizity (z dětského a z porodního, každá zvlášť), každé ráno chodili kontrolovat doktoři mající službu z dětského i z porodního (gyn).
Doporučuji mít s sebou zásobu vložek (nějaké dlouhé, noční), spoustu plen velikosti 1, něco na utírání kakánků, mastičky na zadeček, vlastní hadrové pleny (jedna erární může být brzo nepoužitelná), ručník, mýdlo. Košili jsem dostala jednou při přijímu na porodní sály, při odcházení z porodního a na šestinedělí 1x, potom jsem si šla vždy říct o čistou a nebyl problém.... Dál je dobrý mít i nějaké zásoby jídla, protože kuchyně je tam dost špatná (snad každý den rohlíky k snídani i k večeři, zrovna jsem kápla i na "pizzu" k večeři, ta byla fakt hodně zlá...) a ještě se dostává jídlo jen 3x denně.
Sestry všechny byly fajn i na šestinedělí, s žádnou jsem neměla problém. Jediný nepříjemný byl starší doktor z pediatrie, který chodil malou kontrolovat (zrovna mu vyšly služby), vůbec mi nesedl.
Další porody určitě jedině ve Vyškově!

lindos
2. čer 2014

@urbalu mozes mi prosim vysvetlit co je epi-no?dakujem

mochenkaa
2. čer 2014

Holky, nemate nektera zkusenosti s diagnostikovanou cukrovkou (kompenzovano dietou) a ambulantnim porodem?

urbalu
2. čer 2014

@lindos Je to balonek s hadičkou, který se zavede do pochvy a postupně nafukuje, čímž že roztahuje hráz - chystání porodních cest na velikost hlavičky, aby se to tam při porodu nemuselo nastřihávat. Cvičí se s tím cca od 35. týdne těhotenství, pomalu, postupně... Většině to usnadnilo porod. 🙂 Když zadáš do googlu Epi-no, najde ti to další informace. 🙂

lindos
2. čer 2014

@urbalu wau o tom som este nepocula dakujem za info 😉

nicollka
10. čer 2014

Jaké jsou rozdíly ve vybavení těch nadstandartních pokojů? Sem našla žet am je těch pokojů více, od 600-1000? nebo tak nějak?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru