Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

popelka5
19. črc 2013

jj, je to věc názoru a zkušeností 🙂 uvidím, já jsem na PV slyšela jen samou chválu 🙂 ve Vyškově jsem neměla vlastní PA, ale normálně nemocniční - a už zkraje mě zarazila věta - máte tu manžela, tak si ho dirigujte, jak potřebujete.. 🙂 no uvidíme, máme to už za pár 🙂

quiquo
23. črc 2013

Ahoj, já rodila před měsícem ve Vyškově ( podruhé), a i když se porod nakonec dost zkomplikoval a musel se pak akutně udělat císař, tak přístup PA i doktorů byl super a nemůžu si absolutně na nic stěžovat, což platí pro oba porody 🙂
Jediný, co mě trošku zarazilo, byl jen rozdíl v přístupu k těm, co leží na nadstandartech a normál. pokojích, ale pokud není problém, tak těch 4-5 dnů se tam dá vydržet úplně v pohodě 🙂

usacek79
23. črc 2013

@popelka5 no a teda co ja viem a co som aj citala vo forach, tak situacia sa tam zacala menit pred cca 2 rokmi - vymenili aj primara atd a prave zacali mat odvtedy uplne ine smerovanie, takze co bolo pred 3 rokmi uz dnes vobec nemusi platit a teda zrejme naozaj ani neplati.. za tie dva roky, co sa rozhodli "zmenit" sa to vraj len a len zlepsuje, neda sa to vraj nozaj ani porovnat..

popelka5
23. črc 2013

Jasne devcata, je to mozne .. Ja jsem ted lezela ve 28.tydnu na gynekologii a moc jsem spokojena nebyla.. Jak rikam, vec nazoru a zkusenosti, tak treba se to zlepsilo a je fakt, ze si myslim, ze primare nezmenili, ze je tam porad Eim.. Ktery je prave samozrejme sam o sobe Arogantni pan a pokud nemate v ruce uplatek, tak nic neresi.. A je to samozrejme o lide h, nekdy je smutne, ze sestry a lekare a delaji lidi, kteri to chteji delat pro penize a ne pro to, aby pomahali lidem..

erinka83
24. črc 2013

@popelka5 Taky myslím, že primář je dlooouho ten stejný... když jsem tam byla, potkala jsem ho několikrát na chodbě a vždya mě pozdravil první, i když mě neznal 😉 známá byla na gyn operaci, o žádném úplatku ani slovo...
A co já vím z dobrého zdroje, tak jen díky němu je Vyškov tak vstřícný k přirozeným porodům, takže já jsem za něj ráda...

agentkadaisy
25. črc 2013

Ahoj holky a je Vyškov vstřícný i k tomu třeba, že odmítám v těhotenství jít na ten šílený test na cukrovku? Minule v Olomouci na mě byli při vyšetřeních hnusní, že ho nemám...

erinka83
25. črc 2013

@agentkadaisy to nevím, já jsem šla, ale to by mohl mít případně problém gynekolog a ne porodnice, ne? Nějak nechápu, co by jim do toho v 38. týdnu mělo být...

agentkadaisy
25. črc 2013

@erinka83 Tak třeba pokud by mělo dítě větší váhu, uvažovalo by se při cukrovce o vyvolání porodu... což bych možná stejně odmítla 😀

erinka83
25. črc 2013

@agentkadaisy fakt nevím, jak se k tomu staví...

Jinak případným adeptkám na vyvolávaný porod doporučuju ricinový koktejl 😉

usacek79
25. črc 2013

@popelka5 aha, tak mozne to je, ze Eim je tam uz dlhsie, len mam pocit, ze v starsich forach (slepicarna.cz napr.) som citala o inom, mozno to uz bolo aj 5 rokov, neviem 😅
ale teda na Eima som nenasla nejake zle ohlasy a fakt je, ze on stoji za tou zmenou k lepsiemu, tak snad to s nim uplne marne nie je 🙂

erinka83
30. črc 2013

@usacek79 já myslím, že Eim tam je, co si pamatuju 😀 fakt hoooodně dlouho 🙂

svendula
30. srp 2013

... Eim je tam snad odjakživa 🙂 ... Každopádně je to jeden z nejlepších gynekologů a operatérů v Evropě (to jsou názory jiných lékařů). Mám s ním mnohaleté zkušenosti (3 operace) a jen kvůli němu a kvůli tomu, jakou skvělou porodnici vybudoval, chci rodit ve Vyškově (jsem z Brna). Jen mám trochu strach z toho, kdo bude mít službu zrovna o Vánocích nebo na Silvestra, protože v tom týdnu mám termín... A doufám, že bude volný nadstandard. Z ničeho jiného bych tam strach opravdu neměla. Zvlášť po zkušenostech z Brna.

usacek79
30. srp 2013

krasa 😵 -

https://www.youtube.com/watch?v=QidIS03r3jw


http://www.ucimesepribehy.cz/pribehy/jana-riedl...

poznate mieste porodne asistentky...? obavam sa, ze pani Riedlovu uz asi neziskam, termin mam o 3 mesiace a ona je navyse na MD.. 😅

povodne som vobec nechcela riesit vyber PA, ale aspon by ma zaujimalo, ci su tam vsetky dobre, alebo si mam nejaku zazmluvnit ci ci...

swacinka
2. zář 2013

@usacek79
Já jsem domluvená s Laďkou Ryšavou, která má s vyškovskou porodnicí také smlouvu a může tam vést porody.

usacek79
2. zář 2013

@swacinka akurat sa s nou dohadujem, ma predbezne v mojom termine volno, tak uvidime 😉
dakujem za tip - odporucala mi ju aj pani Riedlovva, ktora je (ako som predpokladala) na materskej a teda docasne porody nevedie 🙂

na pani Rysavu som si nasla uuuzasne kritiky, tak verim, ze to bude dobra volba 😉

agentkadaisy
7. zář 2013

@usacek79 pry jsou dobre vsechny,ale podle me je lepsi vedet uz v tehotenstvi kdo se mnou u porodu bude. Je to pro psychiku dobre... Taky mame PA domluvenou a beru to jako obrovskou vyhodu Vyskova ze se to da.

usacek79
7. zář 2013

@agentkadaisy ja uz mam tiez dohodnutu, dufam, ze sa na tom nic nezmeni - pani Rysavu 🙂 ona je "externa", ale ma s Vyskovom zmluvu 🙂

agentkadaisy
8. zář 2013

@usacek79 My máme taky externí PA, co má s Vyškovem smlouvu. Je to skvělý systém a nechápu, že to není možné všude. Přece já když mám starosti, napíšu PA, ona mě uklidní a vše mi okolo problému vysvětlí a já tak zároveň vím, že ona u porodu bude o mně vše vědět... To je skvělý pocit. Pro rodičku je to určitě mnohem lepší než nervozita, kdo teda tam bude a jaký bude.

lila_
9. zář 2013

Ahojte kocky, a je, prosim vas, niekde zoznam PA, ktore maju s Vyskovom zmluvu? Idealne aj s nejakym hodnotenim, profilom, hocicim, co mi pomoze vybrat. dakujem pekne

usacek79
9. zář 2013

@lila_ neviem o takom... skus napisat na holcmanova@nemvy.cz pripadne rovno primarovi eim@nemvy.cz ci by ti nevedeli dat aspon mena a potom si uz ty vygoogli kde co na ktoru najdes, ake hodnotenia 🙂
alebo chod rovno teraz 17.9 na den otvorenych dveri, tam ti poradia urcite (ak si este nebola, stoji to za to 😉 )

lila_
9. zář 2013

@usacek79 dakujem! Na den otvorenych dveri sa chystame, tak asi ostatne budem riesit az potom.

usacek79
9. zář 2013

@lila_ no to sa tam stretneme minimalne 4 konikarky teraz 😉 slovenska invazia 😀
ale teda ja tam teraz uz idem len na stretko s primarom ohladom porodneho planu, ja uz som na DOD bola v juli a teda ma jednoznacne presvedcili 😉 ale kedze som v juli bola s muzom, idem teraz s mamou, nech vidi, co a preco "vymyslam", ako ona tvrdi 😀

dulkagabulka
9. zář 2013

@usacek79 kde sa dozviem termíny dna otvorených dverí?

usacek79
9. zář 2013

@dulkagabulka na http://www.nemvy.cz/ vlavo si vybrat "Luzkova pece" a potom "Gynekologicko-porodnicke" - a dole na stranke to tam je napisane 🙂
zial priamy link sa nevytvori, treba sa len takto preklikat 😅

verisek91
9. zář 2013

jak si to tak čtu,tak asi do Vyškova nepojedu..měla jsem v plánu tam rodit.. :D Teda,tak asi vyhraje jiná porodnice... 🙂

lila_
10. zář 2013

@usacek79 Len aby sme sa tam potom nestretli styri aj pri porode :D

usacek79
10. zář 2013

@lila_ tak to by bolo blbe 😀 ja ratam s tym najvacsim porodnym boxom, takze to berte na vedomie 😀 😉
ale teda terminy mame take akurat odstupnovane po tyzdni, uz len to dodrzat 😅 ja pojdem zrejme prva z decembroviek, dufam 😵

lila_
10. zář 2013

@usacek79 Tak mi napadlo, ci uz by sa neoplatilo si spravit skupinu. Napr. Slovenska invazia vo Vyskove 😀 S tym terminom drzim palce, ja len dufam, ze to nebude rovno na Vianoce. I ked aspon cesty by boli prazdne 😉

veruska007
10. zář 2013

Já ve Vyškově rodila před měsícem a spokojenost. Sranda je, že tam byly v tu dobu skoro samé maminky z Brna a Blanska. V tom největším boxu většinou rodí všechny holky - přesouvá se tam ke konci porodu 😉. Jen výjimečně je několik porodů zároveň. Mně to vyšlo super, 24h přede mnou dva porody a pak když jsem rodila já, tak nikdo. Až za dva dny další tři. Takže péči jsem měla perfektní.

usacek79
10. zář 2013

@lila_ 😀 no tak zas az taka invazia to hadam nebude, aby sme vytvarali skupinu 😀 vacsina bab ma obavy, ci tam stihnu dojst, aj na mna vsetci v okoli kukaju na sibnutu, ked poviem, kam sa chystam ist rodit 😅
no som zvedava, ktora z nas tam napokon naozaj porodi 😉 ja som rozhodnuta, aj keby som peso mala dojst! 😀
no ak trafis Vianoce. tak urcite budes mat luxus prazdnych ciest a poloprazdnej nemocnice/porodnice 😉 akurat teraz vysla statistika, ze najmenej deti sa v SR rodi presne 24.12 (vsetci lekari vyvolaju predtym, aby mohli byt na Stedry den doma.. 😠 )

@veruska007 gratulujem, tak to si mala fakt super, pevne verim, ze prosinec bude tiez v pohode, vtedy sa aj statisticky rodi najmenej deti, tak hadam budeme mat luxus, ako ty 😉
tam vzdy bude najviac maminiek z okolia, predsa len zo Sloveniek si tam trufne ist len zopar zien, aj to z okolia hranic kdesi... 😉 pre nas je to ale najblizsia moznost, ako zazit prirodzeny porod (teda co najprirodzenejsi), bratislavske porodnice su tradicne "velkovyrobne" s maximom zasahov (ostatne asi ako aj v Brne ci Prahe, ako tak citam...) 😠
teda este tu mame za rakuskymi hranicami Hainburg, ale vyse 2000eur za porod si nemoze dovolit dat kazda 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru