Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

dlouhovlasa.evzenie
8. črc 2011

@erinka83 jj, až pak na 6nedělí podepisuješ dudlík a chodbu 😉

sussanah
10. črc 2011

musim rict, ze me fakt fascinuje podepisovani toho, ze nebudes diteti davat dudlik 😀 Vzdyt o je jen car papiru, tohle nema nemocnice vubec pravo zadat..
Jinak propusteni bez RL je taky trosku zvlastni, v Brne byl treba RL hotovy az po 15dnech a na pojistovnu je potreba oznamit do 8 dnu, takze nevim, co tam tim mysli. Navic dite ma automaticky pojistovnu matky, takze v tomto pripade neni co resit.

erinka83
10. črc 2011

@sussanah taky to nechápu, právě že vím, že na pojišťovnu máme 8 dní čas a v info o rodném listě je dokonce lhůta 30 dní... možná je to taky o asertivitě, že jo, když jim řeknu, že vím, že na to nemaj právo, nebo jestli jim to odkývu....

sussanah
10. črc 2011

@erinka83 taky bych rekla. Hlavne by me jako zajimalo, co udelaji, kdyz reknes, ze si pojistovnu zaridis az budes doma. To te tam jako zamknou 😀

erinka83
10. črc 2011

@sussanah no třeba se to dozvím 😀 mám chuť to udělat na truc 😀

sussanah
10. črc 2011

@erinka83 no tak v tom pripade si pribal vice vlozek a obleceni, taky si te tam mozna nechaji 14dni 😀

erinka83
10. črc 2011

@sussanah už tak mám zavazadlo jak někam na dovolenou, mamka se mi směje 😀 já mám totiř tašku k porodu a tašku po porodu 😀

sussanah
10. črc 2011

@erinka83 jj taky jsem to tak mela minule, jedna taska na porod, druha na sestinedeli 😀 Ale nakonec ta na porod nebyla vubec vyuzita, snad krome kratasu pro tatku 🙂

giselka
10. črc 2011

@erinka83 tu kartičku pojišťovny ani nechtěli, jenom RL. A o dudlíku jsem nic nepodepisovala, jenom mi sestra přišla říct, že to nedoporučujou tuším do 6ti týdnů, než se naučí pořádně sát. A ještě právě říkala, že mi to zakázat nemůžou, ale poučit mě musí. Ta samá sestra mi pak sama říkala, že Aduš tak řvala, že poprvé v životě dala děcku hned po porodu dudlík. No stejně to nepomohlo, řvala aj tak 😀 Podepisovala jsem jenom, že nebudu odnášet dítě mimo odd.

erinka83
11. črc 2011

@sussanah no já tam mám ručník, přezůvky, pití, nějaký tyčinky, hroznovej cukr a pak tašku pro mimčo na bonding (čepičky, plínky, ručník, deku), to pevně doufám, že využijem 😉
@giselka jj, dík 🙂

sussanah
11. črc 2011

@erinka83 jsem moc zvedava, tak to dopadne s tim bondingem, taky to mame v planu 🙂

erinka83
11. črc 2011

@sussanah no tohle slovo tam nikdo asi nezná a prý to tam zažili asi jednou, tak to bude ještě zajímavé 😀

sussanah
11. črc 2011

@erinka83 budeme prukopnice 😉 Pokud budou mit problem, rada jim to prelozim na "nepretrzity kontakt s ditetem" a pod pojmem nepretrzity myslim nepretrzity 😎

veruska007
12. črc 2011

Holky, prosim, jak je to ve Vyskove s monitorem? Gynekolozka me poslala uz do porodnice, tak jsem tam volala a napred mi vrchni sestra rekla, ze mam prijit v utery nebo ctvrtek dopoledne a potom mi rikala porodni asistentka ze salu, ze pry pouze pondeli, streda a patek. Toz teda nevim... muzete mi, prosim, pisnout, jak to je a jak to tam chodi... a vubec, kde to tam najdu? Nejsem z Vyskova, mam dvouleteho hodne divokeho prcka a urcite tam nechci jezdit zbytecne a platit hlidani 🙄 .

erinka83
12. črc 2011

@veruska007 to je zajímavé, mně všichni shodně tvrdili jen út a čt dopoledne, oni mají zároveń poradny... bude tebe předávat Dr. do péče porodnice? Jestli ne, tak možná by ti monitor natočili i jindy, ale mám pocit, že stejně chcou pak podpis od Dr. a ti je dávají asi jen v těch poradnách.... Jinak 14.7. mají zase den otevřených dveří....

hame
12. črc 2011

@veruska007 Pokud jdeš jen na monitory a poradnu Ti ještě dělá Tvůj Dr. tak kdykoliv, pokud Tě předávájí už rovnou do porodnice, tak jen út, čt. Porodnice je úplně vzadu v areálu nemocnice, když se zeptáš na vrátnici určitě Tě navedou a porodní sály jsou hned v přízemí. Hodně štěstí 😉

veruska007
13. črc 2011

Diky moc. No, na poradnu me dr. pozvala az za mesic, protoze je ted celou dobu na dovolene a jinak se pry uz mam hlasit v porodnici... tak ja radsi pojedu v ut nebo ct, at tam nemusim hned zas znovu. Diky za info. Ja prvni dve deti rodila v Bohunicich, ale je tam ted strasne narvano, dr. z rizikovky mi doporucil, at jedu rodit radeji jinam, ze je tam ted takovy natresk, ze dr. nespi a rodi 24h denne, jedna porodni asistentka na 6 porodu, dokonce se pry sem tam rodi i na normalnich nadstandardech... a malyho stejne povezu do Vyskova k rodicum, tak tam rovnou zakotvim v porodce 😉

sussanah
13. črc 2011

@veruska007 tyjo, Bohunice jsou fakt tak narvane? A co ze se urodilo ted tolik deti 😕 Je to jen Bhnice nebo i obilnak, nevis?

veruska007
13. črc 2011

@sussanah Pry hlavne Bohunky, dr. rikal, ze za 24h sluzbu odrodi 12 - 20 deti, uplne jedno po druhym. A co vim, uz parkrat meli stop-stav zaroven v Bohunkach i na Obilnaku. No, a u nemilosrdnych mi tak zdrbali slepak, ze nikdy vic... byli tam strasne nezodpovedni a nespolehlivi doktori - obecne, fakt hruza. Maminka ze zdr. sestra a z toho jejich poradku sla do kolen

sussanah
13. črc 2011

@veruska007 tyjo, tak to je fakt docela maso, 20deti denne. Ja prave jeste aninevim, jestli nakonec bude obilnak nebo Vyskov. Asi uvidim podle dopravni situace az to zacne 🙂

veruska007
13. črc 2011

Jj, aj ja... ale dr. z rizikovky doporucoval Vyskov 😉. A gyndarka taky. Ja chodim do rizikovky a kdyz vidim, ze ten samy dr., co tam ma poradnu, pracuje od vecera, za noc mel 8 porodu, z poradny odbiha k porodum a k siti a je vzdycky do ctvrt hodiny zpatky... tak si rikam, ze to proste nemuze vsechno zvladnout na vybornou, ani kdyby byl superman. Chorobopis urco ani nevidi, no, radsi to ani nedomyslim.. ve Vyskove pry maji pod 600 porodu/rok, to jsou tak dva porody za den. Kamoska takhle rodila v Kromerizi, tam taky pry porodka nic moc, ale rodila 2 dny a byla tam celou dobu sama, na pokoji taky sama a moc si to chvalila, jak se ji vsichni plne venovali.

sussanah
13. črc 2011

@veruska007 v tomhle je to pravda, porad se lepee vyjednava, kdyz se venuji jen tobe. je taky hlavne moznost, nechat tomu prirozeny prubeh acas, kdyz zadna zenska neklepe na sal s nohama krizem 😅

erinka83
13. črc 2011

No holky, já když jsem viděla, jak je na poradnách natřískáno, tak to ani s tím Vyškovem tak růžově nevidím 😒 jeden krásnej box s vanou a 2 kutlochy, jako nic moc ☹ tož doufám, že se trefím zrovna když bude volno 😎

sussanah
13. črc 2011

@erinka83 no musis to male poradne vysvetlit, kdy by se ti to hodilo 😉 Tyjo, ty uz v podstate muzes rodit kdykoliv 😵

erinka83
13. črc 2011

@sussanah no to můžu a doufám, že to bude brzo 😀

sussanah
13. črc 2011

@erinka83 tak to ti rozhodne verim 😀 Pri tom dnesnim vedru me pristi 2m fakt desi..

erinka83
13. črc 2011

@sussanah prý počasí v létě nemá být nic moc 😉 no ale zatím je to hnus 😝

veruska007
14. črc 2011

No, ja prave rodila dvakrat v Brne. Jednou jsem byla uz od odpoledne na JIP, celou noc tam rvaly z vedlejsich salu rodicky (meli za noc 6 porodu - ted pry maji 8 a vic), porod urychlovali, ze na chodbe ceka dalsi rodicka, okamzite po porodu me poslali na oddeleni (zadne dve hodiny lezeni, kontrola, sprcha, nic). No, a po druhe jsem rodina na chodbe, protoze me ve tri rano sestra poslala na oddeleni, ze se na mne rano prijde dr. podivat... a to jsem mela kontrakce co 1 - 2 min. Takze doufam, ze Vyskov bude lepsi. Treba se v lete rodi mene 😉.

erinka83
14. črc 2011

@veruska007 no to si nemaluj, fakt podle těch napráskaných poraden je tu těhulí jak Brno 😝 😀 snad se dneska něco odrodilo při té bouřce, na mě to nepůsobí 😀
teda ti povím, že prostředí pro porody jsi neměla nic moc 😕 já doufám, že se šiknu do nějaký mezery, že budu rodit sama 😅 v Ostravě mi to tak krásně vyšlo, nikdo tam nebyl... ale to bylo na podzim 😒

veruska007
14. črc 2011

Kamoska rodila v Kromerizi dva dny a uplne sama, v nemocnici byla dohromady tyden a az na posledni 2 dny tam byla jeste na oddeleni jedna maminka (kazda solo na pokoji). Tak treba mi to vyjde taky tak. Na malyho teda bourka pusobi, strasne divoci... hlavicku ma uplne dole, vsechno me boli, jako by me nekdo znasilnil... ale doufam, ze jeste chvili vydrzi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru